Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЛабораторна робота №2 Мова JavaScript Мета роботи : отримати навички створення сценаріїв на мові JavaScript

Скачати 130.68 Kb.

Лабораторна робота №2 Мова JavaScript Мета роботи : отримати навички створення сценаріїв на мові JavaScript
Скачати 130.68 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації08.05.2017
Розмір130.68 Kb.
ТипЛабораторна робота
  1   2
    Навігація по даній сторінці:
  • JavaScript

Лабораторна робота №2
Мова JavaScript
Мета роботи: отримати навички створення сценаріїв на мові JavaScript.

2.1. Теоретичні відомості
JavaScript

Найпопулярнішою технологією написання сценаріїв для броузерів є мова JavaScript (хоча броузер Internet Explorer підтримує також мову VBScript). Мова JavaScript — це мова сценаріїв, що виникла на основі мови програмування Java.

Скриптова мова (англ. scripting language) - мова програмування, розроблена для запису «сценаріїв», послідовностей операцій, які користувач може виконувати на комп'ютері. Прості скриптові мови раніше часто називали мовами пакетної обробки (batch languages або job control languages).
Internet Explorer Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.
Мо́ва програмува́ння (англ. Programming language) - це штучна мова, створена для передачі команд машинам, зокрема комп'ютерам. Мови програмування використовуються для створення програм, котрі контролюють поведінку машин, та запису алгоритмів.
Java Java (вимовляється Джава; інколи - Ява) - об'єктно-орієнтована мова програмування, випущена 1995 року компанією «Sun Microsystems» як основний компонент платформи Java. З 2009 року мовою займається компанія «Oracle», яка того року придбала «Sun Microsystems».
Вважалось, що вона буде простіша за Java у вивченні та користуванні, оскільки з самого початку була призначена для покращення інтерфейсу користувача і не претендувала на звання повноцінної мови програмування.
Інтерфе́йс користувача́ (англ. user interface, UI, дружній інтерфейс) - засіб зручної взаємодії користувача з інформаційною системою. Сукупність засобів для обробки та відображення інформації, максимально пристосованих для зручності користувача; у графічних системах інтерфейс користувача реалізовується багатовіконним режимом, змінами кольору, розміру, видимості (прозорість, напівпрозорість, невидимість) вікон, їхнім розташуванням, сортуванням елементів вікон, гнучкими налаштовуваннями як самих вікон, так і окремих їхніх елементів (файли, папки, ярлики, шрифти тощо), доступністю багатокористувацьких налаштувань.

Мова JavaScript схожа на Java, але не забезпечує строгої перевірки типів. Середовище виконання JavaScript менше, ніж у Java, і містить меншу кількість типів даних.

Тип даних - характеристика, яку явно чи неявно надано об'єкту (змінній, функції, полю запису, константі, масиву тощо). Тип даних визначає множину припустимих значень, формат їхнього збереження, розмір виділеної пам'яті та набір операцій, які можна робити над даними.
Мова JavaScript основана на об’єктах, але не є об’єктно-орієнтованою, тобто вона використовує вбудовані поширювані об’єкти, але не підтримує об’єкти, визначені користувачем, та механізм успадкування. Оскільки мова JavaScript не є компільованою, вона підтримує динамічне зв’язування і всі посилання на об’єкти перевіряються у процесі виконання сценарію. JavaScript підтримує функції без жодних спеціальних вимог до їх оголошень, що полегшує використання мови новачками.

Для визначення області сценарію JavaScript в коді HTML використовується дескриптор  — його кінець. Весь текст, що знаходиться між цими дескрипторами, аналізується інтерпретатором JavaScript. Розглянемо наступний приклад:В результаті буде висвітлено віконце з написом ‘Hello World!!!’. Дескриптор , а все, що міститься між ними, інтерпретують як вміст HTML-документа — тому результат може бути найнесподіванішим. Щоб зменшити ймовірність відображення коду сценарію у вікні старого броузера, слід заключити його у дескриптори коментарю та -->. Нові броузери будуть ігнорувати ці символи, виконуючи код сценарію, а старі (ті, що не розуміють сценарій), навпаки, будуть ігнорувати код сценарію. Наприклад,Якщо використовується окремий сценарій JavaScript, то відповідний файл має бути з розширенням js.Події

Сценарії в документі HTML призначені, зокрема, для обробки подій: натискання мишкою на елементі документа, наведення стрілки миші на елемент чи забирання її з нього, натиснення клавіші тощо. Більшість дескрипторів HTML мають спеціальні атрибути, що визначають події, на які можуть реагувати відповідні елементи. Список допустимих подій наведений нижче; він досить великий і розрахований на всі випадки життя. Значенням такого атрибуту-події є рядок, що містить сценарій — код-обробник події. Зазвичай обробники подій оформлюються у вигляді функцій, визначення яких розміщують у дескрипторіПриклад 2

Є ще один метод, за допомогою якого можна визначати обробники подій. Майже для всіх дескрипторів HTML можна вказати атрибут ID — ідентифікатор. Його значенням є будь-який рядок, який грає роль індивідуального імені елемента в об’єктній моделі документа. З використанням цього атрибута для задання обробника події можна не використовувати атрибути-події; замість цього досить в контейнері

  1   2


Скачати 130.68 Kb.

  • JavaScript