Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаНа вирішенні проблеми застарілої комп’ютерної техніки в школах

Скачати 49.92 Kb.

На вирішенні проблеми застарілої комп’ютерної техніки в школах
Скачати 49.92 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації10.03.2017
Розмір49.92 Kb.
  1   2

ОС LINUX НА ВИРІШЕННІ ПРОБЛЕМИ ЗАСТАРІЛОЇ КОМП’ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ В ШКОЛАХ

Давиденко О.С., директор Криворізької загальноосвітньої школи № 54,

Давиденко А.В.
Загальноосві́тня шко́ла - масовий тип навчально-виховних закладів, які дають загальну освіту.
, вчитель інформатики Криворізької загальноосвітньої школи № 62.

"Якщо вже ви приносите програмне забезпечення до школи,

ви повинні ділитись ним з іншими дітьми"

Річард Столлман
На сьогодні значні кошти (за мірками шкільної освіти) спрямовуються на комп'ютеризацію шкіл.
Програмне забезпечення Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.
Проте результат отримують більш ніж скромний, що викликається такими причинами:

1. Темпи комп'ютеризації недостатні. Доки триває облаштування комп'ютерних класів в одних школах, в інших вони встигають застаріти у прогресивному плані чи зупинити своє функціонування за певних обставин.

2. Кількість комп'ютерів у спеціально облаштованих класах надто мала. Навіть якщо проводити заняття для половини класу, то все одно кілька людей не матимуть індивідуального комп'ютера.

3. Бракує кваліфікованих викладачів, технічного персоналу й ресурсів для підтримання задовільного стану техніки.

Усе це показує, що кошти, витрачені на комп'ютеризацію шкіл, розчиняються. як цукор у воді, залишаючи тільки солодкий присмак.

Не менш важливим компонентом є підключення до Інтернету. На цьому не варто довго зупинятись, адже кожний з нас знає, що воно таке. Єдине, що залишається незаперечним: кожний учень повинен мати безкоштовний відкритий доступ до світової інформаційної мережі з попередньо заблокованими «певними» сайтами з поміткою "ще не час"...Отже, в багатьох школах України залишаються старі комп’ютерні класи з дуже старими машинами (Celeron-366, 128 Mb чи 256 Mb Ram та жорстким диском на 20 Gb) на яких навіть Windows XP «гальмує», але ж при цьому від вчителів вимагають виконання навчальної програми з інформатики, участь у вебінарах та підготувати не просто учасників, а й призерів різноманітних інтелектуальних конкурсів.
Відкритий доступ Відкритий доступ - це безкоштовний, швидкий, постійний, повнотекстовий доступ в режимі реального часу до наукових та навчальних матеріалів, що реалізовується для будь-якого користувача у глобальній інформаційній мережі, здійснюваний переважно до рецензованих науково-дослідних журналів.
Тверди́й диск або Тверди́й магні́тний диск, або Накопичувач на магнітних дисках (англ. Hard (magnetic) disk drive, англ. HDD), у комп'ютерному сленгу - «вінчестер» (від англ. winchester), - магнітний диск, основа якого виконана з твердого матеріалу.
Одним зі шляхів вирішення даної ситуації є встановлення на дані комп’ютери ОС Linux. Розглянемо, який же вибрати дистрибутив Linux для старого комп'ютера, який не тільки прискорив би старий комп'ютер, але і оснастив його досить красивим і сучасним функціоналом

Відразу хочеться обмовитися, що зі старого комп’ютера не вийде відновити всю мультимедійну міць, але без особливої праці можна отримати, зручний, функціональний, швидкий з гарним робочим оточенням для роботи з текстами, таблицями, графікою та початкового програмування та безпечного серфінгу в Інтернеті.
Дистрибутив Лінукс, часто просто дистрибутив або навіть дистро - це член сімейства Лінукс з Юнікс-подібних операційних систем, що складається з ядра Лінукс, системних бібліотек та інструментів, розроблених проектом GNU та інших програм.


При виборі дистрибутива доводиться шукати компроміс. Можна вибрати і встановити дистрибутив Linux, який буде «літати» на самому старому «динозаврі», але з підтримкою периферії і наявності сучасних програм будуть складності. Інші запросто підхоплять ваше обладнання і можуть мати всілякі сучасні програми, але будуть дещо «гальмувати».

Отже, для комп'ютерів яким трохи більше 8 років з одним ядром і оперативною пам'яттю близько 512 Мб. цілком підійде Linux Mint з робочим оточення XFCE.

Linux Mint – це простий, зручний і елегантний дистрибутив GNU/Linux, заснований на Ubuntu. Релізи Linux Mint виходять трохи пізніше релізів Ubuntu – у них виправляють всі помилки і недоліки батьківського дистрибутива, які були виявлені до того часу. Також Mint відрізняється і своїм зовнішнім виглядом – виглядає він досить просто і разом з тим елегантно з рядом власних додатків. Крім того, цей дистрибутив відрізняється від Ubuntu набором програм, що встановлюються за замовчуванням – після інсталяції Mint ви отримуєте повністю готову до роботи операційну систему, придатну до вирішення більшості завдань при мінімальних 384 Мб оперативної пам'яті та 5 ГБ вільного місця на диску.
Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.


Якщо ж ви залишилися не в захваті від Linux Mint, то варто спробувати трохи менше вимогливішими до «заліза» Lubuntu. Як написано на офіційному сайті Lubuntu, розробники ставляли перед собою такі основні цілі і завдання: 1) Створення швидкого, «легкого» та енергоефективного варіанту Ubuntu, заснованого на робочому оточенні LXDE. 2) Зробити можливим запуск Linux на комп'ютерах і пристроях з невисокою продуктивністю і вартістю, заснованих не тільки на архітектурі Intel, але і ARM. 3) Отримання схвалення, офіційної підтримки і визнання з боку Canonical і, звичайно ж, звичайних користувачів. Виходячи з цього переліку, неважко здогадатися, що ж являє собою Lubuntu – це комплект, що складається з дуже швидкого і не вимогливого до ресурсів робочого оточення LXDE, мінімального набору необхідного для роботи програмного забезпечення і, звичайно ж, базового набору пакетів, що складають
Каталог: attachments
attachments -> Методичні рекомендації щодо ефективного засвоєння граматики. Особливість посібника багатство дидактичних ігор та вправ, різноманітних за формою та змістом
attachments -> Дизайн слайдів презентації. Захист залікової роботи
attachments -> Розділ системи транкінгового зв’язку
attachments -> Поняття миттєвого повідомлення. Спілкування в чатах. Поняття форуму
attachments -> Створення відеокліпу. Додавання відео ефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду
attachments -> Інформаційні технології навчання в умовах інформатизації освіти
  1   2


Скачати 49.92 Kb.