Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаМетодичні рекомендації для адміністрації навчально-виховних закладів, вчителів інформатики, завідуючих кабінетами інформатики

Скачати 215.55 Kb.

Методичні рекомендації для адміністрації навчально-виховних закладів, вчителів інформатики, завідуючих кабінетами інформатики
Скачати 215.55 Kb.
Дата конвертації25.03.2017
Розмір215.55 Kb.

Безпека в Інтернеті

(методичні рекомендації для адміністрації навчально-виховних закладів, вчителів інформатики, завідуючих кабінетами інформатики)Інтернет — це феноме­нальний за своїми можливостями засіб.

В даних методичних рекомендація мова піде про небезпеки пов’язані використанням Інтернет технологій.
Можливість - це дія, що може відбутися або ні (можливо, приїду, а, можливо, і ні). Можливість можна забезпечити чи покладатись на «авось» та якось буде. Альтернатива дає шанс, але не гарантує без відповідних дій забезпечення результату і адекватності та конструктиву діяльності.
Небезпе́ка - можливість виникнення обставин, за яких матерія, поле, інформація або їхнє поєднання можуть таким чином вплинути на складну систему, що призведе до погіршення або неможливості її функціонування і розвитку.

Інтернет охоплює майже весь світ, а отже ця мережа доступна і для тих людей, які мають далеко не найкращі наміри. Проблема збільшується ще й тому, що після підключення комп'ютера до мережі, а особливо до Інтернету, виникає ризик вторгнення зловмисника до цього комп’ютера та подальшого використання його для атак на інші комп’ютерні системи. 

Злочинці послуговуються чужими комп’ютерами, щоб уникнути відповідальності за свої дії, бо в такому в такому разі визначити справжнє джерело нападу буває дуже складно. Тому захист від зловмисників став одною з основних проблем користувачів Інтернету. Існують й інші види небезпек, наприк­лад стеження через Інтернет за діяльністю людини чи організації.

Користува́ння - добування з речей їхніх корисних властивостей (наприклад, збирати врожай, вживати продукти харчування, носити одяг і взуття). Одна з трьох класичних правомочностей власника (нарівні з володінням і розпорядженням).
Бра́узер, також веб-переглядач (англ. browser МФА: [ˈbraʊ̯zɚ] - переглядач) - програмне забезпечення для комп'ютера або іншого електронного пристрою, як правило, під'єднаного до Інтернету, що дає можливість користувачеві взаємодіяти з текстом, малюнками або іншою інформацією на гіпертекстовій веб-сторінці.
Кори́стува́ч - той, хто користується чим-небудь - майном, землею, комп'ютером тощо.
Відповіда́льність - загальносоціологічна категорія, яка виражає свідоме ставлення особи до вимог суспільної необхідності, обов'язків, соціальних завдань, норм і цінностей. Відповідальність означає усвідомлення суті та значення діяльності, її наслідків для суспільства і соціального розвитку, вчинків особи з погляду інтересів суспільства або певної групи.
Діяльність - це процес взаємодії людини з довкіллям, завдяки чому вона досягає свідомо поставленої мети, яка виникла внаслідок появи потреби.

Як захистити комп'ютер від атак зловмисників?


Існують різні види небезпек, пов'язаних із користуванням Інтернетом. Одні зло­вмисники прагнуть отримати вашу персональну інформацію та скориставшись нею, зашкодити вам. Інші вибирають об'єктом атак вашу комп'ютерну систему та намагаються вивести її з ладу або використати для приховування своїх шкідливих дій.

Хто прагне проникнути до мого комп’ютера?


Кожен користувач Інтернету повинен мати чітке уявлення про основні джерела безпеки, що йому загрожують. Це насамперед діяльність хакерів, а також віруси та спам.

 Хакери

Спочатку слово хакер було сленговою назвою комп'ютерного ентузіаста.

Сленґ (англ. slang) - міський соціолект, який виник із арґо різних замкнених соціальних груп (правопорушників, крамарів, ремісників, в'язнів, бурсаків-учнів, вояків, інтернет-спільноти) як емоційно забарвлена лексика низького й фамільярного стилю (зрідка й словотворів: випивóн - пиятика, закусóн - закуска), поширена серед соціальних низів і певних вікових груп (ремісничої, шкільної молоді) міст.
Однак з часом воно набуло негативного значення, й тепер так називають людину, яка без дозволу  проникає до чужої комп'ютерної системи з наміром викрасти або зруйнувати дані. Більшість подібних хакерів воліють, щоб їх називали кракерами — від англійського слова «crack», тобто «злом».

Існує багато способів, за допомогою яких «хакери» проникають до чужих систем.
Найбільш  поширеними є такі :


 • Троянські коні. Це шкідливі програми, які розповсюджуються шляхом обману. Так, вам може надійти електронною поштою лист, де буде сказано, що програма, яка знаходиться у вкладенні, виконує якусь корисну функцію.
  Більшість - велика частина чого-небудь, або кількісне переважання прихильників якоїсь ідеї чи рішення над їхніми противниками. Вважається найпершою засадою демократичного способу прийняття спільних рішень, головною й необхідною умовою обрання кандидата на виборну посаду.
  Англи (лат. Anglii, англ. Angles, нім. Angeln) - германські племена, що населяли південь та центральний схід півострова Ютландія. У V столітті н. е. з невідомих причин (можливо, через зміну клімату, неврожаї) переселилися на Британські острови, де потіснили місцеве кельтське населення.
  Електро́нна по́шта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - популярний сервіс в інтернеті, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).
  Якщо ви  запустите її на виконання, ваш комп'ютер буде заражений. Троянські коні відкривають хакерам доступ до системи, можуть спричинити руйнування інших та виконання інших програм.
  Тро́я, або Іліон (грец. Τροία, Ἴλιον) - старовинне місто на північно-західному узбережжі Малої Азії (точне місце - пагорб Гіссарлик - встановив 1871 року німецький археолог Генріх Шліман), де, за епосом та іншими давньогрецькими джерелами, на початку XII ст.


 • Перевантаження сайту або мережі. Генеруючи багато запитів довільного змісту  до сайту або мережі, хакер збільшує їхнє робоче навантаження внаслідок чого цей сайт або мережа не можуть нормально функціонувати.

 • Підміна  адрес. Хакер підмінює адреси сайтів у такий спосіб, що коли користувач  зводить у браузері адресу якогось сайту, його спрямовують до зовсім іншого сайту. Іноді на такому альтернативному сайті міститься негативна інформація  про власника того сайту, який збирався відвідати користувач.
  Альтернати́ва (фр. alternative, рос. альтернатива, англ. alternative, нім. Alternative) -


 • Аналіз пакетів. За допомогою спеціальної програми хакер читає певну інформацію що міститься у пакетах, які передаються мережею. Загалом програми - аналізатори пакетів призначені для контролю за мережею, проте вони ж використовуються хакерами  для несанкціонованого збирання інформації.

 • Соціотехніка. Цей термін використовується для позначення шахрайських дій, спрямованих на отримання інформації, яка дає змогу проникнути до пев­ної системи та даних, що в ній знаходяться.
  Контроль (фр. contrôle, от contrerôle - подвійний список): Перевірка, облік, спостереження за чим-небудь. Установи, особи, що перевіряють діяльність будь-якої іншої організації або відповідальної особи, звітність тощо.
  Шахрайство - заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.
  Отримання да́них (англ. Data Mining) - виявлення прихованих закономірностей або взаємозв'язків між змінними у великих масивах необроблених даних. Зазвичай поділяють на задачі класифікації, моделювання та прогнозування.
  Соціотехніка зазвичай є грою хакера на довірі людини. Для цього використовуються сфальсифіковані сай­ти та фіктивні електронні повідомлення від імені реальних компаній з про­ханням надати особисту інформацію.

 • Підміна веб-сторінки.
  Веб-сторінка (англ. Web-page) - інформаційний ресурс, доступний в мережі World Wide Web (Всесвітня павутина), який можна переглянути у веб-браузері. Зазвичай, інформація веб-сторінки записана в форматі HTML, XHTML, або рідше Wml (для wap-сторінок).
  Хакер дістається сайту та змінює на ньому певну веб-сторінку, після чого на ній відображається інша інформація.

ПРИМІТКА

Перед передаванням мережею інформацію завжди поділяють на маленькі пор­ції - так звані пакети з яких після прибуття до місця призначення знову утворю­ється єдине ціле. Щоб кожний пакет був доставлений до місця призначення до нього додається заголовок який містить номер пакета, адресу призначення та іншу необхідну інформацію.УВАГА!!!

Отримавши електронного листа з проханням повідомити персональну інформа­цію, ніколи не надавайте цю інформацію.Віруси та хробаки

Існують програми, що мандрують Інтернетом та, потрапивши на комп'ютер чи до локальної мережі, завдають тієї чи іншої шкоди. Особливо небезпечними є два ви­ди таких програм — віруси та хробаки. • Віруси. Програми названі на ім'я біологічних організмів, бо вони досить ма­лі, розповсюджуються, роблячи копії з самих себе, та не можуть існувати без носія.
  Біоло́гія (дав.-гр. βίοσ - життя, дав.-гр. λόγος - слово; наука) - система наук, що вивчає життя в усіх його проявах й на всіх рівнях організації живого, про живу природу, про істот, що заселяють Землю чи вже вимерли, їхні функції, розвиток особин і родів, спадковість, мінливість, взаємини, систематику, поширення на Землі; про зв'язки істот та їхні зв'язки з неживою природою.
  Такий вірус потрапляє до комп'ютерної системи, власник якої про це й гадки не має. До того ж іноді вірус якийсь час залишається затаєним, жод­ним чином себе не викриваючи, і лише після настання певної дати чи події активізується та завдає шкоди комп'ютерній системі.

 • Хробаки. Хробак схожий на вірус тим, що розмножується, роблячи власні копії, але на відміну від останнього він не потребує носія й існує сам по собі. Часто хробаки передаються через електрону пошту. Хоча спершу хробаки не були шкідливими, нинішні їхні різновиди спричиняють значні перенавантаження мереж і можуть руйнувати файли. Найбільш нищівний з усіх хробаків на ім'я I LOVE YOU завдав збитків на 7 млрд. доларів.

Хакери створюють вірусоподібні програми, бажаючи продемонструвати свою владу над інформаційними системами.
Еле́ктрум, Електр (рос. электрум, электр; англ. electrum; нім. Elektrum; грец. ήλεχτρον) - мінерал, інтерметалічна сполука золота й срібла координаційної будови.
Різновид (рос. разновидность, англ. species, sort, variation, variety, нім. Abart f) - у мінералогії - окремі члени мінерального виду змінного складу.
Інформацíйна систéма (англ. Information system) - сукупність організаційних і технічних засобів для збереження та обробки інформації з метою забезпечення інформаційних потреб користувачів.
Навіть найменш шкідливі з цих програм можуть призвести до великих неприємностей, а завдані ними збитки іноді оцінюються в мільйони доларів. Так, вірус Melissa, перший з тих, що атакували системи елек­тронної пошти, з моменту своєї появи в 1991 році заподіяв збитків на 80 млн. доларів. Нині щорічно з'являються тисячі вірусів. Якщо 1990 року їх було десь між 200 та 500, то у 2000 році — вже 50 000.

УВАГА!!!

Нові віруси та інші методи вторгнення до вашої комп’ютерної системи виникають майже щодня. Тому регулярно перевіряйте наявність оновлень на сайті своєї антивірусної програми. Повідомлення про нові віруси та інші небезпеки з’являються в Інтернеті постійно.

Точну інформацію про потенційну небезпеку того чи іншого вірусу можна отримати за адресою http://vms.drweb.com/classification/?lng=ru

Спам

Спамом називають небажану електронну пошту, тобто пошту, що надходить без вашої згоди. Майже нічого не коштує розіслати такі повідомлення мільйонам лю­дей по всьому світу, й ніякі Хакери тут не потрібні. А от боротися зі спамом дуже складно навіть корпорації, спроможні щорічно витрачати мільйони доларів на антивірусне програмне забезпечення, не здатні зупинити потік рекламних та інших небажаних повідомлень, які призводять до перенавантаження мережних каналів та зайвих витрат дискового простору.

Рекла́ма (лат. reclamare - «поновлювати крик, знову кричати, кликати, голосно заперечувати») - спеціальна інформація про осіб чи продукцію, що розповсюджується в будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого чи опосередкованого одержання прибутку.
Антивірусна програма (антивірус) - спеціалізована програма для знаходження комп'ютерних вірусів, а також небажаних (шкідливих) програм загалом та відновлення заражених (модифікованих) такими програмами файлів, а також для профілактики - запобігання зараження (модифікації) файлів чи операційної системи шкідливим кодом.
І хоча повністю припинити надходження спаму досить важко, існують методи, що дозволяють істотно зменшити його кількість.
Кількість - в Арістотелівській логіці друга з 10 категорій (класів, розрядів, які спрощують процес розумового визначення будь-якої речі), побічна обставина матеріальних речей , за допомогою якої вони поширюються в просторі, вимірюються якоюсь математичною нормою і здатні бути поділеними на окремі частини.
Люди отримують спам з різних причин. Проте часто вони самі є винуватцями того, що їхня електронна адреса потрапляє до спамерів. Щоб з вами такого не сталося, треба знати, як відбувається полювання за адресами. Зазвичай спамери використовують спеціальні програми-павуки, які обстежують Веб і відшукують всі адреси електронної пошти, що там з'являються. Тому пам'ятайте: як тільки ви вкажете де-небудь адресу своєї електронної пошти, чекайте надходження спаму.Далі наведений перелік типових дій, які можуть призвести до того, що ваша адреса стане надбанням спамерів:

запис до гостьової книги на якомусь з сайтів із зазначенням своєї електрон­ної адреси; • підписка на безкоштовне отримання електронною поштою прайс-листів, новин та іншої подібної інформації;

 • відповідь на спам, що надійшов на вашу адресу (цим ви підтверджуєте, що адреса дійсно комусь належить);

 • публікування свого імені та електронної адреси в онлайновому довіднику типу «жовтих сторінок»;
  Онлайн (англ. online, від англ. on line - «на лінії», «на зв'язку», «у мережі», «в ефірі») - «такий, що знаходиться у стані підключення». Спочатку використовувалося лише стосовно комунікаційного устаткування для вказівки на режим зв'язку, типовим значенням могло бути «не вішаючи трубку», тобто за один телефонний дзвінок, у режимі реального часу.


 • надання згоди на участь у групі новин;

 • реєстрація свого доменного імені, яка вимагає надання персональної інфор­мації;

 • заповнення онлайнових форм;

 • участь у чаті.

Хто за мною спостерігає?


Крім програм, за допомогою яких певні люди намагаються проникнути до вашої системи, існують також засоби, що застосовуються для спостереження за вами. Це насамперед програмне забезпечення, яке зазвичай називають adware та spyware, шпигунські програми, програми для батьківського контролю, блокуючи програми тощо.
Моніторинг (англ. monitoring, нім. Monitoring n) - комплекс наукових, технічних, технологічних, організаційних та інших засобів, які забезпечують систематичний контроль (стеження) за станом та тенденціями розвитку природних, техногенних та суспільних процесів.
Шпигу́нство - передавання або збирання з метою передавання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю. (ст. 114 КК України)
Гру́па нови́н (англ. newsgroup) (інша назва ньюсгрупа або ньюзгрупа) - віртуальне вмістилище повідомлень в технології NNTP, аналог каналу в IRC. Іноді замість терміна група новин не цілком грамотно використовується конференція.
Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.

Таке програмне забезпечення має багато функцій. Воно може відстежувати ваші звички стосовно мандрування Інтернетом, надсилати комусь дані без вашого дозволу, змінювати адресу домашньої сторінки вашого браузера і навіть змінюва­ти системні файли комп’ютера.Інформацію про відвідувані веб-сторінки також можна отримати із cookie-файлів.

Adware і spyware

Термін adware не має перекладу українською мовою, так називають програми, які під час своєї роботи виводять на екран рекламні стрічки-банери.

Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.
Пере́клад - відтворення оригіналу засобами іншої мови із збереженням єдності змісту і форми. Ця єдність досягається цілісним відтворенням ідейного змісту оригіналу в характерній для нього стилістичній своєрідності на іншій мовній основі.
Украї́нці - східнослов'янський етнос, основне і корінне населення України. Як етнос сформувався на землях сучасної України та частині земель сучасних: Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії, Угорщини, Словаччини і Росії.
Подібні програми сповільнюють роботу вашої системи.

Програми типу spyware без вашого дозволу надсилають комусь інформацію про те, що ви робите в Інтернеті. Зазвичай це здійснюється в рекламних цілях. Програмне забезпечення типу spyware також сповільнює роботу системи і навіть при­зводить до її збоїв. Програми цього типу можуть також збирати без вашого дозволу інформацію з комп'ютера, само встановлюватися на ваш комп'ютер і змінювати файли в його системі.

Існує декілька програм, що застосовуються з метою блокування програмного за­безпечення типу adware і spyware.

Блокува́ння (англ. blocking, нім. blockierung, verriegelung, blockung) - фіксація робочих частин апаратів та механізмів у певному положенні, яке зберігається незалежно від того, усунено чи ні блокуючий вплив.
Це, зокрема, такі: • Spybot Search & Destroy: http://www.safernetworking.org (англомовна, є free версія)

 • Lavasoft Ad-aware: http://lavasoft.element5.com (англомовна, є free версія)

 • Spyware Doctor 2.0: http://www.pctools.com (англомовна, потрібен ключ)

 • NoAdware: http://www.noadware.net (англомовна, потрібен ключ)

 • Spyware Eliminator: http://www.aluriasoftware.com (англомовна, потрібен ключ)

 • Spyware C.O.P:http://www.noadware.net (англомовна, потрібен ключ)

Cookie-файли

Хоча cookie-файли ми розглядаємо в даному розділі це зовсім не шпигунський засіб, і коли вони застосовуються за призначенням, то значно полегшують ваше перебування в Інтернеті. Це маленькі текстові файли, що містять дані, а не програми і тим більше не віруси.

Те́кстовий файл - форма подання послідовності символів у комп'ютері, де кожен символ із задіяного набору символів кодується одним байтом чи послідовністю двох, трьох і т. д. байтів. На відміну від терміна «текстовий формат», що характеризує вміст даних, термін «текстовий файл» стосується файлу та характеризує його як контейнер, який зберігає такі дані.
Навіть для розповсюдження вірусів вони не застосовуються.

Рис. 4.1. Cookie - файл

У cookie-файлах міститься багато різної інформації. Наприклад, коли ви налаштуєте для себе домашню сторінку сайту My MSN, то вона під час відкриття набуватиме бажаного вигляду автоматично. Це стає можливим завдяки тому, що відповідні настройки зберігаються в cookie-файлі на вашому комп'ютері, і програмне забезпечення сайту читає їх під час завантаження сторінки. Сайти, призначені для купівлі товарів через Інтернет, можуть зберігати кошик для покупок у вигляді cookie. Про­читати cookie-файл може лише програмне забезпечення сайту, який його створив.Шпигунські програми

Існує безліч причин, з яких певні особи застосовують шпигунські програми, що стежать за вашими діями, аналізують вашу електронну пошту та фіксують адреси відвідуваних вами веб-сторінок. Найбільшими користувачами цих засобів є ФБР


(у США), корпорації, які стежать за своїми робітниками, та навчальні заклади, що спостерігають за учнями чи студентами.
Робітники́, також працівники́, трудівники́ - наймані особи, зайняті в безпосередньому виробництві, рідше у сфері послуг; виконавці найнижчої ланки технологічного чи управлінського ланцюга. В правовому суспільстві права й інтереси робітників захищено трудовим правом[Джерело?].
Ана́ліз (від грец. αναλυσις - «розклад») - розчленування предмету пізнання, абстрагування його окремих сторін чи аспектів. Метод дослідження, який вивчає предмет, уявно чи реально розчленовуючи його на складові елементи, як-от частини об'єкта, його ознаки, властивості, відношення, відтак розглядає кожен з виділених елементів окремо в межах єдиного цілого; протилежний метод - синтез.
Студе́нт (лат. studens, родовий відмінок studentis - «ретельно працюючий», «такий, що займається») - учень вищого, у деяких країнах і середнього навчального закладу.
Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.

У ФБР застосовується система під назвою DCS 1000, більш відома як Carnivore. Це інтернет-еквівалент підслуховуючого пристрою, що може здійснювати аналіз

електронної пошти користувача й стежити за відвідуванням веб-сайтів.

Корпорації та навчальні заклади часом використовують різні методи стеження за перебуванням співробітників чи учнів на веб-сайтах.

Співпраця, співробітництво - спільна з ким-небудь діяльність, спільна праця для досягнення мети. Для відображення негативного сенсу цього слова (співпраця з ворогом) використовується слово колабораціонізм.
Простіші програми створюють журнальні файли, де фіксується інформація про те, коли, хто і який сайт відвідував.

Більш складні програми (клавіатурні шпигуни) здатні відстежувати кожне натискання клавіші на комп'ютері та надсилати цю інформацію особі, що здійснює стеження. Існує багато засобів, які утруднюють несанкціоноване отримання персональної інформації. Серед них - програми батьківського контролю, що є дуже популярними. Ними користуються не лише батьки, щоб вберегти своїх дітей від відвідування сайтів з небажаним вмістом, а й керівники корпорацій та навчальних закладів, з аналогічною метою.

Керівни́к, також мéнеджер - найманий робітник, зайнятий професійною організаторською діяльністю в органах керування підприємства, фірми, установи, наділений суб'єктом власності визначеними повноваженнями.
Анало́гія - (грец. αναλογια - «відповідність») - подібність, схожість у цілому відмінних предметів, явищ за певними властивостями, ознаками або відношеннями.
Мандруючи мережею Веб, учні у такому разі стикаються з блокуванням у випадках, коли сторінка, яку вони намагаються відкрити, містить слова, розцінені блокуючою програмою як образливі чи неприйнятні для дитячої або підліткової аудиторії.
Пі́дліток - юнак або дівчина в перехідному від дитинства до юності віці. Сучасна наука визначає підлітковий вік в залежності від країни (регіону проживання) і культурно-національних особливостей, а також статі (від 12-14 до 15-17 років).
Аудитóрія або авдито́рія (лат. auditorium, від лат. auditor - «слухач») - у збірному сенсі: це публіка, соціальна спільність людей, об’єднана взаємодією з комунікатором (індивідом або групою), які володіють інформацією та доводять її до цієї спільності.

На деяких інтернет-порталах, зокрема на MSN, також є засоби блокування доступу до подібних інтернет-ресурсів. Існує багато програм, які містять функції блокуван­ня. Крім того, у більшість браузерів вбудовано функції, що дозволяють користува­чеві підключатися до певних сайтів лише після введення паролю.

Усі такі програми діють майже однаково. Програма встановлюється на комп'ю­тер. Коли користувач вводить адресу сайту, програма її перевіряє, звертаючись до бази даних заборонених сайтів. Якщо ця адреса є в базі даних, програма блокує доступ до сайту, і користувач не зможе до нього підключитися, доки не введе па­роль. Якщо ж адреси в базі даних немає, програма сканує сам сайт у пошуку пев­них заборонених слів і тільки після цього надає користувачеві доступ до сайту. Більшість подібних програм щомісяця оновлюють свою базу даних, завдяки чому ця інформація завжди актуальна, незважаючи на швидке зростання кількості ін­тернет-ресурсів.

Найпопулярніші:Kaspersky Internet Security 7.0 (функція «Родительский контроль»

У системі передбачено три попередньо встановлених профілі:

- Ребенок (використовується «за умолчанием»);

- Подросток;

- Родитель.

Для кожного з цих профілів з урахуванням віку, досвіду й інших характеристик розроблено оптимальний набір правил, що регламентують поведінку користувачів та можливості, які їм надаються.

Поведі́нка - родовий термін, який охоплює різні реакції живого організму чи групи організмів.
Так, наприклад, для профілю Ребенок встановлено максимальну кількість обмежень, а для профілю Родитель їх зовсім не існує. Видаляти попередньо встановлені профілі не можна, проте ви можете на власний розсуд змінювати параметри профілів Ребенок та Подросток!

Після увімкнення батьківського контролю профіль Ребенок буде використовуватися «за умолчанием» для всіх користувачів, з обліковим записом яких не зв’язано жоден інший профіль.
Norton Safety Minder 1.2.0.55 – ліцензія Freeware (безкоштовно)

Norton Safety Minder пов'язує Ваш комп'ютер з онлайн-сервісом Norton Online Family, який дозволяє батькам блокувати доступ дітей до небажаних веб-сайтів за типом контенту або на основі «чорних» списків.

За допомогою Norton Online Family можна обмежувати час перебування малолітніх користувачів в Інтернеті і відслідковувати їх дії в режимі реального часу.

Обліковий запис (сленг. акаунт, обліковка або обліківка) у комп'ютерній системі - сукупність наданої інформації про користувача, засобів та прав користувача відносно багатокористувацької системи.
Реальний час - режим роботи автоматизованої системи обробки інформації і керування, при якому враховуються обмеження на часові характеристики функціювання.

З Norton Safety Minder Ви будете мати можливість контролювати онлайн-активність Ваших дітей, використовуючи аккаунт Norton Online Family.Crawler Parental Control – ліцензія Freeware (безкоштовно)

www.crawlerparental.comофіційний сайт – українського, російського інтерфейсу немає.
Сайт або веб-сайт (від англ. website, місце, майданчик в інтернеті) - сукупність веб-сторінок, доступних у мережі Інтернет, які об'єднані як за змістом, так і за навігацією під єдиним доменним ім'ям. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на кількох серверах.


KidsControl 2.02 - ліцензія (потрібен ключ) – інтерфейс тільки російський.

Офіційний сайт: www.kidscontrol.ru

КиберМама – промоверсія безкоштовна  

http://www.cybermama.ru/download.php

може:

 • вирішувати або забороняти дитині доступ в мережу Інтернет;
  Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.


 • забороняти використання певних програм (у тому числі і комп'ютерних ігор);

 • встановлювати обмеження часу використання комп'ютера дитиною (обмеження по сумарному щоденному часу використання, обмеження за часом безперервного використання);

Salfeld Child Control - програма обмежує час, що проводиться вашими дітьми за комп'ютером, як тільки виділене їм час закінчиться, комп'ютер автоматично вимкнеться і повторний вхід буде можливий тільки після введення пароля. Обмеження можна ввести як по загальному часу (наприклад, не більше 1 години на день), так і по періоду часу, коли можна працювати (наприклад, з 22:00 до 8:00 доступ заборонений). Крім цього, програма дозволяє заборонити відвідування небажаних сайтів, а також заблокувати доступ до певних дисках і теках.
Компа́кт-ди́ск (англ. compact disc) (CD) - переносний оптичний диск для збереження інформації (даних) у цифровому вигляді, тобто формату зберігання даних. Цей формат було спочатку розроблено для записування та відтворення лише звукозаписів, але пізніше, його було пристосовано для зберігання даних: (CD-ROM).


Можна встановити блокування запуску тих чи інших програм та внесення змін до реєстру. Програма веде лог-файл всіх подій.

KinderGate – Shareware (потрібен ключ)

Просте і зручне рішення для домашніх користувачів, за допомогою якого батьки можуть контролювати і обмежувати використання неповнолітніми дітьми мережі Інтернет. Функціонал продукту включає можливість фільтрації ресурсів за категоріями, автоматичну і ручну блокування сайтів, моніторинг мережевої активності користувача, формування статистики, розмежування прав і установку режимів доступу.
Умовно-безкоштовне програмне забезпечення (англ. Shareware МФА: [ˈʃɛə(r)ˌwɛə(r)] або англ. trialware чи англ. demoware) - це тип програмного забезпечення за способом розповсюдження.
Активність - поняття, яке визначає темп руху і інтенсивність дій речовин, явищ і живих організмів. Активність визначається в порівнянні
Фільтра́ція (рос. фильтрация, англ. filtration, нім. Filtration f, Filtern n, Filterung f, Filtrierung f) - процес проходження розчину чи суспензії через пористу перегородку (мембрану) за різницею гідростатичного тиску з обох боків мембрани, причому розмір профільтрованих часточок обмежується діаметром пор.
Функціонал - відображення векторного простору на базову множину для цього простору, здебільшого на множину дійсних чисел. Прикладом функціоналу є норма.
Повноліття - вік, по досягненню якого людина набуває повної відповідальності за свої дії та вчинки згідно з Конституцією та законодавством. При цьому людина набуває також додаткових прав та зобов'язань.
Стати́стика - наука, що вивчає методи кількісного охоплення і дослідження масових, зокрема суспільних, явищ і процесів. А також власне кількісний облік масових явищ. Зокрема, облік у будь-якій галузі господарства, суспільного життя, що здійснюється методами цієї науки, а також дані цього обліку.


NetPolice – Shareware (потрібен ключ) є версія Lite (5 базових функцій).

«Один дома» Shareware (потрібен ключ)

Просте і зручне рішення для домашніх користувачів, за допомогою якого батьки можуть контролювати і обмежувати використання неповнолітніми дітьми мережі Інтернет. Функціонал продукту включає можливість фільтрації ресурсів за категоріями, автоматичну і ручну блокування сайтів, моніторинг мережевої активності користувача, розмежування прав і установку режимів доступу.


Як уберегтися від непроханих візитерів?


Отже, ви мали змогу впевнитись, що є багато людей, які намагаються отримати доступ до чужих комп'ютерів. Проте існують засоби, що утруднюють цей процес або навіть унеможливлюють його. Найпоширеніші з них – брандмауери, а також антивірусне та антиспамове програмне забезпечення.

Велике значення має також дотримання користувачами правил безпеки під час роботи в Інтернеті. Брандмауери

Взагалі брандмауер – це стіна з вогнестійкого матеріалу, що розташована між буквами й захищає їх від пожежі. Якщо вогонь вируватиме зовні то така стіна не дозволить йому досягти будинку. В комп'ютерній мережі брандмауером називати програмне та апаратне забезпечення, яке захищає локальну мережу від небезпек.

Матеріа́л - речовина, або суміш речовин, первинний предмет праці, який використовують для виготовлення виробу (основний матеріал), або які сприяють якимось діям. У останньому випадку уточнюють, що це допоміжний, чи витратний матеріал.
Апара́тне забезпе́чення (англ. hardware; сленг. залі́зо) - комплекс технічних засобів, який включає електронний пристрій і, зокрема, ЕОМ: зовнішні пристрої, термінали, абонентські пункти тощо, які необхідні для функціонування тієї чи іншої системи; фізична частина ЕОМ.
Брандмауер розташовують між локальною мережею та Інтернетом або між окремими  ланками локальної мережі. Він відстежує й аналізує весь потік пакетів з даними що надходить до нього, і пропускає лише дозволені пакети. Таким чином, небезпечний код з Інтернету не може потрапити до локальної мережі. Принцип дії Брандмауера ілюструє рис. 4.2.

Рис. 4.2. Брандмауер у мережі

Корпоративні брандмауери, що застосовуються в мережах підприємств та установ складаються з апаратного та програмного забезпечення, завдяки чому вони надійно захищають внутрішні мережі.

Підприє́мство - самостійний суб'єкт господарювання, зареєстрований компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому Господарським кодексом України та іншими законами.
Для захисту домашніх комп'ютерів використовують так звані персональні брандмауери, які зазвичай реалізовані у вигляді програм.Вибір домашнього брандмауера

Брандмауер потрібний у будь-якій локальній мережі, в тому числі й у домашній. Вже зараз у вас є можливість ознайомитися з відомостями про наявне програмне забезпечення на відповідних сайтах. •   Symantec Firewall: http://www.symantec.com (безкоштовна)

 •   McAfee Personal Firewall: http://us.mcafee.com (безкоштовна)

 •   Kerio Personal Firewall: http://www.kerio.com (потрібно ліцензія)

Антивірусне програмне забезпечення

Однією з найбільших загроз для комп'ютерних систем є віруси. Для боротьби з ни­ми можна придбати програмне забезпечення, що називається антивірусним. Воно працюватиме у вашій системі й перевірятиме на вміст вірусів усі файли, які ви от­римуєте електронною поштою, завантажуєте з Інтернету, переписуєте на жорст­кий диск або запускаєте на виконання з компакт-дисках чи дискети.

Більшість виробників антивірусних програм пропонують пробні версії, які можна за­вантажити на комп'ютер і використовувати протягом певного часу.

Виробни́цтво - процес створення матеріальних і суспільних благ, необхідних для існування і розвитку. Створюючи певні блага люди вступають у зв'язки і взаємодію – виробничі відносини. Тому виробництво є завжди суспільним.
Пробними версія­ми можуть бути укомплектовані також нові комп'ютери.

Незалежно від того, яку з антивірусних програм ви оберете, важливо постійно її оновлювати. Зазвичай за певну річну оплату ви можете завантажувати оновлення з сайту виробника. Більшість програм самостійно щоденно підключаються до сво­го сайту й перевіряють, чи нема там «свіжих» оновлень.Антивірусне програмне забезпечення

 • Антивірус Касперського: www.kaspersky.ru (потребує ліцензії – платно)

 • Symantec Antivirus: http://www.symantec.com/index.htm (потребує ліцензії – платно)

 • McAfee VirusScan http://us.mcafee.com (відкрита ліцензія)

 • AVG Anti-Virus: http://www.grisoft.com  (є AVG Anti-Virus – Free (відкритий код), або AVG Anti-Virus Pro потребує платної ліцензії)

 • Avast 7.0. http://www.avsoft.ru/avast/avast_home_antivirus.htm ( Pro версія - платна ліцензія, Free Antivirus – безкоштовна, функція блокування сайтів)

Центр забезпечення безпеки Windows

Після того як корпорацією Microsoft для операційної систем Windows XP був розроблений пакет оновлень Service Pack 2 (SP2), процес підтримки цієї операцій­ної системи значно спростився. Основними нововведеннями цього пакету є Центр забезпечення безпеки, за допомогою якого користувач може встановити бажаний рівень захисту комп'ютера, а також вбудований засіб блокування спливаючих ві­кон у браузері Microsoft Internet Explorer.

Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.

Центр забезпечення безпеки складається з трьох компонентів: брандмауера, засо­бу автоматичного оновлення системи та засобу антивірусного захисту. Центр ре­гулярно виконує перевірку комп’ютера й нагадує користувачеві, що певна важли­ва функція вимкнена чи застаріла. Для доступу до Центру забезпечення безпеки потрібно з меню Пуск визвати команду Панель керування та вибрати посилання Центр обеспечения безопасности (Центр забезпечення безпеки). Після цього від­криється діалогове вікно, показане на рис. 4.

Автома́тика (грец. αύτόματος - самодіючий) - галузь науки і техніки, яка розробляє технічні засоби і методи для здійснення технологічних процесів без безпосередньої участі людини.
Компонент (англ. component, нім. Komponente f) - різновид, складова частина чогось.
Діало́гове вікно́ - особливий тип вікна, яке задає запитання і дозволяє вибрати варіанти виконання дії, або ж інформує користувача. Діалогові вікна зазвичай відображаються тоді, коли програмі або операційній системі для подальшої роботи потрібна відповідь.
3Риc 4.3. Центр забезпечення безпеки

Брандмауер Windows, настройки якого показані на рис. 4.4, стежить за всіма за­стосуваннями та іншими потенційно небезпечними для комп’ютера компонента­ми. На рис. 4.5 ви бачите вікно з настройками браузера.

Рис. 4.4. Брандмауэр WindowsРис. 4.5. Настройки браузера

Автоматичне оновлення Windows

Автоматичне оновлення Windows — це засіб, що демонструє турботу корпорації Microsoft про безпеку користувачів. Фахівці корпорації доклали багато зусиль, щоб операційна система Windows була захищеною, швидкою і потужною та водночас дружньою до користувача.

Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
Завдяки Центру забезпечення безпеки Windows процедури завантаження та вста­новлення оновлень значно спростилися. Користувачеві треба лише переконатись, що компонент Автоматичне оновлення Windows ввімкнено (за умовчанням це са­ме так), і за потреби змінити час, коли він виконуватиме перевірку наявності онов­лень на сайті Microsoft, їх завантаження та встановлення на комп'ютер. Потрібно лише, щоб комп’ютер у цей час був увімкнений та підключений до Інтернету.

Рис. 4.6. Автоматичне оновлення Windows

Блокування спливаючих вікон

Спливаючі вікна з'являються під час перегляду багатьох сайтів. Деякі такі вікна містять лише рекламу, проте є вікна, разом з якими без вашого відома може заван­тажуватися та встановлюватися програмне забезпечення типу Spyware.

Як зазначалося вище, операційна система Windows XP із встановленим пакетом оновлень SP2 має засіб блокування спливаючих вікон, який вбудований в Internet Explorer. Користувач може обрати потрібний варіант: блокувати всі такі вікна, бло­кувати лише ті, що належать до безпечних сайтів, або ж не блокувати жодні.
Для доступу до даного засобу відкрийте у програмі Internet Explorer меню Сервіс «Блокирование всплывающих окон» (Сервіс «Блокування спливаючих вікон»). Во­но містить команду-перемикач Включить/Выключить блокирование всплываю­щих окон (Ввімкнути/Вимкнути блокування спливаючих вікон), а також команду Параметри блокирования всплывающих окон (Параметри блокування спли­ваючих вікон), яка доступна лише за умови, що блокування спливаючих вікон ввімк­нене. Коли таке вікно блокується, у верхній частині вікна Internet Explorer виводиться інформаційна панель.

Також є додаткові програмні продукти які забороняють відкриття спливаючих вікон.

Програ́мний проду́кт (англ. programming product) - це: програмний засіб, програмне забезпечення, які призначені для постачання користувачеві (покупцеві, замовникові). програма, яку може запускати, тестувати, виправляти та змінювати будь-яка людина.Найбільш  поширеними є такі:

 • Adblock (розповсюджується вільно)

 • AdSweep (розширення можливостей переглядача Opera, розповсюджується вільно)

 • Adblock Plus (розширення можливостей переглядача для Mozilla Firefox розповсюджується вільно)

 • Adguard (потребує ліцензію – платна)

 • Ad Muncher (платна ліцензія)

 • Netpolice (Pro - потребує ліцензію – платна, Lite – безкоштовна ліцензія)

 • Zero PopUp Killer XP 7.
  Mozilla Firefox (укр. Мозілла Файрфокс, Жар-лис, Вогнелис, Вогняна Лисиця) - вільний безкоштовний веб-оглядач з відкритим кодом, заснований на ядрі Gecko (Проект Mozilla).
  7 (потребує ліцензію – платна)

 • A1Tech AdsGone 2004 Popup Killer 4.9.4 (потребує ліцензію – платна)

 • GuardPrivacy PopUps Blocker 3.23.103 (потребує ліцензію – платна)

 • IHatePopups 1.5.335 (потребує ліцензію – платна)

 • PopSwat 1.4.15 (потребує ліцензію – платна)

 • Popup XP 2.0.446 (потребує ліцензію – платна)

Антиспамове програмне забезпечення

Програми даного типу застосовуються для фільтрації електронної пошти, вони аналізують усі повідомлення, які надходять до вашого комп'ютера, з метою виявлення та видалення спаму. Зазвичай у таких програмах є можливість задавати правила, за якими бажана пошта буде відокремлюватися від небажаної. У цих правилах може враховуватися наявність певних слів та адрес відправника у заголовках поштових повідомлень або наявність певних слів у самих повідомленнях.

Існує також програмне забезпечення, яке розширює антиспамові можливості поштового клієнта.

Поштовий клієнт, клієнт електронної пошти, емейл-клієнт - комп'ютерна програма, яка встановлюється на комп'ютері користувача і призначена для одержання, написання, відправлення та зберігання повідомлень електронної пошти одного або декількох користувачів (у випадку, наприклад, кількох облікових записів на одному комп'ютері) або декількох облікових записів одного користувача.
Воно буває різним: одні програми просто ізолюють підозрілі повідомлення, а інші відокремлюють усі повідомлення із зворотними адресами, яких немає у сформованому вами списку.

Антиспамове програмне забезпечення

SpamPepper 4.34

SpamPepper на 100% процентов заблокирует весь спам вам только нужно вовремя обновлять фильтры

Хочу особо обратить внимание на то, что в настройках почтового клиента НИЧЕГО менять не надо. Просто вводите в SpamPepper 'е нужные аккуанты. И через него будет проходить вся почта.

Также программа обладает функцией автоответа и умеет искать badwords (плохие слова) в теле письма.McAfee SpamKiller 2005 6.0 for Windows 2000/XP

Утилита от известной фирмы разработчика антивирусов, для борьбы со спамом. Поддерживает различные почтовые клиенты, позволяет настроить фильтры и загрузить новые из Интернета.Запобігання зараженню вірусами

Як вже зазначалося, немає й не може бути стовідсоткової гарантії того, що ви ніколи не підхопите в Інтернеті вірус, не зазнаєте вторгнення чи не отримаєте спам, — певний ризик завжди існує. Для запобігання цьому потрібно використовувати відповідні програмні засоби, завжди керуватися здоровим глуздом та дотримуватися правил безпечної поведінки в Інтернеті. Ось деякі з цих правил. • На комп'ютері завжди має функціонувати антивірусне програмне забезпе­чення. Стежте за його актуальністю. Настройте програму в такий спосіб, щоб вона автоматично сканувала систему, коли ви не працюєте, скажімо, по не­ділях чи вночі.

 • Не відкривайте файли-вкладення, які надходять разом із повідомленнями електронної пошти, якщо ви не впевнені, що вони містять саме ті дані, на які ви чекаєте.

 • Використовуйте лише те програмне забезпечення, яке надійшло з перевіре­них джерел.

 • Своєчасно встановлюйте оновлення операційної системи. Якщо вона не ро­бить це автоматично, відвідуйте сайт оновлень Microsoft за такою адресою:http://www.update.microsoft.com/windowsupdate/v6/default.aspx?ln=ru 

Як захиститися від тих, хто хоче використати мою персональну інформацію?


Крім хакерів, які намагаються завдати шкоди вашому комп’ютеру, існують зловмисники, що прагнуть отримати вашу персональну і конфіденційну інформацію та, використовуючи її, завдати вам шкоди.

Як саме й навіщо люди здобувають інформацію про мене?


Ми вже розповідали про існування певної категорії людей, що здійснюють атаки на чужі комп'ютери задля отримання персональної інформації. Зазвичай їхніми об’єктами стають бази даних великих корпорацій, де зберігаються такі відомості, як персональні ідентифікаційні номери, номери банківських рахунків та кредит­них карток клієнтів.
Існува́ння (від екзистенція) - центральне поняття екзистенціалізму, унікальна особистісна сутність людини, що втілює в собі духовну, психоемоційну неповторність особи.
Конфіденці́йна інформ́ація - інформація про фізичну особу (персональні дані) або юридичну особу, доступ та поширення якої можливі лише за згодою її власників (тобто тих, кого ця інформація безпосередньо стосується) та на тих умовах, які вони вкажуть.
Ба́нківський раху́нок - рахунок, на якому обліковуються власні кошти, вимоги, зобов'язання банку стосовно його клієнтів і контрагентів та які дають можливість здійснювати переказ коштів за допомогою банківських платіжних інструментів.
Проте відомо багато випадків, коли жертвами зловмисників стають приватні особи, особливо якщо вони передають конфіденційну інформацію через Інтернет без належного захисту.

Часом зловмисники намагаються викрасти персональну інформацію для того, щоб від імені іншої людини відкривати рахунки, купувати товари тощо. Найчастіше викрадають дані про банківські картки. Анонімність і величезні розміри Інтернету роблять його «землею обітованою» для шахраїв усіх ґатунків.


Як уберегти персональну інформацію від викрадення?


Незважаючи на всі пов'язані з Інтернетом загрози, ним можна безпечно користува­тися за умови дотримання певних правил. Аналогічні правила та надійні й безпечні методи передавання даних Інтернетом розроблені і для персональної інформації.
Передача даних (обмін даними, цифрова передача, цифровий зв'язок) - фізичне перенесення даних цифрового (бітового) потоку у вигляді сигналів від точки до точки або від точки до множини точок засобами електрозв'язку каналом зв'язку; як правило, для подальшої обробки засобами обчислювальної техніки.


Захищені сайти та шифрування

Ніколи не надсилайте персональну інформацію незнайомим людям.

Шифрува́ння - оборотне перетворення даних, з метою приховання інформації. Шифрування з'явилось близько 4 тис. років назад. Першим відомим зразком шифру вважається єгипетський текст, створений приблизно в 1900 р.
Це основне правило безпеки. Дітей молодшого віку потрібно вчити, щоб вони ніколи не по­відомляли в Інтернеті свої справжні імена, адреси та будь-яку іншу інформацію. Проте ви вже здатні визначити ситуації, коли це робити безпечно, наприклад у разі заповнення форми на сайті навчального закладу, до якого ви маєте намір надісла­ти документи про вступ.
Докуме́нт - базова теоретична конструкція, яка відноситься до всього, що може бути збережене або представлене, щоб служити як доказ для певної мети.
Головне, в кожному випадку треба бути впевненим, що одержувач інформації надійний. Не завадить також переконатися, що сайт захи­щений і на ньому використовуються технології шифрування.Захищена веб-сторінка

Зверніть увагу на значок замка у правій частині рядка стану браузера та на URL-сторінки, де як протокол зазначений HTTPS. Значок замка показує, що сайт зашифрований з використанням протоколу SSL (Secure Sockets Layer — рівень захищених сокетів). Він підтримується всіма браузерами та застосовується для беспечного передавання інформації.Відповід­но, для передавання веб-сторінок, що належать до захищеної частини сайту, за­мість протоколу HTTP використовується протокол HTTPS, тобто поєднання про­токолів HTTP та SSL.

Протоко́л - (фр. protocole, пізньолат. protocollum з пізньогрец. Πρωτόκολλον (Πρώτο+κολλάω) - перший, передній+приклеюю) - перший лист, приклеєний до звитку папіруса чи нотаріального документа, на якому була написана дата.
HTTP - протокол передачі даних, що використовується в комп'ютерних мережах. Назва скорочена від Hyper Text Transfer Protocol, протокол передачі гіпер-текстових документівПравила безпеки, яких слід дотримуватися під час передавання інформації Інтернетом

Коли ви працюєте із захищеними сайтами, дотримуйтесь наведених нижче правил, які стосуються надання вами будь-якої інформації. Це гарантуватиме, що вона не потрапить до чужих рук. Навіть якщо у вас поки немає власної картки чи банківського рахунку, краще заздалегідь виробити звичку дотримуватись правил, наведених у цьому розділі. • Не надавайте більше інформації, ніж потрібно.

 • Захищені сайти зазвичай вимагають введення імені користувача та пароля. Робіть його довжиною щонайменше вісім символів, комбінуючи букви та числа. І головне, паролем не повинно бути щось очевидне, якісь слова чи дати.

ПРИМІТКА 
Зручно мати два пароля: один для так званих розважальних сайтів, тобто ігор, чатів тощо, а інший для більш важливих дій, наприклад для придбання товарів. Тоді зменшиться ймовірність, що ваші важливі дії піддаватимуться ризику.
Розва́га - 1. Те, що розвеселяє, розважає людину, піднімає настрій.
Ймові́рність (лат. probabilitas, англ. probability) - числова характеристика можливості того, що випадкова подія відбудеться в умовах, які можуть бути відтворені необмежену кількість разів. Імовірність є основним поняттям розділу математики, що називається теорія імовірностей.
І ніколи не використовуйте для паролів такі дані, як дата народження, номер телефо­ну чи ім'я.

 • Користуйтеся останньою версією браузера. У новіших браузерах реалізовані останні досягнення в галузі шифрування та інших технологій захисту й безпеки.

 • Уважно читайте правила безпеки сайту. Адже навряд чи вам сподобається, коли інформацію, що ви надасте про себе, організація згодом продасть власникам розсилок.

 •  Занотовуйте інформацію про дії, пов'язані з купівлею або замовленням товарів через Інтернет.

Як захиститися від людей, які прагнуть завдати мені шкоди?


Коли зловмисник, вкравши ідентифікаційні дані, знімає гроші з чужого рахунку, це дуже неприємно, але значно гірше, коли він отримає персональну інформацію і це стане загрозою безпеці чи життю людини.

Хто і як може завдати мені шкоди?


Існують особи, які через Інтернет знайомляться з молодими людьми, здобувають їхню довіру, випитують особисті дані й призначають зустріч. Тож пам'ятайте, що ваш приятель із чату, який, скажімо, відрекомендувався 15-річним підлітком, що шукає друзів, насправді може виявитися дуже небезпечною людиною.

Саме чати та системи обміну миттєвими повідомленнями ці особи обирають для налагоджування контактів з молодими людьми, оскільки почуваються там безпечно.

Миттє́ві повідо́млення або повніше систе́ма о́бміну миттє́вими повідо́мленнями (англ. Instant messaging, скорочено IM) - телекомунікаційна служба для обміну текстовими повідомленнями між комп'ютерами або іншими пристроями користувачів через комп'ютерні мережі (як правило через інтернет).


Як убезпечити себе в Інтернеті?

В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб'єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування цією мережею. Дотримуйтесь кількох простих правил, і ви будете гарантовані, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до вашої персональної інформації. • Завжди звертайтеся до батьків чи учителів з будь-яких питань, пов'язаних із користуванням Інтернетом.

 • Візьміть за звичку не надавати свою персональну інформацію в кімнатах чату та системах обміну миттєвими повідомленнями.

ПРИМІТКА 

Настроїти свою програму обміну миттєвими повідомленнями можна так, що «бачити» вас і надсилати вам повідомлення зможуть лише люди зі складеного вами списку знайомих. Можна навіть відкрити кімнату чату зі своїми друзями, але треба уважно стежити, щоб до неї не потрапили сторонні особи. • Ніколи не погоджуйтеся на зустріч із людиною, з якою ви познайомилися через Інтернет.

 • Не надсилайте своє фото інтернет-знайомим.

 • Ніколи не давайте незнайомим людям таку інформацію, як повне ім'я, адре­са, номер школи, розклад занять або відомості про родину.


Скачати 215.55 Kb.

 • Як захистити компютер від атак зловмисників
 • Хто прагне проникнути до мого комп’ютера
 • Хто за мною спостерігає
 • Як уберегтися від непроханих візитерів
 • Як захиститися від тих, хто хоче використати мою персональну інформацію
 • Як саме й навіщо люди здобувають інформацію про мене
 • Як уберегти персональну інформацію від викрадення
 • Як захиститися від людей, які прагнуть завдати мені шкоди
 • Хто і як може завдати мені шкоди