Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКульту́рна спа́дщина

Скачати 56.71 Kb.

Культу́рна спа́дщина
Скачати 56.71 Kb.
Дата конвертації11.05.2017
Розмір56.71 Kb.


У всіх людей одна святиня.
Куди не глянь, де не спитай.
Рідніше їм своя пустиня,
Аніж зелений в чужині рай.
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.

Культу́рна спа́дщина — це сукупність успадкованих людством від попередніх поколінь об'єктів культурної спадщини, результат духовної і матеріальної діяльності[ створена минулими поколіннями, що витримала випробування часом і передається поколінням як щось цінне і шановане ..

Культу́рна спа́дщина - сукупність успадкованих людством від попередніх поколінь об'єктів культурної спадщини, результат духовної і матеріальної діяльності. 1963 року створена загальноєвропейська федерація Europa Nostra з метою популяризації і захисту культурної спадщини та природного середовища Європи.Пам'ятка історії — один із різновидів пам'яток культури, визначні місця, пов'язані з важливими історичними подіями, з життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом народів:

 • будинки, споруди, їх комплекси (ансамблі),

 • окремі поховання та некрополі, місця масових поховань померлих та померлих (загиблих) військовослужбовців (у тому числі іноземців), які загинули у війнах, внаслідок депортації та політичних репресій на території України,

 • місця бойових дій, місця загибелі бойових кораблів, морських та річкових суден, у тому числі із залишками бойової техніки, озброєння, амуніції тощо,[1].

  Бойова́ те́хніка - сукупність всіх бойових і технічних засобів, частина військової техніки, яка використовується для ведення бою і забезпечення військ у бою і навчанні. До бойової техніки відносяться танки, бронетранспортери, бойові машини піхоти, гармати, ракети, радіолокатори, літаки тощо.

  Терито́рія України - суша, води, надра і повітряний простір, що знаходяться в межах державного кордону України.

  Репре́сії - каральні заходи, покарання, вжиті державними органами. Репресії - це комплекс заходів з арештів, розстрілів і переселення великих мас людей.

  Як і інші типи пам'яток, пам'ятка містобудування може отримати статус національного або місцевого значення.

Державний реєстр нерухомих пам'яток України нараховує близько 56 тис. об'єктів історичної спадщини

У Камянець-Подільскому районі на обліку знаходиться 80 пам'яток історії а саме: Меморіальні комплекси, Пам'ятні знаки на честь воїнів односельчан, братські могили, пам’ятні знаки на честь військових частин що визволяли село від фашистських окупантів.

Бра́тська моги́ла - місце поховання двох або більше людей, групове поховання загиблих під час бойових дій, масових репресій або померлих в один час від епідемій, голоду, хвороб, природних, соціальних, техногенних катастроф в загальну могилу із загальним надгробком.Об’єктів історії 51 У червні 2016року укладено охоронні договори та підписано акти технічного обстеження на 8 об'єктів культурної спадщини а саме у селах:

 1. Добровілля «Могила радянського воїна»;

 2. Кульчиївці «Могила радянського воїна М.Я Конончука», «Могила радянського воїна І.А. Леонтьєва», «Могила радянського воїна Д.А.Комарова»;

 3. Лучки «Братська могила радянських воїнів»;

 4. Подільське «Могила радянського воїна Агемберди Кодирева»;

 5. Подоляни «Могила радянського воїна»;

 6. Чабанівка «Братська могила радянських воїнів»;

Згідно Наказу управління культури, національностей, релігій та туризму від 29 квітня 2016 року № 58-н « Про внесення до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини об’єктів за видами «історія», «археологія» та «монументальне мистецтво» у Кам'янець-Подільському районі доповнено перелік щойно виявлених об’єктів культурної спадщини а саме у селах:

 1. Гаврилівці « Памятний знак екіпажу літака, який повторив подвиг М.Гастело»;

 2. Підпилип'я « Меморіальний комплекс: братська могила радянських воїнів;

  Черво́на а́рмія (повна назва - Робі́тничо-Селя́нська Черво́на А́рмія - РСЧА, рос. Рабоче-Крестьянская Красная Армия - РККА, також часом образно Червоне Військо, Червона Орда чи Армія Труда) - загальновживана назва Збройних сил радянських республік: Росії (лютий 1918 - червень 1919); військово-політичного союзу радянських республік (Росії, України, Білорусі, Литви, Латвії, Естонії) (червень 1919 - грудень 1922); Союзу Радянських Соціалістичних Республік (грудень 1922 - лютий 1946).

  пам.знак на честь воїнів односельчан»;

 3. Цвіклівці «Меморіальний комплекс: братська могила радянських воїнів; пам.знак на честь воїнів односельчан;

Інші об’єкти вивчаються, досліджуються спеціалістами, здійснено ряд виїздів, зібрано пакет документів ( історичні довідки, свідчення очевидців, фотоматеріали та розроблено схем карти місяця їх розташування) даний пакет документів передано до обласного відділу по охоронні пам'яток історії, культури та мистецтва де засідання консультативної ради прийматиме рішення щодо їх занесення до державного реєстру це: могили невідомих солдатів, радянських воїнів, партизанів, воїнів Червоної армії,могили воїнам Афганцям, а також Поле на якому двічі стояли табором війська Богдана Хмельницького село Оринин, Місце битви Польсько- шляхетської армії із військами О. Гоголя та ін.

На виконання листа від 15.09.2016р. № 89 відділу охорони пам'яток історії та культури у Хмельницькій області, відділ культури та туризму Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації посприяв у проведенні, а саме укладанні охоронних договорів на 51 пам'ятку та 1 об'єкт історії, та складанню акти технічного обстеження на 77 пам'яток історії з користувачами на території яких знаходяться дані пам’ятки.

Хмельни́цька о́бласть (до 4 лютого 1954 року - Кам'яне́ць-Поді́льська) - область на заході України. Утворена 22 вересня 1937 року постановою ЦВК СРСР з центром у місті Кам'янці-Подільському.d:\foto\осінь 2016р\20160929_114306.jpg

З метою Вшанування стійкості, мужності і самовідданості старшого покоління на полях битв і трудовому фронті в ім’я перемоги над фашизмом,

виховання у молодого покоління вдячності і поваги до учасників бойових дій, вшанувати пам'ять загиблих односельчан, завдячуючи усім борцям проти нацизму, ветеранам війни, учасникам українського визвольного руху, усім тим хто боровся за мир, спокій на нашій Українській землі, біля усіх пам’ятників проводяться ряд заходів а саме : Мітинги-реквієм, зустрічі із ветеранами Великої Вітчизняної війни, воїнами Афганцями,вдовами, та здійснюється покладання вінків і квітів до пам’ятних знаків на честь воїнів односельчан, братських могил, меморіальних комплексів, вшановуючи пам'ять хвилиною мовчання
с.

Вітчизняна війна - патріотичний термін для позначення оборонної війни.

Кам'янка, свято Великої Перемоги

https://i.mycdn.me/image?id=851876787100&t=0&plc=web&tkn=*lgayufd3knzlkg870xvjbhljxye

Покладання квітів до братської могили радянських воїнів у с. Кам'янка.https://i.mycdn.me/image?id=851876795036&t=0&plc=web&tkn=*2v1up1zoqvtauv6vdcrr4b4ntmu

с. Довжокd:\культура\фото історія\фото\довжок (3).jpgc:\users\flash2015\desktop\фото історія\чабанівка афганець вишневський.jpg

Могила воїна Афганця Вишневського А.І.

З метою збереження належного стану та використання пам'яток історії, працівниками відділу культури постійно ведеться контроль, щодо технічного стану пам'яток, благоустрою території, здійснюється ряд виїздів складаються акти технічного обстеження пам'яток.

Протягом 2016 року біля усіх пам’ятних знаків, меморіальних комплексів, братських могил проведено благоустрій територій та поточні ремонти на суму 85 тис.грн.c:\users\flash2015\desktop\фото історія\чабанівка.jpg
c:\users\flash2015\desktop\фото історія\вітківці.jpg

с. Чабанівка с. Вітківці

Цікавим було обстеження та дослідження методистом з памяткоохоронної роботи та музейної справи Пасічник Л.О спільно із науковцем з обласного відділу по охоронні пам'яток історії, культури та мистецтва, фортифікаційних споруд укріплених районів « Лініїї Сталіна» (ДОТів), інформуємо про те, що на території Кам’янець – Подільського району знаходяться 60 споруд даного типу, а саме у селах: Велика Слобода-6, Устя-1, Сокіл-8, Малинівці, Бабшин, Гринчук – на території цих сіл - 8, Брага -2, Жванець- 5, Іссаківці -1, Збруч- 4, Вітківці- 10, Завалля - 3, Чорнокозинці - 4, Оринин – 10, між с.

Музéйна спрáва - спеціальна галузь культурно-освітньої та наукової діяльності, яка здійснюється музеями щодо комплектування, збереження, вивчення і використання пам'яток природи, матеріальної і духовної культури.

Укрі́плений райо́н (УР) - район або смуга місцевості, обладнані системою довготривалих і польових споруд в поєднанні в різними інженерними загородами і підготовлені для тривалої і наполегливої оборони спеціально призначеними військами самостійно або у взаємодії із загальновійськовими частинами.

Фортифікація (від лат. fortificatio - зміцнення) - галузь військово-інженерного мистецтва, що охоплює теорію і практику укріплення (фортифікаційне обладнання) місцевості, як при завчасної військово-інженерній підготовці театрів воєнних дій і території країни, так і в ході війни з метою підвищення боєздатності Збройних сил, збільшення їх бойової ефективності, захисту військ, органів управління, населення та об'єктів господарства від впливу засобів ураження противника. При цьому фортифікаційне обладнання включає зведення комплексів фортифікаційних споруд відповідно до оперативно-стратегічних або тактичних планів.

Жванцем і с. Гаврилівці- 3.

c:\users\flash2015\desktop\фото історія\p1010757.jpg Понад річку Збруч до села Завалля

c:\users\flash2015\desktop\фото історія\dscn1496.jpgс. Жванець, виїзд з метою перевірки стану збереження і використання пам’ятки архітектури та фортифікаційної споруди ДОТа.

Не можливо залишити без уваги трагічні події в Україні 2014-2015 рр. Вони загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися і відбуваються і на сьогодні в Україні не залишать нас байдужими. Емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях. Тож щодо вшанування пам'яті Героїв які загинули за незалежність України, встановлено меморіальні дошки.

Фортифікаці́йна спору́да - інженерна споруда, призначена для підвищення ефективності застосування зброї та військової техніки, забезпечення стійкого управління військами, захисту військ і населення від засобів ураження противника.

Меморіальна до́шка або пропа́м'ятна таблиця або пропам'ятна дошка - плита, зазвичай з довговічного каменю (мармуру, граніту) чи металевого сплаву (бронза, чавун), що увічнює пам'ять про знамениту особу або подію.

Проголоше́ння незале́жності Украї́ни - шлях, що пройшов український народ від Декларації про Державний суверенітет (16 липня) до проголошення незалежності держави, що отримала офіційну назву - Україна, проголошення Акту її Незалежності (24 серпня), підтвердження цих законодавчих рішень на Всеукраїнському референдумі з обранням Президента України.

Меморіальна дошка у с. Ходоровці, на честь Наглюка Р.М.

c:\users\flash2015\desktop\меморіальні дошки воїнам ато\мем.дошка с. ходоровці. загиблий в зоні ато.jpg

Меморіальна дошка в с. Гаврилівці Васільцову В.В.c:\users\flash2015\desktop\меморіальні дошки воїнам ато\с. гаврилівці..jpg

Меморіальна дошка в с.Кульчиївці Коліснику Д.В.c:\users\flash2015\desktop\меморіальні дошки воїнам ато\с. кульчиївці.jpg Меморіальна дошка с. Руда Корнєєву А.П.

c:\users\flash2015\desktop\меморіальні дошки воїнам ато\с. руда.jpgСкачати 56.71 Kb.

 • А нас, людей, без Батьківщини. Культу́рна спа́дщина
 • У Камянець-Под і льскому район і на обліку знаходиться 80 памяток історії
 • Об’єктів історії 51