Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка



Корисна їжа І здоров'я

Скачати 68.97 Kb.

Корисна їжа І здоров'я




Скачати 68.97 Kb.
Дата конвертації08.05.2017
Розмір68.97 Kb.

ТНВК “Школа — ліцей №6 ім. Н.Яремчука”


План – конспект уроку

з обслуговуючої праці



на тему:

Корисна їжа і здоров'я.”



у 6 класі

Підготувала вчитель Яремчук Г.С.
Тема: Корисна їжа і здоров'я.

Мета: узагальнити знання учнів про складові компоненти їжі, про корисну їжу та її позитивний вплив на збереження і зміцнення здоров'я дорослих і дітей, про основи культури і традиції харчування; викликати інтерес до традиційного харчування українців та прагнення вживати національні страви як засіб збереження та зміцнення здоров’я.

Обладнання: малюнки, фотографії, вирізки з журналів, на яких зображено різноманітну їжу; сім маркерів; кошик з різними предметами та продуктами; роздатковий матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Гра ''Малюнки з виставки.''

Учитель роздає малюнки, фотографії, вирізки з газет, на яких зображено різноманітну їжу, і просить учнів вибрати ті з них, де зображена корисна їжа, потім ставить запитання до учнів:



  • Чи було щось однакове на малюнках? Що саме?

  • Чим вони відрізнялися?а

  • Чи була на них їжа, яку ви не знаєте?

  • Як ви відрізнили корисну їжу від некорисної?


Гра ''Так чи ні?''

Хто отримує маркер, то й і відповідає.



    1. Корисно обїдатись цукерками чи тістечками. Так чи ні?

    2. Ви повині їсти 16 разів на день. Так чи ні?

    3. Ви повинні вживати корисну та свіжу їжу, яка зберігає ваше здоров’я. Так чи ні?

    4. Ви повинні їсти різноманітну їжу. Так чи ні?

    5. Вам корисно їсти тільки макарони. Так чи ні?

    6. Ви повинні їсти більше овочів та фруктовою тому, що в них багато вітамінів. Так чи ні?

    7. Корисно їсти смажену жирну їжу. Так чи ні?


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя.

Згадаємо, як зводиться будинок. Для закладання фундаменту використовується цегла, граніт, цемент, великі залізобетонні блоки. На будівництво стін ідуть блоки або цегла. Поверхи перекривають великими плитами, вставляють вікна, двері, штукатурять, фарбують. Для будівництва потрібно багато різних матеріалів, деталей.

Наша їжа — теж будівельний матеріал.

Будіве́льні матеріа́ли - це різні за складом, структурою, формою та властивостями речовини, застосовувані безпосередньо для будівництва споруд або для виготовлення з них збірних елементів на спеціалізованих підприємствах.
І вона теж не однакова за своїм складом і значенням для організму.


ІV. Пояснення матеріалу.

Їжа — основне джерело енергії, яке необхідне для життєдіяльності організму людини. З їжею ми одержуємо поживні речовини, що сприяють росту і розвитку нашого організму. Їжа забезпечує організм такими основними складовими: білками, жирами, вуглеводами, вітамінами, неорганічними речовинами та водою. Їжу ще називають харчовими продуктами.

Для нормального росту і розвитку організму людини особливо потрібні вітаміни. Їх відкрито багато і позначаються вони великими літерами латинського алфавіту — А, В, С, Д, тощо.

Людське тіло - фізична структура людини, людський організм. Тіло людини утворено клітинами різних типів, характерним чином організується в тканини, які формують органи, заповнюють простір між ними або покривають зовні.
Поживна речовина - необхідна для життя і росту організму, хімічна речовина, яку організм отримує з навколишнього середовища. Тварини споживають поживні речовини з їжею, а рослини безпосередньо з ґрунту та повітря.
Велика літера (заголовна буква) - термін у галузі поліграфічного оформлення і виконання видань та орфографії. Визначає розмір і форму літери.
Ї́жа - все, що споживає людина й інші живі істоти для підтримки життя; харчі. Речовини, що їх організм отримує з навколишнього середовища, є для нього будівельним матеріалом і джерелом енергії.
Лати́нська абе́тка, або латиниця, латинка - абетка латинської мови, історично є відгалуженням етруської абетки, що в свою чергу постала з грецької. Виникнення латинської абетки датують 7 ст. до н. е. Напрямок письма: спочатку справа наліво, потім справа наліво й, через рядок, зліва направо (так званий бустрофедон), з 4 ст.
Вітаміни, мінеральні солі і вода добре засвоюються організмом, і продукти, в яких вони містяться легко перетравлюються. Жири і вуглеводи дають організму енергію, після перетравлення їх залишки відкладаються в жир і глікоген. Люди, які отримують з їжею достатню кількість вітамінів, значно витриваліші до захворювань, відзначаються бадьорістю, працездатністю.

Про що слід подбати, забезпечуючи свій організм поживними речовинами? Основна наша турбота має полягати в тому, щоб у продуктах містилися всі необхідні компоненти. Очі, шкіра, волосся, кістки, м'язи і мозок складаються з різних білків. Білки містяться у продуктах рослинного та тваринного походження. Рослинні білки є у горіхах, насінні різних культур, зокрема бобових, крупах;

Культура Культу́ра (лат. Culture - «обробіток», «обробляти») - сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених людством протягом його історії; історично набутий набір правил всередині соціуму для його збереження та гармонізації.
а тваринні — у м'ясі, рибі, яйцях, молочних продуктах тощо.
Молочні продукти, або Набі́л - харчі, що виробляються з молока. Переробка молока в харчі відбувається для надання особливих смакових якостей і підвищення стійкості до зберігання. Зазвичай використовується молоко сільськогосподарських тварин, в першу чергу, корів, овець, верблюдів, яків та інших.
Вуглеводи містяться у фруктах, овочах, насінні зернових, меді, молоці. Жири сприяють засвоєнню вітамінів. Вони містяться в маслі, салі, сметані, олії, тощо. Неорганічні речовини (мінеральні солі) сприяють нормальному функціонуванню кісток, зубів, крові, м’язів.
Неоргані́чна речовина́ - 1) у хімії є сукупним поняттям для термінів «неорганічна сполука» та проста речовина. В межах ряду інших дисциплін (геології, екології (environmental science)) має інше значення - 2) хімічні речовини не рослинного і не тваринного походження, а також речовини до складу яких входить одна або декілька неорганічних сполук.
До них належать кальцій, фосфор, залізо, йод, магній тощо. Вони містяться в молоці, рибі, яйцях, зелених овочах, яблуках, пшениці, чорному хлібі, крупах (особливо гречаній), продуктах моря тощо.

Продукти харчування мають бути свіжими, чистими, якісними, щоб вони своєчасно і легко засвоювались організмом. Із харчуванням у нас пов'язанні різні відчуття і реакції. Вони можуть бути приємними, так і неприємними. Здорова людина любить смачно поїсти. Запах і вигляд добре приготовленої їжі викликає у нас апетит, з’являються приємні смакові відчуття. Цей стан має велике значення, бо завдяки приємним відчуттям шлунок людини готується до прийому їжі, і тоді вона краще перетравлюватиметься.

Шлу́нок (лат. gaster < дав.-гр. γαστήρ) - це непарний порожнистий орган, зазвичай з товстими м'язовими стінками, в середній частині шлунково-кишкового тракту. У ссавців та інших хребетних розташований між стравоходом та 12-палою кишкою.
Одноманітна їжа, її неприємний смак і вигляд, неприваблива обстановка під час споживання, поспіх знижують апетит. Це відповідно і впливає на поведінку людини за столом. Вона їсть без задоволення, намагаючись швидше закінчити споживання їжі. А недостатньо перетравлена їжа вимагає більшої кількості соків для травлення, виділення яких при поганому апетиті сповільнюється. У результаті шлунок і кишечник працюють із перевантаженням. А тому велике значення має індивідуальний вибір їжі загалом і окремих страв зокрема, тобто певний раціон.

Кажуть, що кожна людина має власні потреби в їжі. Чому? Для росту організму потрібно більше поживних речовин, ніж для підтримання його життєдіяльності. Тому діти повинні споживати їжу, багату та поживні речовини. Вибираючи їжу, слід враховувати, що страви мають містити в собі різні складові компоненти. Хлопчики витрачають більше енергії, ніж дівчатка, а тому їхній організм потребує більше поживних речовин. Люди, які одужують після хвороби, потребують більше поживних речовин, ніж здорові. А ті, які багато працюють, затрачаючи багато енергії, мусять її поповнити за рахунок поживної їжі.


Гра “Завжди, іноді, ніколи”.

На столі стоїть кошик. У ньому: цукерка, йогурт, лимон, яблуко, квасоля в банці, рідина для миття посуду, плавлений сирок, хліб, засіб для чищення, шпроти в банці, картопля, капуста, апельсин, булочка, цвітна капуста, ліки, цибуля, банан, груша, морква,, горіхи тощо.

Кучерява капуста, квітна капуста або цвітна капуста (Brassica oleracea var. botrytis) - поширена городня культура, рослина роду Капуста, родини Капустяні. Це однорічна рослина, розмножується насінням. Як правило, тільки біла головка вживається у їжу.
Учні по черзі виходять і беруть із кошика довільний предмет і показує учням класу, які за допомогою жестів продовжують речення: “Цей продукт можна їсти.......” (Завжди — великий палець правої руки піднімають вгору, іноді — відводять убік, ніколи — опускають вниз.
Великий палець Великий палець (палюх, пучак, бецман, лат. pollex) - перший, тобто внутрішній палець кисті. Термін зазвичай використовується для приматів, у тому числі людини, та деяких інших тварин, у яких цей палець протистоїть решті фаланги, для решти тварин використовується термін полекс (лат. pollex)
)


Запитання до учнів.

Чи подобають вам одні страви більше ніж інші? Назвіть, які страви ви полюбляєте.


Слово вчителя.

У всіх є власні смачні уподобання. Хтось більше полюбляє м’ясо, а хтось рибу. Декому смакує молоко і каші або страви з овочів і фруктів. Є й такі, які намагаються їсти й пити лише смачненьке: копчену ковбасу, морозиво, чіпси, пиріжки, шоколад, пепсі — колу. А чи потрібно при виборі їжі орієнтуватися лише на власні уподобання? Давайте проведемо міні — дискусію.



Запитання до дискусії:

    1. У чіпсах немає вітамінів. Чи потрібно їх їсти щодня?

    2. Кока — кола і пепсі — кола містять багато цукру та речовин, які негативно впливають на перетравлювання їжі. Чи потрібно пити такі напої щодня?



Слово вчителя.

Їжа, яку називають штучною, насичена штучними барвниками, речовинами, які перешкоджають її псуванню. Таку їжу недоцільно вживати, адже вона, хоча й смачна, проте шкідлива.

У кожній родині свої традиції харчування. В Україні є багато родин, у яких переважно вживають страви національної кухні. Вживають також страви національних кухонь інших народів: російської — пельмені, щі, пироги; грузинської — шашлики, хачапурі, сулугуні; китайської — локшину, чай, мариновані овочі; італійської — піци, спагетті тощо.

Характер харчування людей залежить від багатьох чинників: їх соціально — економічного становища, природно — географічного положення країни, в якій вони живуть, напрямку їх господарської діяльності тощо. Їжа є важливою складовою матеріальної культури кожного народу.

Географі́чне поло́ження - геопросторове відношення певного об'єкта до зовнішнього середовища, елементи якого мають або можуть мати на нього істотний вплив.
Матеріальна культура (англ. Material culture) - сукупність усіх матеріальних цінностей, створених певною культурою, її уречевлена складова. Оскільки для різних суспільств характерні різні культури, то відповідно до рівня узагальнення розглядають матеріальну культуру людства, окремого народу і тому подібне.
Протягом багатьох років в Україні встановилася певна культура харчування. Їжа українців за часом вживання та престижністю поділяється на дві великі групи: щоденну і святкову; за вмістом основного продукту — на борошняну, овочеву, молочну, круп'яну, м'ясну, фруктову та комбіновану.

У щоденному харчуванні українців чільне місце посідає хліб. Із покоління в покоління передавалося шанобливе ставлення до хліба. Він відіграє важливу роль у багатьох звичаях і традиціях. Хлібом і сіллю зустрічають дорогих, рідних, з хлібом проводжають молодих до шлюбу, хліб приносять у дім новонароджених. Велику роль у харчуванні відіграють овочі(картопля, капуста, буряк, цибуля, часник, огірки, помідори, морква, кабачок, редиска, редька тощо) та бобові (горох, квасоля). Із насіння льону, конопель, соняшнику виробляють олію, яка має оздоровче значення. На зиму солять огірки, капусту, помідори. Важливими харчовими продуктами є молоко і кисломолочні продукти (сметана, масло, сир, кефір тощо), м'ясо птиці (курей, гусей, качок, індиків) та яйця.

Камбоджійці та філіппінці вживають качині яйця із 19-20-денними зародками, в яких проглядаються сформовані дзьоб і кістки. Страва вважається делікатесом. Назва страви - балут.
Кисломоло́чний проду́кт - молочний продукт, який виробляють ферментацією молока або маслянки, вершків, сироватки, знежиреного молока спеціальними заквасками: лактобактеріями (ацидофільна, болгарська паличка), деяких біфідобактерій, термофільного (молочнокислого) стрептокока, кефірних грибків, дріжджів.
Найпоширенішою стравою є борщ.

До складу святкових страв входить обрядова їжа, яка виконує релігійну функцію. Традиційну святкову та обрядову їжу можна поділити на дві групи: страви до сімейних свят та обрядів (дні народження, весілля, поминки) і їжа на календарні свята: Різдво та Великдень. На ці свята готують спеціальні страви, визначені культурою та традиціями. Їжа у ці дні відзначається вищою калорійністю, кращими смаковими якостями. Проте з корисними традиціями у нас побутують і шкідливі. Алкогольні напої у святкові дні є обов’язковим атрибутом.

Спиртні́ напо́ї, або алкогольні напо́ї - п'янкі рідини, основою яких є етанол (етиловий спирт), безбарвна рідина C2Н5OH. Вино, сидр, херес містять спирт, отриманий шляхом прямої ферментації цукру фруктів дріжджами.
Зараз важко сказати хто це придумав. Однак з цим треба боротись. Оскільки це не лише шкодить здоровью, але і не додає культури нашому традиційному харчуванню.


Робота в парах.

Учитель роздає картки, на яких в окремих рамках записані назви продуктів харчування та їх дію на організм людини, і просить учнів відповідно з’єднати рамки лініями.


Творча робота “Проект “Здорова їжа”.

Учитель пропонує учням створити проект ”Здорова їжа” у вигляді схеми.



V. Підсумок уроку.

Люди у всьому світі вживають різноманітну їжу, але вона має бути корисною. Корисно їсти різноманітні свіжі продукти — молоко, рибу, м'ясо. Не можна вживати лише один продукт, тоді ваш організм не отримає потрібних йому речовин. Треба їсти побільше овочів та фруктів, бо там багато вітамінів. А солодощів - ні, бо це шкодить зубам і шлунку.


Скачати 68.97 Kb.

  • Підготувала вчитель Яремчук Г.С. Тема: Корисна їжа і здоровя. Мета
  • Обладнання
  • І. Організаційний момент. ІІ. Актуалізація опорних знань. Гра Малюнки з виставки.
  • ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
  • ІV. Пояснення матеріалу.
  • Гра “Завжди, іноді, ніколи”.
  • Запитання до учнів.
  • Творча робота “Проект “Здорова їжа”.