Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКрок Загальна лікарська підготовка-2011 1

Крок Загальна лікарська підготовка-2011 1
Сторінка1/5
Дата конвертації31.03.2017
Розмір1.07 Mb.
  1   2   3   4   5

Крок 3. Загальна лікарська підготовка-2011

1 Чоловік 25-30-ти років знайдений на снігу непритомний з вираженим запахом алкоголю, госпіталізований. При огляді: шкірні покриви бліді, обидві стопи мармурово-сірого кольору, холодні на дотик, пульсація на A. dorsalis pedis слабко виражена. Які заходи є невідкладними?

A. Масаж кінцівок від периферії до центру

B. Енергійне загальне зігрівання

C. Місцеве поступове зігрівання відморожених сегментів

D. Суха теплоізолююча пов'язка

E. Теплоізолюючі пов'язки з маззю Вишневського
2 У хлопчика 6-ти років скарги на біль у горлі, підвищення температури до 37,2oC. Об'єктивно: шкіра бліда, поодинокі поліморфні висипання на тілі, слизова ротогорла помірно гіперемована. Шийні лімфатичні вузли до 3 см, болючі, не спаяні з підлеглою тканиною, еластичні, шкіра над ними не змінена, компресійний синдром відсутній.
Лімфатичний вузол - це орган імунної системи, що формується в місцях злиття декількох лімфатичних судин в різних областях організму (на шиї, потилиці, в паховій області (всього налічується 15 груп лімфовузлів).
Печінка 1 см, селезінка 2 см. У крові 15% атипових мононуклеарів. Який попередній діагноз?

A. Інфекційний мононуклеоз

B.
Інфекці́йний мононуклео́з - захворювання з групи герпесвірусних інфекцій, яке найчастіше спричиняє герпесвірус людини 4-го типу - вірусом Епштейна-Барр, рідше - цитомегаловірус. Хвороба характеризується слабкою інтоксикацією, помірною гарячкою, генералізованою лімфаденопатією, тонзилітом, збільшенням печінки і селезінки (гепатоспленомегалія), характерними змінами гемограми.
Туберкульоз периферійних лімфовузлів

C. Сепсис стафілококовий

D. Ієрсиніоз

E. Туляремія
3 Хворий 63-х років, що страждає на шизофренію, надійшов до стаціонару зі скаргами на неможливість відкрити рот, утруднене ковтання, часті болісні судоми. Об'єктивно: стан важкий, to- 39,1oC, тризм, на лобі великі складки, краплі поту, ригідність м'язів потилиці, живота, кінцівок. Ps- 96/хв., АТ- 140/90 мм рт.ст. В момент огляду виник напад судом - тіло вигнуте дугою. На нозі інфікована рана. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Отруєння нейролептиками

B. Епілепсія

C. Енцефаліт

D. Правець

E. Менінгіт
4 На хімічно-небезпечному об'єкті сталася аварія з викидом сильнодіючих отруйних речовин (СДОР).
Отру́ти - речовини, здатні при дії на живий організм викликати різке порушення нормальної його життєдіяльності: отруєння або смерть. Віднесення тих або інших речовин до отрут є умовним, оскільки токсичність багатьох з них визначається обставинами або способом введення в організм.
Персонал двох лікарсько-сестринських бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат, розгорнув майданчик екстреної медичної допомоги і приступив до надання першої лікарської медичної допомоги потерпілим від впливу СДОР. Які заходи НЕ ВХОДЯТЬ в обсяг першої лікарської медичної допомоги і не повинні бути виконані невідкладно в даному випадку?

A. Зупинка зовнішньої кровотечі

B. Дегазація рани при її забрудненні СДОР

C. Оксигенотерапія

D. Боротьба з токсичним набряком легень

E.
Санітарні втрати - у військовій справі - військові втрати в особовому складі збройних сил протиборчих сторін пораненими, ураженими різнорідними видами зброї і хворими, які надходять до лікувальних установ на строк більше доби під час ведення військових дій.
Набряк легень - тяжкий, загрозливий для життя стан, що виникає внаслідок виходу рідкої частини крові з судинного русла через альвеолярно-капілярну стінку у повітроносну частину легені при підвищеному тиску крові у легеневих венах та капілярах або в результаті збільшення проникності альвеолярно-капілярної стінки.
Промивання шлунка за допомогою зонду при пероральному надходженні СДОР в організм
5 Чоловік випав з кузова вантажівки, вниз головою.
Промивання шлунка - багаторазове видалення з шлунка решток їжі або отруйних речовин. Промивання шлунка провадиться лікарем або фельдшером за допомогою спеціального шлункового зонда, через який вводять рідину.
Загальмований. При голосному звертанні відкриває очі. Руки та ноги звисають. Дихає важко. Пульс прискорений. Які дії лікаря швидкої допомоги?

A. Дочекатися прибуття міліції та госпіталізувати потерпілого

B. Розпочати штучну вентиляцію легень

C. Термінова госпіталізація до нейрохірургічного відділення

D. Седативні засоби, еуфілін внутрішньовенно

E.
Реанімація - комплекс заходів, спрямованих на відновлення різко порушених або втрачених життєво-важливих функцій організму (серцево-легеневі та церебральні функції).
Сноді́йно-седати́вні за́соби (лат. sedation - заспокоєння) - лікарські засоби, що діють заспокійливо на центральну нервову систему, істотно не впливаючи на звичайні функції.
Іммобілізація хребта, повітровід, термінова госпіталізація
6 Хворий 57-ми років був госпіталізований з діагнозом повна атріовентрикулярна блокада. У приймальному відділенні знепритомнів. Пульсація на сонних артеріях відсутня.
Загальна сонна артерія (лат. arteria carotis communis) - парна артерія бере початок у грудній порожнині, права від плечоголовного стовбура (лат. truncus brachiocephalicus) та ліва - від дуги аорти (лат. arcus aortae)
Які реанімаційні заходи треба проводити в першу чергу?

A. Штучна вентиляція легень

B. Прямий масаж серця

C. Непрямий масаж серця і штучна вентиляція легень

D. Інтенсивна інфузійна терапія

E. Внутрішньосерцева ін'єкція адреналіну
7 По медичну допомогу звернулась дівчина 23-х років, у якої на 15-й день менструального циклу виник інтенсивний біль у нижніх відділах живота, який іррадіює у задній прохід, слабкість, шум у вухах.
Відхідник, анус, задній прохід, анальний отвір (лат. anus - кільце) - нижній край шлунково-кишечного тракту (прямої кишки), точніше задньопрохідного каналу тварин, отвір, через який кал виводиться з організму.
Масаж серця - це штучне відновлення кровообігу, його використовують при раптовій і різкій зупинці серця.
Менструа́ція (лат. menstruus - щомісячний), місячні - частина менструального циклу жіночого організму, відторгнення функціонального шару ендометрію, що супроводжується кровотечею.
Об'єктивно: АТ- 110/70 мм рт.ст., Рs- 85/хв., to- 36,6oC. Який з діагнозів найбільш імовірний?

A. Гострий ендометрит

B. Апоплексія яєчника

C. Гострий цистит

D. Позаматкова вагітність

E.
Позаматкова вагітність (лат. graviditas extrauterina), також Ектопічна вагітність - ускладнення вагітності, яке виникає, коли прикріплення заплідненої яйцеклітини відбувається поза порожниною матки.
Гострий сальпінгоофорит
8 Під час ліквідації аварії на АЕС у співробітника станції був пошкоджений захисний костюм в ділянці живота. Хворий знаходився в зоні дії опромінення ще 30 хвилин, доки у нього не з'явилося багаторазове блювання, яке чергувалося з ознобом та болем в ділянці живота. Об'єктивно: почервоніння шкіри в ділянці живота. АТ- 70/50 мм рт.ст., тони серця приглушені, дихання везикулярне. Обстеження перериває блювання та поява рідкого випорожнення. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гострий тромбоз судин черевної порожнини

B. Шлунково-кишкові ускладнення кістково-мозкової форми гострої променевої хвороби

C.
Черевна порожнина або порожнина живота (лат. cavitas abdominis) - найбільша з порожнин тіла людини, вона обмежена внутрішньочеревною та внутрішньотазовою фасціями, які вкривають зсередини такі утвори: вгорі - діафрагму, спереду і з боків - м'язи стінки живота, ззаду - поперекові хребці, Квадратний м’яз попереку та клубово-поперекові м'язи, знизу - стінки великого і малого таза.
Промене́ва хворо́ба - захворювання, що виникає в результаті одержання підвищеної дози радіації, включаючи опромінення рентгенівськими променями, гамма-променями, нейтронами й іншими видами ядерного випромінювання у вигляді опадів чи вибуху атомної бомби.
Церебральна форма гострої променевої хвороби

D. Кишкова форма гострої променевої хвороби

E. Ознаки гострої кишкової непрохідності
9 Після народження у доношеної дитини була відсутня реакція на тактильну стимуляцію, навколоплідні води і шкіра новонародженого були забруднені меконієм, ЧСС- 80/хв.
Амніоти́чна рідина́, також Навколоплі́дні во́ди, плодові во́ди - біологічна рідина, що заповнює порожнину амніона, забезпечує вільні рухи плоду, захищає його від пошкоджень, бере участь в обміні речовин плода.
Го́стра кишко́ва непрохі́дність - порушення пасажу кишкового вмісту в напрямку від шлунку до заднього проходу. Вона не являє собою окрему нозологічну форму і буває ускладненням самих різних захворювань.
, пригнічене дихання, знижений м'язовий тонус. Якими повинні бути дії лікаря?

A. Пряма ларингоскопія та інтубація трахеї з відсмоктуванням вмісту ротоглотки і трахеї, вільний потік кисню

B.
Інтуба́ція трахе́ї - введення особливої трубки в трахею з метою захисту дихальних шляхів пацієнта і являє собою один із засобів для проведення механічної вентиляції легень, а також для проведення анестезіологічного забезпечення.
Тактильна стимуляція новонародженого, відсмоктування вмісту рота, суха білизна

C. Розмістити дитину під джерело променевого тепла, відсмоктати вміст рота, провести тактильну стимуляцію

D. Викласти дитину на живіт матері, обсушити шкіру, укрити сухою білизною

E. Подальше спостереження за диханням, активністю і кольором шкіри дитини
10 Робочий 48-ми років під час роботи з електроприладом зазнав електротравми. Об'єктивно: потерпілий непритомний, АТ- 70/30 мм рт.ст., миготлива аритмія, виражена задишка, часом зупинка дихання.
Миготіння передсердь (син. фібриляція передсердь, миготлива аритмія) - різновид надшлуночкових тахіаритмій, що характеризується некоординованою електричною активністю предсердь з наступним погіршенням їхньої скорочувальної функції.
Укажіть першочергові дії лікаря:

A. Серцево-легенева реанімація

B.
Серцево-легенева реанімація (ресусцитація)(СЛР), Серцево-легенево-мозкова реанімація - невідкладна медична процедура, спрямована на відновлення життєдіяльності організму та виведення його зі стану клінічної смерті.
Загальний масаж тіла

C. Накладання стерильної пов'язки на місце ураження

D. Транспортування до лікувального закладу

E. Створити підвищене положення нижніх кінцівок
11 До лікарні доставлено хворого 62-х років після ДТП у вкрай важкому стані. Об'єктивно: кома, правобічний мідріаз, лівобічний геміпарез, АТ- 110/90 мм рт.ст., ЧСС- 68/хв., дихання поверхневе, ЧДР- 6/хв., ознаки аспірації і закритого перелому правого стегна. Діагноз: політравма, тяжка закрита черепно-мозкова травма, епідуральна гематома, забій головного мозку тяжкого ступеня, закритий перелом правого стегна, аспіраційний синдром.
Че́репно-мозкова́ тра́вма - стан, що виникає в наслідок травматичного ушкодження головного мозку, його оболонок, судин, кісток черепа і зовнішніх покривів голови. До тяжкої черепно-мозкової травми відносять забиття та стиснення головного мозку, внутрішньочерепні крововиливи.
Яка тактика лікаря в першу чергу?

A. Інтубація, санація трахео-бронхіального дерева, штучна вентиляція легень

B. Конікостомія, оксигенотерапія, протинабрякова терапія

C. Оксигенотерапія, спостереження

D. Оксигенотерапія, інфузійна терапія

E. Знеболювання, інфузійна терапія
12 У дитини 2-х років з тетрадою Фало на фоні ГРВІ раптово посилилися ціаноз, задишка, виникло збудження, потім знепритомнів. Який невідкладний стан виник у дитини?

A. Задишково-ціанотичний напад

B. Напад пароксизмальної тахікардії

C. Гостра дихальна недостатність

D. Гостра серцево-судинна недостатність

E. Гостра судинна недостатність
13 Постраждалий в результаті ДТП чоловік 66-ти років непритомний.
Пароксизмальна тахікардія (від грец. παροξυσμός «дратування» та «тахікардія») - вид аритмії, який проявляється раптовим самостійним посиленням нападів серцебиття (пароксизми) з частотою серцевих скорочень від 140 до 250 ударів на хвилину, що виникають під впливом ектопічних імпульсів в передсердях, атріовентрикулярному з'єднанні або шлуночках, та викликають подальше заміщення нормального синусового ритму.
Невідкла́дний стан - стан організму, коли загрозливі для життя розлади важливих життєвих функцій, які виникають внаслідок дії фізичних, хімічних і біологічних факторів, потребують застосування невідкладної допомоги.
Ди́хальна недоста́тність - стан організму, при якому система дихання не забезпечує нормальної пропорції газів артеріальної крові, або її підтримання на нормальному рівні досягається шляхом надмірного функціонального напруження системи дихання.
Гостра судинна недостатність, або Колапс - загрозливий для життя людини стан, що характеризується падінням кров'яного тиску та погіршенням кровопостачання життєво важливих органів. Проявляється різкою слабкістю, загостреними рисами обличчя, блідістю, похолоданням кінцівок.
На голові численні садна та рани, дихання часте та поверхневе, ЧДР- 30/хв, АТ- 90/50 мм рт.ст., ЧСС- 120/хв., ціаноз шкірних покривів.
Шкі́ра (грец. derma, лат. cutis) - зовнішній покрив тваринного організму, який захищає тіло від широкого спектру зовнішніх впливів, бере участь в диханні, терморегуляції, обмінних і багатьох інших процесах.
Що слід застосувати під час транспортування хворого до лікарні?

A. Допоміжна вентиляція легень через маску

B. Інтубація трахеї

C. Введення дихальних аналептиків

D. Інсуфляція зволоженого кисню

E. Введення еуфіліну
14 Технік АЕС 30-ти років у момент аварії знаходився на відстані 500 м від реактора. Через 2 години виникли головний біль, повторне блювання, слабкість, підвищилася температура тіла до 37,3oC, з'явилися рідкі випорожнення.
Температура тіла - комплексний показник теплового стану організму людини, тварин.
Головни́й біль (або цефалгія) - частий симптом різноманітних захворювань і патологічних станів, відчуття болю в області мозкового черепа.
Об'єктивно: стан середньої важкості, шкірні покриви і слизові бліді, гіпергідроз. Геморагій немає. У крові: анемія, лімфопенія. За даними групової дозиметрії персонал АЕС опромінений у дозі приблизно 3,6 Гр. Який прогноз у даному випадку?

A. Сприятливий

B. Несприятливий

C. Часткове відновлення

D. Сумнівний

E. Повне одужання
15 Під час змагань на іподромі вершник при падінні отримав травму. Встановлено попередній діагноз: закритий перелом правої ключиці. Який об'єм допомоги повинен надати лікар на місці пригоди?

A. Знеболювання, транспортна іммобілізація косинкою з вкладеним в пахвову западину валиком, транспортування сидячи

B. Іммобілізація пов'язкою типу Дезо, транспортування сидячи

C. Знеболювання, транспортна іммобілізація косинкою з вкладеним в пахвову западину валиком, транспортування лежачи

D. Косинкова пов'язка на праву верхню кінцівку, транспортування лежачи

E. Знеболювання, транспортна іммобілізація шиною, транспортування лежачи
16 Дитина 4-х років їла шоколадний батончик з лісовими горіхами та поперхнулася. З'явились різкий кашель, ціаноз, задишка, тахікардія. Які першочергові дії?

A. Дати води, або тверду їжу

B. Провести прийом Геймліха

C. Спробувати видалити стороннє тіло "наосліп"

D. Спробувати проштовхнути стороннє тіло далі

E. Дати кисень
17 Працівниця складу інсектицидів госпіталізована у важкому стані із явищами гіперсалівації, посиленої сльозотечі, гіперкінезу міоклонічного типу, сплутаною свідомістю, м'язовою слабкістю, бронхореєю. У крові: різке зниження рівня холінестерази, гіперкоагуляція, рівень АлАТ і АсАТ підвищені у 10 разів. Про отруєння якою речовиною можна думати?

A. Хлоровані вуглеводи

B. Чадний газ

C. Нейролептики

D. Фосфорорганічна сполука

E. Метиловий спирт
18 Хвора 37-ми років доставлена до реанімаційного відділення.
Метано́л (інші назви: метиловий спирт, карбінол, деревний спирт); формула: CH3OH - найпростіший одноатомний спирт, безбарвна рідина зі слабким спиртовим запахом.
В анамнезі - бронхіальна астма. Об'єктивно: загальний стан вкрай важкий. Сопор. Дифузний ціаноз, холодний піт. Аускультативно: дихальні шуми значно послаблені. У крові: рО2- 45 мм рт.ст., рСО2- 85 мм рт.ст., АТ- 90/60 мм рт.ст. Які заходи необхідно виконати для усунення гіпоксії?

A. Гіпербарична оксигенація

B. ШВЛ

C. Введення преднізолону

D. Введення гідрокарбонату натрію

E.
Астма (із грецької ἅσθμα, ásthma, «ускладнене дихання») - звичайне хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, яке визначають за різноманітними поновлюваними симптомами, оборотною обструкцією дихальних шляхів та бронхоспазмом.
Бікарбона́т на́трію або на́трій гідрокарбона́т - хімічна сполука з формулою NaHCO3. Бікарбонат натрію - біла тверда речовина. Має злегка солоний лужний смак, який нагадує смак пральної соди (карбонат натрію).
Інгаляція геліо-водневої суміші
19 У хлопчика 11-ти років із геморагічним шоком під час проведення гемотрансфузії виникли біль у грудях, попереку, з'явилася задишка, сеча набула червоного забарвлення. Плазма крові після центрифугування рожева. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Пірогенна реакція

B. Негемолітична трансфузійна реакція

C. Алергічна реакція

D.
Плазма крові - рідка частина крові, що містить розчинені у воді іони, неорганічні й органічні речовини, зокрема білки, вуглеводи, солі, біологічно активні речовини (гормони, цитокіни, вітаміни тощо), а також продукти клітинної дисиміляції, які підлягають виведенню із організму.
Алергі́я (грец. αλλος - інший і εργον - дія) - змінена чутливість організму тварин і людини до чужорідних речовин (здебільшого білкової природи), що вводяться повторно. Речовини, які викликають алергію (т. з. алергени)
Синдром масивних трансфузій

E. Гострий гемоліз
20 Вагітна в 35 тижнів надійшла зі скаргами на головний біль, нудоту, порушення зору. Об'єктивно: Ps- 104/хв., АТ- 170/120 мм рт.ст та 180/120 мм рт.ст., to- 36,7oC. Генералізовані набряки. Сеча мутна, в малій кількості. Під час огляду у жінки з'явились дрібні посмикування м'язів обличчя та верхніх кінцівок. Потім тіло напружилось, вигнулось, припинилось дихання, обличчя стало синім, свідомість відсутня. Які реанімаційні заходи мають бути проведені першочергово?

A. Внутрішньовенне введення гіпотензивних препаратів

B.
Внутрішньовенна ін'єкція - спосіб введення лікарських засобів, при якому лікарський препарат потрапляє в організм безпосередньо у кров'яне русло шляхом проколу венозної судини (венепункції) та подальшого вливанння (інфузії) лікарського засобу через додаткове обладнання (шприц або інфузійну систему) в судину.
Внутрішньом'язове введення сульфату магнію

C. Дихання через маску впродовж 2-х годин

D. Вичікувальна тактика

E. ШВЛ, внутрішньовенне введення сульфату магнію
21 У хворого констатовано клінічну смерть за наступними ознаками: відсутність пульсу на центральних артеріях, самостійного дихання, розширення зіниць, відсутність свідомості, блідість шкірних покривів, атонія, арефлексія, адинамія. Негайно розпочато реанімаційні заходи: відновлення прохідності дихальних шляхів, ШВЛ, НМС.
Сульфа́т ма́́гнію - сіль магнію і сульфатної кислоти, широко використовується в медицині під назвою «магнезія». Сульфат магнію є гігроскопічним, білим порошком, добре розчиним у воді.
Клінічна смерть - це такий стан організму, який виникає протягом декількох хвилин від 3 до 5 хвилин після зупинки дихання та кровообігу, коли зникають всі зовнішні прояви життєдіяльності. У цьому стані зовнішніх признаках смерті організму (відсутність серцевих скорочень, самостійного дихання, рефлексів на зовнішні дії) зберігається потенційна можливість відновлення його життєвих функцій за допомогою методики реанімації. При клінічній смерті на електрокардіограмі реєструється повне зникнення комплексів або фіблярної осциляції, поступово зменшуваної частоти амплітуди, моно- або біполярні комплекти з відсутністю диференційовки між початковою та кінцевою частинами.
Бро́нхи (від грец. Βρονχος - «дихальне горло», «трахея» лат bronchia) - розгалуження дихальних шляхів у вищих хребетних амніот, у тому числі у людини.
З метою відновлення кровообігу проводиться медикаментозна терапія: внутрішньовенно вводиться адреналіну гідрохлорид, атропіну сульфат. Який режим введення атропіну сульфату під час проведення реанімаційних заходів?
  1   2   3   4   5