Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКультурних, Р

Культурних, Р
Сторінка1/6
Дата конвертації07.06.2017
Розмір0.52 Mb.
  1   2   3   4   5   6УКРАЇНА

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ДИТЯЧЕ ТВОРЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ

КУЛЬТУРНИХ, РОЗУМНИХ, ОРГАНІЗОВАНИХ, КМІТЛИВИХ, СПРИТНИХ (КРОКС)

Рада КРОКС: вул. Фастівська, 41, смт. Борова, Фастівський р-н, Київська область, Україна, 08520.

Телефон/факс: (04465)- 4-22-99. Моб. 380673095154.

E-mail: kroks@kroks.org.ua; vdto_kroks@ukr.net

Статутна мета КРОКС - комплексна підготовка дітей до самостійного творчого життя


Умови проведення регіональних відбіркових турнірів,

23-го Чемпіонату України з інтелектуально-розвиваючих ігор «КРОКС»

та Кубка України з інтелектуально-розвиваючих ігор «КРОКС» у 2015 році.
Регіо́н (англ. region, нім. Gebiet n, Region f; від лат. regio - царина, царство) - в давнину земля, царство, сьогодні - велика земельна одиниця. У фізичній географії - узагальнена назва одиниць фізико-географічного районування будь-якого таксономічного рангу.


РОЗДІЛ 1. ЗАПЛАНОВАНІ ЗАХОДИ ВДТО КРОКС НА 2015 РІК


1.1.Чемпіонат України з інтелектуально-розвиваючих ігор «КРОКС».

23-й Чемпіонат з інтелектуально-розвиваючих ігор «КРОКС» дітей України (далі «Чемпіонат України» — «ЧУ») буде проведено на осінніх шкільних канікулах 2015 року. Про місце та точний період проведення буде повідомлено завчасно. Система проведення турніру буде оголошена додатково.

У Вищій лізі ЧУ виступає 22 кращі команди України. Склад представників Вищої ліги формується наступним чином:


 • 12 місць отримують кращі команди 22-го ЧУ згідно рейтингу ;

 • 8 місць завойовують учасники чотирьох регіональних турнірів (перелік турнірів див. у п. 1.2.);

 • 1 додаткове місце отримує команда господарів 23-го ЧУ;

 • 1 місце буде надано команді на розсуд голови організації.

Якщо одна або декілька з 12 кращих команд 22-го ЧУ відмовиться від свого місця у Вищій лізі, її місце займе команда, яка зайняла 13-е місце у 22-му ЧУ, і так далі згідно рейтингу.

Рейтинг команд визначається наступним чином: перші місця займають команди відповідно до результатів фінальної зустрічі, а далі — за формулою (, де a,b,c - місця команди у всіх зустрічах, у яких вона брала участь, k,m,nкількість команд-учасників цих зустрічей, x  загальна кількість зустрічей, у яких вона брала участь (чим меншим вийде число, тим вищий рейтинг).

Кількість - в Арістотелівській логіці друга з 10 категорій (класів, розрядів, які спрощують процес розумового визначення будь-якої речі), побічна обставина матеріальних речей , за допомогою якої вони поширюються в просторі, вимірюються якоюсь математичною нормою і здатні бути поділеними на окремі частини.
Якщо команді пропонувалось взяти участь у якійсь зустрічі, а вона відмовилася, за це їй зараховується у зустрічі останнє місце плюс ще три місця. При однаковому рейтингу перевага надається команді, яка: а) має менший вік; б) має кращий результат в "Україні".
  1. Регіональні турніри, що проводяться під егідою ВДТО «КРОКС» та мають статус Всеукраїнських.

На 2015 рік заплановані такі регіональні турніри: • березень 2015 року — VІI Відкритий Чемпіонат Донбасу з інтелектуально-розвиваючих ігор «КРОКС» (Донецька обл.);

 • весняні канікули 2015 року – ІV відкритий Кубок Полісся з інтелектуально-розвиваючих ігор «КРОКС» (Маневицький район, Волинської області);
  Воли́нська о́бласть - область на північному заході України в межах Поліської низовини (понад 3/4 території) та Волинської височини. Межує на заході з Люблінським воєводством Республіки Польща, на півночі - з Брестською областю Республіки Білорусь, на сході - з Рівненською, на півдні - з Львівською областями України.


 • травень 2015 року — ІX Відкритий Чемпіонат Галичини з інтелектуально-розвиваючих ігор «КРОКС» імені Ю. Беркити (м. Тернопіль);

 • вересень 2015 року — VІI Кубок Поділля з інтелектуально-розвиваючих ігор «КРОКС», та чемпіонат за звання «Найгармонійніша дитина України-2015» (смт. Скала-Подільська, Тернопільська обл.).

За наслідками кожного з перелічених турнірів по дві кращих команди (не з команд Вищої ліги 22-го Чемпіонату України «КРОКС») отримують місця у Вищій лізі 23-го Чемпіонату України «КРОКС». Претендентами на вихід у Вищу лігу ЧУ є лише ті команди, у складі яких на відбірковому турнірі не виступатимуть члени команд, які уже мають місце у Вищій лізі ЧУ на момент проведення відбіркового турніру.

Система проведення та орієнтовна програма зустрічей кожного турніру визначається оргкомітетом турніру на власний розсуд.

Проведення змагань за форматом «купа мала» (одночасно грають більше десяти команд) не бажане, але дозволяється.

Спорт (англ. sport, походить від давньофранцузьського фр. disport - «дозвілля», «розвага») - організована за певними правилами діяльність людей, що полягає в зіставленні їх фізичних та інтелектуальних здібностей, а також підготовка до цієї діяльності та міжособові стосунки, що виникають в процесі гри.  1. Кубок України з інтелектуально-розвиваючих ігор «КРОКС».


Згідно рішення з‘їзду представників починаючи з 2013 року організатором змагань за Кубок України стає переможець попередніх змагань.

Кубок України з інтелектуально-розвиваючих ігор «КРОКС» буде проведено в січні - лютому 2015 року в м. Тернополі.

На учасників особистої, командної першостей та дуетів не накладаються обмеження за віком чи належністю до конкретних осередків КРОКСу. Тобто, у складі команд можуть грати усі, хто виявить бажання позмагатися, включаючи ветеранів КРОКСу, студентів, представників команд і т.д.

Організа́ція (від грец. ὄργανον - інструмент) - цільове об'єднання ресурсів для досягнення певної мети.
Ветеран (лат. veteranus - від «vetus» - старий) - професійний вояк, який відслужив визначений термін у римській армії.
Студе́нт (лат. studens, родовий відмінок studentis - «ретельно працюючий», «такий, що займається») - учень вищого, у деяких країнах і середнього навчального закладу.

УВАГА!

З 2014 року у чемпіонатах КРОКС вводяться змагання "КРОКС"-дуети". Апробацію змагання пройшли на чемпіонаті Галичини з інтелектуально – розвиваючих ігор імені Юрія Беркити у 2013 році та затверджені на з‘їзді представників осередків КРОКС на 21-му чемпіонаті України.
Апробація (лат. approbatio - схвалення, визнання): У римо-католицькому канонічному праві - акт, який надається єпископу для засвідчення його фактичного церковного служіння. Попередня, передексплуатаційна перевірка в дії теоретично обґрунтованих технічних, наукових, фінансово-економічних програм (проектів) та оцінка ефективності їх практичної реалізації.

РОЗДІЛ 2. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ГРИ
Під час кожного з регіональних турнірів, Кубка України та Чемпіонату України у 2015 році конкурси проводяться за правилами, що викладені нижче в даному документі. ВДТО «КРОКС» рекомендує проводити зустрічі будь-якого рівня (чемпіонати школи, міста, області тощо) відповідно до нижченаведених правил конкурсів.
2.1. Учасники зустрічей.
Учасниками змагань можуть бути учні загальноосвітніх закладів І-ІІІ ступенів та студенти вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, вік яких не перевищує 18 років.
Ко́нкурс (лат. concursus) - змагання, яке дає змогу виявити найгідніших із його учасників або найкраще з того, що надіслане на огляд. Також конкурс - відбір претендентів на заміщення деяких посад. Вибір працівника належить не адміністрації, а проводиться за рішенням колегіального органу (наприклад, вченої ради), яке є обов'язковим для адміністрації. К.
Акредитація (лат. accredo, «довіряти») - процедура, у ході якої національний орган з акредитації документально засвідчує компетентність юридичної особи чи органу з оцінки відповідності. Акредитація - сукупність дій, пов'язаних з призначенням і вступом у дію (на посаду) постійного представника держави, глави дипломатичного представництва у певній державі чи міжнародній організації.
Докуме́нт - базова теоретична конструкція, яка відноситься до всього, що може бути збережене або представлене, щоб служити як доказ для певної мети.
Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
Конкурсними учасниками чемпіонату КРОКС є діти осередків КРОКС, легалізованих місцевими органами влади чи органами юстиції України.

Команда складається з 7 дітей (двох суддів, одного капітана, двох хлопців та двох дівчат) та не більше 2 керівників.В особистій першості беруть участь не більше семи дітей від одного осередку:

 • безкоштовно: 2 учасники від команди, переможці останніх перед Чемпіонатом України кожного з регіональних турнірів, кубка України, літнього чемпіонату України та попереднього чемпіонату України.

 • інші бажаючі із внеском одного неоподаткованого мінімуму.

В конкурсі "КРОКС"-дуети" беруть участь не більше 3 дуетів від команди:

 • безкоштовно: 1 дует від команди.

 • інші бажаючі із внеском одного неоподаткованого мінімуму за дует.

Керівники команди подають організаторам до початку змагань:

 • документ про сплату турнірного внеску (на чемпіонаті України 210 грн. за команду, на регіональних турнірах сума внеску визначається організаторами);

 • заявка на участь у змаганнях на офіційному бланку відряджуючої організації за формою (приклад заявки наведено в додатку 1);

 • довідки з навчального закладу про місце навчання кожного учасника;

 • медичні довідки дітям про можливість їх перебування у дитячому колективі; а також з санепідемстанції про відсутність інфекційних захворювань у сім'ях учасників.
  Театральна лабораторія «ВідСутність» - зразковий художній колектив заснований в 2010 році за ініціативи Юрія Паскара в місті Рівне. Діє на базі Рівненського міського Палацу дітей та молоді.
  Колекти́в - cукупність людей, об'єднаних спільною діяльністю, спільними інтересами, метою, проектом. Група людей, зв'язаних спільною працею в одній організації, установі, на підприємстві тощо. За видом діяльності розрізняють трудові, навчальні, військові, спортивні, художньої самодіяльності та інші колективи.
  Можливість - це дія, що може відбутися або ні (можливо, приїду, а, можливо, і ні). Можливість можна забезпечити чи покладатись на «авось» та якось буде. Альтернатива дає шанс, але не гарантує без відповідних дій забезпечення результату і адекватності та конструктиву діяльності.
  Інфекція або заражування хворобою (англ. Infection - проникнення в організм хвороботворних мікробів; інфікування, зараження) - стан, коли в організм потрапляє чужорідний агент - патоген (бактерія, паразитичний грибок, найпростіший організм, гельмінти, вірус або пріон), який розмножується і може чинити хвороботворний ефект.


Учасники повинні мати:

 • оригінал свідоцтва про народження (паспорт);

 • ручку (олівець, фломастер, суддям тільки з червоною пастою);

 • естетичну нагрудну емблему;

 • для учасників особистої першості — охайний нагрудний знак із своїм іменем (для кожного із двох своїх суддів також.
  Свідоцтво - документ, що засвідчує якийсь конкретний факт чи ряд пов'язаних між собою фактів. Часом, навіть в законодавстві, коли йдеться про документ, який засвідчує особу чи її особливі права плутають свідоцтво та посвідчення.
  Нагрудний знак - узагальнена назва для невеликих за розміром знаків з металу, пластика, скла, порцеляни (кераміки), композиційних матеріалів, інших матеріалів з нанесеним зображенням і (або) написом, призначений для носіння на грудях.
  Висота літер не менша 2 см, товщина ліній скрізь не менша 2 мм).

Про форму. Якщо Ви приїдете у красивій формі, то, по-перше, це залишить про Вас приємніші враження, згадки; по-друге, це підкреслить, що Ви  єдине ціле не лише внутрішньо.
2.2. Конкурси.


 • Всі учасники кожної зустрічі виконують абсолютно однакові завдання, що забезпечує максимальну об'єктивність.
  Задача - проблемна ситуація з чітко визначеною метою, яку необхідно досягти; в більш вузькому сенсі задачею називають також цю саму мету, що дана в рамках проблемної ситуації, тобто те, що необхідно виконати.
  Абсолют (від лат. absolutus - безумовний, необмежений) - в ідеалістичній філософії і релігійних тлумаченнях - вічна, незмінна нескінченна першооснова Всесвіту (бог, абсолютна ідея тощо). Те, що нічим не зумовлене, ні від чого не залежне.


 • Конкурси "Україна", "Вік" та відбірковий етап суддів є наскрізними, тобто їх результати враховуються у всіх зустрічах турнірів, включно з фіналом.

 • Всі аркушики із відповідями підписуються у правому верхньому куті, над пунктирними рисками (учасники особистої першості пишуть своє ім’я (псевдонім), а команди – свою назву, можна скорочено).

 • Майже в усіх письмових конкурсах відповіді пишуться після надрукованої подвійної риски.
  Абревіатура (лат. abbrevio - скорочую) - складноскорочені слова, похідне слово, що виникає внаслідок абревіації - утворення з перших літер або з інших частин слів, що входять до складу назви чи поняття.
  Письмо́ - знакова система фіксації мови на площині за допомогою умовних ідеографічних елементів двох вимірів для передачі інформації на відстані й закріплення її в часі. Найперші спроби письмової фіксації думок і повідомлень виникли ще в первіснообщинному суспільстві (кінець кам'яної доби).
  Відповідь, написана в іншому місці — над рискою, під рискою, не зараховується, а команді (учаснику) нараховуються штрафні бали згідно п.3.4.

 • У конкурсах, де треба здавати написану відповідь, можна це зробити і раніше відведеного часу. Тоді при однаковій якості відповідей перевага буде як правило у того, хто здав раніше.

 • Аркушики з відповідями здаються ВНИЗ НАПИСАНИМ, охайним стосом на спеціальний, один на всіх, стілець, а суддя на задній стороні кожного аркушика записує, яким по порядку його здано.

 • Якщо у розумовому конкурсі з однозначними відповідями учасник дає на одне запитання два варіанти відповіді, то оцінюється правильність лише першого варіанту.
  Питання - форма думки, виражена в мові пропозицією, яку виголошують або пишуть, коли хочуть що-небудь запитати, тобто отримати інформацію, що цікавить. В українській мові, якщо питання виголошують, то використовують питальну інтонацію, а якщо пишуть, то в кінці ставлять знак питання і використовують питальні частки: чи, не… чи, що, як, чи що, то хіба, невже, що якщо, а, так, правда, чи не так, так, але ж, чи не так, вірно; питальні займенникові слова: хто, що, який, який, чий, який, скільки, як, де, куди, звідки, коли, чому, навіщо, наскільки. За допомогою цих засобів будь-яка непитальна пропозиція може стати питанням або перезапитом. Задаючи питання зазвичай чекаємо відповіді. Виняток становить лише риторичне питання, на яке відповідь не потрібна.


 • Якщо відповідь учасника відрізняється від правильної на одну літеру (наприклад, дівіденд замість дивіденд), це зараховується як 0,5 відповіді. Розходження у дві літери вважається неправильною відповіддю.

 • У конкурсах «Весела розминка» та «Слова, слова…» якщо відповідь учасника відрізняється від правильної на одну літеру, це зараховується як неправильна відповідь.

 • Літери Г та Ґ вважаються однаковими.

 • Якщо раніше відведеного на виконання конкурсу часу не здав відповідь єдиний учасник, то йому відводиться на здавання не більше 1 хвилини (за винятком «Крокс-ворду», «Крокс-чайнворду» та "Міні – Крокс-ворду").

 • У конкурсах, де треба визначити черговість виступів, починає той, хто на той момент має більшу кількість набраних очок, при рівній кількості очок — той хто першим записаний в гратці у головних суддів.

 • У всіх спортивних конкурсах дозволяється користуватись своїм реквізитом, який повинен відповідати вимогам даного документу.
  Користува́ння - добування з речей їхніх корисних властивостей (наприклад, збирати врожай, вживати продукти харчування, носити одяг і взуття). Одна з трьох класичних правомочностей власника (нарівні з володінням і розпорядженням).
  Невідповідність реквізиту вимогам оцінюється як спроба нечесної боротьби і карається штрафом;

 • Час початку конкурсу відраховується із моменту виклику ведучим учасника на старт.

 • Сумнівні, спірні моменти трактуються як правило НЕ НА КОРИСТЬ УЧАСНИКІВ.

 • Під час зустрічі учасникам не дозволяється користуватися ніякими друкованими або електронними джерелами інформації, у той час як кількість писаного від руки (усіляка додаткова довідкова інформація) ніяк не обмежується.
  Електро́ніка (від грец. Ηλεκτρόνιο - електрон) - наука про взаємодію електронів з електромагнітними полями і про методи створення електронних приладів і пристроїв, в яких ця взаємодія використовується для перетворення електромагнітної енергії, в основному для передачі, обробки і зберігання інформації.
  Під час зустрічі ведучий має право перевірити зошити команд у разі висунення претензії якоїсь з команд-учасниць.
  Претензія - (від лат. praetendo тут: тримати попереду, бути перед чимось) -


 • Протягом кожної зустрічі учасники не здійснюють ніяких контактів з глядачами, тому тих, кому з дозволу ведучого треба вийти, супроводжує член оргкомітету.

 • Під час письмових конкурсів глядачі та учасники не можуть підходити одні до других.

 • Висувати претензії можуть лише представник команди, її капітан (у особистій першості — учасник), суддя; доречні претензії по можливості враховуються, а безпідставні караються штрафом згідно п.3.4;

 • Нічиєї у наших зустрічах не буває. Якщо у учасників однакова підсумкова кількість очок, то для них призначається ДОДАТКОВИЙ КОНКУРС (у командній першості — для капітанів команд): літери якогось слова (найчастіше із 8 літер) розташовані по колу за годинниковою стрілкою чи проти (учасник цього не знає), а дві літери не написані.
  Представни́цтво 1 - правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана, або має право, вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Не є представником особа, яка хоч і діє в чужих інтересах, але від власного імені, а також особа, уповноважена на ведення переговорів щодо можливих у майбутньому правочинів.
  Годинник (арх.: дзиґа́р, дзиґарі́) - пристрій для вимірювання часу.
  Хто першим вигукне правильну відповідь (кількість вигуків не обмежується) той учасник (команда) і посяде місце вище, ніж суперник.

Приклад:Відповідь: ПЕРЕМОГА.
2.3. Суддівство.
ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ всіх суддів  слідкувати за дотриманням всіма присутніми правил чемпіонату. Судді — це уповноважені діти тих команд та учасників, які змагаються, і які успішно подолали відбірковий етап. Судді можуть брати участь як учасники у конкурсах "Організованість", "А судді хто?", "Спритність", "Човник".

Судді розбиваються за їх бажанням (якщо не вдається врахувати їх бажання, то кидається жереб) НА ЧОТИРИ ГРУПИ: «ГОЛОВНІ», «ІНФОРМАТОРИ», «ПОЛЬОВІ», «ЛИСТОНОШІ» (від однієї команди, учасника, дуету  у різних групах).

Же́реб, жеребо́к (рос. жребий, англ. lot, нім. Los) - метод, уживаний з метою встановлення певної черговості, прав та обов'язків на що-небудь, оснований на випадковості.
Всі судді під час зустрічей повинні мати ручку виключно із червоною пастою. Судді, у яких відсутня червона ручка, до суддівства не допускаються, а їх команда, учасник, дует отримує потрійний штраф. Якщо у судді буде виявлено наявність не червоної ручки, в усіх розумових конкурсах його команда, учасник, дует займає останнє місце.

«ГОЛОВНІ» судді порівнюють відповіді учасників із тими зразками, які дасть їм ведучий, та у кожному конкурсі визначають: РЕЗУЛЬТАТ, МІСЦЕ, та ОЧКИ. Вони ж записують результати неписьмових конкурсів у відомість. «ГОЛОВНІ» судді НЕ перевіряють відповіді СВОЇХ учасників (окрім екстрених випадків, наприклад головний суддя лише однієї команди, учасника, дуету пройшов конкурс «Судді-відбір»).

Для «куп малих»: головні судді, що успішно подолали відбір перевіряють завдання, визначаючи лише кількість правильних відповідей в учасника (команди, дуету), розсортовують аркушики за номерами учасників (команд, дуету) та відносять до операторів комп’ютера.

«ІНФОРМАТОРИ» за допомогою відомості, яку дасть їм на початку зустрічі ведучий, постійно підраховують суму очок учасників та показують ведучому місця учасників.

Для «куп малих»: інформатори, що успішно подолали відбір, під час проведення гри допомагають ведучому.

«ПОЛЬОВІ» знаходяться між учасниками та глядачами, готують реквізит, фіксують недозволені контакти, підказки, порушення норм поведінки, допомагають ведучому фіксувати результати.

«ЛИСТОНОШІ» (їх двоє) сидять біля стільця, на який здаються письмові відповіді, приносять та відносять ведучому аркушики із завданнями, фіксують на звороті аркушиків черговість їх здавання, повідомляють ведучого про момент здавання аркушика передостаннім учасником.СУДДІВСЬКІ ПОМИЛКИ. Щодня члени оргкомітету аналізують роботу суддів (оцінювання, нарахування очок) та визначають, кому з учасників у кожному із конкурсів судді по неуважності нарахували зайві очки. З учасника (команди, дуету), якому було нараховано найбільшу кількість таких зайвих очок, у наступній з його участю зустрічі (навіть якщо вона і наступного року) знімається по 3 очка за кожну помилку суддів.

Якщо судді неправильно визначили результати, місця або очки, і це залишилось непоміченим до оголошення результатів зустрічі, то після її завершення претензії не розглядаються, а враховуються як необґрунтована претензія.

Ана́ліз (від грец. αναλυσις - «розклад») - розчленування предмету пізнання, абстрагування його окремих сторін чи аспектів. Метод дослідження, який вивчає предмет, уявно чи реально розчленовуючи його на складові елементи, як-от частини об'єкта, його ознаки, властивості, відношення, відтак розглядає кожен з виділених елементів окремо в межах єдиного цілого; протилежний метод - синтез.
Оголошення - це короткі текстові повідомлення, котрі містять різну за призначенням інформацію. Переважно оголошення містять інформацію приватного рекламного характеру. Це пропозиція певних товарів чи послуг приватними особами, або малими приватними підприємствами.

Кожен учасник (команда, дует) після вивішування результатів гри, яка проводилася за системою «купа-мала», має на протести 1 годину. По закінченню цього терміну результати вважаються остаточними і всі претензії не розглядаються, а враховуються як необґрунтована претензія.

В конкурсах "КРОКС"-дуети" для кожного учасника повинні бути 2 судді (на чемпіонаті України вони також повинні пройти відбір).

  1   2   3   4   5   6 • РОЗДІЛ 1. ЗАПЛАНОВАНІ ЗАХОДИ ВДТО КРОКС НА 2015 РІК