Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаМультимедійні презентації. Робота в Prezi

Скачати 263.55 Kb.

Мультимедійні презентації. Робота в Prezi
Скачати 263.55 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації25.03.2017
Розмір263.55 Kb.
  1   2   3

Довгаль С.А.

Тема: Мультимедійні презентації. Робота в Prezi.

Короткий виклад змісту: В даному лекційному матеріалі розглядається використання хмарного сервісу Prezi в процесі створення та використання мультимедійних презентацій. Надається детальна інформація щодо роботи з редактором Prezi .

Мультиме́діа (лат. Multum + Medium) - комбінування різних форм представлення інформації на одному носієві, наприклад текстової, звукової і графічної, або, останнім часом все частіше - анімації і відео.

Коректу́ра (від лат. correctura - «виправлення», «поліпшення») - процес виправлення граматичних і технічних помилок та недоліків, як в текстовому, так і графічному матеріалах, підготовлених для розмноження друкарським (або будь-яким іншим) способом.

Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.

Даний лекційний матеріал одночасно можна розглядати і як методичний посібник за допомогою якого можна навчитися працювати з сервісом Prezi.

Матеріа́л - речовина, або суміш речовин, первинний предмет праці, який використовують для виготовлення виробу (основний матеріал), або які сприяють якимось діям. У останньому випадку уточнюють, що це допоміжний, чи витратний матеріал.

Ключові поняття теми: мультимедійна презентація, хмарний сервіс, онлайн презентація, робота в Prezi , редактор Prezi.Загальна характеристика

Редактор Prezi - це розробка компанії Prezi Inc. Сервіс Prezi пропонує дивовижні можливості для створення різних мультимедійних документів. Сьогодні понад 50 мільйонів людей роблять свої презентації та інші проекти в Prezi. Prezi - це хмарний сервіс, який служить для створення інтерактивних презентацій.

Основна відмінність цього сервісу від PowerPoint полягає в тому, що тут ви працюєте не з окремими слайдами, а з усією робочою областю, на якій можете як завгодно розміщувати необхідні вам елементи. Це можуть бути заголовки, текстові блоки, стікери, геометричні фігури, картинки і так далі.

Текст (від лат. textus - тканина, з'єднання) - загалом зв'язана і повністю послідовна сукупність знаків. Наука, що вивчає тексти називається герменевтикою.

Докуме́нт - базова теоретична конструкція, яка відноситься до всього, що може бути збережене або представлене, щоб служити як доказ для певної мети.

Мільйон - число, назва величини 10 6 = 1000000 =1000000} .

Можливість - це дія, що може відбутися або ні (можливо, приїду, а, можливо, і ні). Можливість можна забезпечити чи покладатись на «авось» та якось буде. Альтернатива дає шанс, але не гарантує без відповідних дій забезпечення результату і адекватності та конструктиву діяльності.

Геоме́трія (від дав.-гр. γη - Земля і μετρέω - вимірюю; землеміряння) - розділ математики, наука про просторові форми, відносини і їхні узагальнення.

Бра́узер, також веб-переглядач (англ. browser МФА: [ˈbraʊ̯zɚ] - переглядач) - програмне забезпечення для комп'ютера або іншого електронного пристрою, як правило, під'єднаного до Інтернету, що дає можливість користувачеві взаємодіяти з текстом, малюнками або іншою інформацією на гіпертекстовій веб-сторінці.

Фігура - термін, формально застосовуваний до довільної множини точок; тим не менш зазвичай фігурою називають множину точок на площині, які обмежені скінченим числом ліній. Наприклад: квадрат, коло, кут.

У вас є можливість вільно переміщатися по робочій області і міняти її масштаб. Скомпонувавши необхідні вам елементи в якусь конструкцію, ви можете виділити цю область в окремий кадр і налаштувати опції і послідовність переходу до інших слайдів.

В силу своєї онлайнової природи Prezi має і деякі відмінності в способі збереження готової роботи. Так, ви можете не тільки зберегти презентацію для автономної демонстрації, а й легко опублікувати її в мережі або розмістити в соціальних мережах.Загальні технічні вимоги для роботи в Prezi

• Мінімальний обсяг пам'яті - 1Гб;


• Наявність встановленого на ПК Adobe Flash Player 10 або пізнішої версії;

Соціа́льне (лат. socialis - товариський, громадський) - одна з основних категорій соціології та соціальної філософії. Вперше вона була введена до наукового обігу К. Марксом для позначення характеристики однієї із сторін суспільного життя.

Автоно́мія (грец. αυτος - «сам» і грец. νομος - «закон») - 1) наявна міра незалежності будь-якого явища від зовнішньої причини його зумовленості; 2) в етиці - стадія морального розвитку особистості, яка характеризується здатністю самостійно створювати або вибирати моральні правила для свого життя і поведінки; здатність людини як суб'єкта етичного відношення до самовизначення на основі власного світогляду, “власного законодавства”.

Соціа́льна мере́жа - соціальна структура, утворена індивідами або організаціями. Вона відображає розмаїті зв'язки між ними через різноманітні соціальні взаємовідносини, починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи тісними родинними зв'язками.

Adobe Flash (вимовляється [флеш]; колишня назва - «Macromedia Flash») - мультимедійна та програмна платформа використовувана для авторської розробки векторної графіки, анімації, ігор і насичених інтернет-застосунків (RIA), які можна переглядати, програвати чи виконувати в Adobe Flash Player.


• Миша з прокруткою або ноутбук з сенсорною панеллю.
Prezi добре працює на багатьох комп'ютерах, навіть на ноутбуках. Ви можете легко визначити, чи відповідає Ваш комп'ютер системним вимогам, для створення презентацій Prezi: просто зайдіть в каталог prezi-презентацій і подивіться якусь презентацію. Якщо презентація демонструється гладко, без затримок і смикань, то на Вашому комп'ютері можна створювати презентації Prezi. Якість та комфорт роботи в Prezi багато в чому залежить від апаратного забезпечення Вашого комп'ютера.

Ноутбук (англ. notebook - блокнот, блокнотний ПК) або лептоп (англ. laptop - lap - коліна, top - на верху) - портативний персональний комп'ютер, в корпусі якого об'єднані типові компоненти ПК, включаючи дисплей, клавіатуру і вказівний пристрій (звичайно сенсорна панель або тачпад), а також акумуляторні батареї.

Апара́тне забезпе́чення (англ. hardware; сленг. залі́зо) - комплекс технічних засобів, який включає електронний пристрій і, зокрема, ЕОМ: зовнішні пристрої, термінали, абонентські пункти тощо, які необхідні для функціонування тієї чи іншої системи; фізична частина ЕОМ.

Швидкий процесор і великий об'єм пам'яті, з сильною графічною картою, гарантує Вам комфортну роботу з презентаціями Prezi, які містять багато зображень і відео.

Підтримувані браузери:


Google Chrome
• Яндекс Браузер
• Mozilla Firefox
• Internet Explorer
• Opera
• Safari
Підтримувані операційні системи:
• Windows XP / Vista / 7/8
• Mac OS
• Linux

Браузери які краще використовувати для роботи в Prezi.

Гра́фіка (нім. Graphik, грец. graphikos «написаний») - вид образотворчого мистецтва, для якого характерна перевага ліній і штрихів, використання контрастів білого і чорного та менше, ніж у живописі, використання кольору.

Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

Робота с Prezi на iPad

Презентації на сайті prezi.com працюють у всіх браузерах, заявлених розробниками як підтримувані. Але, з якоїсь причини в браузері Opera проект презентації не можна зберегти, іноді без причини виникають проблеми із завантаженням зображень (будь-якого формату). Тому для роботи в презентаціях Prezi на сайті найкраще користуватися браузером Google Chrome або Яндекс Браузер, так як в цих браузерах використовується програвач Adobe® Flash® Player інтегрований з Google Chrome автоматично оскільки він оновлюється при виході нових версій Flash Player.

Програвач або плеєр (англ. player) - пристрій для звуко- або відео- відтворення записів, як цифрових так і інших. Програвачі бувають як портативні, так і стаціонарні. Також цим словом називають комп'ютерну програму для відтворення на комп'ютері цифрового аудіо чи відео.

Програміст, також програмник[Джерело?] - фахівець, що займається програмуванням, виконує розробку програмного забезпечення (в простіших випадках - окремих програм) для програмованих пристроїв, які, як правило містять один чи більше CPU.

Google Chrome - веб-переглядач, розроблений компанією Google на основі веб-переглядача з відкритим кодом Chromium та іншого відкритого програмного забезпечення. Його програмна архітектура була створена з чистого аркуша (однак використовуючи інше програмне забезпечення з відкритим кодом, у тому числі компоненти WebKit та Mozilla) з метою задоволення поточних потреб користувачів.


Що потрібно зробити:
а) перейти на використання Google Chrome або Яндекс Браузера
б) якщо один з них вже є, відкрити в ньому презентацію і спробувати працювати.
Що робити, якщо на Вашому робочому комп'ютері Ви не можете зайти на prezi.com або сторінка з презентаціями відкривається некоректно?
1. Будь ласка, переконайтеся, що Ваш брандмауер дозволяє підключення до prezi.com, оскільки в більшості випадків ця проблема викликана тим, що брандмауер або інше захисне програмне забезпечення блокує підключення до prezi.

Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.

com.
2. Проконтролюйте що prezi.com знаходиться в Білому списку (на портах 80 та 443) в налаштуваннях вашого брандмауера або тимчасово вимкніть брандмауер (те ж саме відноситься і до схожого софту з веб-безпеки).

Посилання (англ. reference), також поклик - посилання у паперових і електронних документах - уривок, витяг з якого-небудь твору, на який посилаються у викладі, з точною назвою джерела й вказівкою на відповідну сторінку.


3. Видаліть cookie з prezi.com у Вашому браузері.
4. Якщо проблема відбувається при роботі з презентацією на сайті, то необхідно оновити Adobe Flash для Вашого браузера.

Prezi добре працює на Інтернет-планшеті iPad. На ньому не тільки можна переглядати презентації, але і навіть можна вносити невеликі зміни у свої презентації, використовуючи планшет. Для цього необхідно завантажити та встановити спеціальний додаток Prezi для iPad. Є деякі обмеження у відображенні об'єктів презентацій і в роботі з презентаціями на iPad.

Необхідність - система зв'язків і відносин, що зумовлює зміну, поступальний рух, розвиток у жорстко визначеному напрямку з жорстко визначеними результатами. Іншими словами, необхідність - це такий зв'язок, що обов'язково призводить до певної події.

Фу́нкція (відображення, трансформація, оператор) в математиці - це правило, яке кожному елементу з першої множини (області визначення) ставить у відповідність один і тільки один елемент з другої множини.Реєстрація на Prezi.com

Для отримання безкоштовного розширеного доступу для вчителів, викладачів і студентів (далі - викладацького доступу) необхідно реєструватися на сторінці http://prezi.com/pricing/edu/ Звичайна публічна реєстрації доступна на сторінці https://prezi.com/profile/registration/?license_type=PUBLIC. Алгоритм реєстрації на сайті Prezi.com можна представити на прикладі створення викладацького облікового запису.


1. На сторінці http://prezi.com/pricing/edu/ вибираємо тарифний план.
регистрация на сайте prezi.com. шаг 1

2. Вказуємо Вашу електронну адресу.

Учи́тель/вчитель (педагог)- людина, яка навчає інших людей (своїх учнів), передає їм певні знання про життя. У вузькому розумінні - спеціаліст, який проводить навчальну та виховну роботу з учнями в загальноосвітніх школах різних типів.

Студе́нт (лат. studens, родовий відмінок studentis - «ретельно працюючий», «такий, що займається») - учень вищого, у деяких країнах і середнього навчального закладу.

Обліковий запис (сленг. акаунт, обліковка або обліківка) у комп'ютерній системі - сукупність наданої інформації про користувача, засобів та прав користувача відносно багатокористувацької системи.

Електро́нна по́шта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - популярний сервіс в інтернеті, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).

Зверніть увагу: для отримання викладацького доступу в заявці обов'язково треба вказати адресу електронної пошти, зареєстрований в корпоративному домені вашої школи / вузу (наприклад, вашафамилия@сайтшколы.ru). Вказану електронну адресу в майбутньому буде використовуватися в якості логіна для входу на сайт.


Вказавши електронну адресу, натисніть на кнопку «Continue» («Продовжити»).регистрация на сайте prezi.com. шаг 2

3. Далі необхідно вказати інформацію про школу / вуз:
- Назва школи (School Name)
- Місто, в якому розташована школа (City)
- Країна (Country)
- Сайт школи (Website address)
Необхідну інформацію краще вказати англійською мовою.

Майбутнє - суб'єктивна з людського погляду й об'єктивна з погляду стороннього спостерігача часова категорія сприйняття реальності, яка характеризується комплексом явищ і подій, що не здійснились і не відбулися відносно об'єкта, який перебуває в більш ранньому часі.

А́нглія (англ. England) - країна в Західній Європі, що входить до Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Найбільша за площею і населенням з чотирьох країн Сполученого королівства та трьох частин Великої Британії.

Англі́йська мо́ва (English, the English language) - мова, що належить до германської групи індоєвропейської сім'ї мов. Одна з найпоширеніших мов у світі, особливо як друга мова та мова міжнародного спілкування.


Під полями вказано наступний текст:
«Ви можете зареєструватися, тільки якщо ваша школа має свій сайт. Якщо адреса електронної пошти вашого освітнього закладу збігається з іншим освітнім доменом (наприклад, розташованим на регіональному порталі), будь ласка, зареєструйтесь на сайті вашого регіонального порталу замість шкільного сайту ».

Регіо́н (англ. region, нім. Gebiet n, Region f; від лат. regio - царина, царство) - в давнину земля, царство, сьогодні - велика земельна одиниця. У фізичній географії - узагальнена назва одиниць фізико-географічного районування будь-якого таксономічного рангу.

Осві́та - цілеспрямована пізнавальна діяльність людей з отримання знань, умінь та навичок або щодо їх вдосконалення. Процес і результат засвоєння особистістю певної системи наукових знань, практичних умінь та навичок і пов'язаного з ними того чи іншого рівня розвитку її розумово-пізнавальної і творчої діяльності, а також морально-естетичної культури, які у своїй сукупності визначають соціальне обличчя та індивідуальну своєрідність цієї особистості.регистрация на сайте prezi.com. шаг 3

Також необхідно поставити галочку поруч з написом «I confirm that the school above is a school where I am an active student or a teacher» («Я підтверджую, що я з вказаної вище школи, і це школа, в якій я вчуся або викладаю» ).

Натисніть на кнопку «Continue».

4. Якщо всі поля заповнені вірно, з'явиться вікно з повідомленням:


«Освітня ліцензія зареєстрована.
Лист з підтвердженням було відправлено на вашу електронну адресу.
Будь ласка, відкрийте лист і натисніть на посилання для завершення реєстрації.

Гіперпосила́ння (або просто посилання чи ланка, пóклик) - активний (виділеним кольором) текст, зображення чи кнопка на веб-сторінці, натиснення на яку (активізація гіперпосилання) викликає перехід на іншу сторінку чи іншу частину поточної сторінки.


Ви можете закрити це вікно браузера ».

регистрация на сайте prezi.com. шаг 4

Після закриття вікна ви будете перенаправлені на головну сторінку сайту Prezi.com.

5. Перейдіть по посиланню, що зазначене у відправленому листі, для завершення реєстрації. До речі, лист може прийти не відразу, так як має відбутися перевірка введених вами даних. Як зазначено в листі, перейти за посиланням необхідно протягом 4 днів.

6. Після переходу за посиланням ви опинитеся на сторінці, де необхідно вказати детальну інформацію про себе:

- Ваше ім'я (First Name)

- Прізвище (Last Name)

- Придумати пароль (Password) для входу на сайт Prezi.com. Пароль буде потрібно ввести двічі.

Необхідно поставити галочку поруч з написом «I agree to the Terms of Use» («Я згоден з Умовами використання»). Текст Умов (англійською) розташований на сторінці http://prezi.com/terms-of-use/. У Умовах є ряд істотних позицій, які необхідно дотримуватися, наприклад: працювати з сервісом Prezi.com можуть тільки особи що досягли 18-річчя (п.2); заборонено порушувати чужі авторські права (п.3); будь-яка презентація створена за допомогою викладацького аккаунта, міститиме повідомлення «тільки для освітніх цілей» (п.6).

Далі натисніть на кнопку «Register and Continue» («Зареєструватися і продовжити»).

регистрация на сайте prezi.com. шаг 1

Після цього ви будете перенаправлені в ваш Особистий кабінет в Prezi і таким чином завершиться реєстрація.Особистий кабінет Prezi.com

Відразу після реєстрації на сайті Prezi вам стає доступний Особистий кабінет веб-сервісу Prezi, за адресою http://prezi.com/your/.личный кабинет пользователя prezi

При першому вході у власний кабінет поряд з вашим ім'ям угорі ліворуч буде розташована посилання «Create your profile» («Заповніть свій профіль»), після переходу до якого вам буде запропоновано вказати розширену інформацію про себе і зробити ряд налаштувань.Налаштування облікового запису в Prezi.com

Група полів «Profile Settings» («Налаштування профілю»)

- Name - ваші ім'я та прізвище, зазначені раніше.

- About - тут можна написати кілька слів про себе. Якщо ваш профіль публічний, то цю інформацію побачать інші користувачі.

- Privacy - настройки конфіденційності.

Конфіденційність (англ. confidentiality, privacy) - властивість не підлягати розголосові; довірливість, секретність, суто приватність.

2 режими: приватний і публічний профілі користувача (при реєстрації з тарифом «Public FREE» доступний тільки публічний профіль).

- Notifications - настройка системних повідомлень. 1) «Receive notifications if a comment is made on one of your prezis» («Отримувати повідомлення, якщо прокоментували вашу презентацію»). 2) «Receive notifications if a reply is made to one of your comments» («Отримувати повідомлення про відповіді користувачів на ваші коментарі».

- Custom Link - настройка посилання на ваш профіль у Prezi. Замість запропонованого ідентифікатора можна вказати своє прізвище або псевдонім англійською мовою (посилання буде мати вигляд http://prezi.

Комента́р (від лат.

Англійська належить до тих мов, що має найширший словниковий запас: (близько 250 тис. різних слів; Оксфордський словник англійської мови нараховує близько 600 тис. слів, а Словник Вебстера - 475 тис., але серед них велика частка архаїчних слів та величезний об'єм технічних термінів).

commentārium - записки, тлумачення) - * Тлумачення певного тексту або книги.

Ідентифіка́тор (identifier) - 1. Ознака, яка служить для ідентифікації особи чи предмета, що розпізнається. // Захисна ознака для встановлення справжності банкноти чи цінного папера.

Псевдоні́м (грец. ψευδής - «помилковий, брехливий, вигаданий» і грец. όνομα - «ім'я») - ім'я, використовуване людиною замість справжнього (даного при народженні, зафіксованого в документах) в тій або іншій публічній діяльності.

com/user/Вашеимя).

- Recommend Prezi.com - поділитися з друзями інформацією про Prezi через соціальні мережі.

Після внесення змін натисніть кнопку «Upgrade» («Оновити»).

Група полів «Account settings» («Налаштування облікового запису»)

- Your license details - опис чинного тарифного плану з можливістю його зміни.

- Password - зміна пароля доступу до сервісів Prezi.

- Secure connection - настройки безпечного з'єднання з Prezi.

Безпе́ка - це такі умови, в яких перебуває складна система, коли дія зовнішніх факторитетів і внутрішніх чинників не призводить до процесів, що вважаються негативними по відношенню до даної складної системи у відповідності до наявних, на даному етапі, потреб, знань та уявлень.

Настройка доступна тільки користувачам з Pro-аккаунтом.

- Delete account ... - видалення свого аккаунта з Prezi. Тут же попередження про те, що після видалення аккаунта з серверів Prezi будуть видалені ваші презентації, а гроші (якщо ви користуєтеся платним аккаунтом) не будуть повернені.

Після налаштування облікового запису можна повернутися на головну сторінку Особистого кабінету. Щоб зробити це, натисніть на вкладку «You prezis» вгорі сторінки.

Зверніть увагу, що посилання «Create your profile» змінилася на «View your profile» («Перегляд профілю»). Тепер за цим посиланням можна змінити зазначені вище дані.

Постійна адреса сторінки налаштувань: https://prezi.com/settings/

  1   2   3


Скачати 263.55 Kb.

  • Загальна характеристика
  • Робота с Prezi на iPad
  • Google Chrome
  • Реєстрація на Prezi . com
  • Особистий кабінет Prezi.com
  • Налаштування облікового запису в Prezi.com