Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаНалагодження параметрів браузера. Робота з браузером

Налагодження параметрів браузера. Робота з браузером
Дата конвертації10.03.2017
Розмір0.86 Mb.

Дотримуйтесь правил техніки безпеки при експлуатації ПК


Лабораторно-практична робота 19

ТЕМА: Налагодження параметрів браузера. Робота з браузером

Мета: ознайомитися з браузерами, навчитися вибирати оптимальний браузер для своєї роботи

Теоретичний матеріал
Браузери постійно розвивалися з часів зародження Всесвітньої павутини, і з її зростанням ставали все більш важливою програмою типового персонального комп'ютера.

Охорóна прáці (рос. охрана труда; англ. labour protection; нім. Arbeitsschutz m) - це: система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини в процесі трудової діяльності; діюча на підставі відповідних законодавчих та інших нормативних актів система соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, що забезпечують збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці. дозвіл на початок робіт підвищеної небезпеки, який необхідний організації чи підприємству, хто працює в будівництві.

Всесві́тня мережа (англ. World Wide Web, скорочено: WWW; також: всемережжя, веб або тене́та) - найбільше всесвітнє багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: десятки мільйонів пов'язаних між собою документів, що розташовані на комп'ютерах, розміщених на всій земній кулі.

Сьогодні браузер - комплексне застосовання для обробки і виведення складових веб-сторінки, і для надання інтерфейсу між веб-сайтом і його відвідувачем.
Всього програм в категорії 8

Mozilla Firefox — швидкий, надійний та легкий в роботі і добре захищений безкоштовний браузер.

Google Chrome — безкоштовний браузер, що поєднує простоту дизайну з сучасними технологіями.

Avant Browser — швидкий, стабільний, дружній до користувача, універсальний веб-браузер.

Maxthon — багатофункціональний Інтернет-браузер побудований на движку Internet Explorer.

Opera — потужний безкоштовний браузер, що надає безліч функцій для зручної навігації в Інтернеті.

Chromium — простий, швидкий, потужний і надійний веб-браузер для роботи в інтернеті.

Safari — безкоштовний веб-браузер від компанії Apple Inc. для операційної системи Windows.

Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.

Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.Internet Explorer — популярний безкоштовний графічний браузер для операційної системи Windows.
Завдання

Знайдіть в Інтернеті Браузери, які представлені до вашої уваги та запишіть їх переваги та недоліки. Запишіть, яким браузером ви найчастіше користуєтесь у своїй роботі і чому?Висновок запишіть в зошит

Лабораторно-практична робота 20

ТЕМА: Налагодження параметрів браузера. Робота з браузером

Мета: навчитися налагоджувати браузер під свої потреби, діставати задоволення від своєї роботи, прагнути до професійного росту

Теоретичний матеріал
Настроювання Internet Explorer

Щоб вибрати зручні режими роботи з програмою Internet Explorer, слід скористатися командою Сервис, Свойства обозревателя. На екрані з'явиться діалогове вікно Свойства обозревателя, що містить шість вкладок.


Вкладка Общие дає змогу:

  • Вказати домашню сторінку: можна ввести її адресу в полі Адрес; можна скористатися кнопкою С текущей, щоб помістити в поле адреси адресу поточної (відкритої у цей момент) сторінки; можна зробити домашньою порожню сторінку (кнопка С пустой); можна відновити первісні адреси (кнопка С исходной).

  • Вказати, скільки днів зберігати інформацію про відвідані Web-сервери в папці Журнал.

  • Настроїти колірну палітру сторінки, кольори для виділення

Вкладка Программы дає змогу вибрати із запропонованих програм для роботи з електронною поштою, групами новин і організації конференцій.

Електро́нна по́шта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - популярний сервіс в інтернеті, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).

Як правило, для роботи з електронною поштою і новинами використовують програму Outlook Express, а для проведення конференцій — Microsoft Net-Meeting.

Outlook Express - програма для роботи з електронною поштою і групами новин від компанії Microsoft. Outlook Express поставляється у складі операційних систем Windows починаючи з Windows 95 OSR 2.5, Windows NT, а також разом з браузером Internet Explorer починаючи з версії 4.0.

На цій вкладці можна також вибрати програми для роботи з календарем і адресною книгою. Оскільки адресна книга найчастіше використовується для роботи з поштою.


На вкладці Подключение задаються основні параметри доступу до Internet. Вони настроюються адміністратором мережі, і користувачам не рекомендується змінювати їх.
Вкладку Содержание призначено для роботи з оцінками змісту Web-сторінок, сертифікатами комп'ютера, Web-вузлів і видавців.
Вкладка Безопасность дає змогу встановити рівень захисту.
Вкладкою Дополнительно можна задати спеціальні параметри відображення Web-сторінок. Наприклад, багато Web-сторінок відкриваються повільно тому, що в них містяться великі зображення, звукова або відеоінформація. У розділі Мультимедіа можна відключити показ малюнків, відтворення звуко- та/або відеозаписів, знявши відповідний прапорець. Це суттєво прискорить завантаження Web-сторінок.

Завдання.
1. Запишіть які ви знаєте браузери, яким найчастіше користуєтесь.

2. Налаштуйте роботу браузера Internet Explorer під свої потреби, використовуючи вкладку Свойства обозревателя.

3. Запишіть, яке розширення має файл, що містить Web - сторінку? Як зберегти Web - сторінку на диску?

4. Створіть на робочому столі папку MyWeb і збережіть у ній кілька Web сторінок. Відкрийте цю папку, а потім кожну зі сторінок в окремому вікні. Роздрукуйте найцікавіші з них, а потім — видаліть папку MyWeb.

5.Відкрийте Web-сторінку за адресою http://bpl.ucoz.com. Перегляньте її властивості. Виберіть ті зображення, що зацікавили вас, і збережіть кожне з них у своєму файлі. Використайте їх у подальшому для оформлення текстових документів.

6.Відкрийте Web сторінку за адресою http://uk.wikipedia.org/wiki/Гoлoвнa_cтopiнкa. Знайдіть на ній інформацію про браузери. Скопіюйте перший і останній абзаци цієї сторінки в новий текстовий документ. Вмістіть у цей документ відповідний малюнок з іншої Web -сторінки.

7. Відкрийте діалогове вікно Свойства обозревателя і проекспериментуйте з параметрами на вкладках Общие (розділ Домашняя страница) і Дополнительно.


Висновок запишіть в зошит

Лабораторно-практична робота 21

ТЕМА: Налагодження параметрів браузера. Робота з браузером

Мета: навчитися оновлювати браузери, та налаштовувати на швидку роботу при потребі

Теоретичний матеріал
Opera (Опера) — веб-оглядач та програмний пакет для роботи з Інтернетом. Розробляється норвезькою компанією Opera Software.

Opera Software ASA (OSE: OPERA) - норвезька компанія - виробник програмного забезпечення.


Браузер Opera було розроблено в 1994 році компанією Opera Software, розташованою в Осло, Норвегія. Він працює в багатьох операційних системах, таких як: Microsoft Windows, Mac і Linux. Версія Opera Mini є найпопулярнішим оглядачем для мобільних телефонів, смартфонів і КПК (кишенькових персональних комп'ютерів).

Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.

Windows - узагальнююча назва операційних систем для ЕОМ, розроблених корпорацією Microsoft. Перші версії були не повноцінними операційними системами, а лише оболонками до ОС MS-DOS. На 2014 рік, за даними сайтів NetApplications та GoStats, Microsoft Windows встановлена більш як на 90% персональних комп'ютерів світу.

Opera Mini - версія популярного браузера Opera на платформі J2ME, призначена для використання в мобільних пристроях (мобільні телефони, смартфони, КПК) для перегляду WAP і WWW інтернет-сайтів. Також випущені рідні версії програми для Symbian, Android, iOS та Windows Mobile, що не потребують J2ME.


Opera безкоштовний для персональних комп'ютерів. Міжнародна версія браузера має багатомовний інтерфейс, включаючи український.
За популярністю в Україні Opera станом на 2009 займав близько 25-30% ринку і був другим браузером, поступаючись лише IE. На березень 2011 року Opera з долею 36% є першою в Україні, випереджаючи IE та Firefox (приблизно 33%)[3]. В той же час світова доля Opera за різними оцінками — від 1% до 3.5%[4].

Завдання


 1. Знайдіть в Інтернеті послідню версію браузера Opera встановіть на своєму комп’ютері

 2. Створити закладки на Експрес панелі для сайтів, які Ви найчастіше відвідуєте ( електронної пошти, контакти, YouTube, Wikipedia, тощо)

 3. Для того, щоб сторінки швидше загружалися відключіть анімацію зображення, та перевірте роботу браузера. Включіть відключену закладку за бажанням

 4. Настройте браузер під свої потреби.Висновок запишіть в зошит

Лабораторно-практична робота 22

ТЕМА: Налагодження параметрів браузера. Робота з браузером

Мета: навчитися захищати вразливі компоненти браузера від несанкціонованих вторгнень та при настройці браузера ввімкнути або вимкнути контроль за змістом інформації

Теоретичний матеріал
Питання безпеки в Internet

При пересиланні листа поштою конверт запечатується. Лист можна реєструвати, можна замовити повідомлення про вручення листа адресатові. Ці способи захисту забезпечують секретність передачі поштових повідомлень. Internet — відкрита система. Пересилання інформації і повідомлень у ній не застраховане від перегляду сторонніми особами, порушення або спотворення змісту. Пересилання повідомлення через Internet схоже на передавання записки з однієї парти на другу через увесь клас. Записка, може, й дійде, але кожний знатиме її напам'ять або й навіть перепише. Наприклад, за допомогою Web можна придбати практично будь-які товари. Але замовлення і номер кредитної картки дуже легко перехопити. Звісно, виникає проблема захисту інформації, що передасться через Internet.

Креди́тна ка́ртка - іменний платіжно-розрахунковий документ, який видають банки або торговельні фірми своїм клієнтам для оплати необхідних для них товарів і послуг, придбаних у кредит. На відміну від дебетової картки кредитна картка може бути не пов'язана з реальним банківським рахунком.

Зáхист інформáції (англ. Data protection) - сукупність методів і засобів, що забезпечують цілісність, конфіденційність і доступність інформації за умов впливу на неї загроз природного або штучного характеру, реалізація яких може призвести до завдання шкоди власникам і користувачам інформації.

У Web-браузерах захист даних від зчитування або перекручення забезпечується трьома основними засобами: електронними підписами, шифруванням і перевіркою автентичності.


Електронний підпис має два важливих призначення. По-перше, як і звичайний підпис, він підтверджує, що той, хто його поставив, або сам складав документ, або ознайомився з ним і схвалив. По-друге, він гарантує цілісність інформації, що міститься в документі, оскільки на відміну від звичайного електронний підпис пов'язаний із вмістом документа.

Основні́ за́соби (ОЗ) - матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва чи поставки товарів, надання послуг, здачі в оренду іншим особам чи для виконання адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний термін корисного використання (експлуатації) яких більше одного року, або одного оборотного періоду.

Цілісність інформації (англ. data integrity, information integrity) - термін в комп'ютерних науках (криптографія, теорія електричного зв'язку, теорія інформації, безпека), який вказує, що дані не були змінені при виконанні будь-якої операції над ними, будь то передача, зберігання і відображення.

Місце імені в ньому займає цифровий ключ. Практично всі документи, що передаються через Internet, можна скріпити електронним підписом. Шифрування даних забезпечує їх секретність. Перевірка автентичності — це процедура підтвердження того, що особа чи організація, чий підпис стоїть під документом, є тими, за кого себе видають. Для підтвердження електронного підпису служить сертифікат — свідчення того, що цей підпис належить певній людині. Сертифікати видаються і підписуються постачаль-никами (англ. СА — скорочено від Certificate Authority — влада, що видає сертифікати). Підпис постачальника засвідчує автен¬тичність сертифіката й унеможливлює його підробку або внесення змін.

Нині існують такі сертифікати: • особисті, що надаються приватним особам;

 • вузлів Web, що надаються вузлам Web, до яких можна підключитися із захистом даних;

 • видавничі, що надаються виробникам програмного забезпечення і дають їм змогу підписувати свої програми;

  Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.

  завантаживши таку програму, можна перевірити її автентичність і цілісність.

Перед з'єднанням для обміну інформацією із захистом клієнт і сервер перевіряють, хто є хто.

Комуніка́ція (від лат. communicatio - єдність, передача, з'єднання, повідомлення, пов'язаного з дієсловом лат. communico - роблю спільним, повідомляю, з'єдную, похідним від лат. communis - спільний) - це процес обміну інформацією (фактами, ідеями, поглядами, емоціями тощо) між двома або більше особами, спілкування за допомогою вербальних і невербальних засобів із метою передавання та одержання інформації.

Якщо перевірка сертифікатів пройшла вдало, то збереження цілісності і секретності інформації гарантується.


Щоб захистити користувача від відвідання деяких Web-серверів, що містять небажану інформацію, неприємні для нього теми (наприклад крадіжки, вбивства, насилля, жахи та ін.), в Internet розроблено систему оцінок вмісту Web-сторінок. У таких системах подібна інформація розбита на теми (категорії), для кожної з яких встановлено свою оцінку. При настройці браузера користувач може ввімкнути або вимкнути контроль за змістом інформації, що поступає з Internet, і, якщо такий контроль увімкнено, настроїти систему оцінок. Інформація з Web-сервера буде надходити тільки в тому разі, якщо для кожної категорії його власна оцінка не перевищує встановлену користувачем при настройці браузера. Якщо ж ця умова не виконується хоча б для однієї категорії, то Web-вузол блокується.
Завдання

 1. Щоб заразити комп'ютери користувачів, зловмисники розміщують на сторінках код, який використовує вразливості в компонентах браузера, таких як інтерпретатори JavaScript, плагіни та доповнення для відображення Flash, PDF, виконання Java тощо. Якщо вам потрібно проглянути зміст небезпечного сайту, та з якихось причин ви не бажаєте користуватися його безпечною копією — вам потрібно вимкнути ці компоненти на час відвідування небезпечних сайтів. У цьому випадку ризик зараження комп'ютера під час перегляду сторінок, що містять шкідливий код, істотно знизиться.

Вимкнути найрозповсюдженіші компоненти, за допомогою яких небезпечні сайти атакують комп'ютер, можна таким чином:


Opera

 • Вимкнення JavaScript:

 • Інструменти, Налаштування, вкладка Додатково, у лівій частині вікна пункт Вміст, у правій частині зняти галочку Увімкнути JavaScript.

 • Вимкнення Flash і PDF:

 • набрати в рядку адреси opera:plugins, натиснути Enter, у списку, що з'явився, натиснути посилання Вимкнути напроти Shockwave Flash, Adobe Reader.

 1. Опишіть як вибрати та налаштувати браузер, антивірус, брандмауер, ОС комп'ютера, щоб забезпечити максимальну безпеку роботи в Інтернеті
 1. Брандмауер (інформаційна безпека), перевірте чи включений на вашому комп’ютері.Висновок запишіть в зошит

Лабораторно-практична робота №23
ТЕМА: Використання та налагодження сервісів відкладеного читання та безпосереднього спілкування
Мета: Ознайомитися з сервісами відкладеного читання та безпосереднього спілкування, навчитися використовувати у своїй роботі.
Теоретичні відомості

Перша соціальна мережа з'явилась в Інтернеті в 1995 році: американський сайт Classmates.com пропонував відшукати своїх однокласників, колег та друзів. Зараз у мережі Classmates.com зареєстровано більше 40 мільйонів активних користувачів з США та Канади.


У 2001 році з’явилася перша соціальна мережа, спрямована на професійний розвиток – Ryze (зараз налічує 500 тисяч користувачів); 2003 рік – поява LinkedIn (зараз – більше 20 мільйонів користувачів), Hi5 (80 мільйонів користувачів); 2004 рік – orkut (понад 16 мільйонів користувачів на кінець 2006 року), Facebook (80 мільйонів користувачів), Friendster (50 мільйонів користувачів), MySpace тощо. Шалений успіх MySpace у 2005 році (за два роки існування сервісу його аудиторія виросла до 47,3 мільйонів осіб) призвів до швидкого розростання соціальних мереж та збільшення їх популярності серед користувачів.

Соціа́льна мере́жа - соціальна структура, утворена індивідами або організаціями. Вона відображає розмаїті зв'язки між ними через різноманітні соціальні взаємовідносини, починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи тісними родинними зв'язками.


Соціальні мережі в Україні

Тенденцію соціальних мереж до локалізації підтверджують факти: в Україні, за різними даними, найбільш популярними соціальними мережами є російсько- та україномовні Однокласники.ру, які налічують понад 1,3 млн. користувачів, ВКонтакте – 700 тис., Connect – 240 тис., та Tuse – 140 тис. Однокласники.ру вже зареєстрували домен .ua та заявили про відкриття офісу в Києві. У 2005-2006 роках в Україні відкрився ряд локальних проектів: "Дерево друзей“, AtlasKit, Tuse, а 2007 рік став піковим – розпочали діяльність соціальні молодіжні мережі Стрелка, Friends.ua, Connect, НаВстрече та Фолк.


Завдання:
Зайдіть на сайт Однокласники, чи Контакти та зареєструйтеся на ньому. Знайдіть своїх друзів та родичів. Бажаю успіху
Висновок запишіть в зошит
Лабораторно-практична робота №24
ТЕМА: Використання та налагодження сервісів відкладеного читання та безпосереднього спілкування
Мета: навчитися ефективно використовувати та налагоджувати сервіси відкладеного читання та безпосереднього спілкування для спілкування, для роботи, розвивати інтерес до нової цікавої інформації
Теоретичний матеріал
1. Сервіси відкладеного читання
Сервіси, які стосуються класу відкладеного читання (off-line), найбільш поширені серед вітчизняних користувачів. Вони найменш вимогливі до ресурсів комп'ютерів, і лініях зв'язку. Основним ознакою цих сервісів є особливість, що запит й одержання інформації можуть бути досить сильно (що, власне кажучи, лише актуальністю інформації на даний момент отримання) розділені за часом. До сервісу відкладеного читання можна віднести, наприклад, електронної пошти. У звичайній зв'язку аналогом сервісу відкладеного читання є, наприклад, письмова кореспонденція.
2. Сервіси прямі
Прямі сервіси характерні тим, що на запит клієнта повертається негайно. Проте від клієнта (одержувача інформації) не потрібно негайної реакцію отриманий відповідь. До цього типу сервісів належить більшість служб Інтернету (наприклад, WWW, FTP та інших.). У звичайній зв'язку аналогом прямого сервісу є, наприклад, факс.
3. Сервіси інтерактивні
Сервіси, де потрібно негайна реакція на одержану інформацію, тобто. отримувана інформація є, щодо справи, запитом, ставляться до інтерактивним сервісів. Як приклад інтерактивного сервіси можна привести TELNET. У звичайному зв'язку аналогами інтерактивного сервісу є, наприклад, телефон.
Електронна пошта (e-mail) - не перший і найпоширеніший з сервісів Інтернет.

Електронна пошта - типовий сервіс відкладеного читання (off-line). Ви посилаєте Ваша повідомлення, зазвичай як звичайного тексту, адресат одержує її на комп'ютер через якийсь, можливо досить тривалий проміжок часу, й читає Ваша повідомлення тоді, коли йому буде зручно.Завдання


 1. Надішліть листівку своєму другу через електронну пошту

 2. Зареєструйтеся наякщо не бажаєте то опишіть, що Вам відомо про FASEBOOK

 1. В яких соціальних мережах Ви зареєстровані і для чого?

Висновок запишіть в зошит

Лабораторно-практична робота №25

ТЕМА: Використання пошукових серверів

Мета: ознайомитися з пошуковими серверами та навчитися використовувати пошукові сервери для тематичного пошуку інформації

Теоретичний матеріал
1. Поняття про інформаційно-пошукові системи
Для організації пошуку інформації в мережі Iнтернет призначено пошукові сервери(пошукові системи).

Інформаці́йний по́шук (ІП) (англ. Information retrieval) - наука про пошук неструктурованої документальної інформації. Особливо це відноситься до пошуку інформації в документах, пошук самих документів, добуття метаданих з документів, пошуку тексту, зображень, відео та звуку у локальних реляційних базах даних, у гіпертекстових базах даних таких, як Інтернет та локальні інтранет.

Використовуючи такі сервери, можна подати запит на пошук потрібної інформації, а сервер(система) видасть вам список посилань(адрес) на електронні джерела, при цьому кожна адреса відіграє роль гіперпосилання, активізуючи яке, можна одразу ж відкрити відповідну сторінку. За принципом дії пошукові сервери поділяються на пошукові каталоги і пошукові індекси. Пошукові каталоги дозволяють здійснювати тематичний пошук. Початкова сторінка таких серверів є тематичним рубрикатором верхнього рівня. Вибравши рубрику, підрубрику і т.д., можна поступово опускатися до переліку матеріалів, які присвячені досить вузькій темі. Пошукові індекси працюють як алфавітні вказівники. У них запит робиться в полі пошуку у вигляді послідовності ключових слів, які відповідають змісту шуканої інформації. У відповідь на такий запит буде видано список Web-сторінок, в яких зустрічаються вказані слова. Багато інформаційно-пошукових систем є одночасно і пошуковими каталогами, і пошуковими індексами. Відмітимо, що пошукові системи часто називають пошуковими машинами або машинами пошуку.

Пошуко́ва маши́на - програмно-апаратний комплекс, який складається з сервера, на якому встановлений і виконується пошуко́вий руші́й (англ. search engine). Пошукова машина забезпечує функціональність пошукової системи, здійснює автоматизацію пошуку в комп'ютерній мережі і паралельно виконує оперативне оновлення інформації у своїй базі даних без участі людей.

Пошуко́ва систе́ма (або скорочено пошукови́к) певна база даних - онлайн-служба (апаратно-програмний комплекс з веб-інтерфейсом), що надає можливість пошуку інформації в Інтернеті. У просторіччі під пошуковою системою розуміють веб-сайт, на котрому розміщено інтерфейс (фронт-енд) системи.

Всього в світі існують сотні пошукових систем, і вибір якоїсь із них залежить від ваших власних уподобань. Відомими пошуковими серверами є:

AltaVista;

Yahoo;

Rambler;

Yandex;

Aport;

Мета Україна.

Деякі з пошукових систем дозволяють шукати інформацію не тільки на Web-сторінках, але й у групах новин і в місцях, де зберігаються файли.

Гру́па нови́н (англ. newsgroup) (інша назва ньюсгрупа або ньюзгрупа) - віртуальне вмістилище повідомлень в технології NNTP, аналог каналу в IRC. Іноді замість терміна група новин не цілком грамотно використовується конференція.

Тому надалі будемо вживати замість терміна сторінка більш загальний термін - документ.Завдання.
Зайдіть на один з пошукових сайтів і підготуйте реферат на одну із запропонованих тем:


 • Адміністрування мережевого принтера

 • Налагодження мережевих протоколів

 • Стандартні протоколи

 • Доменна система імен та адресація в Інтернет

Реферат оформіть, надрукуйте та здайте викладачу на перевірку


Висновок запишіть в зошит

Лабораторно-практична робота №26

ТЕМА: Використання пошукових серверів

Мета: навчитися використовувати пошукові сервери для знаходження інформації, та вибирати для своєї роботи найкращі.

Теоретичний матеріал
За даними компанії Net Applications у квітні 2010 року використання пошукових систем на Заході разподілилось так:

Google — 86,30 %

Yahoo — 5,30 %Bing — 3,13 %

Baidu — 3,02 %

Ask — 0.67 %

AOL — 0.44 %

MSN Search — 0.08 %

AltaVista — 0,07 %

Excite — 0,03 %

Lycos — 0,02 %

AlltheWeb — 0,01 %
У цей звіт не входять українські пошуковики, такі як, наприклад, META.
Завдання


 1. Запишіть, які Ви знаєте українські пошукові сервери

 2. Якому пошуковому серверу Ви надаєте перевагу.

 3. Опишіть переваги і недоліки серверів виділених жирним шрифтом.


Висновок запишіть в зошит


Програми для роботи з комп’ютерними мережами

Комп’ютерна мережа — система зв’язку комп’ютерів та/або комп’ютерного обладнання (сервери, маршрутизатори та інше обладнання). Програми для роботи з комп’ютерними мережами допомагають налаштовувати і підтримувати (адмініструвати) комп’ютерні мережі.LogMeIn Hamachi — безкоштовна програма для створення власної мережі з комп’ютерів, з’єднаних за допомогою Інтернету.

TeamViewer - Головною особливістю є те, що не потрібно зовнішнього IP, потрібно лише 2 ID в системі TeamViewer.

StaffCop — система для стеження за комп'ютерами, збору інформації про активність користувачів та її подальшого аналізу.

Message Inspector — локальний шлюз миттєвих повідомлень (ICQ, QIP, Miranda, Mail.

Миттє́ві повідо́млення або повніше систе́ма о́бміну миттє́вими повідо́мленнями (англ. Instant messaging, скорочено IM) - телекомунікаційна служба для обміну текстовими повідомленнями між комп'ютерами або іншими пристроями користувачів через комп'ютерні мережі (як правило через інтернет).

ru Агент). Повна прозорість і безпека листування.

Anyplace Control — програма, що дозволяє отримати віддалений доступ до комп'ютера і керувати віддаленим комп’ютером в режимі реального часу.

UserGate Proxy Server & Firewall — комплексне рішення, що забезпечує повноцінний облік трафіку, розмежування доступу і надає засоби мережевого захисту.

Network Assistant — програма для спілкування та ефективної взаємодії по локальній мережі, що не вимагає роботи виділеного сервера.

Програми для розширення можливостей операційної системи (утиліти).

Утиліти надають доступ до можливостей (параметри, налаштувань, установки), що недоступні без їх застосування, або роблять процес зміни деяких параметрів простішим (автоматизують його). Утиліти часто входять до складу операційних систем або йдуть у комплекті зі спеціалізованим обладнанням.Файлові менеджери

усі програми »
FreeCommander

Unreal Commander

xplorer2 lite

XYplorer


TeraCopy

Total Commander
Чистильники

усі програми »
EasyCleaner

CCleaner


Unlocker

nCleaner


Remove Empty Directories

SBMAV Disk Cleaner
Відновлення

усі програми »
Unstoppable copier

Recuva


Ontrack EasyRecovery Pro Standard

PC Inspector File Recovery

Digital ObjectRescue Pro

FreeUndelete
Архіватори

усі програми »
Universal Extractor

WinRAR


PowerArchiver

7-Zip


WinAce

PeaZipДеінсталятори

усі програми »
Revo Uninstaller

MyUninstaller

AppTrap

ZSoft UninstallerUninstall Tool

Final Uninstaller
Дефрагментатори

усі програми »
Defraggler

IObit Smart Defrag

Auslogics Disk Defrag

MyDefrag


Advanced Defrag

Ashampoo Magical Defrag

Драйвери

усі програми »

Java Runtime Environment

Realtek High Definition Audio Drivers

DirectX


Microsoft .NET Framework

ATI Catalyst Display Driver

NVIDIA Forceware


Інформація та діагностика

усі програми »
CPU-Z

SpeedFan


EVEREST

Paragon Partition Manager

RivaTuner

EASEUS Partition MasterМережа

усі програми »
LogMeIn Hamachi

TeamViewer

StaffCop

Message Inspector

Anyplace Control

UserGate Proxy Server & FirewallLinux

усі програми »
Edubuntu

ALT Linux KDE Desktop

Linux Mint

Синяя птица

Damn Small Linux

Ultimate Gamers Edition
Розкладка

усі програми»
Punto Switcher

Key Switcher

Arum Switcher

Anetto Раскладка 1.05

Keyboard Ninja


Бекап

усі програми »
Double Driver

Cobian Backup

Comodo BackUp

FBackup


Macrium Reflect FREE Edition

DriverMax
Усі програми » Ви знайдете на сайті

http://programy.com.ua/ua/system/


Програми для роботи на комп’ютері
Безпека програми для забезпечення захисту комп'ютера: фаєрволи, антивіруси, шифрування…

Комплексний захист: Comodo Internet Security, ESET Smart Security, Zillya! Internet Security, усі програми »

Антивіруси: Avira AntiVir Personal, avast! Free Antivirus, Ad-Aware, Panda Antivirus Pro, Emsisoft Anti-Malware, AVG Anti-Virus Free, усі програми»

Фаєрволи: Online Armor Personal Firewall Free, Outpost Firewall Free, ZoneAlarm Free, PC Tools Firewall Plus, Comodo Firewall Pro, Kerio Control, усі програми »

Антишпигуни: SuperAntiSpyware, Ad-Aware, Malwarebytes' Anti-Malware, Spyware Terminator, AVZ Antiviral Toolkit, Rising PC Doctor, усі програми »

Сканери: Trojan Remover, Kaspersky AVP Tool, Dr.Web CureIt!, BitDefender Free Edition, усі програми »

Антиспам: Spamihilator, Halon VSP, усі програми »

Інше: VigiMac, StaffCop, усі програми »


Інтернет програми для роботи в Інтернеті: браузери, менеджери завантаження, месенджери…

Браузери: Google Chrome, Maxthon, Mozilla Firefox, Opera, Avant Browser, SeaMonkey, усі програми »

Менеджери завантажень: Orbit Downloader, Internet Download Manager, Download Master, Download Accelerator Plus, Free Download Manager, GetGo Download Manager, усі програми »

Месенджери: Miranda IM, Skype, Mail.

Orbit Downloader - вільний менеджер завантажень, із графічним інтерфейсом, для Microsoft Windows. Програма може перехоплювати посилання, вести завантаження в декілька потоків. Головною особливістю є здатність знаходити та завантажувати файли Flash Video з таких сайтів, як YouTube, Dailymotion, Metacafe тощо.

Avant Browser (Авант Браузер) - безкоштовний браузер на рушію Microsoft Trident. Більшість додаткових функцій аналогічні функціям браузера Opera . Може використовувати налаштування, плагіни і вибране від Internet Explorer.

Mozilla Firefox (укр. Мозілла Файрфокс, Жар-лис, Вогнелис, Вогняна Лисиця) - вільний безкоштовний веб-оглядач з відкритим кодом, заснований на ядрі Gecko (Проект Mozilla).

Google Chrome - веб-переглядач, розроблений компанією Google на основі веб-переглядача з відкритим кодом Chromium та іншого відкритого програмного забезпечення. Його програмна архітектура була створена з чистого аркуша (однак використовуючи інше програмне забезпечення з відкритим кодом, у тому числі компоненти WebKit та Mozilla) з метою задоволення поточних потреб користувачів.

ru Агент, QIP Infium, QIP 2010, ICQ, усі програми »

P2P: uTorrent, eMule, Vuze, DC , StrongDC , BitTorrent, усі програми»

E-mail: Thunderbird, IncrediMail, Becky! Internet Mail, SeaMonkey, Foxmail, Magic Mail Monitor, усі програми »

RSS: FeedDemon, FeedReader, Omea Reader, SeaMonkey, BlogBridge, усі програми »

FTP: FileZilla, SmartFTP, WinSCP, CuteFTP, FlashFXP, Golden FTP Server, усі програми »


Мультимедіа програми для роботи з аудіо та відео: програвачі, редактори, конвертори, кодеки…

Програвачі: Интернет-Радио, KMPlayer, VLC media player, Adobe Flash Player, MediaMonkey, Windows Media Player, усі програми »

Кодеки: Real Alternative, K-Lite Codec Pack Full, K-Lite Codec Pack Standard, K-Lite Mega Codec Pack, K-Lite Codec Pack 64-bit, Combined Community Codec Pack (CCCP), усі програми »

Конвертація файлів: SUPER ©, iWisoft Free Video Converter, Pazera Video Converters Suite, Format Factory, Any Video Converter Free, Pazera Free Audio Extractor, усі програми »

Редактори аудіо/відео: Audacity, Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro, Cyberlink PowerDirector, Mp3tag, MPEG Video Wizard DVD, усі програми »

Читалки текста: ICE Book Reader, Cool Reader, Balabolka, UkrVox, TequilaCat Book Reader, TOM Reader Russian, усі програми »


Система програми для розширення можливостей ОС: утиліти, діагностика, файлові менеджери…

Файлові менеджери: FreeCommander, Unreal Commander, xplorer2 lite, XYplorer, TeraCopy, Total Commander, усі програми »

Архіватори: Universal Extractor, WinRAR, PowerArchiver, 7-Zip, WinAce, PeaZip, усі програми »

Чистильники: EasyCleaner, CCleaner, Unlocker, nCleaner, Remove Empty Directories, SBMAV Disk Cleaner, усі програми »

Відновлення: Unstoppable copier, Recuva, Ontrack EasyRecovery Pro Standard, PC Inspector File Recovery, Digital ObjectRescue Pro, FreeUndelete, усі програми »

Драйвери: Java Runtime Environment, Realtek High Definition Audio Drivers, DirectX, Microsoft .NET Framework, ATI Catalyst Display Driver, NVIDIA Forceware, усі програми »

Деінсталятори: Revo Uninstaller, MyUninstaller, AppTrap, ZSoft Uninstaller, Uninstall Tool, Final Uninstaller, усі програми »

Дефрагментатори: Defraggler, IObit Smart Defrag, Auslogics Disk Defrag, MyDefrag, Advanced Defrag, Ashampoo Magical Defrag, усі програми »

Мережа: LogMeIn Hamachi, TeamViewer, StaffCop, Message Inspector, Anyplace Control, UserGate Proxy Server & Firewall, усі програми »

Бекап: Double Driver, Cobian Backup, Comodo BackUp, FBackup, Macrium Reflect FREE Edition, DriverMax, усі програми »

Розкладка: Punto Switcher, Key Switcher, Arum Switcher, Anetto Раскладка 1.05, Keyboard Ninja, усі програми »

Інформація та діагностика: CPU-Z, SpeedFan, EVEREST, Paragon Partition Manager, RivaTuner, EASEUS Partition Master, усі програми »

Linux: Edubuntu, ALT Linux KDE Desktop, Linux Mint, Синяя птица, Damn Small Linux, Ultimate Gamers Edition, усі програми »
Розробка програми для розробників програм, ігор та сайтів: текстові редактори, бібліотеки…

Текстові редактори: Notepad , PSPad, EditPad Lite, Bred2i, AkelPad, UltraEdit, усі програми »


Графіка програми для роботи з зображеннями: створення,редагування, перегляд, упорядкування…

Графічні редактори: Paint.

Текстовий редактор - комп'ютерна програма-застосунок, призначена для створення й зміни текстових файлів (вставки, видалення та копіювання тексту, заміни змісту, сортування рядків), а також їх перегляду на моніторі, виводу на друк, пошуку фрагментів тексту тощо.

Програміст, також програмник[Джерело?] - фахівець, що займається програмуванням, виконує розробку програмного забезпечення (в простіших випадках - окремих програм) для програмованих пристроїв, які, як правило містять один чи більше CPU.

NET, PhotoFiltre, The Gimp, Adobe Illustrator, CorelDRAW Graphics Suite, Picasa, усі програми »

Переглядачі зображень: IrfanView, FastStone Image Viewer, Picasa, XnView, Resco Photo Viewer, WildBit Viewer, усі програми »

3D: Sweet Home 3D, усі програми »


Офіс програми для роботи з документами та грошима: офісні пакети, менеджери фінансів…

Офісні пакети: Microsoft Office 2007, OpenOffice.

Microsoft Office - офісний пакет, створений корпорацією Microsoft для операційних систем Microsoft Windows, Apple Mac OS X і Apple iOS (на iPad). До складу цього пакету входить програмне забезпечення для роботи з різними типами документів: текстами, електронними таблицями, презентаціями, базами даних тощо.

org, Microsoft Office 2007 SP 2, Microsoft Office 2007 SP3, усі програми »

Текстові процесори: AbiWord, [R]Software Editor, PowerPoint Viewer, Текстовик, усі програми »

Фінанси: AceMoney Lite, WebMoney Keeper Classic, Домашняя бухгалтерия, CashFly, Домашняя бухгалтерия Lite, Семейный бюджет Lite AleeexPRO, усі програми »

PDF: Adobe Reader, STDU Viewer, PDFCreator, PDF-XChange Viewer, Bullzip PDF Printer, Foxit Reader, усі програми »

Конвертація документів: PDFCreator, Bullzip PDF Printer, doPDF, TequilaCat Book Reader, PrimoPDF, Cool PDF Reader, усі програми »


CD/DVD програми для роботи з оптичними дисками: запис, копіювання, образи, емуляція…

Запис CD/DVD: Ashampoo Burning Studio Free, elby CloneDVD, BurnAware Free, FinalBurner FREE, ImgBurn, AnyDVD HD, усі програми »

Образи дисків: MagicDisc Virtual DVD/CD-ROM, DAEMON Tools Lite, Alcohol 52%, Virtual CloneDrive, Gizmo Drive, UltraISO, усі програми »
Освіта освітні програми та довідники: астрономія, математика, клавіатурні тренажери…

Астрономія: WorldWide Telescope, Stellarium, Celestia, Google Earth, Google Maps, усі програми »

Клавіатурні тренажери: Stamina, СОЛО на клавиатуре, усі програми »

Мови: TranslateIt!

Google Earth (з англ. Earth - Земля (планета)); офіційна назва українською мовою: Google Планета Земля - це безкоштовна, вільно-завантажувана програма компаніїї Google що відображає віртуальний глобус.

Гугл ка́рти (англ. Google Maps) - набір додатків, побудованих на основі безкоштовного картографічного сервісу і технологій, які надає компанія Google.

, Polyglot 3000, EasyWords, усі програми »

Довідники: ДубльГис, усі програми »

Математика: MathType, усі програми »


Розваги програми для розваги: ігри, інструменти для геймерів, програми-жарти, хобі

Ігри: Simple Sudoku, Alien Swarm , Nexuiz, Cross Fire, SubmarineS, Eddy Timer, усі програми »

Java-ігри: Far Cry, Hancock, Star Wars: The Clone Wars, 3D Balloon Race, Shrek Party, Lego Batman, усі програми »

Програми для геймерів: ArtMoney, усі програми »

Мобільні пристрої програми для мобільних пристроїв та роботи з ними: синхронізація…

Синхронізація: Nokia PC Suite, Microsoft ActiveSync, iPhone Backup Extractor, Nokia Ovi Suite, Samsung PC Studio, усі програми »Менеджери дзвінків: PhonePilot, Advanced Call Manager, Voice Inbox, MobiGenie, усі програми »

УСІ ПРОГРАМИ » на сайті http://programy.

Смартфо́ни (з англ. smart - розумний, і англ. phone - телефон) - окрема категорія телефонів, які - на відміну від простих стільникових телефонів - мають більше оперативної пам'яті і власний потужний, як для кишенькових пристроїв процесор, працюють під операційною системою Symbian 6.

com.ua/ua/ • Мета
 • Висновок запишіть в зошит Лабораторно-практична робота 20 ТЕМА: Налагодження параметрів браузера. Робота з браузером Мета
 • Висновок запишіть в зошит Лабораторно-практична робота 21 ТЕМА: Налагодження параметрів браузера. Робота з браузером Мета
 • Теоретичний матеріал Opera (Опера) — веб-оглядач та програмний пакет для роботи з Інтернетом. Розробляється норвезькою компанією Opera Software
 • Microsoft Windows
 • Висновок запишіть в зошит Лабораторно-практична робота 22 ТЕМА: Налагодження параметрів браузера. Робота з браузером Мета
 • Висновок запишіть в зошит Лабораторно-практична робота №23 ТЕМА: Використання та налагодження сервісів відкладеного читання та безпосереднього спілкування
 • Завдання: Зайдіть на сайт Однокласники, чи Контакти та зареєструйтеся на ньому. Знайдіть своїх друзів та родичів. Бажаю успіху Висновок запишіть в зошит
 • Лабораторно-практична робота №24 ТЕМА: Використання та налагодження сервісів відкладеного читання та безпосереднього спілкування Мета
 • Висновок запишіть в зошит Лабораторно-практична робота №25 ТЕМА: Використання пошукових серверів Мета
 • Теоретичний матеріал 1. Поняття про інформаційно-пошукові системи Для організації пошуку інформації
 • Відомими пошуковими серверами є: AltaVista; Yahoo; Rambler; Yandex; Aport;
 • Висновок запишіть в зошит Лабораторно-практична робота №26 ТЕМА: Використання пошукових серверів Мета
 • Теоретичний матеріал За даними компанії Net Applications у квітні 2010 року використання пошукових систем на Заході разподілилось так: Google
 • META. Завдання
 • Висновок запишіть в зошит Програми для роботи з комп’ютерними мережами
 • Програми для розширення можливостей операційної системи (утиліти).
 • Інформація та діагностика
 • Усі програми »
 • Google Chrome
 • Google Earth , Google Maps