Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаМихайло Тіщенко (Чернівці) Хмурая осень семьдесят шестого

Скачати 18.58 Kb.

Михайло Тіщенко (Чернівці) Хмурая осень семьдесят шестого
Скачати 18.58 Kb.
Дата конвертації04.05.2017
Розмір18.58 Kb.

Михайло Тіщенко (Чернівці)
Хмурая осень семьдесят шестого
У 1976 році для мене простіше було попасти на першість ВЦСПС (практично це була першість Радянського Союзу з спортивного орієнтування, ніж у збірну команду Чернівецької області на першість України– конкурентами були Тумак, Зінченко, Бортник, Шульга, Суворов, Штемплер і ще декілька молодих, але амбітних співвітчизників.
Конкуре́нція - економічний процес взаємодії і боротьби товаровиробників за найвигідніші умови виробництва і збуту товарів, за отримання найбільших прибутків. Водночас - механізм стихійного регулювання виробництва в умовах вільних ринкових відносин.
Чернівці́ - адміністративний, політичний і релігійний центр Чернівецької області, важливий культурний та науково-освітній осередок України. Місто розміщене на південному заході України за 40 км від румунського кордону.
Спортивне орієнтування Спортивне орієнтування - вид спорту, суть якого полягає в орієнтуванні на місцевості за допомогою карти та компаса та найшвидшого знаходження заданих контрольних пунктів.
Черніве́цька о́бласть - область у південно-західній частині України. Утворена 7 серпня 1940 з північної, переважно українцями заселеної, частини Буковини і сусідньої частини Бессарабії (з Хотином). Розташована у межах Карпат, Передкарпаття (Буковинське Прикарпаття) та Покутсько-Бессарабської височини.
Тому першість України я і Штемплер пропустили – судили змагання А в збірній команді ЦР ДСТ «Локомотив» у мене був перший рейтинг – відбір для участі в першості ВЦСПС у команду проводився в Свердловську. І таким чином, по негласному правилу, я стартував у 4 –му забізі першості ВЦСПС. Для будь – якого спортсмена – це вже удача.
Спорт (англ. sport, походить від давньофранцузьського фр. disport - «дозвілля», «розвага») - організована за певними правилами діяльність людей, що полягає в зіставленні їх фізичних та інтелектуальних здібностей, а також підготовка до цієї діяльності та міжособові стосунки, що виникають в процесі гри.
Першого дня змагань в Буденці зранку була чудова осіння погода, та в момент початку старту 3 –го забігу почався проливний дощ, який для мене продовжувався до самого фінішу. Та цього було замало. З легкої руки невідомо кого з суддів секретаріату, карточки для відмітки були виготовлені на рихлому картоні. В результаті, прибігши на КП №1, я всунув у компостер мокрий кусочок вищезгаданого паперу, на якому відмітки уже не було видно.
Компóстер (від фр. - сomposteur) - пристрій, призначений для гасіння талонів (квитків) на перевезення (проїзд) в громадському транспорті та інших пасажирських транспортних засобах. Винайдений в XIX столітті Яном Юзефом Барановським.
Результат, пі́дсумок, (заст. ску́ток, вислід) - кінцевий наслідок послідовності дій. Можливі результати містять перевагу, незручність, вигоду, збитки, цінність і перемогу. Результат є етапом діяльності, коли визначено наявність переходу якості в кількість і кількості в якість.
Я сказав собі – тебе знято. Але продовжував біг (потім виявилося, що таких невдах було багато і судді прийняли рішення карточки не такої якості не дуже прискипливо перевіряти, а перевірити порядок проходження по записах суддів, які сиділи на КП – (безпрецендентне рішення!). Такої інтенсивності дощу не пам’ятаю за все життя. Достатньо сказати, що один з пунктів стояв у відносно чистому лісі, а я його «шукав» в «зеленці» - видимість була приблизно однаковою – стояла суцільна смуга дощу. Більше того. Одна з полян – показана на карті жовтим кольром насправді була покрита колючим дерном, і навіть планувати біг через неї було самогубством.
Проходження Проходження (в астрономії) - видиме пересування небесного тіла на тлі видимого диска іншого.
Планування - це заздалегідь намічений порядок дій, необхідних для досягнення поставленої цілі. Планування - оптимальний розподіл ресурсів для досягнення поставленої мети.
Самогу́бство (суїцид) - свідоме самостійне позбавлення себе життя, спричинене своєю безпосередньою, умисною і бажаною дією. Медичний термін самогубства «суїцид» має коріння у латинській мові - лат. sui caedere вбивати себе.
Судді казали після фінішу, що вони вручну нанесли зеленими крапками цю непрохідність, але в умовах такого дощу їх не було видно. Я продрався через ту «поляну», вийшов звідти без сил і бажання брати участь в такого типу змаганннях, де з тобою грають в кошки – мишки. Та й підготувався я до цих змагань не кращим чином. Довжина дистанції була убойною – близько 15 км. Від основної роботи мене не звільнили, ранком я біг на роботу, а після обіду займався справами команди - збір команди «Локомотив» практично проводився один (представник ЦР ДСТ «Локомотив» , як тепер кажуть пан Котляр, проводив свій «вільний час» в інших , більш цікавих місцях) – розміщення спортсменів, добича карт, харчування, проведення тренувань проводив практично сам. А підтримати спортивну форму не було часу. Результат виступу був плачевний. Маючи перший рейтинг у команді, результат показав 4 –й. І в естафету не попав, не кажучи вде про 3 –й день. Але кого цікавлять такі нюанси. Всі дивляться в протоколи.
Протоко́л - (фр. protocole, пізньолат. protocollum з пізньогрец. Πρωτόκολλον (Πρώτο+κολλάω) - перший, передній+приклеюю) - перший лист, приклеєний до звитку папіруса чи нотаріального документа, на якому була написана дата.
І єдиною радістю для мене було те, що Ю. Суворов попав у число 15 кращих у особистий день.

Такими я пам’ятаю ті старти.


Скачати 18.58 Kb.