Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаНаказ №315 Про проведення районного (заочного) туру обласного конкурсу юних літераторів, художників, композиторів «Собори наших душ»

Наказ №315 Про проведення районного (заочного) туру обласного конкурсу юних літераторів, художників, композиторів «Собори наших душ»
Дата конвертації12.04.2017
Розмір71.1 Kb.
ТипНаказ


ВИКОНКОМ ІНГУЛЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ У МІСТІ РАДИ

ВІДДІЛ ОСВІТИН А К А З
Кривий Ріг

12.12.2014 №315


Про проведення районного (заочного)

туру обласного конкурсу юних літераторів,

художників, композиторів «Собори наших душ»
На виконання наказу УОН від 09.12.2014 № 434, відповідно до Указу Президента України від 25 червня 2013 №344 «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період 2021», інструктивно-методичних рекомендацій ДОН ДОДА щодо організації та проведення обласних творчих конкурсів юних літераторів, художників, композиторів «Собори наших душ» від 13.11.2013 №858/0/211-13, з метою піднесення рівня патріотичного виховання дітей та учнівської молоді засобами літератури, музики та образотворчого мистецтва, виявлення, розвитку та підтримки творчо обдарованих дітей, формування національної творчої еліти, а також підтримки творчої праці педагогів, популяризації педагогічного досвіду з питань роботи з художньо обдарованими дітьми

НАКАЗУЮ:

1.

Патріоти́чне вихова́ння - планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму, тобто доброго відношення до Батьківщини та до представників спільної культури або країни.
Образотво́рче мисте́цтво - мистецтво відображення сущого у вигляді різних образів, зокрема таких як художні образи на площині (графіка, малярство тощо) та в просторі (скульптура).
Провести 25.12.2014р. о 14.30 на базі Центру дитячої творчості «Мрія» та 23.12.2014р. о 14.30 на базі ЦДЮТ «Ріднокрай», районні відбіркові тури обласного конкурсу юних літераторів , художників , композиторів «Собори наших душ».

2.Затвердити умови проведення районних турів обласного конкурсу юних літераторів, художників, композиторів «Собори наших душ» та склад журі (додаток ).

3. Центру дитячої та юнацької творчості «Мрія» та ЦДЮТ «Ріднокрай» (дир. Супрун О.В., Полякову С.В.):

3.1. Створити умови щодо проведення районних відбіркових етапів конкурсу, за результатами яких відзначити по 5 переможців в кожній номінації за трьома віковими категоріями: • 7-10 років;

 • 11-14 років;

 • 15-18 років.

4. Директорам навчальних закладів:

4.1. Надати заявки, супровідні документи та конкурсні роботи, що оформлені відповідно вимог інструктивно-методичних рекомендацій ДОН ДОДА щодо організації та проведення обласних творчих конкурсів юних літераторів, художників, композиторів «Собори наших душ»від 13.11.2013 №858/0/211-13) в ЦДЮТ Мрію до 25 грудня 2014 року та в ЦДЮТ «Ріднокрай» до 22 грудня 2014року

4.2. Забезпечити участь у роботі журі вчителів загальноосвітніх та керівників гуртків позашкільних навчальних закладів інгулецького райо

5.

Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
Позашкільний навчальний заклад - складова системи позашкільної освіти, яка надає знання, формуючи вміння та навички за інтересами, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток, підготовку до активної професійної та громадської діяльності, створює умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань та стану здоров'я вихованців, учнів і слухачів.
Оприлюднити даний наказ на сайті відділу освіти, в мережі Інтернет (www.
Інтернет Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
ingulvo.dnepredu.com) у визначений чинним законодавством термін.

6. Контроль за виконанням даного наказу покласти на методиста районного методичного кабінету Мазуренко Л.Д.
В.о.начальника відділу освіти

заступник начальника відділу І.Козлова


Мазуренко Л.Д., 406-56-32

Умови проведення

районного(заочного) туру обласного конкурсу юних


літераторів, художників, композиторів

«Собори наших душ»

Тема : «Україна», «Соборність», «70-річчя Великої Перемоги»

І. Мета та завдання Конкурсів.

1.1. Метою Конкурсів є піднесення рівня патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, формування у них високих громадянських та духовних якостей засобами літератури, образотворчого та музичного мистецтв.

1.2. Основними завданнями Конкурсів є:

- виявлення, розвиток та підтримка творчо обдарованих дітей та учнівської

молоді у галузі літератури, музики та образотворчого мистецтва, формування національної творчої еліти;

- удосконалення художньо-естетичного виховання дітей та учнівської молоді,

розвиток їхньої естетичної самосвідомості, здатності до творчої самореалізації;

- підтримка творчої праці педагогів, популяризація педагогічного досвіду

з питань роботи з художньо обдарованими дітьми.

Обдарованість - поняття загальної психології; високий рівень задатків, схильностей. Обдарованість є результатом і свідченням високого рівня інтелектуального розвитку індивіда.


ІІ. Учасники Конкурсів.

2.1 У Конкурсах беруть участь вихованці позашкільних навчальних закладів, учні загальноосвітніх шкіл усіх типів, учнівська молодь віком від 7 до 18 років.ІІІ. Час і порядок проведення Конкурсів.

3.1. Конкурси проводяться за трьома віковими категоріями:

- перша категорія - учні 7-10 років;

- друга категорія - учні 11-14 років;

- третя категорія - учні 15-18 років.

3.2. Конкурс юних літераторів проводиться за номінаціями «Поезія», «Проза».

3.3. Конкурс юних художників проводиться за номінаціями «Живопис», «Нетрадиційний живопис», «Графіка», «Комп’ютерна графіка».

3.4. Конкурс юних композиторів проводиться за номінаціями «Академічна музика», «Популярна музика».

3.5. 22.12.2014р. до ЦДЮТ «Ріднокрай» та 24.12.2014 до ЦДЮТ «Мрія» надати конкурсні роботи згідно положення.

3.6. 23.12.2014р. в ЦДЮТ «Ріднокрай» та 25.12.2014 на базі ЦДЮТ «Мрія»о 14.00 відбудеться прослуховування юних композиторів за номінаціями «Академічна музика», «Популярна музика»; 14.30 відбудеться конкурс юних літераторів проводиться за номінаціями «Поезія», «Проза»; 15.00 відбудеться конкурс юних художників проводиться за номінаціями «Живопис», «Нетрадиційний живопис», «Графіка», «Комп’ютерна графіка».

ІV. Вимоги до конкурсних творів юних літераторів.

4.1. Літературні твори можуть бути:

- різноманітними за жанром;

Література Літерату́ра (від лат. litterae - буква, літера), іноді книжництво, письменство - сукупність писаних і друкованих творів певного народу, епохи, людства. Література відображає та зберігає знання й культуру народу та певного історичного періоду.

- написані українською мовою, а також мовами інших національностей, які компактно проживають в Україні; якщо твори написані не українською і не російською мовами, обов’язково додається переклад українською мовою.

Украї́нська мо́ва (МФА: [ukrɑˈjɪnʲsʲkɑ ˈmɔwɑ], історичні назви - ру́ська, руси́нська[* 2]) - національна мова українців. Належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї[* 3]. Число мовців - близько 45 млн, більшість яких живе в Україні.
Російська мова Росі́йська мова (рос. русский язык) - слов'янська мова, належить до групи східнослов'янських мов разом з українською та білоруською мовами; одна з шести офіційних мов ООН.

4.2. Літературні твори повинні бути набрані на комп’ютері (шрифт -

Times New Roman, розмір шрифту - 14, міжрядковий інтервал - 1,0), на папері

А-4, вичитані, сторінки пронумеровані, вказано автора, жанр та рік створення.

4.3. Кількість та обсяг літературних творів від одного учасника конкурсу не обмежується.

4.4. Літературні твори не рецензуються і не повертаються.

V. Вимоги до конкурсних робіт юних художників.

5.1. Образотворчі роботи можуть бути:

- представлені різними жанрами: портретом, пейзажем, картинами на історичні теми, побутовими картинками тощо;

- виконані у таких техніках: гуаш, пастель, акварель, кольорові олівці, фломастер, комп’ютерна графіка;

- виконані на папері або картоні.

5.2. Розмір образотворчої роботи має бути не більше 50х60 см.

5.3. Кожна образотворча робота має бути підписаною розбірливо печатними літерами зі зворотної сторони, де слід вказати : місто(район), повну назву творчого об’єднання, яке підготувало учасника конкурсу, прізвище, ім’я та дату народження автора, назву роботи та рік її виконання, ПІБ творчого керівника та номер телефону для зв’язку.

5.4. Образотворчі роботи не слід оформляти у рамки.

5.5. При пересиланні образотворчі роботи не складати і не скручувати,

пакувати між листами твердого картону.

VІІ.6. Кількість образотворчих робіт від одного учасника конкурсу не обмежується, на конкурс можуть бути представлені як окремі роботи, так і колекції.

5.7. Копії картин професійних художників журі не розглядатиме.

5.8. Конкурсні образотворчі роботи повертаються авторам після завершення роботи обласної виставки робіт юних художників «Собори наших душ», на обласному семінарі керівників дитячих об’єднань образотворчого мистецтва.

VІ. Вимоги до конкурсних творів юних композиторів.

6.1. Конкурсні музичні твори згідно тематики конкурсу та різними за жанром. На конкурс можна представляти вокальні чи інструментальні твори для сольного, хорового, ансамблевого чи оркестрового виконання.

6.2. Кількість та обсяг музичних творів від одного учасника конкурсу не обмежуються.

Му́зика (від грец. μουσική - мистецтво муз) - мистецтво організації музичних звуків, передусім у часовій (ритмічній), звуковисотній і тембровій шкалі. Музичним може бути практично будь-який звук з певними акустичними характеристиками, які відповідають естетиці тої чи іншої епохи, та може бути відтвореним при виконанні музики.

6.3.Нотний матеріал повинен бути написаний від руки у чорному кольорі (припустима ксерокопія) або набраний вручну у спеціалізованому комп’ютерному нотному редакторі, сторінки пронумеровані, вказано авторів музики і слів, жанр та рік створення. Ноти автоматичного акомпанементу розглядатися не будуть.

6.4.Твори вокально-хорового жанру можуть бути написаними на тексти українських та зарубіжних поетів, юних майстрів пера, на власні тексти.

6.5. До музичного твору, написаного на якийсь текст, необхідно додати

цей текст у друкованому вигляді і вказати його автора; у випадку, якщо

текст написаний не українською і не російською мовами, додається переклад

українською мовою.

6.6. До музичних творів, в першу чергу до творів пісенного жанру, бажано додавати диск з записом творів.

6.7. Музичні твори не рецензуються і не повертаються.

VІІ. Критерії оцінювання творів та робіт учасників Конкурсів.

7.1. Критерії оцінювання творів юних літераторів. • повнота розкриття теми;

 • оригінальність образно-художнього мислення;

 • власна творча неповторність;

 • композиційна цілісність;

 • грамотність викладу та культура оформлення;

 • дотримання вимог щодо конкурсних творів.

7.2. Критерії оцінювання творів юних композиторів.

 • відповідність змісту і форми твору;

 • виразність мелодійної лінії;

 • відповідність гармонії;

 • вміння використовувати виразні можливості голосу та інструменту;

 • грамотність викладу та культура оформлення;

 • дотримання вимог щодо конкурсних творів.

7.3. Критерії оцінювання творів юних художників.

- відповідність обраній темі;

- творче вираження головної ідеї;

- композиційна досконалість ;

- образне рішення;

- колірні співвідношення;

- художній рівень та індивідуальність виконання;

- технічна якість виконання;

- культура оформлення, дотримання вимог щодо конкурсних робіт.
Склад журі

районного (заочного) етапу конкурсу юних літераторів,

художників, композиторів «Собори наших душ»2014
Голова журі:


 • Мазуренко Л.Д ., методист районного методичного кабінету.

Члени журі на базі ЦДЮТ «Мрія»( 25.12.2014):

- Супрун О.В., директор ЦДЮТ «Мрія»;дітьми ЦДЮТ «Мрія», керівник гуртка «Дитячий вернісаж»;

 • Аршулик Т.М., вчитель української мови та літератури, КЗШ №73.

Члени журі на базі ЦДЮТ «Ріднокрай»( 23.12.2014): • Шипка О.В., методист з естетичного виховання та по роботі з обдарованими

дітьми ЦДЮТ «Ріднокрай»;

- Гориславець Т.М. – викладач КПМНЗ «КММШ №7» (художнє відділення);

- Перевєрзєв Ю.В. – керівник музичної студії «Поступ»;

- Вербицька О.А. –вчитель української мои та літератури КЗШ №102;- Панасюк А.В. – вчитель української мови та літератури КЗШ №114. • Умови проведення