Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаМетодичні вказівки до виконання лабораторних робіт із дисципліни «Холодильні установки»

Скачати 126.05 Kb.

Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт із дисципліни «Холодильні установки»
Скачати 126.05 Kb.
Дата конвертації27.05.2017
Розмір126.05 Kb.
ТипМетодичні вказівки

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

3889 МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до виконання лабораторних робіт

із дисципліни «Холодильні установки»

для студентів спеціальності

6.05060403 «Холодильні машини і установки»

денної форми навчанняСуми


Сумський державний університет

2015


Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт із дисципліни «Холодильні установки» / укладачі: С. С. Мелейчук, Ю. С. Мерзляков. – Суми : Сумський державний університет, 2015. – 20 с.
Кафедра технічної теплофізики

ЗМІСТ
С.

Загальні вказівки …………………………………………..

4

Лабораторна робота 1. Неповне розбирання і збирання поршневого компресора………………..............

4


Лабораторна робота 2. Визначення теплових характеристик повітряного конденсатора холодильної машини……………………………...………………………

10


Лабораторна робота 3. Вивчення конструкції компресорного агрегата побутового холодильника……..

14


Список рекомендованої літератури……………………….

19


ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ

Ці методичні вказівки призначені для виконання лабораторних робіт із дисципліни «Холодильні установки». У рамках дисципліни виконуються три лабораторні роботи, що мають на меті закріпити знання з устаткування складових компонентів холодильної машини.

До виконання лабораторної роботи допускаються студенти, які пройшли інструктаж із техніки безпеки під час проведення лабораторних робіт.

Холодильна машина - пристрій, що служить для відводу теплоти від охолоджуваного тіла при температурі нижчій, ніж температура навколишнього середовища. Процеси, що відбуваються в холодильних машинах, є окремим випадком термодинамічних процесів, тобто таких, в яких відбувається послідовна зміна параметрів стану робочої речовини: температури, тиску, питомого обсягу, ентальпії.
Охорóна прáці (рос. охрана труда; англ. labour protection; нім. Arbeitsschutz m) - це: система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини в процесі трудової діяльності; діюча на підставі відповідних законодавчих та інших нормативних актів система соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, що забезпечують збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці. дозвіл на початок робіт підвищеної небезпеки, який необхідний організації чи підприємству, хто працює в будівництві.

Протоколи лабораторних робіт оформлюються на аркушах паперу форматом А4 з виконанням необхідних ескізів та розрахунків і захищаються в установленому порядку.


ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 1

Неповне розбирання і збирання поршневого компресора»
1.1. Мета роботи

Метою роботи є ознайомлення з будовою основних вузлів поршневого холодильного компресора шляхом неповного розбирання та збирання.

1.2. Устаткування та прилади для роботи

Як лабораторне устаткування використовується холодильний поршневий компресор ФВ6 – вертикальний, двоциліндровий, одноступінчастий, непрямотечіний (рис. 1.1).

Поршневий компресор - тип компресора, принцип роботи якого базується на використанні механічного пристрою поршневого типу для збільшення тиску газу шляхом компресії (зменшення об'єму). Компресори даного типу широко застосовуються в машинобудуванні, енергетичному обладнанні, автомобілебудуванні, хімічній промисловості, холодильній та кріогенній техніці.
Лаборато́рне обла́днання (устаткува́ння) (рос. лабораторное оборудование, англ. laboratory equipment, нім. Laborausstattung (-ausrüstung) f) - обладнання лабораторій, яке дозволяє аналізувати, робити вимірювання, моделювати технологічні процеси в реальних умовах, а також готувати проби різних матеріалів і робити їх дослідження.
Номінальна холодопродуктивність – 7 кВт при 1440 об/хв. Діаметр циліндра – 67,5 мм, хід поршня – 50 мм.

Картер компресора 1 вилитий із чавуну з розширювальним верхнім отвором, що забезпечує монтаж колінчастого вала 2 разом із шатунно-поршневою групою 3.

Колі́нчастий вал - вал (чи вузол у випадку складеного валу) складної форми, призначений для перетворення зворотно-поступального руху (наприклад, поршня) в обертальний навколо своєї осі, що має шийки, зміщені від осі обертання для кріплення шатунів, від яких сприймає зусилля і перетворює їх в крутний момент.
На торцевій передній стінці монтується рознімний корпус корінного підшипника 4 з камерою сальника 5 і кришкою 6. На вилитому з чавуну блоці циліндрів із ребрами 7 виконано фланцеві приливання для всмоктувальної і нагнітальної порожнин.
Блок цилі́ндрів (англ. cylinder block) - група циліндрів поршневої машини, виготовлених в одному загальному виливку, який є основною деталлю дво- і більше циліндрового поршневого двигуна внутрішнього згоряння або поршневого компресора.
Колінчастий вал 2 виконаний зі сталі марок 45, 40Х, штампований, двоколінчастий зі шпонкою і з різзю для кріплення маховика. Шийка вала оброблена шліфуванням за 7–8-м класами. Вал спирається на два підшипники: кульковий передній 8 та роликовий задній 9.

Рисунок 1.1 – Компресор ФВ-6

Шатуни 10 стальні з нижньою рознімною головкою, залитою бабітом (марка Б-83, Б-16), і бронзовою втулкою (марка Бр 6,5–1,5), запресованою у верхню головку. З’єднання нижньої головки шатуна виконується за допомогою шатунних болтів 11. Шатунні болти виготовляють з якісної легованої сталі марок 38ХА, 40ХА. Різь дрібна, метрична, збіг різі плавний. Гайки шатунних болтів виконують корончастими під шплінт, що забезпечує захист від самозгвинчування.

Поршні 12 виконано з алюмінієвого сплаву марки Ал-5 із трьома поршневими кільцями.

Лего́вана сталь або спеціальна сталь - сталь, яка містить добавки інших металів з метою надання їй тих чи інших властивостей. Як легуючі елементи найчастіше застосовують хром, нікель, манган, силіцій, вольфрам, молібден і ванадій, значно рідше - кобальт, титан, берилій та інші метали.
Поршневе́ кільце́ (англ. piston ring) - металевий круглий пружний елемент з відносно високим рівнем деформації. Монтується у відповідній і кільцевій канавці на зовнішній боковій поверхні поршня. Поршневе кільце, рухаючись зворотно-поступально та (чи) обертово, забезпечує ущільнення під час перепаду тиску газу або рідини по поверхнях: робоча поверхня кільця - поверхня циліндра, торцева поверхня кільця-поверхня канавки.
Алюмі́ній (також глинець) - хімічний елемент 3 групи періодичної системи, його атомний номер 13, відносна атомна маса 26,9815. В природі існує єдиний стабільний ізотоп 27Al. Третій за вмістом елемент (і найпоширеніший метал) земної кори (після кисню і кремнію), що становить приблизно 8 % від її маси.
Два кільця – ущільнювальні, одне – маслознімне. Ущільнювальні кільця встановлюються у верхніх канавках поршня і створюють пружне рухоме ущільнення в зазорі між стінкою циліндра і рухомим поршнем. Маслознімне кільце встановлене в нижній частині поршня і призначене для видалення залишків масла. Виконане із щілинними отворами, розміщеними по колу посередині кільця.

Поршневий палець 13 призначений для рухомого з’єднання поршня із шатуном. Виконаний порожнистим зі сталі Ст3,
сталь 20. Зовнішню поверхню пальця цементують на глибину 0,4–0,6 мм із подальшим загартовуванням, потім шліфують до досягнення потрібного діаметра отвору в поршні з допуском на холодну пресову посадку. Для запобігання осьовому переміщенню пальця в кільцевих виточках отворів поршня встановлюють пружинні кільця.

Циліндри зверху закриваються чавунною клапанною дошкою 14 і коробчастою чавунною кришкою 15 із внутрішньою перегородкою. Клапанна дошка і кришка ущільнені паронітовою прокладкою і кріпляться до блока циліндрів болтами.

Клапани холодильного поршневого компресора є самодіючими: вони відкриваються і закриваються самі під дією різниці тисків. Пружні сили пружин використовуються для швидкого закриття клапана, а також переборення інерції пластин при вирівнюванні тисків з обох боків.

Си́ли пру́жності - сили, що виникають в тілі при його пружній деформації, викликані цією деформацією. Є окремим випадком потенційних сил. Наближено описуються законом Гука
На клапанній дошці 1 (рис. 1.2 а) розміщені п’ятачкові нагнітальні клапани 3 і смугові всмоктувальні клапани 2. Нагнітальний клапан (рис. 1.2 б) складається з п’ятачкової пластини 4, пружини 5, буферної пружини 6, траверси 7 та деталей кріплення. Сідлом служить поверхня клапанної дошки. Клапанна пластина круглої форми притерта до кільцевого виступу на клапанній дошці й притиснута пружиною пластини. Розетка 8 забезпечує спрямування пластин при їх зворотній посадці у гніздо. Буферна пружина підтримує клапан у зібраному вигляді й призначена для усунення гідравлічних ударів шляхом максимального відкриття прохідного отвору клапана у разі потрапляння в циліндр рідкого холодильного агента.aб

Рисунок 1.2 : а – клапанна дошка; б – нагнітальний клапан

Усмоктувальний клапан складається із декількох самопружних пластин стрічкової форми. Сідлом служить стальна накладка з отворами щілинної форми, розеткою – клапанна дошка, в якій виконано пази, що відповідають прогинанню пластин. Під дією різниці тисків у всмоктувальній порожнині та циліндрі стрічка прогинається і відкриває прохід парів холодильного агента через щілини.

Змазування тертьових частин, відбувається шляхом розбризкування мастила. Для запобігання витіканню мастила в місці виходу колінчастого вала з корпусу встановлюються сильфонні сальники (рис. 1.3).Рисунок 1.3 – Сальник сильфонний

Сильфонний сальник установлюється на вал 1 і складається із сильфона 2, бронзового 3, стального 4 і гумового 5 кілець, пружини 6, кільця 7, двох півкілець 8 та напрямного стакана 9. На вал компресора встановлюється кільце зі спеціальної фреоно-маслостійкої гуми. На нього надіте стальне кільце. Обидва кільця обертаються разом із валом. Бронзове кільце припаяне до торцевої кромки сильфона. Циліндрична пружина, що розтягує сильфон, із рівномірним зусиллям притискає бронзове кільце до площини стального кільця. Бронзове кільце, пружина та сильфон нерухомі. Сальник забезпечує ущільнення по валу за рахунок щільного прилягання гумового кільця до вала компресора. Додаткове ущільнення створюється змащувальним мастилом, що знаходиться в камері сальника, у вигляді рідинного затвора.

Приведення компресора здійснюється клиновими пасами через шків-маховик. Запірні вентилі компресора двоходові і встановлені на стінках блока циліндрів.

1.3. Зміст і порядок проведення роботи:


 • ознайомитися зі складовими елементами холодильного поршневого компресора;

 • виконати неповне розбирання і збирання компресора (зняти кришку клапанів, клапанну дошку, всмоктувальний та нагнітальний клапани, поршень, поршневий палець, верхню та нижню головки шатуна);
  Поршневи́й па́лець (англ. gudgeon pin (UK) або англ. wrist pin (US)) - деталь типу «палець» кривошипно-шатунного механізму поршневих двигунів або насосів, що забезпечує шарнірне з'єднання шатуна з поршнем.


 • виконати ескізи із нанесенням основних розмірів таких деталей: клапанної дошки, всмоктувального та нагнітального клапанів, поршня, поршневих кілець, поршневого пальця, шатуна).

1.4. Контрольні питання:

 • склад шатунно-поршневої групи, типи клапанів, поршневих кілець, поршня;

 • прилади для визначення зношування деталей компресора;

 • тип та спосіб змащування, основні вимоги, що висуваються до змащувальних матеріалів;

 • види ремонту (дрібний, середній, капітальний);

 • способи з’єднання компресора з електродвигуном;

 • способи охолодження компресора.

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 2

Визначення теплових характеристик повітряного конденсатора холодильної машини
2.1. Мета роботи

Метою роботи є вивчення конструкції та визначення теплових характеристик повітряного конденсатора холодильної машини.

2.2. Устаткування та прилади для роботи

Лабораторні випробування проводяться на базі компресорно-конденсаторного агрегата ВС0,73. Компресорно-конденсаторний агрегат розрахований на номінальну холодопродуктивність 815 Вт при розрахунковій температурі випаровування холодильного агента –15 ℃.

Залежно від температури кипіння розрізняють такі види виконання агрегатів: Н (низькотемпературні) для температур кипіння –40…–25 ℃ на R404А;

Температу́ра (то́чка) кипі́ння і конденса́ції (рос. температура кипения; англ. boiling point; нім. Siedetemperatur f) - температура, при якій пружність насиченої пари дорівнює зовнішньому тискові; при досягненні цієї температури рідина починає кипіти.
С (середньотемпературні) для температур кипіння –25…–10 ℃ на R12, R22, R134а, R404А;
В (високотемпературні) для температур кипіння –10… 10 ℃ на R12, R22, R410А.

У компресорно-конденсаторному агрегаті ВС0,73


(рис. 2.1) використовується герметичний поршневий компресор 1 із частотою обертання 25 с-1, розміщений на штампованій плиті 2.
Частота́ (англ. frequency) - фізична величина, що дорівнює кількості однакових подій за одиницю часу. Вона є характеристикою будь-яких процесів, які регулярно повторюються (кількість подій за одиницю часу) або величиною, що виражає: кількість рухів, коливань, повторень за одиницю часу тощо.
Там само розміщений конденсатор 3 з дифузором 4. Для збирання рідкого холодильного агента використовується вертикальний ресивер 5 із двоходовим запірним вентилем 6. Для запобігання потраплянню вологи в конденсатор використовується фільтр-осушувач 7. На кожусі компресора встановлено двоходовий всмоктувальний запірний вентиль 8.

Рисунок 2.1 – Компресорно-конденсаторний агрегат ВС0,73
Перевагами герметичних агрегатів порівняно з агрегатами відкритого типу є менші габаритні розміри і маса, менша вібрація та безшумність роботи, простота експлуатації й висока надійність і довговічність роботи.

У складі агрегата ВС0,73 використовується повітряний конденсатор з трьох однакових секцій типу ФГК 0,7. У кожній секції по 14 труб загальною площею поверхні 3,5 м3.

Пло́ща пове́рхні - площа заданої поверхні. Грубо кажучи, є числовою характеристикою «кількості» поверхні. Вимірюється в квадратних одиницях довжини.
Крім того, використовується малогучний вентилятор типу К-95 із широкими лопатями й дифузором. Це дозволило покращити аеродинамічні характеристики, знизити температурний рівень компресора і зменшити габаритні розміри конденсатора.

Конденсатор – це теплообмінний апарат, у якому тепло від холодильного агента, що надходить із компресора, передається охолоджувальному середовищу (повітрю).

Теплообмі́нні апара́ти - пристрої, в яких здійснюється теплообмін між двома або декількома теплоносіями або між теплоносіями і твердими тілами (стінкою, насадкою). Використовуються у багатьох галузях промисловості.
Процес теплопередачі в конденсаторі проходить при відносно високому тиску. Теплопередача від холодильного агента до охолоджувального середовища здійснюється за наявності різниці температур між охолоджувальним середовищем і холодильним агентом. Процес теплопередачі складається із процесів передачі тепла: від холодильного агента до стінки труб конденсатора, через стінку труб, від стінки труб до охолоджувального середовища.

Інтенсивність тепловіддачі з боку холодильного агента до стінок труб залежить від холодильного агента, характеру утворення конденсату, швидкості його видалення з поверхні, вмісту в системі повітря. Інтенсивність проходження тепла через стінки труб залежить від їх теплопровідності й ступеня забруднення маслом, водяним каменем, пилом. Інтенсивність тепловіддачі від стінок труб до охолоджувального середовища залежить в основному від температури середовища й швидкості її руху.

Фільтр-осушувач типу ФОС-40 знаходиться поза ресивером, що дає змогу виконувати регенерацію абсорбенту. Всі рознімні з’єднання виконуються паянням або зварюванням, що зменшує можливість витікання.

Компресорно-конденсаторний агрегат комплектується електричним щитом керування Щ-11 із магнітним пускачем


П6-121 та автоматичним вимикачем, призначеним для роботи в трифазній мережі напруги 380 В.
Автомати́чний вимика́ч - це контактний комутаційний апарат, що спроможний вмикати, проводити та вимикати струм, коли електричне коло у нормальному стані, а також вмикати, проводити протягом певного встановленого часу і вимикати струм при певному аномальному стані електричного кола.

2.3. Зміст і порядок проведення роботи: • ознайомитися зі складовими елементами компресорно-конденсаторного агрегату;

 • увімкнути агрегат та при досягненні стаціонарного режиму роботи зняти основні вимірювані дані і занести їх до таблиці 2.1;

 • за відомими залежностями розрахувати теплоту конденсації повітряного конденсатора;

 • виконати ескіз конденсатора з нанесенням основних розмірів.

Таблиця 2.1 – Основні вимірювальні параметри та параметри, що розраховуютьсяt'п ,

t"п ,

Vп , м3

nвент , об/хв

Qкд , Вт

2.4. Контрольні питання:

 • переваги та недоліки компресорних агрегатів закритого типу порівняно з компресорними агрегатами відкритого типу;

 • класифікація та розшифрування маркування малих холодильних машин;

 • переваги та недоліки повітряного конденсатора порівняно з водяним;

 • основні фактори, що впливають на ефективність теплопередачі в повітряному конденсаторі.

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 3

Вивчення конструкції компресорного агрегата

побутового холодильника

3.1. Мета роботи

Метою роботи є визначення будови та принципу дії компресорного агрегата побутового холодильника.

3.2. Устаткування та прилади для роботи

Побутові холодильники призначені для короткочасного зберігання охолоджених та заморожених продуктів. Побутовий холодильник являє собою металічну шафу з холодильною камерою й автоматизованою холодильною машиною.

У зв'язку зі специфічними умовами експлуатації побутових холодильників у житлових приміщеннях до них ставляться високі вимоги: 1. повна автоматичність роботи – власникові холодильника варто виконувати лише найпростіші операції щодо догляду за ним;
  Умо́ви експлуата́ції - сукупність факторів, що діють на виріб при його експлуатації і впливають на функціювання й працездатність цього виробу.
  Житло́, осе́ля, домі́вка, поме́шкання - квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, кімнати в квартирах чи одноквартирних будинках, а також інші приміщення, призначені для постійного або тимчасового проживання людей, що завершені будівництвом та віднесені у встановленому порядку до житлового фонду.


 2. велика надійність і довговічність роботи – як правило, холодильник не повинен вимагати істотного ремонту за весь термін служби, тривалість якого повинна становити 15–20 років;

 3. повна безпека – її гарантують підбором матеріалів, високою якістю виготовлення, а також засобами автоматики;

 4. мінімальний шум (не більше 42 дБ);

 5. мінімальні габаритні розміри при певному корисному об’ємі;

 6. якомога більш низька первісна вартість і малі експлуатаційні витрати.

Принципова схема побутового холодильника наведена на рис. 3.1.

Рисунок 3.1 – Принципова схема побутового холодильника

Корпус побутового холодильника стальний зварної конструкції.

Принципо́ва схе́ма - схема, що визначає повний склад елементів і зв'язків між ними і, як правило, дає детальне уявлення про принципи роботи виробу (установки).
Між стінками корпусу і камери прокладено тепловий ізоляційний матеріал.

Згідно із принциповою схемою (рис. 3.1) холодильна машина побутового холодильника КХ-240 складається з: герметичного компресора 1 з електродвигуном 2, що розміщується в кожусі 3, конденсатора повітряного охолодження 4, фільтра-осушувача 5, капілярної трубки 6, випарника 7, всмоктувальної трубки 8 та підвісних пружин 9.

Повітряне охолодження - охолодження деталий машин, агрегатів або інших елементів, яке досягається за рахунок теплообміну між об'єктом охолодження та повітрям. Ефективність охолодження визначається кількістю теплової енергії, яка відводиться від охолоджуваної поверхні, яка, в свою чергу, визначається різницею температур повітря і охолоджуваної поверхні, та площею охолоджуваної поверхні.

Герметичний компресор ФГ-0,1 (рис. 3.2) із вертикальним валом і горизонтальним циліндром. Частота обертання –


3 000 об/хв, діаметр циліндра – 22 мм, хід поршня – 12 мм. Холодопродуктивність – 116 Вт при tо = –20 ℃, tк = 55 ℃. Механізм руху кривошипно-кулісний: усередині куліси 7 переміщується повзун 8 за допомогою кривошипа 6. Поршень 5 припаяний до куліси 7. Як масляний насос використовується вал 11, в якому виконано вертикальний отвір, зміщений відносно осі. Мастило під дією відцентрової сили подається в спіральні канавки на поверхні корінної і шатунної шийок вала. Клапани пружні консольні. Усмоктувальний і нагнітальний глушники відлиті разом із корпусом 3. Циліндр 4 і статор 2 приєднані до корпуса 3 болтами. Віброізолятори 13 внутрішні, пружинні, нагнітальна трубка 9 пружна, тому вібрації компресора передаються на корпус послабленими. Кришка 10 зварного кожуха 1 обмежує пересування корпусу вгору в місцях установлення штифтів віброізоляторів 12.

Конденсатор виконаний з алюмінію, прокатно-зварювальний, у формі плоскої плити з поверхнею 0,75 м2. Конденсатор виконується з двох алюмінієвих листів завтовшки 3 мм. На площину однієї поверхні спеціальною фарбою наноситься рисунок каналів і закривається іншою заготовкою. Складені таким чином алюмінієві листи зварюються під тиском, а незвареними залишаються місця з нанесеною фарбою. Після зварювання канали розширюють шляхом подавання в них води під тиском 8 МПа.
Рисунок 3.2 – Герметичний компресор ФГ–0,1

Випарник алюмінієвий, прокатно-зварний із системою внутрішніх каналів, в яких кипить фреон. Метод виготовлення аналогічний методу виготовлення конденсатора.

Фільтр-осушувач являє собою гільзу діаметром 14 мм, заповнену зернами силікагелю розміром 0,5–1,5 мм. Дроселювальним пристроєм є капілярна трубка, виготовлена з міді внутрішнім діаметром 0,8 мм і довжиною
3,2 м, під’єднана однією стороною до фільтра, іншою – до стінки випарника.

Електрообладнання холодильника складається з електродвигуна, пускової і теплової контактних груп та електролампи з вимикачем. Електродвигун компресора вбудований, змінного струму, асинхронний, однофазний із пусковою обмоткою і короткозамкненим ротором потужністю 100 Вт.

Змі́нний струм - електричний струм, сила якого періодично змінюється з часом.
У холодильнику встановлено теплове реле марки РТП-1 і термостат марки АРТ-2.

3.3. Зміст та порядок проведення роботи:


 • ознайомитися зі складовими елементами герметичного компресора;

 • ознайомитися із принципом дії кривошипно-кулісного механізму;

 • ознайомитися із принципом дії клапанної системи та зробити їх ескіз із нанесенням основних розмірів складових частин;

 • побудувати електричну схему герметичного компресора.
  Електри́чна схе́ма - це технічний документ, що містить у вигляді умовних графічних зображень чи позначень інформацію про будову виробу, його складові частини та взаємозв'язки між ними, дія якого ґрунтується на використанні електричної енергії.


3.4. Контрольні питання:

 • складові елементи побутового холодильника;

 • вимоги, що ставляться до побутового холодильника;

 • принцип дії кривошипно-кулісного механізму;

 • принцип дії клапанного механізму.

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Холодильные машины : учебник / Н. Н Кошкин,
И. А. Сакун, Е. М. Бамбушек и др. ; под общ. ред. И. А. Сакуна. – Л. : Машиностроение, 1985. – 510 с.

2. Канторович В. И. Устройство, монтаж и ремонт холодильных установок : учеб. пос. / В. И. Канторович,


И. М. Гиль. – 4-е изд., перераб. и доп. – М. : Агропромиздат, 1985. – 320 с.

3. Чумак И. Г. Холодильные установки : учебник /


И. Г. Чумак, В. П. Чепурненко, С. Г. Чуклин. – 2-е изд., перераб. и доп. – М. : Легкая и пищевая пром-сть, 1981. – 280 с.

4. Якобсон В. Б. Малые холодильные машины /


В. Б. Якобсон. – М. : Пищевая промышленность, 1977. – 368 с.

Скачати 126.05 Kb.

 • ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 1 Неповне розбирання і збирання поршневого компресора»
 • ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 2 Визначення теплових характеристик повітряного конденсатора холодильної машини
 • ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 3 Вивчення конструкції компресорного агрегата побутового холодильника
 • СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ