Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаМетодичні рекомендації для самостійної роботи студентів при підготовці до практичного (семінарського) заняття

Скачати 174.57 Kb.

Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів при підготовці до практичного (семінарського) заняття
Скачати 174.57 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації07.06.2017
Розмір174.57 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
  1   2

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ім. М.І. ПИРОГОВА

“Затверджено”


на методичній нараді

кафедри клінічної фармації

і клінічної фармакології

Завідувач кафедри


______проф.
Фармація Аптéчна спрáва, Фармацíя (грец. φάρμακον - лікарські засоби і фармакотерапія (застосування лікарських засобів)) - комплекс науково-практичних дисциплін, які вивчають проблеми створення, безпеки, дослідження, зберігання, виготовлення, відпуску та маркетингу лікарських засобів; пошуку природних джерел лікарських субстанцій.
Яковлева О.О.

«___»___________20___р.


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

для самостійної роботи студентів при підготовці

до практичного (семінарського) заняття


Навчальна дисципліна

Клінічна фармакологія

Змістовний модуль №

Клінічна фармакологія ЛЗ, що застосовуються для лікування захворювань органів травлення

Тема № 28

Клініко-фармакологічна характеристика лікарських засобів, що впливають на моторну функцію травного каналу

Курс

4-й

Факультет

Фармацевтичний

Вінниця-2012


  1. Актуальність теми:

Захворювання стравоходу, шлунку, 12-палої кишки, тонкого і товстого кишківника, як правило, супроводжуються порушенням їх фізіологічних функцій.
Товсти́й кише́чник (лат. Intestinum crassum), або товста́ кишка́ - кінцева ділянка шлунково-кишкового тракту людини. Тут відбувається в основному всмоктування води і формування з харчової кашки (хімуса) оформленого калу.
В комплексі лікувальних заходів порушень функцій травного каналу провідна роль належить лікарським засобам, нормалізуючим секреторну і моторну функції, регулюючим апетит, поновлюючим кишкову флору, прискорюючим репаративні процеси та ін.

Захворювання печінки, жовчного міхура та підшлункової залози є вельми розповсюдженою патологією, з якою зустрічаються лікарі багатьох спеціальностей (інфекціоністи, терапевти, хірурги). Як відомо, у печінці відбуваються основні перетворення лікарських засобів (ЛЗ), їхня інактивація або поява біологічної активності і навіть токсичності для організму.

Травна́ систе́ма, або травний тракт, або травна трубка - система органів у багатоклітинних тварин, призначена для переробки і видобування з їжі поживних речовин, всмоктування їх в кров і виділення з організму неперетравлених залишків (кінцевих продуктів життєдіяльності).
Підшлункова залоза Підшлунко́ва за́лоза - це залоза внутрішньої та зовнішньої секреції, розташована позаду шлунка, складається з частини (головки), тіла і хвоста. Це залоза змішаної секреції, що виробляє як травний сік (екзокринна функція), так і гормони (ендокринна функція).
Жо́вчний міху́р (ЖМ) (лат. vesica biliaris) - це тонкостінний орган травної системи, що є резервуаром жовчі, яка надходить по загальній печінковій та міхуровій протоках, і виробляється печінкою (вихід жовчі з печінки у цей час заблокований завдяки скороченню м'яза замикача спільної жовчної протоки).
Лікарські засоби Ліка́рські за́соби (лікувальні препарати, ліки, медикаменти) - речовини або суміші речовин, що вживають для профілактики, діагностики, лікування захворювань, запобігання вагітності, усунення болю; отримані з крові, плазми крові, органів і тканин людини або тварин, рослин, мінералів, хімічного синтезу (фармацевтичні засоби, ліки або медикаменти) або із застосуванням біотехнологій (вакцини).
З іншого боку, ЛЗ самі здатні викликати ураження печінки (токсичний гепатит, хронічний активний і холестатичний гепатит). Дуже часто захворювання паренхіми печінки можуть супроводжуватися порушенням утворення і виділення жовчі та функції жовчного міхура.

Вельми важливу роль у різних видах обміну речовин відіграє також підшлункова залоза, порушення інкреторної та екскреторної функції якої потребує ретельного, навіть негайного лікування, яке іноді триває протягом всього життя.

Таким чином, необхідність знання основних груп ЛЗ, які поліпшують функцію печінкових клітин, впливають на процеси жовчовиділення, використовуються у якості замісної терапії при патології підшлункової залози, уміння застосовувати їх у конкретного хворого в залежності від характеру та течії патологічного процесу визначають важливість цієї теми.

Патоло́гія (грец. παθός - страждання; та грец. λόγος - вчення) - наука про структурні, біохімічні та функціональні зміни в клітинах, тканинах та органах, спричинені хворобою. В основі патологічної науки закладені чотири основні аспекти патологічного процесу: його причина (етіологія) біохімічні та молекулярні механізми розвитку (патогенез) структурні зміни в клітинах і органах організму (морфологічні зміни) функціональна послідовність морфологічних змін (клінічний прояв[en]).


ФАРМАКОТЕРАПІЯ ПОРУШЕНЬ ФУНКЦІЙ ТРАВНОГО КАНАЛУ

При різних захворюваннях травного каналу – гастроезофагально рефлюксній хворобі, гастритах, виразковій хворобі, ентеритах, колітах використовується великий арсенал лікарських засобів.

Розглянемо основні групи препаратів, що використовуються для лікування порушення функцій травного каналу.

  1   2


Скачати 174.57 Kb.

  • Завідувач кафедри