Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКонспект заняття в гуртку Заклад: Борщівський районний будинок дитячої творчості Керівник гуртка: "Фітодизайн" Подлесна Ольга Ігорівна Тема заняття

Скачати 40.47 Kb.

Конспект заняття в гуртку Заклад: Борщівський районний будинок дитячої творчості Керівник гуртка: "Фітодизайн" Подлесна Ольга Ігорівна Тема заняття
Скачати 40.47 Kb.
Дата конвертації02.05.2017
Розмір40.47 Kb.
ТипКонспект

План-конспект заняття в гуртку

Заклад: Борщівський районний будинок дитячої творчості

Керівник гуртка: "Фітодизайн" Подлесна Ольга Ігорівна

Тема заняття: Поняття композиції. Використання сухоцвітів в композиції. Екскурсія на природу.

Мета заняття:

1) Ознайомити дітей з поняттям композиції;

2) Розвинути та стимулювати в дітей почуття прекрасного;

3) Розвивати позитивне образне мислення та естетичний смак;
Екску́рсія (від лат. excursio - прогулянка, поїздка, похід) - колективне відвідування музею, пам'ятного місця, виставки, підприємства тощо; поїздка, прогулянка з освітньою, науковою, спортивною або розважальною метою.
Прекра́сне - категорія естетики, що характеризує явища з точки зору досконалості, наявності вищої естетичної цінності. «Явища можна вважати прекрасними, коли вони в своїй конкретно-плотській цінності виступають як суспільно-людські цінності, що втілюють затвердження людини в світі, свободи суспільства і людини, що свідчать про розширення меж, сприяють гармонійному розвитку особи, виникненню і якнайповнішому прояву людських сил і здібностей».
Естетика Есте́тика (грец. αισθητικός - чуттєво пізнавальний, від aisthēta - відчутні речі та aisthanesthai - пізнавати) - філософська наука, що вивчає природу (функції, загальні закони і закономірності) естетичної свідомості (діяльності людини і суспільства, буття), наука про прекрасне.


4) Виховати любов до природи;

5) Навчити основам використання сухоцвітів в композиції.

Хід заняття

I. Організація групи

II. Актуалізація опорних знань.

  • Які є види сухоцвітів?

  • Яким чином засушуються рослини?

  • Що таке композиція?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Останнім часом підвищилась зацікавленість до дизайну помешкань. І, як наслідок, до флористики та фітодизайну. Сучасна флористика містить в собі і аранжування живими та штучними квітами та сухими рослинами, та складання пласких композицій (панно, колажі) з використанням квіткового матеріалу.
Мотива́ція (з лат. movere) - спонукання до дії; динамічний процес фізіологічного та психологічного плану, керуючий поведінкою людини, який визначає її організованість, активність і стійкість; здатність людини діяльно задовольняти свої потреби.
Зеле́ні росли́ни - царство живих організмів. Назва була запропонована у 1981 році, щоб відрізнити представників царства від попереднього визначення рослин, які до того не створювали монофілетичну групу.


Квіти можна поєднувати між собою за законами гармонії, подібно до того, як ноти поєднуються у музичному творі . Довершеність будь-якої квіткової композиції залежить не тільки від того , які квіти беруть для її створення. Із найпростіших польових квітів можна зробити чаруючий око вінок, букет, настінне панно. Водночас найкрасивіші і найдорожчі квіти можна так невдало поєднати між собою, що вони втратять свою природну привабливість.

І V. Оголошення теми уроку

Тож на сьогоднішньому уроці ми познайомимося з поняттям композиції та використанні сухоцвітів в композиції.

V. Вивчення нового матеріалу.

Композиція (лат. compositio — складання, поєднання, створення, побудова) — це план твору, співвідношення його частин, взаємозв'язок образів, картин, епізодів. Це найважливіший організуючий елемент художньої форми, що забезпечує цілісність та єдність художнього твору.
Оголошення - це короткі текстові повідомлення, котрі містять різну за призначенням інформацію. Переважно оголошення містять інформацію приватного рекламного характеру. Це пропозиція певних товарів чи послуг приватними особами, або малими приватними підприємствами.
Художник Худо́жник - творчий працівник у галузі образотворчого мистецтва; живописець, графік, скульптор, майстер, коміксіст.


Вісь композиції - уявна допоміжна лінія - повинна проходити через її геометричну середину.
Геоме́трія (від дав.-гр. γη - Земля і μετρέω - вимірюю; землеміряння) - розділ математики, наука про просторові форми, відносини і їхні узагальнення.
Вона ж є одночасно і віссю симетрії. Основний мотив композиції має обов'язково знаходитися на цій допоміжної лінії.


Основи флористики - Принцип утворення симетричної композиції.

Він буде візуально розділяти саму композицію на дві половини. Все, що знаходиться на одній стороні, має дзеркально повторюватися на іншій стороні. Симетрична композиція легко розуміється, впливає ясно і строго, уособлює щось зрозуміле, статично спокійне.

Синонімами для неї є: замкнутість, спокій, гідність, строгість, торжество. Тому симетрична композиція ідеально підходить для оформлення урочистого або офіційного заходу, прикраси церковного свята.
Симетрíя (від грец. συμμετρεῖν - міряти разом) - властивість об'єкта відтворювати себе при певних змінах, перетвореннях чи трансформаціях, які називаються операціями симетрії. Розрізняють симетрію тіл, симетрію властивостей і симетрію відношень.
Дзе́ркало, діал. лю́стро (пол. lustro < італ. lustro), заст. і поет. свіча́до (від пол. zwierciadło, контамінація з «світити») - гладка поверхня, яка відбиває світло і дозволяє отримати зображення предмета.
Церква Церква - культова споруда у православних, католицьких та окремих протестантських християн, у якій відбуваються релігійні богослужіння.
Церко́вні свята́ - дні, визначені церквою для богослужбового шанування події з життя Христа, Богородиці й святих.


Сухоцвіти не імітують живі квіти. З сухих рослин народжуються цікаві образи, характерні саме для цього виду матеріалу; складання композицій із сухоцвітів являє собою окремий напрямок, в якому, як і в аранжуванні живих квітів, існує висока мода.
Висо́ка мо́да, або от-кутю́р (фр. haute couture - «високе пошиття»; МФА: [ot kutyʁ]), - швацьке мистецтво високої якості. Сюди належить творчість провідних салонів мод, які задають тон міжнародній моді; унікальні моделі, що виробляються у знаменитих салонах мод на замовлення клієнта.


На відміну від живих квітів, композиції із сухоцвітів - це відносно довговічний атрибут інтер'єру. Уміло підібрані композиції із сухоцвітів прикрашають фойє готелів, ресторани, офіси та квартири.

Композиції із сухоцвітів бувають самих різних кольорів. Багато хто з них по яскравості кольорів не поступаються живим квітам і зовсім не вимагають догляду. Урочисто-елегантні, розкішно-декоративні або традиційно-сільські, композиції із сухоцвітів підкреслять стильність вашої обстановки.

Сучасні інтер'єри часто оформлені з акцентом на колірний контраст і контраст "походження" (злиття екзотичних і місцевих рослин в одній композиції).
Рестора́н (фр. Restaurant) - торговельний заклад (іноді з музикою, танцями), де подаються страви та напої. Один з видів закладів громадського харчування, від інших відрізняється вищою якістю послуг, широким меню, окрім харчування як правило ресторани також надають послуги з розваг та відпочинку.
Екзотика - ювелірні вироби, побутові речі, військова зброя, знаряддя для полювання, явища суспільного життя, живі організми - типові, характерні для віддаленого географічного району і віддалених країн чи віддаленої історичної доби і незвичні, нетипові для інших географічних районів чи культурних осередків.
Це поєднання можливо і в сухих аранжуваннях. Нові матеріали дозволяють флористам не тільки отримати потрібну стилізацію, а й привнести в неї риси, характерні для володаря композиції.


Площинні композиції із сухоцвітів.

Останні роки в моді не тільки флористичні об'єкти, але і площинні композиції з використанням рослин і квітів. У Європі бум на квіткові панно припав на 1960-70-і рр.. У Росії такі колажі і зараз користуються популярністю. Флористичний колаж може бути і рельєфним, і площинним.
Матеріа́л - речовина, або суміш речовин, первинний предмет праці, який використовують для виготовлення виробу (основний матеріал), або які сприяють якимось діям. У останньому випадку уточнюють, що це допоміжний, чи витратний матеріал.
Стиліза́ція - у мистецтві й літературі свідоме наслідування формальних прикмет якогось стилю. У мистецтві можна стилізувати під будь-який стиль (єгипетський, візант., бароковий, бідермаєр, народне мистецтво тощо); часом це наслідування виростає у власні стилі (неокласицизм, неовізантизм, неореалізм тощо).
Покритонасінні, або квіткові рослини (Angiospermae, або Magnoliophyta), зав’язко́ві, вкритонасі́нні - таксон вищих рослин, які формують квітки. Ця найважливіша група наземних рослин налічує понад 165 порядків, 540 родин, більше 13 000 родів і, ймовірно, не менше 250 000 видів.
Популярність (від лат. populares, від populus - народ) - висока ступінь популярності чогось або когось у певній галузі. На виникнення популярності в деяких випадках впливає мода, і навпаки. Так само, як і мода, популярність прив'язана до певного і, як правило, невеликого відрізку часу.
Рельє́ф (англ. relief; нім. Relief; фр. relief від лат. relevo - піднімаю) - сукупність нерівностей поверхні суходолу, дна океанів і морів, різноманітних за обрисами, розмірами, походженням, будовою, віком та історією розвитку.
Він може бути відкритим або знаходитися під склом або плівкою. Дуже ефектно виглядає площинна композиція, в якій переважають сухі матеріали з додаванням живих квітів. Це нововведення прийшло до нас з Японії.


Флористичний колаж - прекрасний варіант оформлення інтер'єру, який не вимагає ні ваз, ні безцінною житлової площі для свого розміщення. Ці площинні роботи складають реальну конкуренцію картинам, гобеленам і т. п.
Додавання - бінарна арифметична операція, суть якої полягає в об'єднанні математичних об'єктів.
Гобеле́н (фр. gobelin) - один із різновидів декоративно-ужиткового мистецтва, стінний безворсовий килим із сюжетною або орнаментною композицією, витканий вручну перехресним переплетенням ниток. Гобелени виготовляють із кольорових шовкових і/або шерстяних ниток окремими частинами, які потім зшивають між собою (часто окремі колірні плями).
, завдяки новизні технік та використання неповторного рослинного матеріалу.


Колаж - високохудожній твір, при створенні якого використовуються щільні матеріали природного і штучного походження, оброблені різними способами. У коллажності техніці велика увага приділяється драпіровок з тканин, шкіри, паперу та інших площинних і лінійних матеріалів.

Панно - площинні вироби, що мають оригінальне оформлення, бувають наступних видів:

- Транспарентність (просвічуване);

- Класичне (з основою з плетіння і сухоцвітом);

- Гобелен, плетений з природних лінійних матеріалів (може бути транспарентним і килимовим);

- Рамка зі вставленим натуральним флористичним панно (із засушених гербарних способом листя і квітів).
Гербáрій (лат. herbarium, herbarius, від «herba» - трава, рослина; в перекладі означає «травник»; в буквальному перекладі «стосовна до трав (книга)») - колекція спеціально зібраних засушених рослин, призначених для наукової обробки, навчання, або установи, що зберігають колекції засушених рослин і ведуть їх наукову обробку.


Ідею композиції найчастіше підказує сама пелюстка - її форма, колір. Можливості флористики безмежні.

Підбиття підсумків заняття.
Каталог: download -> version
version -> Розподілена система керування електроживленням
version -> Методичні рекомендації щодо викладання інформатики в 2 класі за новою програмою надруковані в додатку до листа мон від 30. 05. 2013 №1/9-383 «Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у 2-х класах загальноосвітніх навчальних
version -> Методичні вказівки до виконання самостійних робіт з дисципліни: «комп’ютерна техніка та програмування»
version -> Системне програмне забезпечення. Поняття файлу, каталогу. Індефікатор файлу. Шлях до файла. Інтерфейс ос
version -> Опрацювання мультимедійних даних
version -> Комп’ютерна графіка. Формати зберігання графічних зображень. Графічні редактори
version -> Повідомлення Вих. №03-05/2014 від 26. 05. 2014 р про відступлення права вимоги грошового боргу згідно договору цісії №01-05/2014 від 26. 05. 2014 р на користь нового кредитора пат «Страхова компанія Зеніт»
version -> Блез Паскаль


Скачати 40.47 Kb.

  • Тема заняття
  • Хід заняття I. Організація групи II. Актуалізація опорних знань.
  • ІІІ. Мотивація
  • І V. Оголошення
  • Вивчення нового матеріалу.
  • Підбиття підсумків заняття.