Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаМоніторинг інтернет-ресурсів щодо новин Європейського Союзу та подій/заходів з питань європейської інтеграції

Скачати 114.45 Kb.

Моніторинг інтернет-ресурсів щодо новин Європейського Союзу та подій/заходів з питань європейської інтеграції
Скачати 114.45 Kb.
Дата конвертації29.03.2019
Розмір114.45 Kb.
Моніторинг інтернет-ресурсів щодо новин Європейського Союзу та подійзаходів з питань європейської інтеграції 7 серпня 2009 року, 10.00 (за 6 серпня) НОВИНИ ЄС Швеція може перейти на євро Корреспондент.net 2009.08.06 09:04 http:ua.korrespondent.netbusiness925725 Швеція може перейти на єдину європейську валюту. Про це заявив міністр закордонних справ країни Карл Більдт далі... Згідно з даними дослідження, третина громадян країн ЄС ніколи не користувалася інтернетом РБК-Україна 2009.08.06 09:39 http:www.rbc.uaukrnewsline20090806572317.shtml Згідно з даними дослідження про інтернет-активність жителів країн Європейського союзу, третина громадян країн Євросоюзу ніколи не користувалася інтернетом.
Карл Більдт (швед. Carl Bildt; нар. 15 липня 1949, Гальмстад, Галланд, Швеція) - шведський політичний діяч, дипломат, прем'єр-міністр Швеції з 1991 року по 1994 рік. Лідер Помірної коаліційної партії Швеції з 1986 року по 1999 рік.
Європе́йський Сою́з (Євросою́з, ЄС, англ. European Union, EU) - економічний та політичний союз 28 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Веде свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі і Європейської економічної спільноти, що були засновані шістьма країнами в 1951 та 1958 роках відповідно.
В середньому кожен четвертий житель країн ЄС ніколи в житті не користувався компютером. далі... Найдешевша країна ЄС - Болгарія Інший бік 2009.08.06 11:37 http:otherside.com.uanewsdetail.phplang=1&id=68591 У Північній Європі ціни вище, в Південній та Східній нижче - така загальна тенденція, яку підтверджують і дані Євростату.
Півні́чна Євро́па - частина Європейського континенту, що охоплює північні його регіони.
Найдорожчою країною в Євросоюзі є Данія, а найдешевшою – Болгарія далі... Росія категорично відмовилася приймати Енергетичну хартію ТСН 1 1 2009.08.06 12:42 http:tsn.uauagroshirosiya-kategorichno-vidmovilasya-priimati-energetichnu-hartiyu.html Вважається, що хартія суперечить інтересам Росії, тому що допускає європейські компанії до російських ресурсів, і обмежує проникнення електроенергетики РФ у Європі. далі... ЄС засудив масову страту в Ірані Радіо Свобода 2009.08.06 14:38 http:www.radiosvoboda.orgarchivenews20090806630630.htmlid=1793874 Швеція, що головує в Європейському Союзі, висловила стурбованість широким застосуванням смертної кари в Ірані, згадавши, зокрема, нещодавнє повішання 24 наркоторгівців у місті Карадж.
Сме́ртна ка́ра або стра́та (ви́ща мі́ра покара́ння) - позбавлення людини життя як покарання, що передбачено законодавством держави і здійснюваною згідно вироку суду або по рішенню інших державних чи військових органів.
далі... ЄС відмовився привітати Ахмадінеджада Радіо Свобода 2009.08.06 17:39 http:www.radiosvoboda.orgarchivenews20090806630630.htmlid=1794078 Європейський Союз не надсилатиме традиційного привітання із обранням на посаду президента іранському лідеру Махмуду Ахмадінеджаду. далі... УКРАЇНА – ЄС Європа забракувала українське молоко Економічна правда 2009.08.06 10:22 http:www.epravda.com.uanews4a7a81ced959f Фахівці генерального директорату з охорони здоровя та захисту прав споживачів Єврокомісії (SANCO) мають претензії до якості українського молока.
За́хист прав споживачі́в - гарантований законом контроль за якістю і безпечністю продукції та всіх видів послуг і робіт з боку держави та громадсько-суспільний рух на його підтримку.
далі... Україна не піде на конфронтацію по Південному потоку, якщо цей проект буде пріоритетним для ЄС, - експерти РБК-Україна 2009.08.06 13:39 http:www.rbc.uaukrfinance20090806572499.shtml Україна не піде на конфронтацію з Євросоюзом по Південному потоку, якщо цей проект буде одним із пріоритетних для диверсифікації постачань газу на європейський ринок. далі... Тігіпко вважає, що Україна втрачає роль головного транзитера російського газу в ЄС і пропонує створити СП з управління ГТС Интерфакс-Україна 2009.08.06 19:03 http:www.interfax.com.uaukrmain18235 Банкір Сергій Тігіпко, що заявив про намір балотуватися на посаду президента України вважає, що місце України як головного транзитера російського газу до Європи може зайняти Туреччина.
Сергі́й Леоні́дович Тігі́пко (нар. 13 лютого 1960, Драгонешти, Молдовська РСР, СРСР) - український олігарх, політичний діяч, голова партії «Трудова Україна» (2000–2005), партії «Сильна Україна» (2009–2012).
далі... НОВИНИ ЄС Швеція може перейти на євро Корреспондент.net 2009.08.06 09:04 http:ua.korrespondent.netbusiness925725 Швеція може перейти на єдину європейську валюту. Про це заявив міністр закордонних справ країни Карл Більдт, передає Ехо Москви.
Кавалер Великого хреста князя Литовського Гядимінаса (2009)
Він зазначив, що економічна криза яскраво засвідчила переваги євровалюти. Тим не менш, підкреслив глава МЗС, питання про зміну грошової одиниці вирішуватиметься виключно у процесі загальнонародного референдуму.
Економі́чна кри́за (грец. krisis - поворотний пункт) - різке погіршення економічного стану країни, що виявляється в значному спаді виробництва, порушенні виробничих зв'язків, що склалися, банкрутстві підприємств, зростанні безробіття, і у результаті - в зниженні життєвого рівня, добробуту населення.
Валю́та (італ. valuta - «цінність», «вартість» від лат. valere - «мати силу, коштувати») - грошова одиниця, що використовується як засіб розрахунку в торгових операціях. Валютою, зазвичай, є монети та банкноти певної держави, які є фізичним аспектом національної грошової маси.
Нагадаємо, Естонія має намір перейти на євро у 2011 році, а решта країн ЄС, де не введена єдина європейська валюта не можуть цього зробити через кризу, оскільки вони порушують вимоги ЄС щодо дефіциту бюджету та інші обовязкові вимоги для початку процедури приєднання до єврозони.
Бюдже́тний дефіци́т - перевищення видаткової частини державного бюджету над дохідною. Є однією з основних причин інфляції, спричиняється економічною нестабільністю, скороченням надходжень до бюджету, зростанням видатків з бюджету.
ДО РОЗДІЛУ Згідно з даними дослідження, третина громадян країн ЄС ніколи не користувалася інтернетом РБК-Україна 2009.08.06 09:39 http:www.rbc.uaukrnewsline20090806572317.shtml Згідно з даними дослідження про інтернет-активність жителів країн Європейського союзу, третина громадян країн Євросоюзу ніколи не користувалася інтернетом. В середньому кожен четвертий житель країн ЄС ніколи в житті не користувався компютером. Третина людей, що не користуються компютерами і інтернетом, пояснює це відсутністю необхідності; майже чверть - тим, що не може дозволити собі розкіш користуватися новими технологіями черех їх дорожнечу, передає Бі-Бі-Сі. Дослідження було присвячене тенденціям у використанні цифрових технологій у ЄС впродовж останніх пяти років. Згідно з отриманими даними, найменше активні в інтернеті люди старше 65 років і безробітні. З 2004 р. по 2008 р. число європейців, що регулярно користуються інтернетом, збільшилося на третину. Минулого року доступ до всесвітньої павутини мали 56 жителів країн ЄС.
Всесві́тня мережа (англ. World Wide Web, скорочено: WWW; також: всемережжя, веб або тене́та) - найбільше всесвітнє багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: десятки мільйонів пов'язаних між собою документів, що розташовані на комп'ютерах, розміщених на всій земній кулі.
73 людей у віці від 16 до 24 років користуються інтернетом щодня. Але, хоча люди цієї вікової групи є активними користувачами і викачують великі обсяги інформації з мережі, вони менше всього готові за неї платити.
Вік - тривалість життя людини, тварини, рослини; період часу, який виділяється за певними ознаками.
33 молоді, що користується інтернетом взагалі не хочуть платити за музику і фільми, що викачують з інтернету. ДО РОЗДІЛУ Найдешевша країна ЄС - Болгарія Інший бік 2009.08.06 11:37 http:otherside.com.uanewsdetail.phplang=1&id=68591 У Північній Європі ціни вище, в Південній та Східній нижче - така загальна тенденція, яку підтверджують і дані Євростату. Найдорожчою країною в Євросоюзі є Данія, а найдешевшою - Болгарія, повідомляє postimees.ee. У Данії рівень цін на продовольство і напої, пальне, побутову техніку, транспортні засоби, так і на ресторанні та готельні послуги перевищує середній по Європі на кілька десятків відсотків.
Побутова техніка - техніка, що використовується в побуті. Призначається для полегшення домашніх робіт, для створення комфорту в повсякденному житті людини. Класифікується за значимістю (необхідна, бажана, можна обійтися), за розміром (мала побутова техніка і велика побутова техніка), цільовим призначенням тощо.
Тра́нспортний за́сіб - пристрій, призначений для перевезення людей і вантажу.
Готе́ль (від фр. hôtel) - будинок із мебльованими кімнатами для короткочасного проживання приїжджих. Залежно від рівня готелю, в ньому можуть бути додаткові послуги - ресторани, кафе, бари, бібліотеки, спортзали, сауни та інше.
У Болгарії готелі та ресторани на 60 відсотків дешевше, ніж у середньому по ЄС. Естонія також входить до числа недорогих країн - загальний рівень цін тут на третину нижче, аніж у середньому по ЄС. У той же час в Естонії немає жодної групи товарів, низькими цінами на які вона б відрізнялася від інших країн. Тканини, одяг і аксесуари навіть дорожчі, аніж у середньому по ЄС. За найбільш вигідними цінами одяг можна купити у Великобританії, а взуття в Болгарії. В цій же країні найнижчі ціни на меблі, килими, холодильники, пилососи та іншу побутову техніку. У Великобританії відзначені найнижчі ціни на електроніку: телевізори, DVD-програвачі, комп`ютери тощо Якщо врахувати Хорватію, Македонію, і Туреччину, країни - кандидати в ЄС, то різниця стане ще більш очевидною. У Македонії ціни менше середніх по ЄС наполовину, а пасажироперевезення і зовсім дешевше на 62 відсотка. У Європі в останні 12 років ціни поступово вирівнюються. У єврозоні в перші роки різниця між цінами помітно знизилася, у 1999-2003 роках процес уніфікація цін сповільнився, а в 2004 році знову активізувалася. Дані Євростату засновані на зробленому в кінці минулого року в 37 країнах аналізі цін, який охопив майже 2500 різних виробів і послуг. За даними Євростату, рейтинг найдешевших країн ЄС виглядає так. Продукти харчування та напої, взуття, ресторани і готелі - Болгарія.
Ї́жа - все, що споживає людина й інші живі істоти для підтримання життя; харчі. Речовини, що їх організм отримує з довкілля, є для нього будівельним матеріалом і джерелом енергії.
Алкоголь і тютюн - Румунія. Одяг, електроніка - Великобританія. Транспорт - Румунія. ДО РОЗДІЛУ Росія категорично відмовилася приймати Енергетичну хартію ТСН 1 1 2009.08.06 12:42 http:tsn.uauagroshirosiya-kategorichno-vidmovilasya-priimati-energetichnu-hartiyu.html Вважається, що хартія суперечить інтересам Росії, тому що допускає європейські компанії до російських ресурсів, і обмежує проникнення електроенергетики РФ у Європі. Росія відмовилася приєднатися до Енергетичної хартії з питань енергоефективності та відповідним екологічним аспектам. Таке розпорядження підписав премєр-міністр Володимир Путін, прислухавшись до рекомендацій міністерства енергетики Росії.
Володи́мир Володи́мирович Пу́тін (рос. Владимир Владимирович Путин; нар. 7 жовтня 1952, Ленінград) - російський державний і політичний діяч, другий (2000–2008) та четвертий (від 7 травня 2012 року) президент Російської Федерації.
Енергетична хартія була створена і схвалена країнами ЄС у 1990-ті роки. Вважається, що вона суперечить інтересам Росії, тому що допускає європейські компанії до російських ресурсів, але обмежує можливості проникнення російської електроенергетики, нафтовиків і газовиків на європейський ринок. Так, ЄС у квітні схвалив так званий третій пакет щодо лібералізації енергетичного ринку. Цей план значно обмежує можливість видобувних компаній володіти розподільними мережами, що може перешкодити амбіціям Газпрому . Згідно з цим планом, кожна країна має право відмовити тій чи іншій компанії у входженні на місцевий ринок, якщо ця компанія загрожує енергобезпеці членів ЄС. Росія підписала Енергетичну хартію, але так досі і не ратифікувала. У квітні 2009 року Путін фактично назвав Енергетичну хартію безглуздою. За його словами, вона своєї ролі у відносинах між Росією і ЄС не зіграла. Приблизно в цей же час на сайті Кремля була опублікована альтернатива Енергетичної хартії, однак ці пропозиції ЄС не підтримав. За матеріалами: Lenta.ru Н.З. ДО РОЗДІЛУ ЄС засудив масову страту в Ірані Радіо Свобода 2009.08.06 14:38 http:www.radiosvoboda.orgarchivenews20090806630630.htmlid=1793874 Швеція, що головує в Європейському Союзі, висловила стурбованість широким застосуванням смертної кари в Ірані, згадавши, зокрема, нещодавнє повішання 24 наркоторгівців у місті Карадж. Євросоюз закликає іранську владу повністю відмовитися від страти і для початку накласти мораторій на такий вид покарання. За даними правозахисників, Іран є одним з лідерів за кількістю смертних вироків у світі. Минулого року тут стратили 246 людей, це другий показник після Китаю. ДО РОЗДІЛУ ЄС відмовився привітати Ахмадінеджада Радіо Свобода 2009.08.06 17:39 http:www.radiosvoboda.orgarchivenews20090806630630.htmlid=1794078 Європейський Союз не надсилатиме традиційного привітання із обранням на посаду президента іранському лідеру Махмуду Ахмадінеджаду. Як заявив речник Єврокомісії Амадеу Алтафай Тардіо, ЄС не надсилав привітання і не має наміру цього робити. Такий крок ЄС є відповіддю на придушення протестів в Тегерані. З переобранням Ахмадінеджада на другий термін незгодна опозиція Ірану, яка стверджує про фальсифікацію виборів. ДО РОЗДІЛУ УКРАЇНА – ЄС Європа забракувала українське молоко Економічна правда 2009.08.06 10:22 http:www.epravda.com.uanews4a7a81ced959f Фахівці генерального директорату з охорони здоровя та захисту прав споживачів Єврокомісії (SANCO) мають претензії до якості українського молока. Про це заявив голова Держкомітету ветмедицини Петро Вербицький, пише газета Комерсант-Україна. За словами Вербицького, у вересні інспектори SANCO повторно проінспектують українські молокопереробні підприємства, які бажають поставляти продукцію на ринок Євросоюзу. Вони перевірять, чи були усунені зауваження, зроблені ними після інспекції у червні 2008 року. У 2008 році інспектори SANCO відвідали чотири підприємства - Канівський маслосирозавод (входить до корпорації Клуб сиру), Роменський і Менський сирзаводи та Недригайловскій цех (входять у компанію Мілкіленд). Вони вивчали всі процеси - від отримання молока в сировинних зонах до виробництва готової продукції.
Компанія «Клуб сиру» - український виробник твердих сирів та інших харчових молочних продуктів.
Гото́ва проду́кція - продукція (товар), вироблена з використанням давальницької сировини (крім тієї частини, що використовується для проведення розрахунків за її переробку) і визначена як кінцева у контракті між замовником і виконавцем.
Після цього в SANCO заявили про проблеми з молочним сировиною в Україні, повідомив Вербицький. Українські підприємства використовують молоко з бактеріальним осіменінням вищим за допустимі у ЄС норм. Деякі виробники молочної сировини, щоб зберегти його (від скісанія), додають антибіотик хлорамфенікол (Левоміцетин), що заборонено і українським законодавством, - розповів Вербицький. Усунути зауваження інспекторів SANCO буде непросто. Для цього Мінагрополітики розробило технічний регламент, яким передбачається дозволити використовувати на підприємствах тільки молоко з бактеріальної запліднення, допустимої в ЄС.
Техні́чний регла́мент - законодавчий акт, прийнятий органом влади, що містить обов'язкові технічні вимоги або безпосередньо, або шляхом посилання на стандарт(и), або шляхом застосування взаємопов'язаних стандартів.
Однак таким вимогам відповідає лише молоко, одержуване від господарствах сільгоспвиробників - а це не більше 30 його обсягу. Швидше за все, найближчим часом відповідні європейським стандарти молока в Україні затверджені не будуть, оскільки у цьому випадку буде вилучений з використання великий обсяг тваринницької продукції, - говорить Вербицький.
Твари́нництво, або скота́рство - галузь сільського господарства, що займається розведенням і використанням сільськогосподарських тварин. Воно забезпечує людей харчовими продуктами (молоко, масло, сир; близько 60% білків, що їх споживає людина, - продукти тваринництва), дає сировину для легкої (вовна) і харчової, а також фармацевтичної промисловості, тяглову силу (кінь, віл), основне органічне добриво - гній. Продукти тваринництва легко збувати, і вони за нормальних обставин часто бували основою бюджету українського селянина.
Остаточний список підприємств, які проінспектує SANCO у вересні, буде затверджений наступного тижня. Швидше за все, це буде 8-10 підприємств, у тому числі Білоцерківський молочний комбінат, Гадячсир, Дубномолоко, Менський сир, - прогнозує Вербицький. ДО РОЗДІЛУ Україна не піде на конфронтацію по Південному потоку, якщо цей проект буде пріоритетним для ЄС, - експерти РБК-Україна 2009.08.06 13:39 http:www.rbc.uaukrfinance20090806572499.shtml Україна не піде на конфронтацію з Євросоюзом по Південному потоку, якщо цей проект буде одним із пріоритетних для диверсифікації постачань газу на європейський ринок. Таку думку висловив РБК-Україна генеральний директор компанії з управління активами ІНЕКО-ІНВЕСТ Олег Морква, коментуючи можливі наслідки для України надання Газпрому доступу з боку Туреччини до її територіальних вод для будівництва Південного потоку.
Генеральний директор (ГД) - термін для деяких корпоративних службовців в бізнес операціях. Крім того може бути офіційною назвою деяких керівників підприємств, найчастіше в закладах громадського харчування.
Європа спробує схилити Україну, щоб цей проект був реалізований в найкоротші терміни з оптимальними складовими для всіх сторін, - вважає експерт. - При цьому Україна наполягатиме на якихось преференціях, але в рамках глобального проекту модернізації своєї газотранспортної системи і допомоги ЄС в вирішенні цього питання.
Газотра́нспортна систе́ма (рос.газотранспортная система; англ. gas transport system; нім. Erdgasfortleitungsnetz n, Erdgastransportnetz n) - сукупність взаємопов'язаних газопроводів і супутніх з ними споруд, призначених для забезпечення газом споживачів.
На думку О.Моркви, Україна не є основним гравцем в даному питанні, щоб диктувати свої умови на європейському ринку. І якщо Україна виступатиме вкрай негативно у напрямі реалізації даного проекту, то знайдуться інші можливості для реалізації Південного потоку, а також Північного потоку. Будь-які дії РФ по диверсифікації свого газового транзиту означають ризики зменшення транзитних потоків через Україну, вважає керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Dragon Capital Андрій Беспятов. Якщо Південний потік піде через турецькі води, то в майбутньому це означає зменшення доходів України, - сказав експерт. - Тому, якщо Росія отримає дозвіл від Туреччини по доступу до її територіальних вод, то для України це буде мінус. Для України важливо: чим довше йдуть переговори РФ і Туреччини, чим довше йдуть неузгодження по Південному потоку, тим більше Україна буде транзитувати російського газу, що вигідно нашій країні.
Інвести́ція, капіта́льні вкла́дення (від лат. invest, вкладення коштів) - господарська операція, яка передбачає придбання основних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав та цінних паперів в обмін на кошти або майно.
Украї́на (МФА: [ukrɑˈjinɑ]опис файлу) - держава у Східній Європі та частково в Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Площа становить 603 628 км². Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію.
ДО РОЗДІЛУ Тігіпко вважає, що Україна втрачає роль головного транзитера російського газу в ЄС і пропонує створити СП з управління ГТС Интерфакс-Україна 2009.08.06 19:03 http:www.interfax.com.uaukrmain18235 Банкір Сергій Тігіпко, що заявив про намір балотуватися на посаду президента України вважає, що місце України як головного транзитера російського газу до Європи може зайняти Туреччина. Проектно-дослідницькі роботи з будівництва Північного потоку вже йдуть повним ходом. Туреччина домовилася з ЄС за проектом Nabucco і сьогодні- завтра дозволить росіянам прокладати газопровід Південний потік по дну Чорного моря у своїх територіальних водах. Словом, керівництво країни вивернулося так, щоб Європі стало вигідніше транспортувати російський і каспійський газ в обхід України, - цитує С.Тігіпка його прес-служба в четвер. Політик також нагадав, що Секретаріат президента України висловився на підтримку проекту Nabucco.
Адміністрація Президента України (неофіційно: Банкова) - постійно діючий орган, утворений Президентом України для здійснення його повноважень.
Тепер що, ми маємо підтримати і домовленості з будівництва Південного потоку А чом би й ні: обидва проекти диверсифікують постачання газу до Європи, і обидва проекти завдають прямої шкоди Україні, - сказав він. С.Тігіпко вважає, що Україна має запропонувати Росії, як постачальникові газу, і Європі, як головному споживачеві, свій план, вигідніший і привабливіший. Адже значно дешевше оптимізувати газові постачання через вже існуючу українську газотранспортну систему, ніж витратити мільярди на будівництво обхідних шляхів. В умовах кризи ні в кого немає зайвих грошей. На реалізацію одного тільки проекту Південний потік знадобиться близько 25 млрд євро. Тому ми маємо діяти швидко і рішуче, доки альтернативні проекти ще перебувають на стадії обговорення, - сказав С.Тігіпко. На його думку, ключовим елементом українського плану могло б стати акціонування газотранспортної системи: Давайте залишимо собі 50, продамо росіянам 25 і ще 25 - європейським споживачам. Отримаємо абсолютно прозоре підприємство і продемонструємо, що будівництво Північного та Південного Потоків обійдуться набагато дорожче, ніж вкладення в підтримку української ГТС. Коли ми отримаємо спільне підприємство 50х25х25, все буде зрозуміло і прозоро.
Спільні підприємства - підприємства, що базуються на спільному капіталі суб'єктів господарської діяльності України або іноземних суб'єктів господарської діяльності, на спільному управлінні та на спільному розподілі результатів та ризиків.
Ті ж європейці і росіяни не боятимуться, що газ проходитиме повз них. Як наслідок, не будуватимуть обхідних варіантів, - вважає С.Тігіпко. Він також радить російській стороні не робити поспішних висновків стосовно договорос проможності України. Країна на порозі президентських виборів, народ зробить правильний вибір на користь нових політичних сил, які здатні вилікувати Україну від хронічної газової хвороби і при цьому врахувати інтереси всіх учасників, - підсумував С.Тігіпко. ДО РОЗДІЛУ


Скачати 114.45 Kb.

  • Секретаріат президента України