Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЛабораторна робота №1 Операційна система microsoft windows. Основні властивості І налаштування середовища, файлові операції, архівація та відновлення даних

Лабораторна робота №1 Операційна система microsoft windows. Основні властивості І налаштування середовища, файлові операції, архівація та відновлення даних
Сторінка1/17
Дата конвертації08.11.2019
Розмір2.19 Mb.
ТипЛабораторна робота
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 1

Операційна система MICROSOFT WINDOWS. Основні властивості і налаштування середовища, файлові операції, архівація та відновлення даних

Мета роботи:

Практичне знайомство з операційними системами для користувачів на прикладі Microsoft Windows. Засвоєння основних операцій в графічному середовищі Windows, використання додатків, проведення файлових операцій, архівація і відновлення даних на прикладі програми WinRAR.

Основи роботи в середовищі Windows

Для роботи у середовищі Windows потрібно просто увімкнути комп’ютер і через декілька секунд операційна система Windows до Ваших послуг. Якщо комп’ютер підключений до мережі, Windows зробить запит Вашого імені та паролю, а якщо Ви не бажаєте працювати у мережі, можна просто натиснути клавішу Esc, в противному випадку треба ввести ім’я користувача та пароль доступу і натиснути клавішу Enter.

Творці Windows спробували зробити роботу користувача як можна простішою. Для цього був використаний принцип аналогії робочого місця, створеного на екрані комп’ютера, і звичайного письмового столу. Робоче місце в середовищі Windows називається Робочий стіл. На робочому столі можуть бути розкладені папки, документи, ярлики і багато що інше. Всі ці предмети можна переміщати, відкривати, закривати, викидати в корзину і здійснювати ще багато інших дій.

На Робочому столі завжди знаходяться хоч би два значки: Мій комп’ютер і Корзина.

За допомогою значка Мій комп’ютер можна отримати відомості про ресурси системи та її стан: які дисководи використовуються та їх кількість. У Корзині тимчасово зберігаються видалені файли, і поки файл знаходиться в Корзині, його ще можна відновити.

Значок Корзина не можна ні перейменувати, ні видалити з Робочого столу стандартними засобами Windows. Значок Мій комп’ютер можна безболісно перейменувати та видалити з робочого столу. Якщо ваш комп’ютер включений в локальну мережу, на Робочому столі з’явиться ще один значок – Мережеве оточення. Цей значок дозволяє отримати інформацію про ресурси мережі і доступ до ресурсів мережі.Однією із основних складових інтерфейсу є панель задач. Основне призначення Панелі завдань: нести на собі кнопку Пуск, кнопки активних застосувань, індикатор кодування клавіатури, годинник і деякі інші елементи.Панель задач – є горизонтальною лінійкою, розташованою біля однієї з границь екрану, як правило нижньої; перемістити («приклеїти») до іншої можна шляхом перетягування мишею, використовуючи ліву кнопку.

На панелі задач розташована кнопка Пуск. Вона служить для відкриття головного меню системи. Його можна відкрити натиском лівої кнопки миші або за допомогою клавіші клавіатури, на якій зображено схематичний значок Windows.Головне меню – один із основних системних елементів управління Windows через яке забезпечується доступ до всіх основних програм, які установленні під управлінням операційної системи, відкрити останні документи, з якими виконувалася робота, одержати доступ до всіх засобів настроювання операційної системи, а також доступ до пошукової і довідкової систем Windows. Головне меню може бути представлене у двох варіантах: класичному та зі спрощеним доступом до Інтернету. У класичному Головному меню є три розділи – довільний та обов’язковий розділи та розділ завершення роботи, як показано на малюнку.Довільний розділ розташований зверху роздільної риси. Пункти цього розділу користувач може створювати за власним бажанням. Іноді ці пункти утворюються автоматично при установці деяких додатків.

Структура обов’язкового розділу розглянута нижче.

За умовчанням Головне меню містить набір команд:


 • Програми;

 • Документи;

 • Налаштування;

 • Пошук;

 • Довідка;

 • Виконати;

 • Завершення роботи.

Біля деяких команд (справа) знаходиться маркер стрілки. Це значить, що при виборі таких команд відкривається ще одне меню (підміню), яке, у свою чергу, теж може містити команди з маркерами. Якщо праворуч від команди розташовані три крапки, означає при виборі цієї команди з’явиться діалогове вікно, в якому треба повідомити додаткову інформацію, перш ніж команда буде виконана.

Команда Програми відкриває ієрархічне меню доступних прикладних і службових програм.

Команда Документи викликає меню, в якому накопичуються імена документів, що відкривалися користувачем. У цей список включаються всі документи незалежно від того, за допомогою якого додатку вони були створені або можуть бути відкриті. За допомогою цього меню можна викликати наявний в списку документ. Для цього досить клацнути по імені документа один раз.

Команда Налаштування викликає підміню, що містить пункти: Панель управління, Принтери, Панель завдань. Остання команда дозволяє змінювати зовнішній вигляд Панелі завдань, редагувати, додавати і видаляти пункти Головного меню. Вибір команди Панель управління відкриває меню теки «Панель управління». Це гіпотетична папка, фактично виконується програма Control.exe, за допомогою якої можна набудовувати систему.

Команда Виконати

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17 • Основи роботи в середовищі Windows
 • Робочий стіл
 • Робочому столі
 • Корзині
 • Мій комп’ютер
 • Головному меню