Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка«Ми за безпечний Інтернет»

Скачати 32.35 Kb.

«Ми за безпечний Інтернет»
Скачати 32.35 Kb.
Дата конвертації29.03.2019
Розмір32.35 Kb.
Ми – за безпечний Інтернет Тема: «Ми – за безпечний Інтернет». Мета: ознайомити учнів з поняттям і можливостями Інтернету; правилами безпечного користування Інтернетом; розвивати комунікативні вміння, аналітичні вміння. Хід заняття: 1. Вступ. Бесіда. - Згадайте, що таке інформація - Чи потрібна вона людині Для чого - Яка може бути інформація (корисна, другорядна) - Як ми отримуємо інформацію - Що таке Інтернет - Хто є користувачами Інтернету - Для чого використовують Інтернет - Чи знає хтось, як день сьогодні пов’язаний з Інтернетом Сьогодні День безпеки в мережі Інтернет, який відзначають у всьому світі.

Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.

Україна приєдналася до цього дня в 2009 р. - Чому саме про безпеку - Чим же може бути небезпечний Інтернет Проблема безпеки дітей в Інтернеті постала сьогодні особливо гостро в усьому світі. Адже аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі молодшає.

Всесві́тня мережа (англ. World Wide Web, скорочено: WWW; також: всемережжя, веб або тене́та) - найбільше всесвітнє багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: десятки мільйонів пов'язаних між собою документів, що розташовані на комп'ютерах, розміщених на всій земній кулі.

Ми - за безпечний Інтернет Насправді, що таке Інтернет Електронний океан, таємнича стихія, увязнена в кремнієвих кристалах і мідних проводах сучасних компютерів. Неіснуючий всесвіт, що інший раз здається реальнішим, ніж наш матеріальний, справжній світ. Те, що вривається у кожен будинок, обвиває всю планету і свідомість всіх людей тугою мідно-кремнієвою павутиною; щось позаземне, незбагненне людському розуму, нікому не видиме, але всі це відчувають... Справді, ніхто не заперечуватиме, що тепер Інтернет відіграє важливу роль у житті людей. Просто вражає, скільки часу у нас забирає Інтернет. Якщо хтось кожного дня буде користуватися мережею принаймні 4 години, то, досягнувши шістдесятирічного віку, 10 років свого життя він просидить перед екраном комп’ютера. Але, погодьтесь, ніхто б не хотів, щоб на його надгробку вигравіювали слова: «Тут спочиває відданий Інтернетчик, який присвятив Інтернету шосту частину свого життя». Сьогодні Інтернетом користується понад чверть населення земної кулі - 1,9 млрд. чоловік. Середній рівень Інтернет - проникнення в світі наближається до 30, а в розвинених європейських країнах цей показник досягає 70.

Євро́па (іноді Евро́па) - частина світу в Північній півкулі.

В Україні ця цифра становить 10-12 млн. осіб - близько чверті населення країни. При цьому діти потрапили в Мережу значно раніше за дорослих. На тлі стабільно високого рівня користування Інтернетом серед дітей віку 11-14 і 15-17 років, також зростає число дітей молодшого віку (6-10 років). Каталізатором подальшого зростання чисельності Інтернет - населення є проникнення мобільного звязку. Серед дітей від 7 до 10 років практично половина ходить з мобільним телефоном, і практично така ж цифра - близько половини дітей до 10 років - активно користуються Інтернетом.

Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.

Динаміку проникнення Інтернет серед українських дітей можна цілком порівняти зі світовою. Якщо в 2003 році 90 дітей не користувалося ні мобільним звязком, ні телефоном, то вже в 2009 році близько 60 дітей всіх вікових груп не з чуток знають, що таке Інтернет і мобільний телефон. 75 відвідувачів Інтернет - кафе в Україну - діти. На сьогоднішній день 90 підлітків і молодих людей користуються Інтернетом (у школі і вдома).

Мобільна телефонія (англ. mobile telephony) - Впровадження переносних телефонних пристроїв у сучасний побут. Дослідження вказують, що мобільна телефонія суттєво впливає на зміни у способі життя і мисленні сучасних людей.

Мо́лодь - соціально-демографічна група, відокремлена на основі сукупності вікових характеристик і особливостей соціального стану. Молодість як певна визначена фаза, етап життєвого циклу біологічно універсальна, але її конкретні вікові рамки, пов'язаний з нею соціальний статус і соціально-психологічні особливості мають соціально-історичну природу і залежать від суспільного ладу, культури та властивих даному суспільству закономірностей соціалізації.

При цьому 60 дітей та підлітків спілкуються в чатах щодня. Половина дітей проводить в Інтернеті 1-3 години щодня. Кожна десята дитина проводить в Мережі 5-10 годин щодня. Кожна восьма дитина «живе» в Інтернеті. Основною небезпекою для дітей в Інтернеті більшість людей називає дитячу порнографію.

Дитяча порнографія - порнографічні матеріали за участю неповнолітніх. В законодавстві більшості країн міститься сувора заборона на створення і зберігання подібних матеріалів.

Разом з тим, згідно з результатами досліджень, діти найбільш часто зустрічаються з наступними небезпеками в Мережі: агресія; сексуальні домагання; заклики заподіяти шкоду; переслідування, образу; психологічний тиск; шахрайство крадіжки; екстремізм; неетична реклама; порнографія; компютерні віруси. Тим часом «не такий страшний чорт, як його малюють» - це прислівя як ніщо інше наочно демонструє побоювання неофітів щодо Інтернету. Глобальна Мережа, як вікно у світ і інструмент доступу практично до будь-якої інформації, може впливати на здоровя дитини непрямим чином - наприклад, вільний доступ до інформації про наркотичні засоби для однієї дитини лише зміцнить її знання в негативному їх впливі на організм людини, а для іншої - може викликати бажання їх спробувати.

Людське тіло - фізична структура людини, людський організм. Тіло людини утворено клітинами різних типів, характерним чином організується в тканини, які формують органи, заповнюють простір між ними або покривають зовні.

Нарко́тик (від грец. narkoticos - той, що призводить до заціпеніння, одурманюючий) - субстанції природних чи штучних речовин, здатні викликати і фізичну залежність, внаслідок заміщення однієї з речовин-учасників природного метаболізму, і - психічну.

Таких прикладів можна навести дуже багато. Тому грамотний Інтернет- серфінг і знання правил роботи в Мережі безпосередньо повязані зі здоровям юних користувачів.


Скачати 32.35 Kb.