Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаМетодичні рекомендації щодо організації та проведення у 2014- 2015 навчальному році Всеукраїнського тижня дитячого читання

Скачати 56.24 Kb.

Методичні рекомендації щодо організації та проведення у 2014- 2015 навчальному році Всеукраїнського тижня дитячого читання
Скачати 56.24 Kb.
Дата конвертації16.04.2017
Розмір56.24 Kb.
ТипМетодичні рекомендації

Методичні рекомендації щодо організації та проведення у 2014- 2015 навчальному році Всеукраїнського тижня дитячого читання

Щороку, під час весняних канікул, шкільні бібліотеки України проводять Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

Тиждень дитячого читання — свято, яке зараз як ніколи набуває особливого змісту: тактовно, ненав’язливо, але цікаво і захоплююче організувати зустріч дитини і книги. Адже, як вважає сучасний французький письменник Даніель Пеннак у своїй книзі «Як роман»: «Дієслово «читати» не терпить наказового способу», тому зацікавити читанням, організувати зустріч дітей з головними книгами дитинства – одне із завдань Тижня дитячого читання.

Письме́нник - у широкому розумінні - кожна людина, яка пише твори (не обов'язково художні, наукові, вірші також), висловлює власні думки, досвід і бачення світу у письмовій формі. У вузькому розумінні це автор художніх творів; особа, для якої літературна діяльність є професією.

У перенасичений інформацією час свято набуває особливого значення: допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві.

Як свято – Тиждень дитячого читання із дуже давніми традиціями – сьогодні не лише не втратило свого значення, але й набуло особливого змісту. Це добра нагода для популяризації найкращих творів для дітей серед широкого кола читачів, а також привернення уваги батьків і педагогів до проблем дитячого читання.

Тиждень дитячого читання – це літературні задоволення, відкриття нових творчих імен, знайомство з новими книгами, спілкування з однодумцями, участь у цікавих акціях, демонстрація читацьких талантів і досягнень.

Плануючи програму Тижня дитячого читання на 2015 рік, пропонуємо врахувати власні успішні традиції його проведення, а також переглянути ще раз методичні рекомендації попередніх років.

Цьогорічний Всеукраїнський тиждень дитячого читання можна провести під назвою «Вклонімось книзі, мудрості віків».

Під час проведення Тижня рекомендуємо звернути увагу на такі пам’ятні дати, як 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, річниці від дня народження письменників і композиторів:95 років від дня народження Д.Г.

Велика Вітчизняна війна Вели́ка Вітчизня́на війна́ (рос. Великая Отечественная война, англ. Great Patriotic War) - термін, яким історіографія Радянського Союзу та низки країн СНД окреслюють радянсько-німецький збройний конфлікт 1941–1945 років у рамках Другої світової війни.

Білоуса


75 років від дня народження А.В.Тарана

85 років від дня народження Є.Д.Васильченка,

80 років від дня народження В.А.Симоненка

85 років від дня народження В.З.Нестайка

200 років від дня народження М.М.Вербицького

200 років від дня народження П.П.Єршова

120 років від дня народження М.Т.Рильського

85 років від дня народження Л.Костенко

95 років від дня народження Д.Родарі

180 років від дня народження М.Твена та ряд інших дат.

Пропонуємо орієнтовну тематику днів Тижня:

1-й день – Урочисте відкриття Тижня

2-й день – День ювілярів-письменників і книг «Ювілейний Зорепад»

3-й день – День патріотичної книги «Рік ветеранів – час легенд»

4-й день – День Інтернету «Комп’ютерленд»

5-й день – День бібліотворчості «Фабрика ідей від талановитих дітей»

6-й день – День голосного читання «Читай із задоволенням»

7-й день – День закриття Тижня «Віддамо книги в надійні руки».

Важливо, щоб дні Тижня були наповнені активними формами роботи, які дозволяють розкрити основну тему дня, а також стимулюють читацьку активність юних користувачів. До кожного дня необхідно організувати виставки, біля яких проходитиме той чи інший захід. Це можуть бути виставка-вшанування, виставка-вікторина, виставка-подорож, виставка-знайомство, виставка-феєрія, виставка-презентація тощо.

Цікавими для користувачів бібліотеки будуть журнальна ігротека, книжковий фуршет, літературна кав’ярня, бібліотусовка ерудитів, книжкові посиденьки, ювілейна мозаїка, літературний подіум, творчий конкурс на кращу рекламу книги тощо.

У День ювілярів-письменників і книг «Ювілейний Зорепад» можна провести карнавали літературних героїв улюблених книг, фестивалі дитячого читання та творчості, підготувати слайд-презентації книг-ювілярів і письменників-ювілярів 2015 року, електронні презентації за творами письменників-ювілярів, буктрейлери тощо.

Згідно Указу Президента України № 604/2012 від 19.10.2012 р.

Літературний герой - це виразник сюжетної дії, яка розкриває зміст творів літератури, кіно, театру.

Ука́з Президе́нта Украї́ни - це правовий акт глави держави, який видається з найважливіших питань, віднесених до його компетенції. Укази можуть мати як нормативний, так і ненормативний (правозастосовний характер).

«Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» 2015 рік оголошений Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни. А враховуючи буремні події, які відбуваються сьогодні у державі, вважаємо, що доречним під час Тижня буде проведення заходів, присвячених патріотичному вихованню. Це можуть бути огляди документів, представлених на книжково-ілюстративних виставках: виставка-фактограф, виставка-реквієм, виставка-спогад, виставка-вшанування, виставка-заклик на теми: «Прочитана книга про війну – мій подарунок Перемозі», «І пам'ять про війну нам книга оживляє». «Війна у пам’яті, біль у серці», «Війни священні сторінки», «Грими набатом 1945 рік»; презентація виставки однієї книги: «Слідами великого рейду» Г.Базими, «Від Путивля до Карпат» С.А.Ковпака, «Була війна…» В.П’янкова; літературна акція «Прочитай книгу про війну»; година шани ветеранів «Схиляємо голови низько»; літературно-мистецький вернісаж «Про подвиг дідів вам розкажуть онуки», на якому представити дитячі твори, малюнки до прочитаних книг на воєнну тематику.

У час Інтернету, коли потрібна інформація здобувається дуже швидко і легко, не слід забувати про інформаційну функцію бібліотеки та формування читацької культури користувачів. Нетрадиційно вирішувати ці завдання допоможуть заходи із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій і мультимедійних засобів.

Інформац́ійно-комун́ікаційні технол́огії (ІКТ, від англ. Information and communications technology, ICT) - часто використовується як синонім до інформаційних технологій (ІТ), хоча ІКТ це загальніший термін, який підкреслює роль уніфікованих технологій та інтеграцію телекомунікацій (телефонних ліній та бездротових з'єднань), комп'ютерів, підпрограмного забезпечення, програмного забезпечення, накопичувальних та аудіовізуальних систем, які дозволяють користувачам створювати, одержувати доступ, зберігати, передавати та змінювати інформацію. Іншими словами, ІКТ складається з ІТ, а також телекомунікацій, медіа-трансляцій, усіх видів аудіо і відеообробки, передачі, мережевих функцій управління та моніторингу. Вираз вперше було використано в 1997 році у доповіді Денніса Стівенсона для уряду Великої Британії, який посприяв створенню нового Національного навчального плану Великої Британії в 2000 році.

За допомогою активного впровадження бібліотеками комп`ютерних технологій користувачі бібліотек мають змогу знайомитись з художніми шедеврами, здійснювати захоплюючі віртуальні подорожі по кращих музеях, найбільших бібліотеках світу тощо.

У бібліотеках, де є комп’ютери і доступ до Інтернету, дітям цікаво буде здійснити віртуальні мандрівки країною «Комп’ютерленд». Ця форма поєднує можливості Інтернету і книги, адже віртуальні екскурсії проводяться в поєднанні з традиційними методами – бібліографічним оглядом, вікториною, літературною грою. Діти із задоволенням здійснять віртуальну подорож в Діснейленд, де подивляться мультфільм Уолта Діснея, а «повернувшись» в реальний світ, познайомляться з його книжками. На сайтах дитячих бібліотек України можна знайти приклади віртуальних екскурсій по бібліотеці, рідному місту, вікторин в режимі on-line, слайд-презентацій.

Віртуа́льна екску́рсія - організована підбірка фото та відео зображень про видатні місця, іноді з текстовим або аудіо супроводом та засобами навігації; також - перегляд такої підбірки.

Волт Дісней (англ. Walt Disney МФА: [ˈwɔlt ˈdɪzni] Во́лт Ди́зні, при народженні Волтер Елаяс Дісней англ. Walter Elias Disney, *5 грудня 1901 - †15 грудня 1966) - американський художник-мультиплікатор, кінорежисер, актор, сценарист і продюсер, засновник компанії «Walt Disney Productions», яка дотепер перетворилася на медіаімперію «The Walt Disney Company».

Світ Світ - назва планети Земля з людської точки зору, як місце заселене людськими істотами. Термін часто вживається для означення суми людського досвіду та історії, людського стану взагалі. На земній кулі проживає понад 7 мільярдів людей.

Дитячі бібліотеки України Мережа спеціалізованих бібліотек для дітей є складовою бібліотечної системи України, сукупністю однорідних бібліотек, об’єднаних спільністю завдань, принципів діяльності, організаційних рішень та територією розташування.

У День бібліотворчості «Фабрика ідей від талановитих дітей» доцільно провести конкурс на кращу рекламу книги «Розкажи з любов’ю про книгу», майстер-клас з виготовлення книжкової закладки «Оригінальні прикраси для книжок», флешмоб дитячої творчості «Про що я написав би книгу», «Повертайтесь додому живими».

Голосні читання улюблених творів пробудять у дітях інтерес до читання, стануть заохоченням їх до читацької культури, спілкування, радісних відкриттів світу літератури у День голосного читання «Читай із задоволенням». Бібліотекарі можуть познайомити найменших користувачів з книгами «Пригоди маленького мурашки Геші» О.Виноградова, «Мурахи не здаються» Ондржея Секори (серія «Дитячий бестселер»), «Пес лопух узяв слід»
Н.Єгорової (серія «Читай! Відгадуй! Грай!»), «Пірати Котячого моря» А.Амосової і В. Замаренка (серія «Морські пригоди»), «Олексій Веселик і
Жар-Птиця» В.Нестайка, «Разом веселіше», «Пригоди лицаря Морквицаря», «Паровозик Пузя» А. Коршунової, «Рідні небеса» Д. Білоуса, «Читаночка», «Дударики» П. Воронька, «Димчасте чудо» А. Стародуба. А потім на відвідувачів чекатиме нова література, представлена на книжковій виставці «Візок чудових казок».

У День закриття Тижня можна провести акцію «Віддамо книги в надійні руки», яка надасть змогу усім бажаючим не тільки познайомитись з новими книгами та періодикою, а й отримати в подарунок книгу від друзів бібліотеки або ж подарувати принесену з дому книгу охочим відвідувачам бібліотеки.Найяскравіші події Тижня необхідно висвітлювати у засобах масової інформації – на шпальтах газет, власних бібліотечних сайтах і блогах та електронних ЗМІ мережі Інтернет.

Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.

Засоби масової інформації Засоби масової інформації (ЗМІ), мас медіа (Mass media) - преса (газети, журнали, книги), радіо, телебачення, інтернет, кінематограф, звукозаписи та відеозаписи, відеотекст, телетекст, рекламні щити та панелі, домашні відеоцентри, що поєднують телевізійні, телефонні, комп'ютерні та інші лінії зв'язку.Скачати 56.24 Kb.

  • День ювілярів -письменників і книг
  • День бібліотворчості
  • День ювілярів-письменників і книг
  • Указу Президента України
  • «Комп’ютерленд»
  • Уолта Діснея
  • День бібліотворчості «Фабрика ідей від талановитих дітей
  • День голосного читання «Читай із задоволенням
  • День закриття Тижня