Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаМетодичні вказівки до вивчення операційної оболонки Windows Commander

Скачати 278.48 Kb.

Методичні вказівки до вивчення операційної оболонки Windows Commander
Скачати 278.48 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації13.03.2017
Розмір278.48 Kb.
ТипПрограма
  1   2

Методичні вказівки до вивчення операційної оболонки Windows Commander

Windows Commander
Мета: Ознайомитися з можливостями програми Windows Commander.
Програма Windows Commander призначена для виконання різноманітних операцій над файлами і каталогами. За допомогою цієї програми можна легко копіювати і переміщати файли і каталоги, створювати їх, виконувати пошук і переглядати інформацію в зручній для користувача формі, а також виконувати (найчастіше за допомогою однієї миші) багато інших необхідних операцій.
Програма (фр. programme письмове оголошення, порядок денний, від грец. prógramma вказівка) - заздалегідь затверджена (визначена) дія.
Кори́стува́ч - той, хто користується чим-небудь - майном, землею, комп'ютером тощо.
Можливість - це дія, що може відбутися або ні (можливо, приїду, а, можливо, і ні). Можливість можна забезпечити чи покладатись на «авось» та якось буде. Альтернатива дає шанс, але не гарантує без відповідних дій забезпечення результату і адекватності та конструктиву діяльності.
Катало́г (рос. каталог, англ. catalogue, нім. Katalog m) - список, перелік книг, карт, рукописів, картин тощо, складений у певному порядку, щоб полегшити їхній пошук. Розрізняють алфавітний та систематичний каталоги.

З погляду користувача, програма Windows Commander являє собою вдале сполучення інтерфейсу такої популярної програми як Norton Commander, і всіх можливостей систем Windows 95, Windows 98 - програми Проводник, вікна "Сетевое окружение" і вікно "Мой компьютер". Звідси і назва самої програми - Windows Commander.


5.1 Вікно Windows Commander

 Запустіть програму Windows Commander із Головного меню системи або за допомогою ярлика на Робочому столі. У результаті Ви побачите вікно Windows Commander.

Вікно Windows Commander нагадує програму Norton Commander.

У верхній частині вікна Windows Commander висвітлюється Головне меню програми. Під меню, як це прийнято в інтерфейсах сучасних програм, знаходиться Панель інструментів.

Результат, пі́дсумок, (заст. ску́ток, вислід) - кінцевий наслідок послідовності дій. Можливі результати містять перевагу, незручність, вигоду, збитки, цінність і перемогу. Результат є етапом діяльності, коли визначено наявність переходу якості в кількість і кількості в якість.
Панель інструментів Пане́ль інструме́нтів (англ. toolbar) - елемент графічного інтерфейсу користувача, призначений для розміщення на ньому кількох інших елементів.

Під Панеллю інструментів може висвітлюється (одна або дві) Панель дисків для швидкої зміни диска.

Нижче може висвітлювати Рядок вибору дисків, де також можна перемінити диск на активній панелі і, крім того, побачити інформацію про вільний дисковий простір. Також тут знаходяться кнопки швидкого повернення в кореневий каталог і в батьківський каталог.


Примітка! У цій лабораторній роботі будемо користуватися терміном каталог замість папка, тому що Windows Commander висвітлює саме структуру каталогів як у МS DOS, а не структуру комп'ютерної системи, як це було у вікнах "Проводник” і "Мой компьютер".

У центральній частині вікна програми Windows Commander розташовуються дві панелі (ліві і права), у яких висвітлюється вміст каталогів (папок). Панелі автономні, за винятком тих випадків, коли в одній з них виконується перегляд змісту того документа або папки, який виділений в сусідній панелі.

Докуме́нт - базова теоретична конструкція, яка відноситься до всього, що може бути збережене або представлене, щоб служити як доказ для певної мети.
Крім того, при операціях копіювання або переміщення документів із каталогу на одній панелі, за умовчанням в якості приймача даних буде запропоновано каталог, вміст якого висвітлюється в сусідній панелі. Одна з панелей є активною, її заголовок висвітлюється більш контрастнішим кольором. Під рядком заголовка панелі може висвітлюватися рядок заголовків стовпчиків інформації в панелі. В нижній частині кожної панелі розташовується рядок стану.

Під панелями знаходиться командний рядок (по типу командного рядка операційної системи МS DOS).

Переміщення - зміна положення якогось матеріального об'єкту. В фізиці - це переміщення фізичного тіла. Переміщенням також називають вектор, який характеризує цю зміну. Має властивість адитивності. Абсолютна величина переміщення, тобто довжина відрізка, що сполучає початкову й кінцеву точку, вимірюється в метрах у системі СІ та в сантиметрах у системі СГС.
Команди́р частини (підрозділу) - посадова особа командного складу в збройних силах, на котру покладено командування (керівництво) підрозділом, частиною (кораблем), з'єднанням. У більшості країн світу командир є єдиноначальником і несе особисту відповідальність за постійну бойову і мобілізаційну готовність ввіреної йому частини (підрозділу).
Інтерфейс командного рядка (англ. command-line interface, CLI) - різновид текстового інтерфейсу користувача й комп'ютера, в якому інструкції комп'ютеру можна дати тільки введенням із клавіатури текстових рядків (команд).
Операційна система Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
У цьому рядку можна набирати з клавіатури будь-яку команду МS DOS, або ж вибрати команду з списку, який випадає у командному рядку (Історія команд).

Багато з розглянутих елементів вікна Ви можете відключити або включити.

Клавіату́ра (англ. keyboard) - сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних, а також керування виконанням окремих операцій.
Елеме́нт (лат. elementum - стихія, первинна речовина) - нерозкладний (у даній системі) компонент складних тіл, матеріальних систем, теоретичних побудов; будь-який об'єкт, пов'язаний певними відношеннями з іншими об'єктами в єдиний комплекс.

 У рядку меню виберіть підменю "Конфигурация"  команду "Настройка...”.

 У вікні настроювань конфігурації, яке розкрилося, виберіть вкладку "Вид”

 Встановлюючи або знімаючи по черзі прапорці і клацаючи на кнопці "Применить", вивчіть на прикладі зміни вікна Windows Commander призначення кожного з прапорців. Якщо вікно настроювань заважає Вам переглядати зміни вікна Windows Commander відтягніть його.

Коли розберетеся, виберіть вкладку "Цвет". У вікні цієї вкладки можна встановити своє колірне оформлення вікна програми.

 Виберіть вкладку "Шрифт". Тут можна змінити шрифт для всіх написів у вікні програми.

 Закрийте вікно настроювань.

Надалі вікно настроювань ми будемо розглядати не окремо, а в застосуванні до настроювань різноманітних режимів роботи.

  1   2


Скачати 278.48 Kb.

  • 5.1 Вікно Windows Commander
  • Панель інструментів