Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКонкурс «Шифрувальники»

Скачати 107.04 Kb.

Конкурс «Шифрувальники»
Скачати 107.04 Kb.
Дата конвертації16.06.2017
Розмір107.04 Kb.
ТипКонкурс

Тема. Інтелектуальна гра «У колі сім'ї».

Мета. Поглибити знання учнів з різних предметів; розвивати пам'ять, логічне мислення, уміння швидко знаходити правильну відповідь;
Міркування - зіставлення думок, пов’язання їх задля відповідних висновків, логічне мислення. Можна розглядати міркування як аналіз і синтез даних, та їхню оцінку. Хоча знання фактів і є точкою відліку у вивченні суспільних наук, людина також повинна мати здатність до логічного мислення-міркування, адже саме міркування наповнює факти, проблеми і поняття змістом: міркуючи над засвоєним знанням, людина приходить до повнішого розуміння предмета. Міркування є також предметом логіки, яка вказує нам правила, закони або норми, яким повинне підкорятися наше мислення для того, щоб бути істинним.
виховувати інтерес до оволодіння знаннями, повагу, почуття товариськості.


Форма проведення. Інтелектуальна гра.

План.

  1. Розминка

  2. Конкурс «Шифрувальники».

  3. Конкурс «Гра з глядачами».

  4. Конкурс «Реклама».

  5. Конкурс «Обери подорож»

  6. Конкурс «Естафета».

  7. Літературний конкурс.

  8. Конкурс «Вірю не вірю».

  9. «Пісенний конкурс».

  10. Підведення підсумків.

  11. Привітання мам, дівчаток.

Ведуча. Добрий день! Чудова фраза!

Вона єднає нас з вами відразу.

Після дня трудового цілком до речі,

Щоб був у нас дійсно чудовий вечір,

Упоравшись з ділом, хіба не варто

Зустрітися з піснею, дотепом, жартом.

Привіт усім, хто не любить сумувати, нудьгувати, хто знає багато і хоче всім про це розказати. Гра цікава всіх нас кличе, тож запрошуємо вас розум, спритність показати. Отож, ми вітаємо всіх присутніх на інтелектуальній грі «У колі сім'ї». Проводимо ми інтелектуальну гру напередодні свята 8 березня, тому і учасники гри люди незвичайні: це команда наших матусь і команда дітей 9- б класу. І ми сподіваємося що всі отримають задоволення від спілкування й у вас надовго залишаться приємні спогади. Отож ми спробуємо довести, що гарний настрій можна зберегти за будь-якого результату гри. Давайте привітаємо учасників команд, бо тут зібралися найерудованіші, найкмітливіші, найрозумніші. У цій грі не буде переможених, адже ми одна єдина сім'я. Давайте привітаємо учасників команд і побажаємо їм впевненості, гарного настрою.

Ведуча. Як правило у кожній грі є свої закони.

Закон поваги.

Закон часу.

Закон чіткості.

Порушення цих правил веде до штрафу в 10 балів.

Ведуча. За кожну правильну відповідь команда отримує ось таку красиву весняну квіточку. В кінці гри ми підрахуємо квіточки і визначимо команду, яка перемогла у конкурсі.

Конкурс 1. Розминка.

1.Воно належить мені, але інші його вживають частіше за мене.(Ім'я ).

 1. Тест на грамотність. (Диктант)

 2. На яке запитання не можна дати позитивну відповідь? (На запитання «Ти спиш?»)

 3. Скажіть японською мовою «носити річ» (Кімоно)

 4. Найбільша ягода …(Кавун)

 5. Чи закриваються повіки у риб під час сну? (Ні, бо їх у риб немає)

 6. Коли ми дивимося на цифру 2 і говоримо 10? (10 хвилин на годиннику)

 7. Картина на якій зображена природа. (Пейзаж)

 8. Відмінний знак держави, міста, роду. (Герб)

 9. Коли чорному коту найлегше пробратися у будинок? (Коли двері відчинені)

 10. У якому лісі немає листя? (У хвойному)

 11. Яким терміном можна назвати усну народну творчість?
  Фолькло́р (англ. folk-lore, букв. - народна мудрість; народне знання), або усна наро́дна тво́рчість - художня колективна літературна і музична творча діяльність народу, яка засобами мови зберегла знання про життя і природу, давні культи і вірування, а також відбиток світу думок, уявлень, почуттів і переживань, народнопоетичної фантазії.
  (Фольклор)

 12. Коли ти йдеш по землі що у тебе під ногами? (Підошва)

 13. Так називають японське мистецтво складання композицій з квітів. (Ікебана)

 14. Яка тварина піднімає голову вище інших? (Жираф, він може підняти її на висоту 6 м)

 15. Як без ручки і математичних знаків число 999 зменшити у півтора рази? (Перевернути - 666)

 16. Вид картини писаний фарбами. (Живопис)

 17. У республіці – громадянство, а у монархії…(Підданство)

 18. Мамалига – це каша , яка вариться з…(Кукурудзяного борошна)

 19. Яку квітку в Америці називають квіткою богів? (Чорнобривці)

Ведуча. Команди справилися з першим конкурсом. Запитання були неважкі, адже це була розминка. Завдання наступного конкурсу будуть дещо складніші. Уявіть собі, що хочете надіслати , передати листа своєму другові, але не поштою а через знайомого. І бажано, щоб лист прочитав тільки адресат. До якої б хитрощі ви б дійшли? (Відповіді учасників). А я вам пропоную використати шифрувальну граматику. Всього в українському алфавіті 33 літери. Кожній літері відповідає число. Наприклад: літері а – 1, літери б – 2 і т.д. Тож наступний конкурс так називається «Шифрувальники».

Конкурс 2. «Шифрувальники».

Завдання для І команди:

16, 32, 6, 11, 18, 1, 20, 19, 28, 11, 18, 1, 8, 23, 31, 22, 33,

10, 6, 19, 2, 21, 1 12, 10, 16, 1, 22, 15, 11,

12, 3, 7, 16, 11, 15, 19, 13, 16, 32, 2, 19, 3, 12.

Завдання для ІІ команди:

12, 10, 2, 1, 23, 31, 15, 12, 3, 22, 31, 15, 19, 13,

26, 1, 23, 11, 12, 6, 3, 19, 21, 1,

10, 20, 19, 3, 1, 4, 11, 30, 19, 10, 3, 24, 28, 11, 23, 31,

24, 15, 19, 9, 18, 12, 17, 22, 16, 19, 3, 12.

Ведуча. Гра з глядачами.

1.Чому собака, коли йому жарко, висовує язик, а кінь – ні? (Для теплорегуляції. У коня є потові залози, а у собаки їх немає.

Потові́ за́лози (лат. glandulae sudoriferae) - прості, звичайно нерозгалужені трубчасті залози шкіри більшості ссавців (крім китоподібних, кротів, лінивцевих, деяких ластоногих і сиреноподібних), у т.ч.
) 1. На яких деревах будують гнізда страуси? ( На деревах не будують)

 2. Який з наших птахів щедро дарує «квартири» мухоловкам, синичкам, повзикам? (Дятел)

 3. Хижа риба, яка здатна під час полювання плавати як уперед, так і назад. (Щука)

 4. Де локалізуються рецептори смаку? (В язиці)

 5. Не звір, не птиця, а ніс, як спиця. (Комар)

 6. Чого багато має болото, менше озеро, ще менше – море, і зовсім не має річка? (Буква О)

 7. Нелітаючий птах Антарктиди.(Пінгвін)

 8. Скільки членів сім'ї: баба, дві матері, дві дочки, й онука. (Троє)

 9. Час обертання Землі навколо сонця.
  Навколо Сонця (англ. Ring Around the Sun) - науково-фантастичне оповідання Айзека Азімова, вперше опубліковане у травні 1940 журналом Future Fiction. Увійшло до збірки «Ранній Азімов» 1972.
  Оберта́ння Землі́ - процес переміщення точок «земної кулі» (геоїда) в просторі. Можна виділити два основні обертальні процеси: обертання навколо Сонця (якщо знехтувати розміром планети порівняно з відстанню до зірки та розглядати Землю як матеріальну точку) та обертання навколо своєї осі.
  (Рік)

 10. Материк, який навпіл перетинається екватором. (Африка)

 11. Ішли два ченці, жало два женці. Питають ченці: «Чи муж із жоною, чи брат із сестрою? Женці у відповідь: «Не муж із жоною, не брат із сестрою. Його мати та моїй матері за свекруху була» (Батько і дочка)

( Підвести підсумки попереднього конкурсу.)

Ведуча. Будь-яке дійство не обходиться без реклами.

Нам реклама рідна мама,

Телевізор тато,

А баланс кислотно-лужний – найгарніше свято!

То ж тепер реклама.

Кожна команда отримує назву предмету, який вона повинна прорекламувати. (ЙОГУРТ, сік « САДОЧОК »)( Підвести підсумки попереднього конкурсу.)

Ведуча. Чи є серед нас людина, яка б не любила подорожувати? Мабуть, що ні. А якщо я вам запропоную подорож за кордон? Обирайте путівки. ( Кожній команді дається «путівка). Але перш ніж зібратися до цієї країни, ви повинні прочитавши про неї - назвати її.

Конкурс 3. Обери подорож.

Завдання для команд.

  1. Назву цієї країни ми всі знаємо. Перш за все, вона асоціюється з давньою цивілізацією, яка виникла наприкінці четвертого тисячоліття до н.е. на берегах величезної африканської річки Ніл. Країна розташована на північному сході Африки і на Синайському півострові в Азії. Столицею цієї країни є місто Каїр, що в перекладі означає «той, несе перемогу».

На півночі цю країну омивають води Середземного моря, на сході – Червоного моря. 96 % її території становлять пустельні райони. Це Аравійська, лівійська, Нубійська пустелі та найзнаменитіша і найбільша з усіх земних пустель – Сахара, яка починається саме в цій країні. Населення країни - 98 % - араби. Офіційна мова тут – арабська.
Синайський півострів Сина́йський піво́стрів - півострів на заході Азії, між Суецькою затокою і затокою Акаба Червоного моря, частина території Єгипту.
Офіці́йна мо́ва - мова, якій у певній державі, країні чи міжнародній організації надано спеціального (у порівнянні з іншими мовами - «надзвичайного») статусу [Джерело?] - як мови, вживання якої обов'язкове в офіційних документах, в органах законодавства, державного управління, судочинства, у закладах освіти, науки, культури тощо.

Великі прибутки, які сягають 3 млрд на рік країна одержує від туризму. Туристів тут приваблює величезна Долина фараонів неподалік від Каїру, де височать піраміди та загадковий Сфінкс з обличчям фараона Хвора. На території цієї країни розташувались два дива світу. ( єгипетські піраміди та Александрійський маяк на острові Фарос).

Александрійський маяк або Фароський маяк - одне з Семи чудес стародавнього світу несло в собі не тільки архітектурну елегантність, але й практичну функцію. Маяк знаходився на острові Фарос (сьогодні це мис в межах міста Александрія у Єгипті).
Єгипетські піраміди Єгипетські піраміди - найбільша архітектурна пам'ятка Стародавнього Єгипту, одне з семи чудес світу. Піраміди - це величезні кам'яні споруди пірамідальної, ступінчатої чи баштоподібної форми, збудовані як гробниці для фараонів Давнього Єгипту.
Відповідь: Єгипет.  1. Цю країну називають країною чотирьох морів. Тут розквітла, потім була зруйнована оспівана Гомером Троя. Велика і давня історія цієї країни. Знаходиться сучасна ця країна на заході Азії та частково на півдні Європи. Від України цю країну відокремлює Чорнене море. Але крім цього країну омивають моря: Середземне, Егейське, Мармурове. Столиця цієї країни є місто Анкара.

Ця країна є батьківщиною багатьох декоративних квітів. Найвідоміші з них – тюльпани. Саме їх назва походить від слова тюрбан, який ці квіти нагадують. У сімнадцятому столітті популярність тюльпанів у державі досягла такого рівня, що цей відрізок часу одержав тут назву «Ера тюльпанів», а саму квітку вважали символом вибагливості. Звідси пішли також абрикоси, мигдаль, інжир.

Чимало прибутків країна отримує від туризму. Курорти цієї країни за рівнем сервісу не поступаються кращим європейським. Приваблюють туристів і численні пам’ятки давніх культур. Тут водночас можна побачити споруди часів панування хетів, Урарту, Риму, Візантії, Османської імперії.

Осма́нська імпе́рія - ісламська монархічна держава турецької династії Османів. Існувала у 1299–1923 роках. Заснована султаном Османом І на території Малої Азії. У ранньому новому часі була наддержавою в Європі та Середземномор'ї.
Храм Артеміди в Ефесі та Мавзолей в Галікарнасі – ці два чуда світу знаходилися на території цієї країни.Відповідь: Туреччина.

( Підвести підсумки попереднього конкурсу.)

Ведуча. Музичне вітання.

Ведуча. Ми знаємо, що успіх команди залежить від кожного її члена. Наскільки кожен з вас зуміє зібратися, і правильно відповісти на запитання, настільки результативним буде цей конкурс для команди вцілому. Кожен член команди обирає конверт, у якому зазначено запитання із 8 сфер науки: літератури, мистецтва, історії, фізики, біології, математики, хімії, географії, а також запитання під рубрикою «цікавинки з відусіль», «усяка всячина» та «мобільна тематика».

Конкурс 4. «Естафета».

Література

1.Яке ім'я має в літературі Іван Франко?

Івана Франка́ - село в Україні, в Пологівському районі Запорізької області. Населення становить 260 осіб. Орган місцевого самоврядування - Пологівська сільська рада.
(Каменяр)

2. Точний дослівний уривок з якого – небудь тексту. (Цитата)

3. Поетична чи живописна спадщина Т. Шевченка більша за кількістю робіт? (Живописна)

4. Поезія про особисте. (Інтимна лірика)

Мистецтво:


  1. Картина, виконана з маленьких шматочків різнокольорового скла. (Мозаїка)

2.Чим живопис відрізняється від графіки? (Наявність кольору)

3. Саме так звали художника – товариша Незнайки. (Тюбик)

4.Як називається монументальна картина, виконана водяними фарбами по сирій штукатурці на площинах приміщення або споруд. (Фреска)

Історія:

1.Скільки областей у складі України? (24 та АР Крим )

Засновник першої школи на Русі (Володимир)

3.Як називалася слов'янська абетка? (Кирилиця)

4. З його іменем пов’язані підписання Гадяцької угоди, Конотопська битва.

Га́дяцький до́говір (застаріле іменування «Гадяцькі статті»; пол. ugoda hadziacka) - угода, укладена 16 вересня 1658 року під містом Гадяч з ініціативи гетьмана Івана Виговського між Річчю Посполитою і Гетьманщиною, що передбачала входження останньої до складу Речі Посполитої під назвою «Великого Князівства Руського» як третього рівноправного члена двосторонньої унії Польщі і Литви.
(І.Виговський).

Фізика:

1.Для чого шипи на підошвах футболістів? ( Збільшується сила тертя)

2.Чому гази можна стиснути більше, ніж рідину? (Більша відстань між молекулами)

3. Чи правильний вислів «Шуба гріє»? ( Ні, зберігає тепло).

4. Процес перетворення пари на рідину…(Конденсація).

Біологія:


 1. .Які птахи повертають голову на 180 ˚ (Сова).

 2. 3 Ця квітка є символом японського імператорського двору.
  Си́ла тертя́ у фізиці - це непотенційна сила, яка протидіє рухові фізичного тіла, розсіюючи його механічну енергію в тепло.
  Імператор Імператор (старорус. цар, західноукр. цісар) - назва самодержавного правителя у ряді мов світу, особливо європейських, які зазнали впливу латини - державної мови Римської імперії (царства Римського), в якому він і з'явився.
  (Хризантема)

 3. .Чому дикобраз не може втопитися? (Голки, що вкривають його тіло, заповнені повітрям).

 4. Рослина , яка цвіте тільки у казці.(Папороть).

Хімія:

1.Сам не горить, а горіння підтримує. (Кисень)

2. Як змінюються властивості елементів у системі Менделєєва? (Періодично)

3. .Два основних гази, що входять до складу повітря. (Кисень та азот).

4. Хімічно-неподільна частина речовини.(Атом)

Географія:

1.Яка країна займає весь материк? (Австралія)

2. Найповноводніша річка України. (Дунай)

3. Яку країну називають країною тюльпанів? (Голландію)4. На якому материку немає жодної річки. (Антарктида).

Усяка всячина.

  1. У дуже темній кімнаті, де немає освітлення, стоїть сундук. У ньому вперемішку лежать шкарпетки: 12 синіх і 12 червоних. Яку мінімальну кількість шкарпеток треба взяти, щоб вийшла хоча б одна пара одного кольору? ( Три шкарпетки)

  2. У Китаї є прислів’я : «Навіщо тобі еліксир безсмертя, випий краще 7 кухлів…» Чого? (Чаю)

  3. Що можна приготувати, та не можна з'їсти? (Уроки)

  4. Саме так у нас називають гру, що в Америці відома під назвою китайський телефон. (Зіпсований телефон)

Цікавинки з відусіль

   1. Тара, яка найменше підходить до мішка. (Шило)

   2. Щоб їх відпустити, їх не треба ловити. Про що йде мова? (Борода, волосся, вуса, нігті)

   3. Саме так називають міфічну істоту – напівжінку, напіврибу (Русалка)

   4. Назва цього мексиканського головного убору перекладається як «тінь». Назвіть його. (Сомбреро).

Мобільна тема.

    1. Саме так називають короткі текстові повідомлення, що їх можна відіслати з одного мобільного телефону на інший. SMS»)

    2. Саме ця фінська фірма є лідером за обсягами виготовлення мобільних телефонів у світі.
     Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.
     («Нокіа»)


    3. Штаб квартира цього виробника мобільних телефонів знаходиться у голландському місті Ейндховен. Philips»).

( Підвести підсумки попереднього конкурсу)

Ведуча. Зі святом вас вітають наші хлопчики. Для вас сценка «У бібліотеці».

Ведуча. Багато хто з дітей пише вірші і ми про це знаємо. А ось чи впораються з наступним завданням наші мами? Кожна команда отримує перший рядок віршу, який починається словами: «Будьмо здорові, живімо багато»….

( Підвести підсумки попереднього конкурсу.)

Ведуча. Ми часто в житті зустрічаємося із ситуаціями, повірити в які май же неможливо. А буває і навпаки. Тож наступний конкурс «Вірю не вірю».

Вірю не вірю.

 1. Чи вірите ви, що пігмеї – це високі люди в лісах Африки.(Не вірю).

 1. Чи вірите ви, що Гренландія в перекладі означає «Зелена країна»? (Вірю).

 2. Чи вірите ви, що най північніший півострів Землі – це Аравійський? (Не вірю)

 3. Чи вірите ви Що для того щоб зменшити шум, потрібно обсадити будинок деревами? ( Вірю, дерева поглинають шум)

 4. Чи вірите ви, що мусони змінюють свій напрямок двічі на рік? (Вірю).

 5. Чи вірите ви, одного батька і однієї матери дитина, а нікому з них не син. (Вірю, бо це - дочка).

 6. Чи вірите ви що жук богомол є рекордсменом за розмірами тіла серед комах ? (Вірю. Довжина його тіла 26 см. )

 7. Чи вірите ви, що першим космонавтом України був Юрій Гагарін? (Не вірю)

 8. Чи вірите ви, що Балтійське море найбільш солоне море у світі?
  Ю́рій Олексі́йович Гага́рін (нар. 9 березня 1934 - пом. 27 березня 1968) - перший у світі космонавт, Герой Радянського Союзу (1961), полковник.
  Балті́йське мо́ре (давньоруська назва - Варязьке море, у часи Клавдія Птоломея - Венедська затока) - солонувате внутрішнє море розташоване в північній Європі, між 53°N to 66°N і від 20°E to 26°E. Обмежено Скандинавським півостровом, континентальною частиною Європи, і данськими островами.
  (Не вірю).


 9. Чи вірите ви, що в Україні є озеро Китай? (Вірю).

 10. Чи вірите ви, що США продали півострів Аляску Росії в 1671 році? (Не вірю).

 11. Чи вірите ви, що в Червоне море не впадає жодна річка? (Вірю).

 12. Чи вірите ви, що Володимир Мономах був онуком київського князя і іспанської королеви?
  Князь Київський - титул володаря та правителя міста Києва та Київського князівства.
  (Не вірю.)

 13. .Чи вірите ви, що в давнину у слов'ян був такий звичай: вороги разом варять і їдять кашу, укладаючи мирну угоду, бо без цього вона вважалась не дійсною? (Вірю. Був такий звичай. Ворогуючі сторони в разі укладання миру разом їли кашу. Без цього мирний договір був недійсним. Дотепер про людину, з якою важко домовитися, говорять: «З нею каші не звариш»). ( Підвести підсумки попереднього конкурсу.)

Ведуча. На завершення «Пісенний конкурс».

Кожна команда по черзі повинна пригадати куплет (або приспів) пісні де зустрічається слово «кохання». Команда , яка скаже своє слово останньою – і переможе.( Підвести підсумки попереднього конкурсу.)

Ведуча. Підведемо підсумки конкурсу. Визначимо переможців. Але на цьому наше свято не закінчилось. Любі матері прийміть вітання від своїх дітей.

(Діти вітають мам, бабусь, хлопчики вітають дівчаток.)Ведуча. Неповторні ти і я!

Будемо усі дружити,

В злагоді і мирі жити.

Бо життя – це диво, казка!

В ньому є любов і ласка.

Ми прийшли у світ, щоб жити

Й на Землі добро творити.

Шановні мами, бабусі, дякуємо вам, за те, що ви прийшли на нашу сімейну гру, розділили з дітьми найдорожче, що у нас є – радість спілкування.

Хай у ваших сім'ях назавжди поселиться любов, повага і достаток. Нехай місточок доброти і любові між батьками і дітьми ніколи не переривається.

Література.

1.Андрєєва В.М.Цікава географія після уроків. – Х.: Вид. група «Основа»: ПП «Тріада », 2007. – 160 с. ).

2. Вахрів Т. «Своя гра» для інтелектуального дозвілля школяра. 2-ге вид. зі змін. та доп. – Тернопіль: Мандрівець, 2007.-144с.3. Харківська Н. І. Тиждень історії та правознавства у школі. Випуск 2. . – Х.: Вид. група «Основа», 2005. – 112 с.


Скачати 107.04 Kb.