Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаМета: Впровадження ідеї фізичного виховання спрямоване на розвиток духовності та моралі ліцейської молоді. Підняття престижу спорту та почуття державності через отримання спортивних результатів та великих рекордів в ім’я України

Скачати 103.9 Kb.

Мета: Впровадження ідеї фізичного виховання спрямоване на розвиток духовності та моралі ліцейської молоді. Підняття престижу спорту та почуття державності через отримання спортивних результатів та великих рекордів в ім’я України
Скачати 103.9 Kb.
Дата конвертації 27.05.2017
Розмір 103.9 Kb.
Здоровий спосіб життя означає дотримання науково обґрунтованих рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та інших медичних організацій. Його необхідність виходить із того, що багато причин пошкодження стану здоров'я можна уникнути.


Обладнання:музичне обладнання, сенсорна дошка, мультімедійний пристрій.

Наочність: фото галерея „Гордість нашого ліцею”.
План.

 1. Спортивні досягнення України в рік Олімпійських ігор.

 2. Історія розвитку спортивного ліцею.

 3. Сьогодення та майбутнє спортивного ліцею.

Ведучий. Як все починалось? Спортсмени України з 1952 року не пропустили жодних Ігор. Впродовж 55 років участі в них здобули 567 медалей: 219 золотих, 162 срібні та 186 бронзових. Тож недарма радянська спортивна школа вважалася однією з найсильніших у світі. А відповідно й українська. Та часи великого спортивного минулого радянського союзу та українських спортсменів у її складі залишился надбання історії, а нині в нових умовах в час стрімкого спортивного розвитку, науково-технічного прогресу, комерціалізації спорту, шаленого росту конкуренції боротися за здобуття олімпійських нагород стає дедалі складніше.

Науко́во-техні́чний прогре́с - це поступальний рух науки і техніки, еволюційний розвиток усіх елементів продуктивних сил суспільного виробництва на основі широкого пізнання і освоєння зовнішніх сил природи; це об'єктивна, постійно діюча закономірність розвитку матеріального виробництва, результатом якої є послідовне вдосконалення техніки, технології та організації виробництва, підвищення його ефективності.

Ведучий. Сергій Бубка президент Національного олімпійського комітету (НОК) України закликав докласти максимум зусиль для гідної підготовки олімпійців: “До початку Олімпійських ігор в Пекіні залишилося дуже мало часу.

Мало часу (англ. Small Time) - американська кримінальна комедія 1996 року.
Сергі́й Наза́рович Бу́бка (* 4 грудня 1963, Луганськ, Кам'янобрідський район) - видатний український легкоатлет (стрибки з жердиною). Чемпіон Європи і світу, багаторазовий світовий рекордсмен, олімпійський чемпіон.
Ефективність підготовки наших олімпійців залежить від кожного з нас, а остаточний підсумок – від злагоджених дій. Закликаю всіх до спільної роботи, аби в серпні 2008 року над олімпійськими аренами Пекіну якомога частіше піднімався жовто-блакитний прапор і лунав гімн України”.
Уряд країни активно підтримав розвиток фізичної культури, спорту і олімпійського руху.
Олімпійський рух - громадський рух, що базується на добровільному об'єднанні громадян та організацій з метою пропаганди ідей олімпізму, здорового способу життя, розвитку фізичної культури та спорту.Олімпійський секс відбувся 345 році до н е
Фізи́чна культу́ра, фізкультура - складова частина культури, пов'язана з системою фізичного виховання, організації спорту, спеціальних наукових дослідів, технічних засобів, потрібних для фізичного виховання і спорту, суспільної та особистої гігієни, раціональної організації активного відпочинку тощо.

Ведучий. Цього разу Україна брала участь у 28 видах спорту, змагаючись за 302 комплекти нагород в 35 олімпійських дисциплінах. Кваліфікаційні вимоги на право участі у ХХІХ літніх Олімпійських іграх виконали 254 наші атлети, що є рекордним показником за всі роки незалежності, 159 тренерів та інших фахівців. До Атланти 1996р. ми відправляли 230 спортсменів, до Сіднея-2000р-.231,доАфін-2004р.-–245.


У нинішній команді 97 чоловік уже мають досвід виступів на Іграх, а семеро є чинними чемпіонами. Україну у Пекіні представляли і 9 суддів. Запрошених міжнародними федераціями з різних видів спорту. На церемонії відкриття Ігор-2008 8 серпня прапор Українинесла 4-разова Олімпійська чемпіонказ плавання Яна Клочкова.
Вид спорту - сукупність видів спортивних змагань, об'єднаних за ознаками схожості правил, однієї спортивної федерації тощо.
Держа́вний пра́пор Украї́ни - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3.
Олімпійський чемпіон - довічне звання, що присвоюється переможцеві олімпійського турніру в окремому виді змагань.

Ведучий. У Пекіні ми виступили краще, ніж очікували. Результати Олімпійських ігор у Пекіні ще довго будуть об’єктом детального аналізу фахівців і журналістів. Та й самі спортсмени ще не раз згадуватимуть свої виступи, оцінюючи досягнуте на олімпійській арені. Напередодні Ігор-2008 спортивні керівники України давали стриманий прогноз - 13-15 медалей. Перші дні у Пекіні нібито підтверджували цей розрахунок - українські атлети ніяк не могли потрапити на п’єдестал. Але в підсумку наша збірна здобула 27 нагород - більше, аніж на трьох попередніх Іграх, де зупинялися на позначці 23. Якщо взяти до уваги недостатнє фінансування, відсутність сучасних спортивних тренувальних баз, недостатнє і невміле фармакологічне забезпечення, відплив провідних тренерів за кордон, то це безперечний успіх. Отже – хто, звідки, у якому віці став українським лауреатом Олімпійських ігор?

Ведучий. Отож маємо 27 медалей - 7 золотих, 5 срібних і 15 бронзових (але додому привезли 31 нагороду, адже жіноче “золото” у шаблі здобув квартет дівчат, а ще чоловіча пара вистрибала у басейні з триметрового трампліна “бронзу”). Давайте привітаємо поіменно кожного нашого переможця!

(На моніторі бігуча стрічка з прізвищами спортсменів – олімпійців. В цей час звучатиме пісня в виконані Тамари Гвердцителі на слова Юрія Рибчинського „Віват, Король!

Тама́ра Миха́йлівна Гвердците́лі (груз. თამარ გვერდწითელი; *18 січня 1962, Тбілісі, Грузинська РСР) - грузинська співачка, актриса, композитор; народна артистка Грузії (1989), народна артистка Росії (2004).
Віват” ).

Золоті медалі здобули:

1. Рубан Віктор- стрільба з лука

2.

Віктор Геннадійович Рубан (24 травня 1981, Харків) - український спортсмен, олімпійський чемпіон зі стрільби з лука на Олімпійських іграх у Пекіні 2008 року.
Айвазян Артур - кульова стрільба

3. Петрів Олександр - кульова стрільба

4.

Олекса́ндр Святосла́вович Петрів (нар. 5 серпня 1974, Львів) - український спортсмен, олімпійський чемпіон з кульової стрільби на Олімпійських іграх у Пекіні 2008 року.
Добринська Наталія - легка атлетика

5. Осипенко-Радомська Інна - веслування на байдарках і каное

6. Ломаченко Василь - бокс

7. Жовнір Ольга - фехтування

Пундик Галина - фехтування

Харлан Ольга - фехтування

Хомрова Олена - фехтуванняСрібні медалі здобули:

1. Коробка Ольга- важка атлетика

2. Сухоруков Юрій - кульова стрільба

3. Федоришин Василь - вільна боротьба

4. Стаднік Андрій - вільна боротьба

5.

Васи́ль Анато́лійович Ломаче́нко (нар. 17 лютого 1988, м. Білгород-Дністровський, Одеська область) - український професійний боксер. Чемпіон світу за версією WBO у напівлегкій вазі (до 57,2 кг) та другій напівлегкій вазі (до 59,0 кг).
О́льга Богда́нівна Жо́внір (8 червня 1989 року[a], Нетішин[b], УРСР) - українська фехтувальниця-шаблістка з міста Нетішина, олімпійська чемпіонка (2008), чемпіонка світу (2009), чемпіонка Європи у командній першості (2010), заслужений майстер спорту.
Васи́ль Петро́вич Федори́шин (*31 березня, 1981, Калуш, Івано-Франківська область) - лідер збірної України з вільної боротьби у ваговій категорії до 60 кг, Заслужений майстер спорту України з вільної боротьби; срібний призер ХХІХ літніх Олімпійських ігор в Пекіні, двічі призер чемпіонатів світу, триразовий чемпіон Європи.
Юрій Олександрович Сухоруков (29 березня 1968, Донецьк) - український стрілець, призер олімпійських ігор.
О́льга Коро́бка (нар. 7 грудня 1985, Бобровиця) - українська важкоатлетка, заслужений майстер спорту. Срібна медалістка ХХІХ літніх Олімпійських ігор в Пекіні. Вагова категорія - суперважка (понад 75 кг).
Вільна боротьба - спортивне єдиноборство, вид боротьби, в основі якого лежить позиційне маневрування двох спортсменів, кожен з яких за допомогою різних технічних прийомів (захоплень, кидків, переворотів, підніжок, підсічок тощо) намагається покласти суперника на лопатки, чи набрати більшу кількість очок в процесі боротьби.
Ліщинська Ірина- легка атлетика

Бронзові медалі здобули:

1. Гонтюк Роман- дзюдо

2. Варданян Армен - греко-римська боротьба

3.

Ірина Анатоліївна Ліщинська (ур. Неделенко; нар. 15 січня 1976(19760115), Макіївка) - українська легкоатлетка, срібний призер Олімпійських ігор в Пекіні в 2008 році. Заслужений майстер спорту. Багатократна чемпіонка України, срібний призер чемпіонату світу 2007 року.
Арме́н Фру́нзікович Варданя́н (нар. 30 жовтня 1982 року в Ленінакані, Вірменська РСР) - український борець греко-римського стилю вірменського походження. Заслужений майстер спорту України.
Роман Володимирович Гонтюк (нар. 2 лютого 1984, місто Надвірна, Івано-Франківська область) - український дзюдоїст, заслужений майстер спорту України, срібний призер XXVIII Олімпійських ігор в Афінах (2004), бронзовий призер XXIX Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні.
Греко-римська боротьба, також Класична боротьба - європейський вид боротьби, мета якого - покласти супротивника на лопатки. В даному стилі боротьби суворо заборонено захоплення нижче пояса, підніжки або активне користування ногами для виконання якої-небудь дії.
Давидова - важка атлетика

4. Мерлені Ірина - вільна боротьба

5.

Мерле́ні Іри́на Олексі́ївна (уроджена Ірина Олексіївна Мельник; нар. 8 лютого 1982, Кам'янець-Подільський) - заслужений майстер спорту з вільної боротьби, олімпійська чемпіонка (Афіни, 2004), бронзова призерка Олімпіади (Пекін, 2008); чемпіон світу (2000, 2001, 2003, 2007), чемпіон Європи (2004, 2005), вагова категорія - до 48 кг.
Калітовська Леся - велоспорт на треку

6. Воробйов Олександр - гімнастика

7.

Олекса́ндр Сергі́йович Воробйов (*5 жовтня 1984, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область,) - український гімнаст. Бронзовий призер Літніх Олмпійських Ігор в Пекіні. Заслужений майстер спорту.
Антонова Олена- легка атлетика

8. Данько Тарас - вільна боротьба

9. Глазков В’ячеслав - бокс

10. Терещук Вікторія - сучасне п’ятиборство

11. Юрченко Денис - легка атлетика

12. Чебан Юрій - веслування на байдарках і каное

13. Безсонова - художня гімнастика

14. Тобіас Наталія - легка атлетика

15. Кваша Ілля - стрибки у воду

Пригоров Олексій - стрибки у воду.

Наталія Вікторівна Тобіас (при народженні Сидоренко, нар. 22 листопада 1980, Сєров, Свердловська область, Російська РФСР) - українська легкоатлетка, призер Олімпійських ігор.
Ю́рій Володи́мирович Чеба́н (нар. 5 липня 1986(19860705), Одеса, Українська РСР, СРСР) - український веслувальник-каноїст, дворазовий олімпійський чемпіон (2012 та 2016), бронзовий призер Олімпійських ігор (2008).
Дени́с Сергі́йович Ю́рченко (*27 січня, 1978, м Донецьк) - український легкоатлет стрибун з жердиною, бронзовий призер ХХІХ літніх Олімпійських ігор в Пекіні. Майстер спорту міжнародного класу.
Терещук Вікторія Анатоліївна (нар.18 лютого 1982, м.Луганськ) - українська спортсменка з сучасного п'ятиборства. Бронзова призерка ХХІХ літніх Олімпійських ігор в Пекіні. Майстер спорту міжнародного класу.
Тара́с Григо́рович Данько́ (нар. 3 липня, 1980, Київ) - український борець греко-римського стилю, бронзовий призер чемпіонату світу, переможець, срібний та бронзовий призер чемпіонатів Європи, срібний призер Кубку світу, бронзовий призер ХХІХ літніх Олімпійських ігор в Пекіні.
Олена Анатоліївна Антонова (10 червня 1972, Нікополь) - українська легкоатлетка, призер Олімпійських ігор.
Ілля Олегович Кваша (нар. 5 березня 1988, Миколаїв, Україна) - український стрибун у воду, призер Олімпійських ігор. Багаторазовий чемпіон та призер Європи. Срібний призер чемпіонату світу з водних видів спорту (2013).

Ведучий. Олімпійські ігри - це не лише найпрестижніші спортивні змагання, а й планетарний форум, на якому представлені найрізноманітніші культури, традиції.
11 серпня в Українському домі в Пекіні наша держава презентувала світовій спільноті свої надбання та демонструвала традиційну гостинність, повідомляє НОК України.
Близько 300 людей, серед яких – представники Оргкомітету Ігор, члени Міжнародного Олімпійського Комітету та керівники Міжнародних олімпійських федерацій, голови олімпійських делегацій різних країн, Олімпійські чемпіони і призери, зірки естради завітали на День України.

Міжнаро́дний олімпі́йський коміте́т, скорочено МОК (англ. International Olympic Committee; фр. Comité International Olympique) - керівний орган олімпійського руху.

На прийом прийшов президент МОК Жак Рогге та почесний президент МОК Хуан Антоніо Самаранч.
Хуа́н Анто́ніо Самара́нч-і-Торелло́ (ісп. Juan Antonio Samaranch i Torelló, кат. Joan Antoni Samaranch i Torelló - Жуа́н Анто́ні Самара́нк-і-Туральо́; * 17 липня 1920, Барселона - † 21 квітня 2010, Барселона), - іспанський спортивний функціонер, політичний і громадський діяч, підприємець.
Сергій Бубка зазначив: «Приємно, що Жак Рогге знайшов час і відвідав День України, адже він не частий гість на таких заходах, під час Олімпійських ігор в нього заплановано лише два прийоми, один зі них – український. Все це свідчить про повагу до держави та визнання спортивних досягнень з боку міжнародних керманичів олімпійського руху».

Ведучий. Наш ліцей має безпосередньо відношення до світових спортивних подій, ми є кузнею майбутніх рекордсменів та чемпіонів. Історія закладу розпочалася у 1995 році. З самого початку плідно працював, а з 1996 року очолив ліцей-інтернат Заслужений тренер України, Відмінник освіти України Володимир Матвійович Балясников.

Заслужений тренер - почесне спортивне звання. Стандартне скорочення у спортивній довідковій літературі - ЗТ.

За роки існування ліцею тренерами підготовлено: 1 Заслужений майстер спорту, 12 майстрів спорту України міжнародного класу, 65 майстрів спорту України, понад 90 членів збірної команди України;

Майстер спорту України - почесне спортивне звання, встановлене у 1993 році. Присуджується спортсменам, які зробили вагомий внесок у досягнення українського спорту і виконали відповідний норматив, який дає право на присвоєння звання "Майстер спорту України" у своєму виді спорту.
встановлено: 1 рекорд світу, 3 рекорди Європи, понад 25 рекордів України.

Сьогодні спортивно обдаровані юнаки та дівчата мають змогу вдосконалювати свою майстерність у дев’яти видах спорту: • легка атлетика

 • боротьба вільна /юнаки та дівчата/

 • боротьба греко-римська

 • плавання

 • важка атлетика /юнаки та дівчата/

 • баскетбол /юнаки/

 • волейбол /дівчата/

 • лижний спорт /гонки/

 • художня гімнастика

Ведучий. А зараз ще раз згадаємо спортсменів, які є гордістю нашого ліцею і давайте присвятимо їм поетичну сторінку.

(супроводжується показ фотографій під час читання віршів)НІКІТІНА ІННА
плавання
МСМК, член збірної України, учасниця ХХVII літніх Олімпійських ігор 2000 р. в Австралії, чемпіонка Європи серед молоді 1997 р. в Шотландії, чемпіонка України, рекордсменка Європи серед молодіДОНЕЦЬ ІРИНА
плавання

МСУ, член збірної України, переможець Європейських кадетських ігор 1997 р. в Португалії, бронзовий призер Всесвітніх юнацьких ігор 1998р. в Москві, чемпіонка України


ГРИГОРЕНКО КАТЕРИНА
лижні гонки

МСМК, член збірної України, виборола 8 місце на ХХ зимових Олімпійських іграх в Турині, виборола 5 місце на Всесвітній Універсіаді, 4 місце на чемпіонаті світу серед юніорів в Фінляндії, багаторазова чемпіонка України серед юнаків та молодіДЮДЯ ВОЛОДИМИР
велоспорт

ЗМС, член збірної України, виборов 6 місце на ХХVIII літніх Олімпійських іграх 2004 р. в Афінах, семиразовий чемпіон Європи, переможець Кубку світу, бронзовий призер чемпіонату світу 2006 р., чемпіон світу серед юніорів 2000 р. в Італії, срібний призер чемпіонату світу серед юніорів 2001 р. в США, рекордсмен світу серед юніорівЮРІН АНДРІЙ
легка атлетика

МСМК, член збірної України, переможець Кубку Європи 2003 р., учасник чемпіонату світу серед юнаків 2001 р., переможець міжнародних змагань в Словенії, чемпіон України 2002-2004 рр. , виборов 10 місце на чемпіонаті світу, рекордсмен України

ГОЛОВАЧОВ ВІТАЛІЙ
легка атлетика

МСУ, член збірної України, учасник першості Європи серед юніорів 2001 р. в Італії, переможець першості України серед юнаків, юніорів, молодіЧИСТЯКОВА ЮЛІЯ
плавання

МСУ, член збірної України, переможець Європейських кадетських ігор 1997 р. в Португалії, бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів 1998р. в Італії, чемпіонка УкраїниКОВАЛЕНКО АНДРІЙ
плавання

МСУ, член збірної України, срібний призер Всесвітньої гімназіади 2006 р. в Греції, 5 місце на першості світу 2006 р. в Бразилії, учасник першості Європи 2006 р. в Іспанії, рекордсмен України серед юнаків

ГЕРАСИМЕНКО НАДІЯ
дзюдо, самбо

МСМК, член збірної України, срібна призерка першості Європи та бронзова призерка першості світу з самбо 1998 р., чемпіонка світу та Європи з самбо 2002 р., бронзова призерка Кубку світу з дзюдо 2005 р.БУЧКО АНДРІЙ
велоспорт

МСМК, член збірної України, чемпіон Європи серед юніорів 2002 р. в Німеччині, учасник чемпіонату світу серед юніорів 2001 р. в США

КОВАЛЬЧУК ОЛЕКСАНДР
греко-римська боротьба

МСУ, член збірної України, чемпіон Європи 2002 р. серед кадетів, кращий борець Європи серед кадетів 2002 р., багаторазовий переможець першості України 2005-2006 рр. серед молоді, багаторазовий переможець міжнародних турнірів групи “А”

ДАНИЛЮК БОГДАН
боротьба вільна

МСУ, член юніорської збірної України, посів 4 місце на першості Європи серед юнаків 2003 р. в Словенії, переможець першості України, срібний призер кубку України серед юніорівЧУМАЧЕНКО ДЕНИС
кульова стрільба

МСМК, член збірної України, бронзовий призер чемпіонату Європи 2003 р. в Чехії, бронзовий призер Кубку світу 2003 р. в Німеччині, бронзовий призер чемпіонату світу серед молоді 2000 р. в СловеніїКУТАЙЛО АНДРІЙ
велоспорт

МСМК, член збірної України, чемпіон Європи серед юніорів 2002 року в Німеччині, учасник чемпіонату світу серед юніорів 2001 року в США.
1 ліцеїст Біла Церква – славне місто

На теренах спорт, життя

Не шукали панацею,

А вступили до ліцею.

2 ліцеїст Підготовка йде до свята

Готувались ми завзято

Довго думали , гадали

І про себе написали.

3 ліцеїст Пригадали всіх і все

І життя , і тренування,

І навчання , і змагання

Як це вийшло вам судить


4 ліцеїст Наш ліцей як рідний дім

Тут і школа, тренування

Нас готують до змагання

Всі вкладають працю в нас

Не забудемо ми вас

Педагоги, вчителя

Вихователі, тренера.
5 ліцеїст Наші славні плавуни

Іхтіандри не земні

Водна тягне їх стихія

Олімпійськая надія

6 ліцеїст Боротьба класична, стильна

Розвіває не ухильно

Силу, мужність та відвагу

Викликаючи повагу.


7 ліцеїст Відірвати цю вагу

Не під силу нікому

Сила, воля та уміння

Це штангістів устремління


8 ліцеїст Згортувала нас ця гра,

Біля швидкого м’яча

Баскетбол нас об’єднав

Перемогу зажадав.
9 ліцеїст В зимку радість лижника

Снігу випало дарма,

Лижна гонка має хист –

Не замерз би тільки ніс!


10 ліцеїст Стрічкою шосе тече

Піт всі очі застилає.

Швидкість, вітер – як і друзі,

Тільки радість викликає!


11 ліцеїст Загартовуємо дух свій в тренуваннях

І різних спортивних змаганнях

То ж спасибі вам щире, батьки,

Що в цей заклад ви нас привели.

Ведучий. Головне досягнення ліцею – його ліцеїсти!


За десять років – вісім випусків. Це 480 ліцеїстів. Із них – 41 майстрів спорту, 7 майстрів спорту міжнародного класу.
Майстер спорту - довічне почесне спортивне звання. Стандартне скорочення у спортивній довідковій літературі - мс.
Членів збірної України – понад 90 осіб. Переможців і призерів міжнародних змагань в складі збірної команди України – 110 чоловік.

Ведучий. Встановлено рекордів:

Світу – 1;
Європи – 3;
України – понад 20.

Було підготовлено: учасниця ХХ VII літніх Олімпійських ігор 2000 року в складі збірної України з плавання Нікітіна Інна; учасники XXVIII літніх Олімпійських ігор 2004 року в складі збірної України з велоспорту – Дюдя Володимир (6 та 7 місця) та Сизоненко Денис з плавання (11 місце в естафеті 4х100 в/ст.)

Ведучий. А на завершення ми даруємо вам гімн, якій народився в стінах нашого ліцею і присвятимо його нашим майбутнім чемпіонам, рекордсменам – випускникам нашого закладу.
Сторінка життя, що єднає,

І пам’ять веде нас сюда.

Як до батьків повертає,

Русло малого струмка.


Приспів:

Славимо перші кроки,

Славимо велич металу,

Славимо наш ліцей,

Як ступень до п’єдесталу!
Навчили нас життєвим перевагам,

Де честь та слава не пусті слова.

Пусті слова - це повнозначні слова, які супроводжують інші повнозначні слова, беручи на себе вираження їх граматичних значень.

Надати поштовх нашим перемогам,

Та шлях вказали наші тренера!


Приспів:

Славимо перші кроки,

Славимо велич металу,

Славимо наш ліцей,Як ступень до п’єдесталу!

Олімпійський урок.

Підготувала вихователь 32 групи Сулковська Г.М.Мета: Впровадження ідеї фізичного виховання спрямоване на розвиток духовності та моралі ліцейської молоді. Підняття престижу спорту та почуття державності через отримання спортивних результатів та великих рекордів в ім’я України. Спрямувати дії ліцеїстів, не тільки на спортивні досягнення, а ї зробити агітаторами за здоровий спосіб життя молодого покоління навколо їх.
Фізи́чне вихова́ння, фізвихова́ння, фізви́х - педагогічний процес спрямований на фізичний розвиток, функціональне удосконалення організму, навчання основним життєво важливим руховим навичкам, вмінням і зв'язаних із ними знаннями для успішної наступної професійної діяльності.


Скачати 103.9 Kb.

2021