Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКонкурсу журналістських робіт «Історії успіху громад»

Скачати 88.45 Kb.

Конкурсу журналістських робіт «Історії успіху громад»
Скачати 88.45 Kb.
Дата конвертації13.06.2017
Розмір88.45 Kb.
ТипКонкурс


Вих. від 22.02.2017 № 01-21/02/ 283 Керівникам ЗНЗ
«Про проведення конкурсу

журналістських робіт

«Історії успіху громад»
Відділ освіти Куп’янської районної державної адміністрації надсилає для організації відповідної роботи лист КВНЗ «ХАНО» від 31.01.2017 № 112 «Про проведення конкурсу журналістських робіт «Історії успіху громад» та пропонує залучити учнів до участі в конкурсі.
Додаток. КВНЗ «ХАНО» від 31.01.2017 №112 «Про проведення конкурсу журналістських робіт «Історії успіху громад».
Інформувати відділ освіти (Лозовську І.М.) про проведену роботу до 25 березня 2017 року.
Начальник відділу освіти

Куп’янської районної державної адміністрації Т. Жадановська

Оригінал підписано

Лозовська, 5-14-69
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ДЕПАРТАМЕНТ НАУКИ І ОСВІТИХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ХАРКІВСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ»

61057, м.

Вищий навчальний заклад (ВНЗ,, виш, вуз) - окремий вид установи, яка є юридичною особою приватного або публічного права, діє згідно з виданою ліцензією на провадження освітньої діяльності на певних рівнях вищої освіти, проводить наукову, науково-технічну, інноваційну та/або методичну діяльність, забезпечує організацію освітнього процесу і здобуття особами вищої освіти, післядипломної освіти з урахуванням їхніх покликань, інтересів і здібностей.
Харків, вул. Пушкінська, 24

Тел./факс (057) 731-21-31 E-mail: kvnz.hano@gmail.com web-сайт: edu-post-diploma.kharkov.ua

Від 31.01.2017 № __112_____

На № _______ від __________Усі електронні адреси В(У)О, Р(М)МК(Ц)

Начальникам місцевих органів управління освітою,

завідувачам районних (міських) методичних кабінетів (центрів)
Про проведення конкурсу

журналістських робіт

«Історії успіху громад»
Відповідно до листа Харківської обласної ради від 23.01.2017 № 01-42/122 КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» інформує, що рішенням Харківської обласної ради від 8 грудня 2016 року № 311-VII започатковано щорічний конкурс журналістських робіт «Історії успіху громад».
8 травня 2008 р. позачергова сесія Харківської обласної ради пройшла не в сесійному залі Будинку рад, а просто неба - на майдані Свободи , а 26 червня відбулася вже виїзна сесія, що пройшла в залі засідань Балаклійської районної ради (у Будинку культури селища Червоний Донець) .
Ха́рківська о́бласть - область у Слобідській Україні в межах Придніпровської низовини і Середньоруської височини.
Харківська обласна рада - є представницьким органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» й іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.

Конкурс запроваджено з метою донести до аудиторії та поширити ідею про те, що перетворення на краще у державі – і в маленькому селі, і в мегаполісі – насамперед, залежать від ініціативності жителів, від їхнього бажання долучитися до відродження величі Харківщини.

Одна з номінацій надає юним кореспондентам шкільних ЗМІ можливість долучитися до пошуку історій розвитку своїх громад. Позитивний вплив децентралізації, формування спроможних громад, якісні результати реформ, – ці та багато інших тем, у тому числі кращі практики учнівського самоврядування, можуть надихнути однолітків та їхніх батьків рухатись уперед, не зупиняючись на досягнутому. Серед пріоритетних тем Конкурсу – висвітлення особливостей укладу життя у громадах, популяризація вдалих місцевих ініціатив.

По́бут - позавиробнича сфера діяльності людей, пов'язана з задоволенням ними своїх власних матеріальних та культурних потреб (житло, одяг, їжа, відпочинок тощо). Побут також охоплює звичаї, обряди, традиції, які відображають особливості життя конкретного класу, нації, народності, етнічної групи.

Для участі у конкурсі потрібно створити теле-, радіо-, онлайн-, або друкований матеріал та, заповнивши онлайн-заявку (http://goo.gl/forms/1LQKiaH4zNB0XvRs1), надіслати його до оргкомітету.

Роботи на конкурс приймаються до 31 березня. Нагородження переможців приурочуватиметься до Дня журналіста, що відзначається у червні.

Проведення конкурсу сприятиме вихованню грамотної, активної та ініціативної молоді, небайдужої до долі своїх громад.

Автори, які стануть переможцями конкурси, будуть нагороджені преміями та дипломами: 1 премія – 7 тис. грн., 2 премія – 5 тис. грн., 3 премія – 3 тис. грн.

З умовами Положення про Конкурс можна ознайомитись на сайті Харківської обласної ради (http://oblrada-kharkiv.gov.ua) у розділі «Конкурси, гранти».

Харківська обласна рада в 2009 р. стала переможцем в номінації «Найкраща рада» у категорії «Підтримка» щорічного конкурсу «Зорі надії», що проводить Всеукраїнська спілка громадських організацій «Конфедерація громадських організацій інвалідів України».

Запитання, що виникатимуть у зв’язку із участю у Конкурсі, можна поставити за тел (057) 700-53-05, (057) 715-73-63 або надіслати їх на електронну адресу: pressa@oblrada.kharkov.ua.

Просимо інформувати керівників загальноосвітніх навчальних закладів району (міста) щодо проведення Конкурсу.

Загальноосві́тня шко́ла - масовий тип навчально-виховних закладів, які дають загальну освіту.

Додаток: Положення про обласний конкурс журналістських робіт «Історії успіху громад» на 4 арк. в 1 прим.
покроева (роспись)-2006


Ректор Л.Д. Покроєва
Додаток до листа КВНЗ

«Харківська академія

неперервної освіти»

від 31.01.2017 № __112__


ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення обласної ради

від 08 грудня 2016 року № 311-VII

(VIIІ сесія VII скликання)
ПОЛОЖЕННЯ

про обласний конкурс журналістських робіт

«Історії успіху громад»

1. Засновники

1.1. Засновник Конкурсу – Харківська обласна рада.

1.2. Обласний конкурс журналістських робіт «Історії успіху громад» (далі – Конкурс) проводиться щорічно. Проведення Конкурсу забезпечує Оргкомітет, персональний склад якого затверджується розпорядженням голови Харківської обласної ради.

2. Мета й завдання

2.1. Мета Конкурсу – забезпечити підвищення поінформованості та обізнаності населення Харківської області стосовно реалізації реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади, конкретних прикладів розвитку громад та кращих практик, збільшити прихильність населення до реформи, сприяти утвердженню принципів народовладдя, верховенства права, прав людини і демократії, відповідальності кожного громадянина за майбутнє свого села, міста, регіону, держави.

2.2. Завдання Конкурсу:

2.2.1. Створення сталого демократичного механізму активізації місцевих громад та сприяння висвітленню їхніх здобутків у засобах масової інформації.

Права́ люди́ни - це комплекс природних і непорушних свобод і юридичних можливостей, обумовлених фактом існування людини в цивілізованому суспільстві.
Демокра́тія - політичний режим, за якого єдиним легітимним джерелом влади в державі визнається її народ. При цьому управління державою здійснюється народом, безпосередньо (пряма демократія), або опосередковано через обраних представників (представницька демократія).
Верхове́нство пра́ва - це фундаментальний правовий принцип і правова доктрина, яка передбачає, що жодна людина не є вище закону, що ніхто не може бути покараним державою, крім як за порушення закону, і що ніхто не може бути засудженим за порушення закону іншим чином, ніж у порядку, встановленому законом.
Засоби масової інформації (ЗМІ), мас медіа (Mass media) - преса (газети, журнали, книги), радіо, телебачення, інтернет, кінематограф, звукозаписи та відеозаписи, відеотекст, телетекст, рекламні щити та панелі, домашні відеоцентри, що поєднують телевізійні, телефонні, комп'ютерні та інші лінії зв'язку.

2.2.2. Налагодження плідної взаємодії між засобами масової інформації усіх рівнів та територіальними громадами Харківської області.

2.2.3. Поширення позитивного досвіду впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, кращих практик громад та органів місцевого самоврядування області, спрямованих на збільшення ефективності місцевої влади, розбудову спроможності громад та покращення добробуту населення.

Територіа́льна грома́да - «жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр».
Місце́ве самоврядува́ння - право та змога органів місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання й управління суттєвою часткою суспільних справ, які належать до їхньої компетенції, в інтересах місцевого населення.

2.2.4. Збільшення кількості і якості інформаційних матеріалів у ЗМІ щодо переваг та здобутків реформи місцевого самоврядування та підсилення інтересу представників обласних і місцевих ЗМІ до висвітлення інформації про кращі практики та результати вдосконалення системи місцевого самоврядування в громадах області.

2.2.5. Привернення уваги населення області, ініціативних груп та громадських організацій, представників малого та середнього бізнесу до широкого спектру позитивних аспектів та прикладів розвитку громад області.

Грома́дська організа́ція - об'єднання громадян, яке створюється для спільної реалізації спільних інтересів (культурних, економічних, вікових, гендерних, регіональних, релігійних, професійних, соціальних тощо).
Середній бізнес - бізнес-термін, яким позначають дещо середнє і взаємопроникне між малим і великим бізнесом. Але попри це, середній бізнес дуже часто згадується засобами масової інформації у парній конфігурації разом саме з малим бізнесом, що підкреслює їх більшу схожість за певними характеристиками.3. Учасники та умови проведення Конкурсу

3.1. Конкурс проводиться серед журналістських робіт, розміщених у регіональних та місцевих ЗМІ усіх типів (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа, шкільні ЗМІ) та форм власності (державної, комунальної, приватної).

Форма власності - це стійка система економічних відносин і господарських зв'язків, що зумовлює відповідний спосіб та механізм поєднання працівника і засобів виробництва.

3.2. Тематика Конкурсу та пріоритетні теми оголошується оргкомітетом до початку прийому матеріалів.

3.3. До участі у Конкурсі допускаються матеріали, створені у поточному році, а також упродовж року, який передує конкурсному, але тільки ті, що з певних причин не надсилались у попередньому році для участі у Конкурсі. Матеріали, створені раніше вказаного терміну, розглядатись Оргкомітетом не будуть.

3.4. Термін приймання заявок та матеріалів для участі у Конкурсі: щороку, до 31 березня.

3.5. У рамках Конкурсу передбачені наступні номінації:

- «Краща публікація у друкованому ЗМІ»;

- «Краща онлайн-публікація»;

- «Кращий радіоматеріал»;

- «Кращий відеоматеріал»;

- «Краща публікація у шкільному ЗМІ».

3.6. Загальні умови Конкурсу:

3.6.1. Конкурсні матеріали оцінюються в межах номінацій відповідно до типу ЗМІ. Матеріали мають відповідати тематичним пріоритетам Конкурсу.

3.6.2. Учасники мають право брати участь лише в одній номінації Конкурсу. Кожен учасник може подати до трьох конкурсних робіт, оформивши їх окремими конкурсними заявками.

3.6.3. Матеріали мають містити актуальну інформацію, яка сприятиме розумінню суті реформ, висвітлюватиме кращі практики (здобутки, проекти, програми, корисні ініціативи тощо) органів місцевого самоврядування та/чи громади.

Органи місцевого самоврядування - «виборні та інші органи територіальних громад, наділені повноваженнями вирішувати питання місцевого значення».
Автори мають коректно застосовувати необхідну термінологію.

3.6.4. Автори конкурсних медійних матеріалів мають дотримуватись етичних норм та стандартів журналістики (баланс думок і точок зору, об’єктивність, достовірність (посилання на джерела), відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота представлення фактів та інформації з проблеми тощо).

3.6.5. Інформація у конкурсних роботах має бути викладена оригінально, креативно, з авторським підходом, враховуючи цільову аудиторію.

3.6.6. Матеріали мають бути виконані українською або російською мовами.

Цільова́ аудито́рія - група людей, на яких розраховано певний товар, продукт, художній твір, послугу тощо. Цільова аудиторія може визначатися як до пропозиції товару чи ідеї, так постфактум за вивченням поточної ситуації.
Росі́йська мова (рос. русский язык) - слов'янська мова, належить до групи східнослов'янських мов разом з українською та білоруською мовами; одна з шести офіційних мов ООН.

3.6.7. Для участі у Конкурсі необхідно:

а) заповнити онлайн-заявку на участь у Конкурсі;

б) додати до заявки публікації, аудіо- або відеозаписи, які автор подає на Конкурс. Файли з публікаціями, аудіо- та відеозаписи мають бути попередньо завантажені учасниками на файлообмінні, хмарні сервіси або у мережі YouTube, Vimeo, SoundCloud. Посилання на них мають бути обов'язково зазначені у заявці.3.7. Додаткові вимоги для окремих номінацій:

3.7.1. Для учасників номінації «Краща публікація у друкованому ЗМІ»:

- текст статті в форматі .doc з позначенням реквізитів (назви, номера та дати) друкованого ЗМІ, де її було вперше опубліковано;

- скановане зображення статті у верстці друкованого ЗМІ, де її було вперше опубліковано, а також першої/титульної сторінки цього ЗМІ з його реквізитами (назва, номер, дата випуску) у форматі .jpeg, .pdf.

Технічні вимоги:

- кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 15000 др. зн.;

- загальний обсяг файлів має не перевищувати 10 Мб.

3.7.2. Для учасників номінації «Краща онлайн-публікація»:

- текст статті в форматі .doc з посиланням (лінком) на першу публікацію матеріалу в онлайн-виданні та зазначенням дати першої публікації;

- скріншот(и) екрану публікації у форматі .jpeg., що містить повний текст та дату публікації.

Технічні вимоги:

- кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 15000 др. зн.;

- загальний обсяг файлу має не перевищувати 10 Мб.

3.7.3. Для учасників номінації «Кращий радіоматеріал»:

- аудіозапис в форматі .mp3, .wma студійної якості;

- довідка з радіокомпанії із підтвердженням дати виходу радіоматеріалу у ЗМІ;

- текстове розшифрування радіоматеріалу в форматі .doc (за бажанням).

Технічні вимоги:

- хронометраж запису має бути від 1 хв. до 20 хв.;

- загальний обсяг файлів має не перевищувати 40 Мб.

3.7.4. Для учасників номінації «Кращий відеоматеріал»:

- відеозапис в форматі .mp4, .avi студійної якості;

- довідка з телекомпанії із підтвердженням дати виходу відеоматеріалу у ЗМІ;

- текстове розшифрування відеоматеріалу в форматі .doc (за бажанням).

Технічні вимоги:

- хронометраж запису має бути від 1 хв. до 30 хв.;

- загальний обсяг файлів має не перевищувати 700 Мб.

3.7.5. Для учасників номінації «Краща публікація у шкільному ЗМІ»:

- текст статті в форматі .doc з позначенням, де її було опубліковано; аудіозапис в форматі .mp3, .wma; відеозапис в форматі .mp4, .avi;

- довідка зі школи із підтвердженням виходу матеріалу у шкільному ЗМІ;

- текстове розшифрування аудіо-, відеоматеріалу в форматі .doc (за бажанням).

Технічні вимоги:

- кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 15000 др. зн.; хронометраж запису - від 1 хв. до 20 хв.

3.8. Запитання, що виникатимуть у зв'язку із участю у Конкурсі, можна поставити за телефонами (057) 700-53-05, (057) 715-73-63 або надіслати їх на електронну адресу: pressa@oblrada.kharkov.ua.

3.9. Організатори не несуть відповідальності за помилки й похибки, що містяться у наданій заявці та/або матеріалі.

3.10. Матеріали, подані для участі у Конкурсі, авторам не повертаються та не рецензуються.

3.11. Організатори Конкурсу не несуть відповідальність за перевірку приналежності авторських прав на матеріали особам, які подали їх на Конкурс. За подання будь-якої недостовірної інформації на Конкурс відповідальність несе особа, яка надала цю інформацію.

3.12. Усі питання щодо організації проведення Конкурсу визначаються Оргкомітетом.4. Журі Конкурсу

4.1. Для розгляду конкурсних заявок з матеріалами Конкурсу та визначення переможців Оргкомітетом створюється журі Конкурсу, до складу якого запрошуються представники місцевого самоврядування, громадськості та фахівці з питань місцевого самоврядування і журналістики.

4.2. Члени журі Конкурсу обирають зі свого складу голову журі.

4.3. Журі Конкурсу може проводити відбір фіналістів та переможців Конкурсу в один чи два етапи, використовуючи, за необхідності, поділ складу журі на групи. Всі медійні матеріали оцінюються за шкалою, затвердженою журі Конкурсу.

4.4. За підсумками ознайомлення з конкурсними матеріалами складаються протоколи, що засвідчуються підписами членів журі Конкурсу.

4.5. У випадку, якщо на призове місце у номінації одночасно претендує два і більше матеріалів, голова журі, використовуючи коментарі членів журі, визначає матеріал, що посяде 1, 2 чи 3 місце у Конкурсі по номінаціях.5. Нагородження переможців Конкурсу

5.1. Нагородження переможців відбувається щороку у червні у рамках святкування Дня журналіста.

5.2. Автори, які стали переможцями конкурсу у відповідних номінаціях, нагороджуються преміями та дипломами:

1 премія – 7 тис. грн., 2 премія – 5 тис. грн., 3 премія – 3,0 тис. грн. у кожній з номінацій.

5.3. Журі Конкурсу може своїм рішенням визначати один чи декілька матеріалів, автори яких отримують заохочувальні відзнаки.

5.4. Партнери Конкурсу можуть заснувати спеціальні власні призи в будь-якій з номінацій.

5.5. Місце та час проведення церемонії нагородження переможців Конкурсу визначається оргкомітетом Конкурсу.

6. Фінансування конкурсу

6.1. Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок асигнувань обласного бюджету, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Церемо́нія нагоро́дження - кульмінаційна подія конкурсу, урочистий захід вручення нагороди переможцю конкурсу, змагань, або лауреату премії. Церемонія нагородження відбувається по завершенню всіх заходів із визначення переможця.
Зако́нода́вство Украї́ни - сукупність чинних в Україні нормативно-правових актів.


Перший заступник

голови обласної ради В.Коваленко


Скачати 88.45 Kb.

  • КОМУНАЛЬНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
  • Начальникам місцевих органів управління освітою, завідувачам районних (міських) методичних кабінетів (центрів) Про проведення конкурсу
  • Харківської обласної ради
  • Ректор Л.Д. Покроєва Додаток до листа КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» від 31.01.2017 № _ _112 __ ЗАТВЕРДЖЕНО
  • 3. Учасники та умови проведення Конкурсу
  • 3.6. Загальні умови Конкурсу
  • 3.7. Додаткові вимоги для окремих номінацій
  • 5. Нагородження переможців Конкурсу
  • Перший заступник голови обласної ради В.Коваленко