Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКрок Лабораторна діагностика Клінічна імунологія та алергологія

Скачати 329.97 Kb.

Крок Лабораторна діагностика Клінічна імунологія та алергологія
Скачати 329.97 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації31.03.2017
Розмір329.97 Kb.
  1   2

Крок 2Лабораторна діагностика

4.0 Клінічна імунологія та алергологія


Юнак, 17 років, з дитинства страждає на атопічний дерматит з алергією до м'яса ракоподібних.
Нейродермі́т, або атопі́чний дермати́т - захворювання з групи дерматозів, яке розглядається як своєрідний трофічний невроз в осіб з функціонально нестійкою нервовою системою. Для нього характерний постійний нестерпний свербіж.
Останні 3 місяці, після покупки акваріумних рибок, з'явилися риніт, кон'юнктивіт, свербіж в носі. Рівень якого імунологічного показника необхідно визначити у хворого?

IgE


IgA

IgM


IgG

Циркулюючі імунні комплекси


У хворого діагностовано тиреотоксикоз. У крові знайдені антитиреоїдні антитіла. Який тип алергічної реакції по Кумбсу і Джелама спостерігається при розвитку цього захворювання?

Стимулюючий

Анафілактичний

Цитотоксичний

Імунокомплексний

Гіперчутливість сповільненого типу


У пацієнта, 38 років, встановлено діагноз оперізувального герпесу. Хворий з дитинства страждає на цукровий діабет, батько і дідусь - на бронхіальну астму.
Опері́зуючий ге́рпес (оперізувальний герпес) або герпес зостер (застаріле - оперізуючий лишай, грец. έρπητα ζωστήρα, англ. shingles) - це спорадичне вірусне захворювання, яке спричинює герпесвірус людини 3 типу (ГВЛ-3 - вірус вітряної віспи та оперізуючого герпесу, лат. virus varicella zoster (VVZ)
Астма (із грецької ἅσθμα, ásthma, «ускладнене дихання») - звичайне хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, яке визначають за різноманітними поновлюваними симптомами, оборотною обструкцією дихальних шляхів та бронхоспазмом.
Алергія Алергі́я (грец. αλλος - інший і εργον - дія) - змінена чутливість організму тварин і людини до чужорідних речовин (здебільшого білкової природи), що вводяться повторно. Речовини, які викликають алергію (т. з. алергени)
Цукро́вий діабе́т (грец. διαβήτης - надмірне сечовипускання, лат. diabetes mellītus) - група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, появи інсулінорезистентності, внаслідок чого виникає стійке підвищення рівня глюкози в крові - гіперглікемія.
Протягом 7 діб приймав анальгін з приводу головного болю. При обстеженні хворого знайдено підвищення рівня антитіл проти ВІЛ. Який з факторів має найбільше патогенетичне значення?

ВІЛ - обумовлений імунодефіцит

Алергічні захворювання у родичів

Харчове отруєння

Цукровий діабет

Прийом анальгетиків


Під час медичного огляду 19 річного робітника виявлено генералізоване збільшення лімфатичних вузлів з переважним ураженням задньошийних, пахвових і ліктьових.
Лімфатичний вузол - це орган імунної системи, що формується в місцях злиття декількох лімфатичних судин в різних областях організму (на шиї, потилиці, в паховій області (всього налічується 15 груп лімфовузлів).
На шкірі ліктьових згинів - множинні сліди від ін'єкцій. Прийом наркотиків заперечує, сліди від ін'єкцій пояснює лікуванням грипу. У крові: Ер - 3,2 1012 / л, гемоглобін - 100 г / л, лейкоцити - 3,1 109 / л, помірна лімфопенія. Яке дослідження необхідно зробити в першу чергу?

ІФА на ВІЛ

Імунограма

Стернальна пункція

Рентгенографія легенів

Біопсія лімфовузлів


Хвора В., 54 років, знаходиться на лікуванні в онкогематологічному відділенні з приводу хронічного мієлолейкозу. При оцінці імунного статусу виявлено зниження показників як Т- так і В- систем імунітету. Виберіть варіант укладення на імунограмі, зроблений лікарем-лаборантом?

Набутий імунодефіцит

Недостатність Т-системи імунітету

Недостатність В-системи імунітету

Недостатність показників гуморального ланки

Природжений імунодефіцит


При оцінці лейкоцитарної формули хворий Б.
Набутий імунодефіцит, або вторинний імунодефіцит - набутий при індивідуальному розвитку організму (онтогенезі) імунодефіцит. Він виникає у результаті недостатнього харчування, впливу іонізуючого випромінювання, захворювання на лейкоз та ін.
, 34 років, яка страждає на алергічний ринітом, лікар-лаборант виявив формені елементи, що містять "дволопатеве ядро", еозинофільно пофарбовані гранули в цитоплазмі. Які формені елементи крові були виявлені лікарем-лаборантом?

Еозинофіли

Лімфоцити

Нейтрофіли

Базофіли

Моноцити
До алерголога звернувся хворий М. 40 років, пред'являє скарги на сльозотечу при

виході з будинку на вулицю, брак повітря, почервоніння і свербіж шкірних покривів.

Лейкоцита́рна фо́рмула - це відсоткове співвідношення різних видів лейкоцитів (підраховується в зафарбованих мазках крові).
Шкі́ра (грец. derma, лат. cutis) - зовнішній покрив тваринного організму, який захищає тіло від широкого спектру зовнішніх впливів, бере участь в диханні, терморегуляції, обмінних і багатьох інших процесах.
Діагностовано поліноз. Назвіть загальні риси атопічних захворювань:

Гіперпродукція Іg– реагінів

Гіперпродукція ІgM, ІgG

Гіперпродукція ІgA, ІgM

Гіперпродукція ІgA, ІgG

Гіперпродукція ІgE, ІgM ІgG, ІgA


Хворому 30 років з позалікарняної пневмонією був призначений ампіцилін. після другої ін'єкції хворий покрився холодним потом, з'явилася задишка і через хвилину хворий втратив свідомість. При цьому артеріальний тиск дорівнює 60/40 мм рт.
Артеріальний тиск - кров'яний тиск, який заміряється на артеріях і визначає силу тиску крові на стінках артерій під час систоли та діастоли серцевого м'язу. Завжди вимірюється два значення: систолічний (верхній) і діастолічний (нижній).
ст. пульс - 130 / хв., слабкого наповнення, тони серця ослаблені. стан розцінено як анафілактичний шок. Якими клітинами виділяються медіатори при класичному варіанті анафілаксії?

огрядними клітинами

В-лімфоцитами

еозинофілами

Т-лімфоцитами

нейтрофілами


Хвора 30 років, після перебування на заробітках звернулася до дерматолога зі скаргами на висипання по всьому шкірних покривів. За останні 3 місяці відзначає різке схуднення, загальну слабкість, постійний субфебрилітет. На предмет якого захворювання доцільно обстежити пацієнтку?

На СНІД


На сифіліс

На туберкульоз

На цитомегаловірусну інфекцію

На злоякісні новоутворення шкіри


У хворої 42 років через 1,5 місяці після лікування (сульфаніламідами і ампіциліном) з'явилася загальна слабкість, біль у суглобах, температура підвищилася до 38оС.
Злоя́кісна пухли́на - патологічний процес, зумовлений неконтрольованим розмноженням клітин, інвазією та, іноді, метастазуванням. В залежності від типу тканини, клітини якої перетворились на злоякісні, розрізняють рак, саркому, лімфому та інші види злоякісних пухлин.
При обстеженні виявлено збільшення лімфатичних вузлів, печінки, селезінки, висип з петехіфікаціей шкіри. В аналізі крові: помірна анемія, лейкопенія, ШОЕ прискорена до 40 мм / год. Виберіть найбільш важливий лабораторний показник для діагнозу захворювання.

Визначення антитіл до нативної ДНК

Визначення LE-клітин (вовчакових клітин) в крові

Титр реакції Ваалера-Роуз

Клінічний аналіз крові

Гострофазові показники


У всьому світі відзначається неухильне зростання ВІЛ / СНІД. У зв'язку з цим при проведенні профілактичних обстежень населення обов'язковою умовою є імунодіагностіка на наявність антитіл до збудника захворювання. який метод лабораторної діагностики найбільш прийнятний в даному випадку?

Імуноферментний

Імунофлюоресцентний

імунодифузія

мікропреципітація

Спектрофотометричний


У хворої К. 4 доби тому з'явилися висипання на шкірі еритематозного характеру, що супроводжується свербінням. Турбує здуття живота, тупий біль у правому підребер'ї. За день до цього з'їла копчене м'ясо. Раніше висипання з'являлися після вживання великої кількості томатів, полуниці, шоколаду. Об'єктивно: на шкірі уртикарний висип. Рівень загального та специфічних Igдо томатів, полуниці, шоколаду та копченого м'яса в нормі. Який найбільш ймовірний діагноз?

Псевдоалергія

Ідіосинкразія

Харчова алергія

Атопічний дерматит

Хронічна кропив'янка


Хворий, 45 років, діагноз: хронічний бронхіт з інфекційним компонентом, набутий імунодефіцит, недостатність Т-системи імунітету.
Бронхіт хронічний - дифузне прогресуюче запалення слизової оболонки бронхів і глибших шарів бронхіальної стінки, пов'язане з тривалим подразенням їх різними шкідливими факторами (паління, вдихання пилу, диму, невеликих концентрацій подразнюючих парів і газів тощо) та впливом респіраторної інфекції (віруси грипу, парагрипу, РС-віруси (респіраторно-синцитіальні), риновіруси, гемофільна паличка, рідше стафілококи, пневмококи, а також їхні асоціації, які виділяються більш ніж у половині випадків).
Лікар-імунолог призначив препарат Т-активін і направив пацієнта в імунологічну лабораторію для контролю ефективності прийому препарату. який комплекс імунологічних досліджень необхідно провести в даному випадку?

Імунограма до і після лікування

Імунограма в період лікування

Кількість Т-лімфоцитів до і після лікування

Кількість В-лімфоцитів до і після лікування

Кількість субпопуляцій Т-лімфоцитів до і після лікування


У хворого 38 років спостерігається поєднання симптому "очок", болі в м'язах, слабкості на тлі вираженої втрати ваги, лихоманки. Поставлено діагноз дерматомиозит. В загальноклінічних аналізах - виразні прозапальні зміни. яке дослідження є найбільш показаним для встановлення діагнозу?

М'язова біопсія з гістологічним дослідженням матеріалу, визначення

загальної і ММ-фракції КФК

Визначення антинуклеарних антитіл

Електроміографія

Посів крові на гемо культуру

Визначення HLантигенів
Хворий А. 52 років, діагноз: хронічний бронхіт пилової етіології. На імунограмі виявлено зниження кількості Т-лімфоцитів і їх субпопуляцій, зміна імунорегуляторного індексу, зниження функціональної активності В-лімфоцитів. Який варіант укладення найбільш ймовірний в даному випадку?

Набутий імунодефіцит Т-системи імунітету

Набутий імунодефіцит По-системи

Набутий імунодефіцит

Недостатність гуморального ланки

Недостатність клітинної ланки


У хворої 17 років після перебування на сонці з'явилися болі в великих суглобах. Температура тіла - 38,8 ° С.
Температура тіла - комплексний показник теплового стану організму людини, тварин.
На обличчі еритематозні висипання у вигляді метелика. нь -92 г / л, ШОЕ - 66 мм / год. СРБ - [ ]. Запідозрена ВКВ. Яке з додаткових діагностичних досліджень буде найбільш інформативним для даного захворювання?

Антинуклеарні антитіла, антитіла до нативної і двохспіральної ДНК

Реакція ІБТ і РІФ

Визначення ревматоїдного фактора

Титр АСЛ-0

Біопсія шкіри і м'язи


У хворої, 26-ти років, в зв'язку з системними ураженнями шкіри, м'язів, суглобів, серозних оболонок і серця, що виникли після фотосенсибілізації, підозрюється системний червоний вовчак.
Системний червоний вовча́к (Хвороба Лібмана-Сакса) - захворювання сполучної тканини, що проявляється ураженням ряду органів та систем. Хвороба виникає внаслідок порушення імунологічних процесів в організмі, при якому антитіла, що виробляються організмом, пошкоджують ДНК здорових клітин.
Виявлено LE-клітини, ЦВК - 120 од. які імунологічні показники вважаються специфічними для ВКВ?

Антитіла до нативної, двохспіральної ДНК

Ревматоїдний фактор

Антицентромерні антитіла

Імуноглобулін А

Підвищення ЦВК


Жінка 43 років, пред'являє скарги на болі в дрібних суглобах кінцівок,
скутість рухів вранці. Захворювання почалося з симетричного ураження
дрібних суглобів кистей і стоп. Відзначається виражена деформація кистей і ступень, руху в них обмежені і різко болючі. Запідозрений ревматоїдний артрит. Який показник найбільш інформативний для постановки діагнозу?

Ревматоїдний фактор

Лейкоцитоз

Прискорена ШОЕ

Диспротеінемія

С-реактивний протеїн


Хворий, 18 років, скаржиться на біль в колінних і гомілковостопних суглобах, підвищення температури тіла до 39,5 ° С.
Гомілковостопний суглоб - суглоб нижньої кінцівки, який утворюють суглобові поверхні дистальних кінців великогомілкової та малогомілкової кісток, а також суглобова поверхня блоку надп'яткової кістки. Гомілковостопний суглоб - складний, блокоподібний суглоб.
Ревмато́їдний артри́т (гр. Rheumatoid arthritis) - системне захворювання сполучної тканини з переважним ураженням дрібних суглобів за типом ерозивно-деструктивного поліартриту неясної етіології зі складним автоімунним патогенезом.
Лихоманка Гаря́чка (також лихома́нка, пропасни́ця, англ. fever, лат. febris) (жар) - стан організму, що характеризується високою температурою (>38 °C) при проведенні термометрії ртутним термометром у пахвовій ділянці, але відрізняється від гіпертермії принципово іншим механізмом розвитку.
Переніс ангіну. Відзначається припухлість колінних і гомілковостопних суглобів. При аускультаціі серця м'який систолічний шум на верхівці. Запідозрена гостра ревматична лихоманка.
Ревмати́зм (ще ломець, рос. болезнь Сокольского-Буйо; від дав.-гр. ῥεῦμα - потік, течія, розтікання по тілу) - захворювання імунно-запального характеру, пов'язане із стрептококовою інфекцією. Проявляється перш за все ураженням серця (із виникненням вад), суглобів, рідше - нервової системи та інших внутрішніх органів.
Який показник найбільш пов'язаний з можливою етіології процесу?

Антистрептолізин-0

альфа 1 антитрипсин

Креатинкіназа

Ревматоїдний фактор

Серомукоїд


У хворої, 50 років, скарги на біль, скутість суглобів кистей, стоп. При огляді - ульнарного девіація кистей, припухлість міжфалангових суглобів. запідозрений діагноз - ревматоїдний артрит. Які лабораторні показники підтвердять дане захворювання?

Позитивний РФ і підвищення рівня фібриногену

Підвищений рівень сечової кислоти в крові та сечі

Наявність М-градієнта, висока ШОЕ

Підвищення рівня КФК і міоглобіну

Нейтрофільний лейкоцитоз, білок Бен – Джонса


У хворої, 22 років, поставлений діагноз системний червоний вовчак. У крові виявлено LE-клітини в 6 1000 лейкоцитів. Що це за клітини?

Зрілі нейтрофіли, які фагоцитують ядерні білки

Фагоцитуючі моноцити

Клітини Березовського – Штенберга

Ревматоїдний фактор

Недиференційовані клітини


Хвора Р., 59 р, надійшла в ревматологічне відділення з діагнозом склеродермія. У крові - Ер. - 2,2 109 / л, ШОЕ - 40 мм / год. У сечі - підвищення рівня вільного оксипроліну. Який імунологічний показник відображає патогенез захворювання?

Поява антитіл до колагену

Утворення антитіл до нативної ДНК

Утворення антитіл до

  1   2


Скачати 329.97 Kb.