Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЛабораторна робота №2 Мережеві технології: інструменти та принцип фунКціонування

Скачати 180.61 Kb.

Лабораторна робота №2 Мережеві технології: інструменти та принцип фунКціонування
Скачати 180.61 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації07.06.2017
Розмір180.61 Kb.
ТипЛабораторна робота
  1   2

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 2

Мережеві технології: інструменти та принцип фунКціонування (створення  Web-сторінок)

Тема: мережеві технології: інструменти та принцип функціонування; створення  Web-сторінок;

мета: ознайомитись з технологією створення Web-сайтів; вивчити мову розмітки гіпертексту HTML.

Теоретичні відомості

1. Як влаштований HTML–документ


HTML-документ – це текстовий файл з розширенням *.
Гіперте́кст (англ. Hypertext) - текст для перегляду на комп'ютері, який містить зв'язки з іншими документами («гіперзв'язки» чи «гіперпосилання»); читач має змогу перейти до пов'язаних документів безпосередньо з вихідного (первинного) тексту, активувавши посилання.
Техноло́гія (від грец. τεχνολογια, що походить від грец. τεχνολογος; грец. τεχνη - майстерність, техніка; грец. λογος - (тут) передавати) - наука («корпус знань») про способи (набір і послідовність операцій, їх режими) забезпечення потреб людства за допомогою (шляхом застосування) технічних засобів (знарядь праці).
Сайт або веб-сайт (від англ. website, місце, майданчик в інтернеті) - сукупність веб-сторінок, доступних у мережі Інтернет, які об'єднані як за змістом, так і за навігацією під єдиним доменним ім'ям. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на кількох серверах.
Текстовий файл Те́кстовий файл - форма подання послідовності символів у комп'ютері, де кожен символ із задіяного набору символів кодується одним байтом чи послідовністю двох, трьох і т. д. байтів. На відміну від терміна «текстовий формат», що характеризує вміст даних, термін «текстовий файл» стосується файлу та характеризує його як контейнер, який зберігає такі дані.
htm (Unix-системи можуть містити файли з розширенням *.html). Текстовий редактор, наприклад, WordPad або Notepade (Блокнот) використовується для підготовки HTML-файлів, а оглядач, наприклад, Internet Explorer – як інструмент контролю за зробленим.
Бра́узер, також веб-переглядач (англ. browser МФА: [ˈbraʊ̯zɚ] - переглядач) - програмне забезпечення для комп'ютера або іншого електронного пристрою, як правило, під'єднаного до Інтернету, що дає можливість користувачеві взаємодіяти з текстом, малюнками або іншою інформацією на гіпертекстовій веб-сторінці.
Текстовий редактор - комп'ютерна програма-застосунок, призначена для створення й зміни текстових файлів (вставки, видалення та копіювання тексту, заміни змісту, сортування рядків), а також їх перегляду на моніторі, виводу на друк, пошуку фрагментів тексту тощо.
Internet Explorer Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.

Вся інформація про форматування документа зосереджена в його фрагментах, що знаходяться між знаками "<" і ">".

Форматува́ння (formatting) - процедура створення структур порожньої файлової системи вказаного типу - розподіл доріжок магнітного диска (дискети, твердого диска) чи іншого носія інформації (наприклад, SSD чи флеш-накопичувача) на фізичні чи логічні записи, що виконується перед першим використанням диска.
Фрагмент (лат. fragmentum - уламок, шматок, скалка) - яка-небудь частина цілого.
Докуме́нт - базова теоретична конструкція, яка відноситься до всього, що може бути збережене або представлене, щоб служити як доказ для певної мети.
Такий фрагмент (наприклад, ) називається тегом (англійською–tag). Більшість HTML–тегів–парні, на кожний тег, що відкривається є тег, що закривається з тим же ім'ям, але додається "/".
Більшість - велика частина чого-небудь, або кількісне переважання прихильників якоїсь ідеї чи рішення над їхніми противниками. Вважається найпершою засадою демократичного способу прийняття спільних рішень, головною й необхідною умовою обрання кандидата на виборну посаду.

Теги можна вводити як великими, так і маленькими літерами. Наприклад, теги , и будуть сприйматись браузером однаково.

Багато тегів, крім імені, можуть містити атрибути–елементи, що дають додаткову інформацію про те, як браузер повинен обробляти поточний тег.Обов'язкові теги

...


Тег відкриває HTML–документ. Тег – завершує HTML–документ.

...


Ця пара тегів вказує на початок і кінець заголовку документа.
Документа́ція - сукупність офіційно визнаних, взаємопов'язаних та складених у визначеній формі документів, які містять передбачувану інформацію про виріб, процес або діяльність даного підприємства. Відповідно до області застосування Документа́цій поділяється на бухгалтерську, конструкторську, нормативну, технічну, товарну, тощо.
Крім назви документа, в цей розділ можна додати багато службової інформації.

...


Все, що знаходиться між мітками і , тлумачиться оглядачем як назва документа. Оглядач показує назву поточного документа у заголовку вікна. Рекомендується назва не довша 64 символів.

...

  1   2


Скачати 180.61 Kb.

  • 1. Як влаштований HTML–документ
  • Обовязкові теги