Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКонспект лекції до теми №5 Види зв’язку. Можливості сучасних телефонів. Сучасні засоби зв’язку Ефективність управління діяльністю установ, організацій І підприємств переважно залежить

Скачати 28.08 Kb.

Конспект лекції до теми №5 Види зв’язку. Можливості сучасних телефонів. Сучасні засоби зв’язку Ефективність управління діяльністю установ, організацій І підприємств переважно залежить
Скачати 28.08 Kb.
Дата конвертації18.05.2017
Розмір28.08 Kb.
ТипКонспект

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЇ ДО ТЕМИ № 5

Види зв’язку. Можливості сучасних телефонів.Сучасні засоби зв’язку

    Ефективність  управління діяльністю установ, організацій і підприємств переважно залежить від можливості своєчасної передачі і прийому необхідної оперативної інформації. Можливість оперативної передачі різнобічної планово-економічної, фінансово-бухгалтерської, звітно-статистичної, рекламно-постачальної та іншої управлінської інформації набуває особливого значення для нормального функціонування: організацій, підприємств, установ, фірм.

    Для вирішення цих задач випускається широка номенклатура сучасних засобів прийому і передачі інформації, які відрізняються призначенням, принципом роботи, будовою та експлуатаційними характеристиками.

    Передача  інформації здійснюється по різних каналах зв’язку за допомогою передавально-приймальних пристроїв. Засоби передачі інформації можна класифікувати таким чином: • Засоби транспортування документів

 • Автоматизована пошта

 • Системи акустичного зв’язку

 • Системи абонентського телефонного зв’язку

 • Факсимільний зв'язок

 • Радіотелефонний та радіозв’язок

 • Системи телеграфного, фототелеграфного зв’язку

 • Комп’ютерні мережі, електронна пошта, Інтернет

 • Системи телевізійного зв’язку

 • Системи і засоби сигналізації.
  Електронна пошта Електро́нна по́шта або е-пошта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми використовуючи цифрові пристрої, такі як комп'ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).


    За  способом передачі інформації їх розподіляють на: засоби й методи транспортування  документів, засоби адміністративно-управлінського зв’язку; за типом інформації – на засоби передачі візуальної інформації і засоби передачі акустичної інформації; за типом каналів передачі інформації: 1) механічним каналом передачі; 2) провідним і немеханічним каналом зв’язку; 3) лазерним; 4) волоконнооптичним; 5) радіоканалами; 6) телебаченням; 7) космічним зв’язком. Крім того, деякі засоби інформації можуть відрізнятися здатністю одностороннього або переважно двостороннього обміну інформацією між кореспондентами і схемами з’єднання каналів з кореспондентами (лінійною, кільцевою, радіохвильовою) кожен з кожним.
Комуніка́ція (від лат. communicatio - єдність, передача, з'єднання, повідомлення, пов'язаного з дієсловом лат. communico - роблю спільним, повідомляю, з'єдную, похідним від лат. communis - спільний) - це процес обміну інформацією (фактами, ідеями, поглядами, емоціями тощо) між двома або більше особами, спілкування за допомогою вербальних і невербальних засобів із метою передавання та одержання інформації.
 
 
 

Мобільний зв'язок

    Телефон мобільного зв’язку, який сьогодні пропонують Kyivstar, MTС, life:) тощо і фірми-продавці, володіють багатьма можливостями зручного стаціонарного телефону і мають ряд позитивних особливостей. Сучасні мобільні телефони мають малі габарити та вагу.

Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.

    За  допомогою мобільного зв’язку можна  вести переговори з партнерами інших  країн світу. Його можна взяти  з собою в машину, на катер і, якщо Ви будете знаходитись на кордоні телефонного обслуговування, то без особливих проблем зможете зв’язатись з будь-ким.

    Принцип роботи мобільного зв’язку наступний. Перший абонент знімає з блокування мобільний телефон, набирає номер телефону іншого абонента (або його прізвище, занесене в пам'ять телефону), натискає клавішу виклику. АТС і ретранслятори забезпечують з’єднання з абонентом.

    Пружні  коливання повітря, які створює  перший абонент своїм голосом, в  телефоні перетворюються в електромагнітні  коливання, які надходять до АТС, а від них до мобільного телефону другого абонента, в якому електромагнітні коливання перетворюються в пружні коливання повітря, котрі сприймає вухо другого абонента.

    Але мобільний телефон не всесильний. У Києві, наприклад, знайдеться місце, де завзятий скептик радісно зафіксує: «Зв’язку немає!» На жаль, це станеться при виникненні недосяжних для радіосигналу залізобетонних і рельєфних перешкод. Але це, за винятком метрополітену, досить локальне явище, з яким фірми-оператори успішно борються у всьому світі. Як і в стаціонарних телефонах, останнім часом доводиться мати справу з проблемою перевантаження лінії, що цим фактично й обмежуються недоліки мобільного телефону. Мобільний телефон або іноді Стільнико́вий телефо́н — малогабаритний кишеньковий телефонний апарат стільникового (мобільногозв'язку.

В наш час стільниковий зв'язок — найпоширеніший серед усіх видів мобільного зв'язку, тому зазвичай мобільним телефоном називають стільниковий телефон, хоча мобільними, крім стільникових, є також супутникові телефонирадіотелефони і апарати магістрального зв'язку.

Супутниковий телефон - портативний чи стаціонарний телефон, що передає інформацію безпосередньо через супутникову мережу, створену телекомунікаційними супутниками. Залежно від оператора зв'язку, зоною покриття супутникової мережі може бути або вся Земля - глобальне покриття, або обмежені окремі райони земної поверхні - регіональне покриття.

Російські вчені стурбовані розповсюдженням стільникових телефонів серед дітей, бо це може бути небезпечно для здоров'я.

«Ми дуже насторожені відносно дітей. Є дані, які підтверджують, що стільникові телефони можуть впливати на розвиток пухлини головного мозку», — заявив на прес-конференції провідний науковий співробітник Федерального біофізичного медичного центру ім. Бурназяна Юрій Григор'єв.

Згідно з даними досліджень, проведених шведськими вченими, якщо дитина користується стільниковим телефоном з 8-12 років, то до 21 року ризик виникнення пухлини головного мозку зростає в п'ять разів.

Вчене звання старшого наукового співробітника присвоюється докторам і кандидатам наук із стажем наукової роботи не менше трьох років, які працюють у вищих навчальних закладах III–IV рівня акредитації або наукових установах та організаціях до них прирівняних і зараховані після обрання за конкурсом чи в порядку атестації, зокрема за сумісництвом, на посади старшого наукового співробітника, провідного наукового співробітника, головного наукового співробітника, доцента, професора, заступника завідувача (начальника) та завідувача (начальника) науково-дослідного відділу (відділення, сектору, лабораторії), завідувача кафедри або призначені на посади ректора, проректора з навчальної та наукової роботи, директора, заступника директора з наукової роботи, вченого секретаря, за умови успішної роботи на зазначених посадах не менше календарного року та опублікування за останні три роки у наукових фахових виданнях України або інших держав не менше п'яти наукових праць за відповідною спеціальністю, з них дві - без співавторів.
Пухлини головного мозку - це гетерогенна група різних внутрішньочерепних новоутворень, доброякісних або злоякісних, які виникають унаслідок запуску процесу аномального неконтрольованого ділення клітин, які у минулому були нормальними складовими самої тканини мозку (нейрони, гліальні клітини, астроцити, олігодендроцити, епендімальні клітини), лімфатичної тканини, кровоносних судин мозку, черепно-мозкових нервів, мозкових оболонок, черепа, залозистих утворень мозку (гіпофіза і епіфізу), або що виникають унаслідок метастазування первинної пухлини, що знаходиться в іншому органі.
 Експерт також відзначив, що кожна людина піддається електромагнітному випромінюванню від базових станцій стільникового зв'язку.
Базова станція В радіозв'язку ба́зова ста́нція - це системний комплекс приймально-передавальної апаратури, що здійснює централізоване обслуговування групи кінцевих абонентських пристроїв.
Крім того доза одержуваного випромінювання порівнянна з тією, яку отримують люди, які працюють з радіолокаційним обладнанням, радіо- або телевізійними передавачами, а також з авіаційним обладнанням.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, до віддалених можливих наслідків використання мобільного зв'язку може ставитися хвороба Альцгеймерадепресивний синдром, а також схильність до епілептичних реакцій. «Ні бренд, ні ціна стільникового телефону не мають значення. Доза опромінення визначається режимом роботи мережі та інтенсивністю використання телефону», — додали вони. Фахівці пропонують використовувати дротову або бездротову гарнітуру, щоб відстань до телефону була не менше півметра. Крім того, рекомендують скоротити час використання телефону . «Ми розраховуємо, що виробники телефонів будуть використовувати при проектуванні техніки дані медицини та біофізики для вибору щонайменш шкідливих для користувача режимів», — сказали експерти [Джерело?].

Вчені із Швеції дослідили, що довгі розмови по мобільнику призводять до раку мозку, а вчені з Італії і Австралії говорять про уповільнення реакції. За кордоном чоловікам напряму радять не носити телефон на рівні талії, його випромінення може вплинути на потенцію. А жінкам не варто тримати мобілки у нагрудних кишенях і на шнурку на шиї — це загрожує раком молочних залоз. Фахівці Московської медичної академії ім. И. М. Сєченова під керівництвом академіка РАМН Геннадія Румянцева черговий раз спробували знайти відповідь на питання, чи шкідливі мобільні телефони для здоров'я.

Груди (лат. mamma; синоніми (для жіночих грудей): перса (перси) поет., цицьки розм., пазуха розм.; бюст як частина фігури) - верхня частина тіла людини. Жіночі груди пристосовані для годування немовлят молоком.
Мобільна телефонія (англ. mobile telephony) - Впровадження переносних телефонних пристроїв у сучасний побут. Дослідження вказують, що мобільна телефонія суттєво впливає на зміни у способі життя і мисленні сучасних людей.

Основним шкідливим фактором мобільних телефонів вважаються високочастотні випромінювання дециметрового діапазону. Найпоширеніший в Україні стандарт GSM працює на частотах 900, 1800 й 1900 Мгц.

«Більшість учених оцінюють вплив мобільних телефонів на нервову систему й розвиток злоякісних пухлин, — говорить Геннадій Румянцев.

Злоя́кісна пухли́на - патологічний процес, зумовлений неконтрольованим розмноженням клітин, інвазією та, іноді, метастазуванням. В залежності від типу тканини, клітини якої перетворились на злоякісні, розрізняють рак, саркому, лімфому та інші види злоякісних пухлин.
Нервова система Нервова система - цілісна морфологічна і функціональна сукупність різних взаємопов'язаних нервових структур, яка спільно з гуморальною системою забезпечує взаємопов'язану регуляцію діяльності усіх систем організму та реакцію на зміну умов внутрішнього та зовнішнього середовища.
 — Але дані різних дослідницьких колективів досить суперечливі. Одні вчені не вбачають залежності розвитку пухлин від використання мобільного зв'язку, інші вважають її доведеною. Настільки ж неоднозначні результати експериментів, присвячених впливу високочастотних випромінювань на різні здатності людини. Єдиний не поставлений під сумнів факт: вплив радіохвиль частоти 900 Мгц підвищує кровоток у корі головного мозку».

Розробниками мобільного телефону вітчизняного виробництва на 2004 рік були названі такі досить впливові державні установи, як Міністерство промислової політики, науки і освіти, а також Національна академія наук України.

Націона́льна акаде́мія нау́к Украї́ни (НАН України) - вища наукова самоврядна організація України, що є найбільшим центром наукових досліджень в Україні. У складі НАН України станом на початок 2017 року діють 163 наукових установи та 46 організацій дослідно-виробничої бази, в яких працюють 31129 співробітників, в тому числі 15919 наукових працівників, серед яких 2402 доктори наук та 6814 кандидатів наук. На 01.01.2017 до складу НАН України входять 186 дійсних членів (академіків), 361 членів-кореспондентів та 98 іноземні члени. Керівні органи НАН України розташовані у Києві.

Планувалося побудувати роботу наступним чином: Оскільки Україна ніколи раніше не виробляла комплектуючих до мобільних терміналів, спочатку планувалося купувати їх за кордоном. А програмне забезпечення було українського походження. Надалі ж, у планах конструкторів був намір розгорнути широкі роботи з виробництва як комплектуючих, так і створити окремий підрозділ для розробки телефонів з підтримкою відеозв'язку абомереж третього покоління.

Через півроку був готовий великий гаджет, наділений екраном і значною частиною важливих функцій. У терміналі були реалізовані дуже великі кнопки. Вага 250 грам. В наявності орієнтація на літній споживчий сегмент, яким не потрібна дуже велика функціональність, ні навіть дисплей, зате є потреба у великих кнопках.

Позитивною ж стороною була ціна. Тут навіть перевищили очікування результат. Під час проектування, при собівартості моделі в 20-25 $, кінцева ціна апарата зводилася до 40-50, а деяким розробниками називалася цифра і 60 $, то після виходу першого дослідного зразка вчені заявили, що продажна ціна на такі моделі буде ще нижче.

До́слідний зразо́к (виробу) (англ. pilot sample) - зразок продукції, виготовлений за наново розробленою документацією для перевірки шляхом випробувань відповідності її заданим технічним вимогам з метою прийняття рішення про можливість впровадження у виробництво і (чи) використання за призначенням.
За різними оцінками, це від 35 до 45 $. Втім така ціна буде тільки на першу модель, тобто пристрій без дисплея, зате з великими кнопками.

У 2006-07 році Харківські інженери розробили мобільний телефон — BORTON DSC-MP-03 .

Компанія Rainford Electronics у своєму арсеналі має декілька моделей вітчизняного складання.

Людина істота соціальна, і після зустрічі зі своїм основним вимогам, які їжі, одягу та місця проживання, він повинен спілкуватися з іншими людьми.

Місце мешкання - юридичний термін, під яким мається на увазі юридично оформлене місце, в якому індивідуум має постійне та довгострокове помешкання.
З давніх часів, він намагався розвивати різні засобом комунікації, в якому Час від часу він отримав успіх. У сучасних телефонів часу винайшли, а тепер у нас є мобільні телефони в руках, які новітніх форм телефонів та сучасних засобів зв'язку.

Це розвиток не зупинився і телефони еволюціонували себе в багатофункціональні пристрої. Тепер штучок не просто пристрої зв'язку, але за допомогою цих легких пристроїв, ми маємо можливість клітини нашого пам'ятні моменти з камерою, отримати розваг за допомогою медіа-плеєр і FM радіо, вилучення будь-якого типу інформації за допомогою Інтернету й багатьох більше.

Характеристики камери дуже чільне місце в даний час телефони на добу. Подорож камерафонів почалося з VGA або 1,3-мегапіксельною камерою. І сьогодні, Є багато телефонів на ринку з вищевказаними резолюціями. Але, коли виробники мобільних пристроїв відчував цих камер недостатньо, то ми отримали камери високої роздільної здатності. Ми отримали 2-мегапіксельною камерою, а потім 3,2-мегапіксельна камера, 5 Мп камерою і 8-мегапіксельною камерою, відповідно, в мобільних телефонах. Питання про радість, що тепер Є кілька телефонів, які доступні завдяки вирішенню 12 МП Snapper (наприклад, Sony Ericsson Satio). Це не буде помилкою сказати, що зараз телефони дають жорстку конкуренцію цифрових камер.

Смартфо́ни (з англ. smart - розумний, і англ. phone - телефон) - окрема категорія телефонів, які - на відміну від простих стільникових телефонів - мають більше оперативної пам'яті і власний потужний, як для кишенькових пристроїв процесор, працюють під операційною системою Symbian 6.
Sony Mobile Communications Inc. (раніше відома як Sony Ericsson Mobile Communications AB) - міжнародна телекомунікаційна компанія, заснована в 2001 році як спільне підприємство шведського телекомунікаційного виробника Ericsson та японського виробника електронної техніки Sony.
Цифрова́ ка́мера, або цифрови́й апара́т - пристрій, що використовується для зйомки відео та створення фото-знімків або ж обох, в якому світлочутливим матеріалом є матриця або кілька матриць, що складаються з окремих пікселів, сигнал з яких представляється, обробляється і зберігається в самому апараті в цифровому вигляді.

Розваги необхідна всім, для отримання відпочинку і в даний час більшість мобільних телефонів, особливо мультимедійних пристроїв поставляється з вбудованою розваг. Як зазначено в пункті другому, медіа-плеєр і FM радіо основних розважальних функцій в мобільних пристроях. Крім того, кілька цікавих ігор, також знайшли встановленою навіть в не-мультимедійних телефонів. Велика кількість телефонів надати Вам об'єкти для завантаження додаткових ігор, якщо ви не задоволені встановленою них.

Інтернет має бути необхідним в даний час телефони на добу. Він повинен був бути атрибутом комп'ютера в недавньому минулому, але тепер вона стала невід'ємною частиною мобільних телефонів. GPRS є дуже спільною особливістю пристрою, за допомогою яких ми можемо отримати, пов'язаних з World Wide Web, знайшли підтримки постачальників мережевих послуг. З іншого боку, Wi-Fi другий блискучий функція, яка дозволяє користувачам отримувати доступ до Інтернет до необмежену кількість годин на Wi-Fi охоплює райони. Крім того, ряд додаткових можливостей Інтернет, також включені в даний гаджет дня, наприклад, RSS Reader, YouTube і Facebook програму Gmail програми Twitter інтеграція і т.д. Крім Інтернету, деякі інші функції доступні в сьогоднішній день мобільні, завдяки якому він не буде не можна сказати, що сьогодні мобільні телефони тісно пов'язані з комп'ютерами. У деяких телефонах, ми отримаємо для перегляду документів або документ, редактор функцій, які полегшують нам читати і правити MS-Office і PDF документів. Крім того, QWERTY клавіатура в деяких пристроїв полегшення нам набирати текст на швидкій швидкості, як і ми на комп'ютері.Повертаючись до основної функції мобільних телефонів, телефони цієї задачі зв'язку блискуче. Поряд з викликом, можна відправляти текстові повідомлення, мультимедійні повідомлення, повідомлення електронної пошти тощо, з нашими близькими. Крім того, передача даних функцій, таких як Bluetooth і USB порт дозволяє передавати дані на інші сумісні пристрої абсолютно безкоштовно.
Передача даних (обмін даними, цифрова передача, цифровий зв'язок) - фізичне перенесення даних цифрового (бітового) потоку у вигляді сигналів від точки до точки або від точки до множини точок засобами електрозв'язку каналом зв'язку; як правило, для подальшої обробки засобами обчислювальної техніки.
Після перегляду всіх цих речей, то можна здогадатися, що ще кілька нововведень буде свідком на арені мобільних телефонів в найближчий час.
Каталог: Informatika -> Ofis Teh
Ofis Teh -> Конспект лекції до теми №11 Види модемів. Характеристика модемів. Принцип роботи модема Останнім часом модеми стають невід'ємною частиною комп'ютера. Установивши модем на комп'ютер, ви фактично
Informatika -> Тестові завдання для контролю знань: Як вiдкрити програму "Провoдник"?
Informatika -> Програма Microsoft Office Publisher 2007 Пригадайте!
Informatika -> Програма Microsoft Office Publisher 2007 Пригадайте!
Informatika -> Створення і показ комп'ютерних презентацій
Informatika -> Комп’ютерні мережі. Інтернет
Informatika -> Досвід роботи Викладача інформатики Кузьменка О. А. Основи комп'ютерної графіки
Informatika -> Модуль Сучасні технології обробки, аналізу та представлення інформації. Текстові тестові запитання
Ofis Teh -> Конспект лекції до теми №7 Факсимільні апарати. Робота на факсимільному апараті. Факсимільний апарат


Скачати 28.08 Kb.

 • Мобільний телефон
 • Sony Ericsson