Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаМета: Узагальнити набуті учнями знання з інформатики; Розвивати знання та вміння учнів з інформатики, пізнавальний інтерес до комп’ютерних технологій, кмітливість, винахідливість; Виховувати культуру користувача пк

Скачати 146.85 Kb.

Мета: Узагальнити набуті учнями знання з інформатики; Розвивати знання та вміння учнів з інформатики, пізнавальний інтерес до комп’ютерних технологій, кмітливість, винахідливість; Виховувати культуру користувача пк
Скачати 146.85 Kb.
Сторінка 1/2
Дата конвертації 07.06.2017
Розмір 146.85 Kb.
  1   2
Інтелектуально – розважальна гра.

Мета:

 • Узагальнити набуті учнями знання з інформатики;

  Розва́га - 1. Те, що розвеселяє, розважає людину, піднімає настрій.

  Інформа́тика (рос. информатика, англ. informatics, information science; нім. Informatik f) - теоретична та прикладна (технічна, технологічна) дисципліна, що вивчає структуру і загальні властивості інформації, а також методи і (технічні) засоби її створення, перетворення, зберігання, передачі та використання в різних галузях людської діяльності. • Розвивати знання та вміння учнів з інформатики, пізнавальний інтерес до комп’ютерних технологій, кмітливість, винахідливість;

 • Виховувати культуру користувача ПК;

  Кори́стува́ч - той, хто користується чим-небудь - майном, землею, комп'ютером тощо. • Розвивати оригінальність, гнучкість мислення, пам'ять, увагу, уяву та фантазію;

 • Виховувати почуття взаємодопомоги, дружби, справедливості


Обладнання:

 • Комп’ютери;

 • Презентації для конкурсу «Відгадай картинку»;

 • Текстовий файл із завданнями для конкурсу «Практикум»;

  Задача - проблемна ситуація з чітко визначеною метою, яку необхідно досягти; в більш вузькому сенсі задачею називають також цю саму мету, що дана в рамках проблемної ситуації, тобто те, що необхідно виконати. • Конверт з картками для конкурсу «Майстри пантоміми»;

 • Квадрати із зашифрованими словами на конкурс «Маю надію»

 • Таблички «Відповідь готова».

  Ко́нкурс (лат. concursus) - змагання, яке дає змогу виявити найгідніших із його учасників або найкраще з того, що надіслане на огляд. Також конкурс - відбір претендентів на заміщення деяких посад. Вибір працівника належить не адміністрації, а проводиться за рішенням колегіального органу (наприклад, вченої ради), яке є обов'язковим для адміністрації. К.Хід гри
♫ Минають дні, минають роки,

Прогрес крокує повсякчас,

І вже новин очки науки

Прийшли до школи і до нас.

Просторий клас, а в нім – машини

І кожному – як би пізнать

Світ, що несе в собі таїни,

Твій розум прагне розгадать.

Тож не барімося, до діла

І зараз конкурс проведем,

Та школярів умілих

Сьогодні тут ми віднайдем.


Доброго дня, шановні вчителі, дорогі друзі!
Наша сьогоднішня зустріч невипадкова та незвичайна. Сьогодні ми будемо подорожувати загадковою країно Інформатикою.

Подорож - переміщення якоюсь певною територією з метою її вивчення, а також із загальноосвітньою, пізнавальною, спортивною цілями.

Ми є представниками ХХІ століття, настав час обживатися в новому тисячолітті.
Отже, шановні гості, запрошуємо вас до мандрівки в країну, де працює його величність Комп’ютер. Сподіваємося, що після подорожі інформатика стане цікавим і корисним захопленням. Бажаємо вам приємно провести час. ♫
У грі беруть участь 4 учні 9-го класу, визначені попередньо за їх бажанням чи призначені вчителем. На заході присутні вболівальники.
Жеребкування
Перед початком конкурсів необхідно визначити, у якій послідовності учні будуть обирати тему у першому конкурсі. Для цього учасникам необхідно запустити на своїх робочих комп’ютерах текстовий процесор Microsoft Word, встановити шрифт розміром 72 пт.

Хобі (англ. hobby) або захоплення - узагальнена назва улюблених занять або розваг, що не є робочою спеціальністю і до яких вдаються у вільний час.

Фана́т (також «фан», від «фанатик», грец. Φανατισμός - «сліпа віра»; лат. Fanaticus - «одержимий», «несправжній») - людина, яка має перебільшене (надмірне) вподобання до певного предмету. Предмет вподобання може бути: людиною (або групою людей), спортивним клубом, витвором мистецтва, ідеями тощо.

Те́кстовий проце́сор (англ. word processor) - комп'ютерна програма-застосунок, що дозволяє виконувати операції набору, редагування та оформлення тексту.

Microsoft Word Microsoft Word (повна назва Microsoft Office Word, часто вживаються - MS Word, WinWord або просто Word) - текстовий процесор, що випускається фірмою Майкрософт, входить до складу офісного пакету «Microsoft Office».

Учитель ставить учням запитання, після чого вони повинні надрукувати відповідь у текстовому процесорі. Чия відповідь буде ближчою до правильної, той і буде першим обирати тему. Таким чином визначається послідовність вибору теми учнями. Учень, що переміг у жеребкуванні, отримує перший заохочувальний бал.


Запитання:
У 1943 році в США була створена перша ЕОМ Марк-1, основними елементами якої були електромеханічні реле.

Питання - форма думки, виражена в мові пропозицією, яку виголошують або пишуть, коли хочуть що-небудь запитати, тобто отримати інформацію, що цікавить. В українській мові, якщо питання виголошують, то використовують питальну інтонацію, а якщо пишуть, то в кінці ставлять знак питання і використовують питальні частки: чи, не… чи, що, як, чи що, то хіба, невже, що якщо, а, так, правда, чи не так, так, але ж, чи не так, вірно; питальні займенникові слова: хто, що, який, який, чий, який, скільки, як, де, куди, звідки, коли, чому, навіщо, наскільки. За допомогою цих засобів будь-яка непитальна пропозиція може стати питанням або перезапитом. Задаючи питання зазвичай чекаємо відповіді. Виняток становить лише риторичне питання, на яке відповідь не потрібна.

Послідо́вність - функція визначена на множині натуральних чисел яка набуває значення на об'єктах довільної природи. f : N → X \,\rightarrow \,\!X} .

Же́реб, жеребо́к (рос. жребий, англ. lot, нім. Los) - метод, уживаний з метою встановлення певної черговості, прав та обов'язків на що-небудь, оснований на випадковості.

Елеме́нт (лат. elementum - стихія, первинна речовина) - нерозкладний (у даній системі) компонент складних тіл, матеріальних систем, теоретичних побудов; будь-який об'єкт, пов'язаний певними відношеннями з іншими об'єктами в єдиний комплекс.

Ця машина сягала у висоту 2,5 метри. Як ви гадаєте, яку вона мала ширину? (17 метрів)

♫ Щоб привітати учасників конкурсу звучить пісня


Світло мрії
На порозі нового століття

Починаєм розуміти ми

Не багато є доріг на світі

Що людей виводять із пітьми

Щоб надії сяяли і квіти

В ночі темні і похмурі дні

Хтось із нас повинен дарувати світло

В темноті запалювать вогні.


Приспів
Світло мрії в кожнім серці пломеніє

Світло мрії, наче свічку запали

Світло мрії, хай над світом цим зоріє

Щоб не загубитись на землі


І куди б не кликала дорога

Про одне ніколи не забудь

Світло нам дароване від Бога

На далеку і щасливу путь

І ніколи світло не погасне

Освітивши музику й пісні

Бо життя прекрасне, це життя прекрасне

Коли хтось запалює вогні.♫


КОНКУРСИ
ТЕМА
Учням пропонується у визначеній жеребкуванням послідовності обирати тему та відповідати на її запитання без обмеження часу. Кожна правильна відповідь приносить учневі 1 бал.
Теми, що пропонуються учням:

1. Апаратна частина комп’ютера.

2. Операційна система Windows.

Операційна система Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.3. Клавіатура.

Клавіату́ра (англ. keyboard) - сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних, а також керування виконанням окремих операцій.4. Комп’ютерні терміни.

5. Текстовий процесор.
  1   2


Скачати 146.85 Kb.

2021