Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаМіста та села України: Дніпропетровськ

Скачати 130.46 Kb.

Міста та села України: Дніпропетровськ
Скачати 130.46 Kb.
Дата конвертації06.04.2017
Розмір130.46 Kb.

Міністерство освіти і науки України

Київський університет права

Національна академія наук України

Залікова робота

з інформатики на тему :Міста та села України: Дніпропетровськ

Виконали студенти

Групи МП-11

Білий Олександр

Новак Ірина

Київ 2011

План:

Вступ.

Націона́льна акаде́мія нау́к Украї́ни (НАН України) - вища наукова самоврядна організація України, що є найбільшим центром наукових досліджень в Україні. У складі НАН України станом на початок 2016 року діють 168 наукових установ та 46 організацій дослідно-виробничої бази, в яких працюють 37447 співробітників, в тому числі 18346 наукових працівників, серед яких 2530 докторів наук та 7603 кандидатів наук. На 23.02.2016 до складу НАН України входять 197 дійсних членів (академіків), 379 членів-кореспондентів та 104 іноземні члени. Керівні органи НАН України перебувають у Києві.


1. Герб міста.

2. Населення міста.

3. Мови.

4. Історичні факти.

5.Географічні факти.

6.Знамениті люди міста.

Висновок .

Вступ:

Дніпропетровськ (Просто Дніпро, як називають його місцеві жителі) розташований у середній течії річки Дніпро в центральній Україні. Населення 1000300 чол. Центр дніпропетровської агломерації (Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Новомосковськ, Підгородне) - понад 1,3 млн. жителів. Найбільший центр Наддніпрянщини, одне з найкрасивіших міст України. Постійні укріплені міські поселення відомі із середини 16-го століття.

Мі́сто - тип поселення, зазвичай значного за чисельністю й густотою населення, жителі якого зайняті, як правило, поза сільським господарством. У багатьох країнах статус міста визначається і закріплюється законодавчо, при цьому може висуватися критерій чисельності населення.
Нове місто засноване в 1776 році князем Григорієм Потьомкіним за указом Катерини II і назване Катеринославом (називався так в 1776-1926 рр.). У 1918 році місто мало ім'я Січеслав на честь Козацької Січі. З 1926 р. - Дніпропетровськ. З початку ХХ-го століття і по сьогоднішній день місто найважливіший центр металургійної промисловості і машинобудування.
Григо́рій Олекса́ндрович Потьо́мкін (нар. 13 (24) вересня 1739(17390924), Чижово - пом. 5 (16) жовтня 1791) - російський державний і військовий діяч, дипломат, генерал-фельдмаршал (з 1784), князь. Великий Гетьман Катеринославських та Чорноморських козацьких військ, прозваний козаками Гриць Нечеса.
Металу́ргія (англ. Metallurgy) - наука, техніка і галузь промисловості, які пов'язані з одержанням металів з руд або металовмісних речовин з наданням їм необхідних властивостей. У прикладному плані - сукупність зв'язаних між собою галузей і стадій виробничого процесу від видобутку сировини до випуску готової продукції - чорних і кольорових металів та їх сплавів (стопів).
XX століття - століття, яке розпочалося 1 січня 1901 року і закінчилося 31 грудня 2000 року; двадцяте століття нашої ери і десяте століття II тисячоліття. Населення світу на початку століття становило 1,6 мільярдів, а до кінця століття збільшилося до 6 мільярдів.
З 1950-х років центр аерокосмічного і ракетобудування. Місто є головним торговим і промисловим центром Східної України. У місті 11 державних вищих навчальних закладів та кілька приватних, Національний університет. Музеї: Історичний, Художній, Літературний і інші. З 1995 діє метрополітен.

Основні факти:

-1000300 - жителів в серпні 2011 р.

-1776 - рік заснування міста

-48o 28 'п.ш., 35o 3' с.д. - Географічні координати.

Промисло́вий це́нтр - низка промислових підприємств, котрі об'єднані наявністю спільних допоміжних виробництв, а у деяких випадками - єдиним технологічним процесом. Така група підприємств, як правило, має єдину систему розселення та об'єднану інфраструктуру.
Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
Географічні координати - величини, які визначають положення певної точки на місцевості (на плані чи на карті) відносно прийнятої системи координат. Система координат встановлює початкові (вихідні) точки поверхні або лінії відліку потрібних величин - початку відліку координат та одиниці їх обчислення.
Місто знаходиться практично на одній широті з Парижем і одній довготі з Єрусалимом.

-405 - км. кв. площа міста

-22 - км. протяжність міста з півночі на південь

-33 - км. протяжність міста із заходу на схід

- Більше 2200 - вулиць

- Більше 94 000 - будівель (адрес)

-188 - м. найвища точка, вершина пагорба, ділянка лісу південніше Західного

-52 - м. найнижча точка. Рівень води в р..

Рівень води - висота вільної водної поверхні водоймищ і водотоків відносно якої-небудь умовної горизонтальної поверхні (відносний рівень води) чи рівня моря (абсолютний рівень води). Коливання рівня води бувають добові, сезонні, річні, багаторічні.
Дніпро

-1791 - рік побудови найстаріших збережених будівель міста, вул. Ворошилова, 8 і 10. Також одним із найстаріших, але перебудованих будинків є Потьомкінський палац 1790 р., нині Палац Студентів

-123 - м. висота найвищого житлового будинку, комплекс Вежі по вул.

Буди́нок - вид будівлі із внутрішнім наземним простором (приміщеннями), що створена та використовується людьми.
Дзержинського, 35.

-830 - м. довжина найдовшого житлового будинку, просп. Героїв, 10, ж / м Перемога. 15. Від одного до іншого кінця будинку - дві тролейбусні зупинки.

- День Міста - друга субота вересня

Символіка міста:

Затверджений рішенням міської ради ХХІІІ скликання від 06.09.01 №2/22

Герб м. Дніпропетровська являє собою щит слов'янської форми (закруглений унизу). Така форма поширена у сучасній українській геральдиці і рекомендована Українським геральдичним товариством.

День мі́ста - зазвичай день заснування чи одержання статусу міста. Іноді ця дата присвячується якій-небудь історичній події, національному чи регіональному святу.
Украї́нське геральди́чне товари́ство - організація, яка займається науково-дослідницькою роботою в галузі таких спеціальних історичних дисциплін, як геральдика, вексилологія, емблематика, сфрагістика, уніформологія, фалеристика та генеалогія, сприяє їх популяризації та практичному застосуванню.
Поле щита синього кольору. Синій колір загальновживаний в геральдиці і означає - славу, честь, вірність. У Гербі м. Дніпропетровська він має багаторівневе значення.

По-перше, це води могутнього Дніпра, що наповнюють місто життєвою енергією.

По-друге, синій є одним з кольорів Державного Герба та Державного Прапора України і таким чином відображає належність до основної державної символіки, державницьких устремлінь міста, що відповідає реальному місцю Дніпропетровська в політичній та економічній системі України.

Економі́чна систе́ма - сукупність усіх видів економічної діяльності людей у процесі їх взаємодії, спрямованої на
Прапор або стяг - графічне зображення незалежної країни та її вільних громадян; полотнище правильної геометричної (найчастіше, прямокутної) форми, підвішене на жердині, або щоглі, що зображує певну комбінацію кольорів і символів та зазвичай використовується для ідентифікації (держав, регіонів, міст, організацій, військових з'єднань) та сигналювання.
Ге́рб (держа́вний) - офіційна емблема держави, що зображується на грошових знаках, печатках, офіційних документах, вивісках державних установ і навчальних закладів.
Державна символіка - офіційні емблеми держави, що зображуються на печатках, бланках державних органів, грошових знаках тощо; встановлюються конституцією держави.
Держа́вний пра́пор Украї́ни - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3.

По-третє, існує історична традиція. Синім був колір Герба міста Катеринослава.

Дніпро́ (до 1784 року - Новий Кодак, у 1784-1796 і 1802-1926 роках - Катеринослав, у 1796-1802 роках - Новоросійськ, у 1926-2016 роках - Дніпропетровськ - місто обласного значення в Україні, адміністративний центр Дніпропетровської області.
Синій колір є традиційним у козацькій символіці. Символи, розташовані на полі щита, поєднують героїчне минуле та сучасне значення Дніпропетровська, як одного з найпотужніших політичних, фінансово-промислових та наукових центрів України.

У верхній частині Герба м. Дніпропетровська розташовані три семипроменеві срібні зірки, які уособлюють декілька понять. Безпосередньо, геральдичне значення зірок - символ високих устремлінь, неминущих ідеалів. Девіз "Ad astra!" ("До зірок!") означає шлях до піднесеного, величного, ідеального. Семипроменеві зірки символізують козацькі витоки нашої історії і як данина традиції перейшли з печатки Кодацької паланки.

Козацька паланка - адміністративно-територіальна одиниця Війська Запорозького Низового у 18 столітті. Центр паланки - місто Новий Кодак.
Кількість зірок - три, має такі значення:

- поєднання минулого, сьогодення і майбутнього;

- три частини міста, на які Дніпропетровськ географічно поділено річками Дніпро та Самара - правобережна, лівобережна, ж/м Придніпровський з прилеглими мікрорайонами.

Зірки символізують бризки металу, що є уособленням головної промислової галузі нашого міста - металургії, яка наприкінці ХІХ - на початку ХХ століття сприяла перетворенню невеличкого провінційного міста на один з найбільших індустріальних центрів світу. Зірки також є уособленням космосу, всесвіту і відображають ракетну галузь, яка в ХХ століття активно розвивалась у Дніпропетровську і зробила його космічною столицею України.

Зірки розташовані у вигляді латинської "V", що означає "victoris" - перемога і відображає прагнення жителів міста до нових досягнень.

Центральною фігурою Герба м. Дніпропетровська є перехрещені срібні шабля та стріла. Поєднання цих символів має історичні корені. Воно було поширене серед козаків і, в тому числі, зображене на печатці Кодацької паланки. Таким чином, у Гербі підкреслюється наслідування традиціям козацтва.

Як сучасний символ, стріла символізує рух, прагнення до нових висот, до зірок і через це відображає космічно-ракетну галузь, яка із середини ХХ століття активно розвивалася в Дніпропетровську, сприяла його розвитку і стала невід'ємною складовою наукового і промислового комплексу міста. Шабля - старовинний символ захисту, сили, могутності великого міста, яке завжди стоїть за державу, за Україну. Зірки, шабля та стріла мають срібний колір. У геральдиці цей колір означає чистоту і досконалість, непорочність, мудрість і добру волю. Картуш Герба м. Дніпропетровська складається з дубового листя перев'язаного чотирма стрічками різних кольорів.

Срі́бло - хімічний елемент в періодичній таблиці із атомним номером 47, й хімічним символом Ag.
Промисло́вість - технічно найдосконаліша галузь матеріального виробництва, основа індустріалізації економіки, яка має вирішальний вплив на розвиток продуктивних сил; сукупність підприємств з виробництва електроенергії, знарядь праці для галузей економіки, видобутку сировини, палива, заготівлі лісу, переробки продукції, випущеної промисловістю або виробленої сільським господарством, видобуток і переробка сировини, виробництво товарів і послуг.
Дуб (Quercus) - рід багаторічних рослин родини Букових, що налічує близько 600 видів. Його представники поширені переважно у помірних областях Північної півкулі. Серед дубів існують цінні деревні, танідоносні, лікарські та декоративні рослини, деякі з них в минулому широко використовувались як харчові.
Золоте дубове листя традиційно є символом зрілої сили, мужності та доблесті. Чотири стрічки відображають кольори різних епох: малиновий - козацької, синій - катеринославської, червоно-синій - радянської, жовто-синій - сучасної. Зверху, над щитом, розташоване зображення башти, що символізує, по-перше, міський статус населеного пункту, а по-друге - його стратегічне значення форпосту, яким місто є з часів свого виникнення.
Населений пункт - населене місце (оселище, селище, поселення), первинна одиниця розселення людей у межах однієї забудованої земельної межі (городище (град), місто, містечко, селище міського типу, село, хутір, станиця та ін.).
Знизу під щитом і картушем знаходиться синя стрічка з назвою міста - "ДНІПРОПЕТРОВСЬК".
Синя або Блакитна Стрічка - розповсюджена нагорода за найвидатніші досягнення у різних галузях життя. Бере свою історію, за однією з версій, з відзнак Ордену святого духу.

Герб Дніпропетровська відображає історію становлення міста, поєднує в собі ознаки різних часів, і, таким чином, узагальнює погляди різних груп жителів сучасного Дніпропетровська.Opera - [Символіка міста - Днепропетровск]

Населення міста:

За даними на серпень 2011 р. населення міста становило: 1 000 300 осіб.

Етнічний склад (область, 2001 р.): українці - 79,3% (2825,8 тис.). російські - 17,6% (627,5 тис.), білоруси - 0,8% (29,5 тис.), євреї - 0,4% (13,7 тис.), вірмени - 0,3% (10 , 6 тис.), азербайджанці - 0,2% (5,6 тис.).Динаміка зміни чисельності населення міста:

Рік.

Населення міста, жителів.

1804

6.389

1825

8.412

1853

13.011

1865

22.816

1887

48.100

1897

121.216

1910

232.500

1923

159.000

1926

237.000

1939

501.000

1959

662.000

1967

816.000

1970

904.000

1976

~ 1.000.000

1979

1.066.000

1989

1.179.000

1991

1.203.000

1993

1.185.000

1996

1.161.000

1998

1.137.000

2001

1.084.000

2003

1.065.000

2006

1.044.000

2008

1.028.000

2010

1.009.000

Opera - [Населення міста - Днепропетровск]

Мови:

На даний момент місто на 90% російськомовний, однак тих, хто вільно говорить українською не менше 40%, ще 30% - добре, інші 30% городян вкрай погано володіють українською. Всі державні документи видаються українською, половина ділової документації, вивісок та рекламних плакатів, більшість покажчиків на вулицях також державною мовою. Друковані ЗМІ на половину російськомовні на половину україномовні або змішані. Російська мова в Дніпрі пом'якшена і приглушена.

Росі́йська мова (рос. русский язык) - слов'янська мова, належить до групи східнослов'янських мов разом з українською та білоруською мовами; одна з шести офіційних мов ООН.
Якщо чути справжню українську, то це практично еталонний варіант полтавського діалекту покладеного в основу літературної мови. Місцеве народне наріччя, варіант т.зв. "Суржику" - спотвореного мови, складається з російських і українських слів перемішаних між собою. Його можна почути переважно на ринках і в приміських селищах. Типовий сучасний дніпропетровець відносно добре володіє як мінімум двома мовами. Широко розповсюджене місцеве явище - діалог людей на двох різних мовах: один говорить українською, другий - російською. Обидва говорять чисто і не переходять на мову співрозмовника. Друге типове явище - зміна усної мови. Наприклад, будинки використовується російська, на роботі український, частина діалогу російською, частина українською та т.п. Новий східно-український міський сленг, в т.ч. дніпропетровський - це змішання слов'янських мов з вкрапленнями англійських видозмінених слів. Серед молоді дуже популярний також англійська та комп'ютерний сленг.Історичні факти:

Найбільш легендарне місце в місті - Монастирський острів. Скелястий у верхів'ї, піщаний в хвості, острів століття був місцем привал на складному торговельному або військовому шляху по Дніпру. На ньому, у плаванні з «варяг у греки», за переказами зупинялися такі відомі історичні особистості, як учень Христа - Андрій Первозванний, князі Володимир Великий і Мстислав, княгиня Ольга,

Існувало два Катеринослава: перший і другий.

Монастирський острів (Манастирський; раніше також Рябининський, Буряківський, Богомолівський; з 1926-го року до 24 листопада 2015 року - Комсомольський острів) - острів у межах Соборного району міста Дніпро, біля правого берега Дніпра, від якого відділений Архієрейською протокою.
Ольга або Свята Ольга (Вольга, сканд. Гельґа, Алогія; хрещене ім'я Олена; близько 910, імовірно Городище - 11 липня 969) - дружина князя Ігоря I, київська княгиня, канонізована Православною Церквою.
Андрій Первозваний (грец. Ανδρέας, лат. Andreas, 17 - 77 близько м. Патри ) - один із Христових апостолів, галілеянин з Віфсаїди Галілейської, брат апостола Петра, перший із учнів Ісуса Христа, святий-покровитель України, Шотландії та деяких частин Росії.
Перший розташовувався на березі р.. Кільчень в низинах місцевості з 1776 р. і проіснував всього 8 років. Місце колишнього міста зараз затоплено водами р.. Самара. Частина жителів і будівель першого Катеринослава переїхали в слободу Новоселиця - нині м. Новомосковськ.

Дат заснування міста (заснування поселень на території сучасного міста) може бути як мінімум сім:

- 1787 - заснування Катеринослава - II

- 1784 - указ про заснування Катеринослава на новому місці

- 1776 - заснування Катеринослава - I (офіційно прийнята дата заснування)

- 1743 - заснування слободи Половиця на території якої буде розташований Катеринослав

- 1660 - заснування поселення Нові Кодаки (Кайдаки)

- 1635 - заснування Кодацької фортеці (Старі Кодаки)

- 870 - легенда про заснування монастиря на Монастирському острові візантійськими ченцями

Тобто можна вважати, що в 2011 р.

Новий Кодак, Нові Кодаки, Нові Кайдаки - історична місцевість Дніпра, колишнє місто, центр Кодацької паланки Запорозької Січі.
Ко́дацька фортеця, або Кода́к (сучасне Кайдаки; пол. Kudak, Кудак від тюркського «кой» - селище та «даг» - гора, тобто «поселення на горі») - колишня фортеця на правому березі Дніпра напроти Кодацького порогу, що була розташована 10 км нижче сучасного Дніпра, на території села Старі Кодаки.
Офіційна історія міста розпочалась у 1776 році, коли російська імператриця Катерина II вирішила збудувати «Південну пальміру», порівнюючи її зі столицею Російської імперії Санкт Петербургом - «північною Пальмірою».
місту виповниться від 224 до 1141 років.

Катеринослав за первинним планом Катерини Другої повинен був стати «Третьої столицею Російської імперії».

Катерина ІІ Вели́ка (рос. Екатерина II Великая), ім'я при народженні: Софія Авґуста Фредеріка Ангальт-Цербст-Дорнбурґ, (нім. Sophie Auguste Friederike von Anhalt-Zerbst-Dornburg) (21 квітня (2 травня) 1729(17290502), Штетін, Пруссія - 6 (17) листопада 1796, Царське Село, тепер Санкт-Петербург) - російська імператриця (1762–1796).

За планом будівництва 1786 р. (арх. Клод Геруа) Преображенський Собор повинен був перевершити розмірами римський собор Св.

Клод Геруа (фр. Claude Gueroi, ?-?) - французький архітектор, що працював при Катерині ІІ-ій в Росії і в Україні. Академік архітектури (1774) Російської академії мистецтв.
Петра. Понад 150 м. в довжину і 139 м у висоту.

Дніпровські пороги були затоплені водами водосховища лише в 1927 році. До цього часу кам'яна перешкода на шляху до Чорного моря відігравала важливу роль для судноплавства, торгівлі, освіти поселень у річки, формування нових ремесел і видів діяльності. Перші пороги починалися у сучасного с. Старі Кодаки - Кодацьким порогом.

Старі Кодаки - село в Україні, в Новоолександрівській сільській громаді Дніпровського району Дніпропетровської області. Населення за переписом 2001 року становило 1619 осіб.

Складність і небезпека для проходження суден цієї ділянки Дніпра, призвела до появи нової спеціальності - лоцман. Колишнє поселення лоцманів збереглася і зараз це Лоцманська Кам'янка в південно-східній частині міста.

Три фортеці були розташовані на території сучасного Дніпропетровська:

- Кодацько - польська фортеця, заснована 1635 р. На березі Дніпра, сучасне с. Старі Кодаки

- Новобогородицька (Старо-Самарська) - російська фортеця збудована в 1688 р. Сучасний сел. Шевченка, на березі р.. Самара.

- Нові Кодаки - укріплене козацькі поселення, засноване в 1660 р.

Катеринославський трамвай був одним із перших електричних трамваїв в Російській імперії: третім після Києва та Нижнього Новгорода.

Ни́жній Но́вгород (рос. Ни́жний Но́вгород, неофіційно - Нижній, з 7 жовтня 1932 до 22 жовтня 1990 року - Горький) - місто в Росії, адміністративний центр Нижньогородської області та столиця Приволзького федерального округу Російської Федерації.
Росі́йська імпе́рія - держава, що виникла на основі земель колишнього Московського царства, цю назву вона дістала в процесі петровських реформ 1708–1721 рр, відомих також як «прорубування вікна в Європу».
Відкрито в 1894 р. До кінця XIX століття електричний трамвай був одним з найпрогресивніших транспортних споруд.

Opera - [История Днепропетровска и Приднепровья]

Географічні факти:

Топонім Дніпропетровськ можна розуміти не тільки як складається з двох слів «Річка Дніпро» і «Петровський Г.І.», а також розшифрувати як: Дніпро - за поширеною версією корінь слова походить від давньо-іранського «Дан» або «Дон» - річка. Петро - від грецького «Петрос» - Камінь. Як результат виходить смислове значення: «камені на річці», «камені серед ріки», «пороги», «річка у порогів». Завдяки збігу обставин назва міста відповідає характерним особливостям місцевості.

Через річку Дніпро в місті перекинуто 5 мостів.

Корінь - основна, єдина обов'язкова для кожного слова морфема, що є носієм його лексичного значення, повторюється у всіх граматичних формах і споріднених словах.
Дніпро́ ( вимоваопис файлу; ст.-слов. Дънѣпръ; біл. Дняпро, рос. Днепр, крим. Özü, дав.-гр. Βορυσθένης, лат. Danapris, поетична назва - Славу́тич) - третя за довжиною й площею басейну ріка Європи (після Волги й Дунаю), ріка з найдовшою течією в Україні.
Найдовший - Кайдацький (1732 м). Найкрасивішим вважається Мерефо-Херсонський залізничний міст. Вигнутий, арочного типу, перекинутий через Дніпро над Монастирським островом. Наймолодший - Південний міст, відкритий в грудні 2000 р. Найстаріший, Амурський (Старий) міст, на момент закінчення будівництва в 1884 р. коштував близько 4 млн. рублів, більше ніж оцінювався на той момент весь Катеринослав

Місто славиться житловими будинками-хмарочосами. Так в 1983 р. в Дніпропетровську був побудований перший 28-поверховий житловий будинок на ж / м Перемога по просп. Героїв, 1. У 2003 році був відкритий житловий комплекс «Вежі».

Житлови́й ко́мплекс - єдиний комплекс нерухомого майна, що утворений земельною ділянкою в установлених межах, розміщеним на ній жилим багатоквартирним будинком або його частиною разом із спорудами та інженерними мережами, які утворюють цілісний майновий комплекс.
На момент відкриття - найвищий житловий будинок в Україну - 123 м. 30-ти поверховий готель «Парус» будувалася з 1981 по 1989 рр.., Але так і не була добудована до кінця. У проектах реконструкції комплексу в 2006 р. передбачається зведення поруч житлового хмарочоса в 45 поверхів. Споруджуваний комплекс «Брама» на Європейському бульварі повинен бути заввишки більше 200 м. (близько 50 поверхів).

Набережна уздовж правого берега Дніпра має довжину понад 23 км., Що робить її найдовшою Набережній в Європі. Цікаво те, що аж до початку 1960-х рр.. місто ніби відвертався від річки: уздовж Дніпра йшли нескінченні склади і дрібні заводи, місць відпочинку фактично не було, а річка використовувалася тільки як транспортна артерія. Однак, те, що місто було промисловим гігантом і накопичив мільйони тонн шлаків - відходів металургії, дало можливість сформувати і зміцнити берег широким бульваром. Створити паркову зону розкриту на водні простори, а також провести з заходу на схід, вздовж всього міста, новий широкий проспект - Набережну.

Фонтан-лебідь, встановлений в 2005 р. на Набережній в декількох метрах від берега, унікальний тим, що може змінювати режими роботи, «махати крилами» і обертатися. При повній потужності висота його центральній струменя може досягати 50 м!

Містами-побратимами Дніпропетровська є, такі відомі міста, як Вільнюс (Литва), Салоніки (Греція), Ташкент (Узбекистан), Самара (Росія).

Дніпропетровський метрополітен, відкритий в грудні 1995 р, до цих пір можна вважати однією з найкоротших повнофункціональних «підземок» світу. 6 станцій, довжина лінії всього 7,8 км. «Платна демо-версія» - сучасне жартівливе прізвисько місцевого метро.

Три зірки на гербі міста означають:

- Вічність - значення зірки у геральдиці

- Число три - минуле, сьогодення і майбутнє

- Бризки металу

- Зірки розташовані у формі латинської літери V, що означає «Victoris» - Перемога.

Центральною фігурою герба є стріла та шабля. Стріла символізує рух, устремління вперед, а також ракетобудування. Шабля - символ захисту, сили могутнього міста.

За останні 80 років найвища температура повітря в місті була зафіксована в серпні 2010 р. - 40,9 З, а найнижча - мінус 29,7 Зі в лютому 1954 р.

Температу́ра (від лат. temperatura - належне змішування, нормальний стан) - фізична величина, яка описує стан термодинамічної системи.


Знамениті люди міста:

Кобзон Йосип ДавидовичOpera - [Кобзон Йосип Давидович - Поиск в Google]

Яворницький Дмитро ІвановичOpera - [Яворницький Дмитро Іванович - Поиск в Google]

Брежнєв Леонід ИллічOpera - [Брежнєв Леонід Илліч - Поиск в Google]

Кучма Леонід ДаниловичOpera - [Кучма Леонід Данилович - Поиск в Google]

Олесь Терентійович ГончарOpera - [Олесь Терентійович Гончар - Поиск в Google]

Лія Ахеджакова МеджідовнаOpera - [ахеджакова лия - Поиск в Google]

Віра Вікторівна Киперман

(дів. фамілія - Брежнєва)

Opera - [вера брежнева - Поиск в Google]

Висновок :

Дніпропетровськ місто цілком самодостатнє. Деякий перекіс на будівництво ракет з місцевої стали за радянських часів, змінився небувалим піднесенням сфери обслуговування в 1990-х.Отже - місто не бідне. І багатство його полягає не тільки у великій кількості розкоші, породженої надлишковою грошовою масою, а й в колоритності міського життя. Тієї яка вже не провінційна, але ще не столична, не східна, але і не західна, не російська і не українська, а своя, особлива. Вечори у вогнях, спальні райони, "блошині" базари, омари і вареники, півні на околицях, шоппінг і шейпінг, канави в центрі, Опера, інтернет та плазмові телевізори, пляжі з морозивом, сталь, дорогі манекени, ландшафтний парк, Собор, концерти поп-зірок, Синагога, повні супермаркети, вулиця Леніна, квітковий ринок, гроші, 50-поверхові хмарочоси, різдвяні розпродажі, велика річка, білі лімузини і баяніст в трамваї - все це є.
'Парк' - це спеціальна обмежена природна або штучна територія, виділена переважно з метою рекреації, відпочинку.
І в такому поєднанні тільки тут. Мабуть це і є той внесок для світу, людства, який охороняє ЮНЕСКО. Та культурно-історична цінність, яка утворилася через зустріч і змішування різних дрібниць. Утворилася й осіла тут, у цьому місті та на цій річці.

Хочеться в це вірити, як і кожному хто вважає своє місто кращим, будь то знаменитий Копенгаген або нікому не відомий Лісоповальськ .


Скачати 130.46 Kb.

  • ХХ-го століття
  • День Міста
  • Українським геральдичним товариством
  • Державного Герба та Державного Прапора
  • І сторичні факти
  • Андрій Первозванний
  • Нові Кодаки
  • Російській імперії