Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаНалагодження параметрів операційної системи та апаратних пристроїв. Використання утиліт

Скачати 166.53 Kb.

Налагодження параметрів операційної системи та апаратних пристроїв. Використання утиліт
Скачати 166.53 Kb.
Дата конвертації03.04.2017
Розмір166.53 Kb.
ТипУрок

План заняття

виробничого навчання

на 2 грудня 2013 р.

майстра виробничого навчання

Герасименка Олександра Вікторовича

Тема по програмі: Комп’ютерні системи і мережі
Тема уроку : Налагодження параметрів операційної системи та апаратних пристроїв.

Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

Використання утиліт.

Мета: Навчитися настроювати параметри операційної системи, конфігурувати її та використовувати утиліти для покращення швидкодії ПК.

Тип уроку: комбінований

Вид уроку: урок-вправа, самостійні практичні роботи

Методичне забезпечення: інструкції до лабораторної роботи, ПК з операційною системою Windows.


СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ:

І. Організаційний момент.

Привітання, перевірка присутності учнів, перевірка готовності учнів до уроку.ІІ. Вступний інструктаж

Ознайомлюю учнів з темою і метою уроку.

Проводжу повторення правил з охорони праці та техніки безпеки в лабораторії за питаннями:


 1. Які основні вимоги техніки безпеки перед початком роботи у комп’ютерній лабораторії?

  Охорóна прáці (рос. охрана труда; англ. labour protection; нім. Arbeitsschutz m) - це: система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини в процесі трудової діяльності; діюча на підставі відповідних законодавчих та інших нормативних актів система соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, що забезпечують збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці. дозвіл на початок робіт підвищеної небезпеки, який необхідний організації чи підприємству, хто працює в будівництві. 2. Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері.

 3. Вправи для очей, рук та постави.

а) актуалізація опорних знань, умінь та навичок учнів:

Для повторення попереднього матеріалу з теми «Робота з графічними примітивами», вивченого на уроках теорії та уроках виробничого навчання,учні відповідають на запитання. (10 хв.):
 1. Як змінити фон робочого столу?

  Стільни́ця (англ. desktop metaphor) - це метафора інтерфейсу, яка є таким собі набором уніфікованих понять, що використовуються в графічному інтерфейсі користувача, аби спростити взаємодію користувачів із комп'ютером.Відповідь: Права кнопка на робочому столі=> «Персонализация» => «Фон рабочего стола»

 1. Як змінити «Разрешение экрана»?

Відповідь: Права кнопка на робочому столі=> «Разрешение экрана» та вибрати, яке нас цікавить.

 1. Як збільшити «файл подкачки»?

Відповідь: Права кнопка на ярлику «Мой компьютер»=> «Свойства» => «Дополнительно» => Вкладка «Быстродействие» => «Параметры».

 1. Як створити ярлик «Мой компьютер», якщо він відсутній на робочому столі?

Відповідь:  Права кнопка => «Персонализация» => «Изменение значков рабочего стола»

 1. Як додати українську мову, якщо вона відсутня?

  Украї́нська мо́ва (МФА: [ukrɑˈjɪnʲsʲkɑ ˈmɔwɑ], історичні назви - ру́ська, руси́нська[* 2]) - національна мова українців. Належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї[* 3]. Число мовців - близько 45 млн, більшість яких живе в Україні.Відповідь: Ліва кнопка миша на язиковій панелі => «Настройка языка» => «Добавить язык»
б) Пояснення нового матеріалу та способів виконання практичних дій:

Пояснення нового матеріалу варто закцентувати на темі уроку: «Налагодження параметрів операційної системи та апаратних пристроїв. Використання утиліт» та меті уроку «Навчити настроювати параметри операційної системи, конфігурувати її та використовувати утиліти для покращення швидкодії ПК, виховувати в учнів культуру поведінки при роботі за комп’ютером та у стосунках із одногрупниками, дотримання трудової дисципліни, старанність та активність, бережливе ставлення до техніки».

Трудова дисципліна - це встановлений нормами права порядок взаємовідносин учасників трудового процесу, що визначає точне виконання ними своїх трудових функцій. На підприємствах вона відповідно до ст. 140 КЗпП забезпечується створенням необхідних організаційних та економічних умов для нормальної високопродуктивної праці, свідомим ставленням до праці, методами переконання, а також заохоченням за сумлінну працю. У трудових колективах створюється обстановка нетерпимості до порушень трудової дисципліни, суворої товариської вимогливості до працівників, які несумлінно виконують трудові обов'язки. Щодо окремих несумлінних працівників застосовуються в необхідних випадках заходи дисциплінарного і громадського впливу.

Демонстрація на дошці за допомогою проектора готової публікації, в якій використані різні графічні об’єкти та текст. Пояснення (15 хв.)проводиться за наступними питаннями, використовуючи презентацію з покроковим поясненням (Додаток1) (демонстрація презентації на екрані за допомогою проектора, дошки та безпровідної миші  Logitech):


 1. Налагоджування параметрів операційної системи

 2. Налагоджування апаратних пристроїв

 3. Встановлення та видалення програм


Налагоджування параметрів операційної системи
Для перегляду чи зміни властивостей робочого столу в Панелі управління натисніть категорію Оформлення і теми, а потім — Екран. Вкладки діалогового вікна Властивості: Екран.
Таблиця 1. Вкладки діалогового вікна Властивості: Екран

Вкладка

Опис


Теми

Дозволяє вибрати тему робочого столу. Тема — це фоновий малюнок, набір звуків, значків і інших елементів оформлення

Робочий стіл

Дозволяє вибрати фоновий малюнок і кольори для вашого робочого столу. Кнопкою Настроювання робочого столу дода

ть чи видаляють деякі з

ачки програм Windows і вибирають значок, який повинен представляти програму.

Заставка

Дозволяє вибрати заставку. Заставка — це рухоме зображення чи статичний малюнок, що з'являється на екрані, якщо клавіатура чи миша не використ

вувалися протягом визна

еного інтервалу часу, тривалість якого визначаєте ви самі. За замовчуванням інтервал дорівнює 15 хв.

Оформлення

Дозволяє настроювати стилі вікон і кнопок, схему кольорів і розмір шрифту. Натисніть кнопку Ефекти для настроювання наступних параметрів:

• Застосовувати наступний перехідний ефект для меню і підказок;

• Застосовувати наступний метод згладжування екранних шрифтів;

• Застосовувати великі значки;

• Відображати тіні, що відкидаються меню;

Параметри

Дозволяє настроїти параметри екрану, включаючи кількість

ольорів, що відображаються, роздільність екрану, частоту відновлення екрану


Для доступу до діалогового вікна Елементи робочого столу на вкладці Робочий стіл натисніть кнопку Настроювання робочого столу. Засобами діалогового вікна Елементи робочого столу можна розміщати чи видаляти значки Мої документи, Мій комп'ютер, Мережне оточення і Internet Explorer на робочому столі, а також змінювати значки, які подають ці компоненти.

Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.

Крім того, ви можете вказати, як часто повинен запускатися Майстер очищення робочого столу. За замовчуванням він запускається кожні 60 днів. Натисніть кнопку Очистити робочий стіл для негайного запуску Майстра. Він видалить усі значки з вашого робочого столу, якими не користувалися за останні 60 днів, але не видалить ні однієї встановленої програми.


Настроювання профілів користувачів

Для перегляду, створення, видалення і зміни профілів користувачів відкрийте Панель управління, виберіть категорію Продуктивність і обслуговування, натисніть значок Система, потім перейдіть на вкладку Додатково. У полі Профілі користувачів натисніть кнопку Параметри, щоб відкрити діалогове вікно Профілі користувачів.


У діалоговому вікні Профілі користувачів перераховані профілі, що зберігаються на вашому комп'ютері:

- Змінити тип. Дозволяє змінити тип профілю.

Передбачено два типи профілів:

Локальний профіль. У Windows XP створюється профіль користувача при першому вході користувача в систему.

Профіль користувача - візуальне відображення персональних даних, пов'язаних з конкретним користувачем[en], або характеристики робочого середовища. Профіль відноситься до явного цифрового представлення особистості людини.

Після першого сеансу роботи в Windows XP локальний профіль зберігається на комп'ютері;

Переміщуваний профіль. Переміщуваний профіль особливо корисний при роботі з доменами, тому що він «слідкує» за користувачем, установлюючи ту ж саму конфігурацію робочого столу для нього незалежно від комп'ютера, за допомогою якого користувач підключається до домену. Доступний тільки для читання переміщуваний профіль користувача називається обов'язковим. При завершенні сеансу користувача в ньому не зберігаються зміни на робочому столі, зроблені протягом сесії, і, отже, при наступному підключенні користувача, профіль залишається без змін, таким же, як при попередньому підключенні.

- Видалити. Дозволяє видаляти профілі користувачів,

- Копіювати. Дозволяє створювати профілі користувачів, копіюючи існуючий профіль і призначаючи його іншому користувачу.

Текстове поле Копіювати профіль дозволяє показати шлях до папки для копіювання профілю. Для вибору відповідного шляху вам необхідно натиснути кнопку Огляд. Поле Дозволити використання дозволяє задати користувача чи користувачів, яким дозволено застосовувати даний профіль.


Параметри швидкодії

Для настроювання параметрів швидкодії відкрийте Панель управлінняі натисніть Продуктивність і обслуговування. Для перегляду встановлених параметрів швидкодії у вікні Продуктивність і обслуговування натисніть значок Система і перейдіть на вкладку Додатково. Параметри на вкладці Додатково діалогового вікна властивостей системи дозволяють вам настроїти параметри швидкодії, профілі користувачів, параметри завантаження і оновлення, змінні середовища і параметри звіту про помилки. На ній можна вибрати один з параметрів для управління візуальними ефектами на вашому комп'ютері. У Windows XP таких параметрів чотири: Відновити значення за замовчуванням, Забезпечити найкращий вид, Забезпечити найкращу швидкодію і Особливі ефекти. Якщо ви хочете вручну указати візуальні ефекти, варто вибрати Особливі ефекти.

Змінні середовища - змінні, набір динамічних значень, які можуть вплинути на те як запущені процеси будуть себе поводити на комп'ютері.

Візуальні ефекти (англ. Visual effects) - ілюзіоністський напрям у кіно, одним з родоначальників якого і першовідкривачем був француз Жорж Мельєс.Настроювання відновлення системи

Група параметрів Windows XP Відновлення системи дозволяє відслідковувати і скасовувати небажані зміни системи. У діалоговому вікні Властивості системи перейдіть на вкладку Відновлення системи.

Якщо ви хочете настроїти параметри відновлення системи для конкретного диска, виберіть диск, потім натисніть кнопку Параметри. У діалоговому вікні Параметри диска можна відключити контроль змін на цьому диску чи встановити обсяг призначеного для відновлення системи простору на диску. Не можна відключити відновлення системи на диску, де встановлена Windows XP , не відключивши функцію відновлення системи на всіх дисках. Ця функція відслідковує і відновлює тільки ті розділи і диски, для яких встановлений цей параметр. Відновлення системи не відслідковує розділи і диски, що були виключені з області відстеження. Також відновлення системи не відслідковує і не відновлює зміст перенаправлених папок чи будь-яких параметрів, пов'язаних з переміщуваними профілями користувачів.
Настроювання автоматичного оновлення

Автоматичне оновлення — це працююча у фоновому режимі служба, що дозволяє користувачам із правами адміністратора автоматично завантажувати і встановлювати важливі оновлення операційної системи, такі, як пакети виправлень і оновлення системи безпеки.

Безпе́ка - це такі умови, в яких перебуває складна система, коли дія зовнішніх факторитетів і внутрішніх чинників не призводить до процесів, що вважаються негативними по відношенню до даної складної системи у відповідності до наявних, на даному етапі, потреб, знань та уявлень.

Ви отримуєте повідомлення перед початком встановлення, що дозволяє вам відкласти операцію завантаження. Оновлення завантажуються у фоновому режимі, і, таким чином, ви можете не переривати роботу протягом завантаження. Для настроювання AU перейдіть на вкладку Автоматичне оновлення діалогового вікна Властивості системи


Налагоджування апаратних пристроїв

Диспетчер пристроїв дозволяє одержати уявлення про оснащення, що встановлене на вашому комп'ютері. Крім того, його застосовують для управління і діагностики комп'ютера, відключення, видалення і відновлення драйверів пристроїв. У вікні Диспетчер пристроїв відображений список пристроїв, при роботі яких виникли проблеми; при цьому про кожен пристрій, виділений особливим значком, виведена відповідна інформація про стан.

Настроювання і діагностика пристроїв

При зміні параметрів пристроїв вручну, ви можете скористатися Диспетчером пристроїв, що дозволить уникнути деяких проблем. Для зміни параметрів розподілу ресурсів варто увійти в систему під обліковим записом, що входить до групи Адміністратори.

Обліковий запис (сленг. акаунт, обліковка або обліківка) у комп'ютерній системі - сукупність наданої інформації про користувача, засобів та прав користувача відносно багатокористувацької системи.

Однак навіть у цьому випадку системні правила мережі можуть не дозволити вам змінити ресурси.

У Windows XP пристрої Plug and Play автоматично розпізнаються та їхні ресурси розподіляються. Однак розподіл ресурсів на цій стадії для пристроїв Plug and Play не є незмінним. Якщо іншому пристроєві Plug and Play будуть потрібні вже задіяні ресурси, то у Windows XP відбудеться відповідний перерозподіл ресурсів для забезпечення коректної роботи.

Не рекомендується змінювати параметри ресурсів для пристроїв Plug and Play вручну, тому що при цьому у Windows XP при запиті пристроєм Plug and Play вже призначених ресурсів система не зможе перерозподілити ресурси. У компоненті Диспетчер пристроїв для управління пристроями Plug and Play можна скористатися вкладкою Ресурси у діалоговому вікні властивостей відповідного пристрою. Для зміни параметрів з метою вивільненняресурсів, що призначені вами вручну, і для активізації опції розподілу ресурсів встановить прапорець Автоматичне настроювання на вкладці Ресурси.

Для настроювання або діагностики пристрою за допомогою Диспетчера пристроїв виконайте дії:

1. Натисніть Пуск, натисніть правою кнопкою миші значок Мій комп'ютер і виберіть пункт меню Управління.

Відкриється консоль Управління комп'ютером.

2. У групі Службові програми виберіть Диспетчер пристроїв.

3. На правій панелі двічі натисніть лівою кнопкою миші значок відповідного типу пристрою і потім двічі натисніть правою кнопкою миші значок пристрою, параметри якого ви хочете змінити. Відкриється діалогове вікно властивостей пристрою

 
Вкладки діалогового вікна властивостей розрізняються для кожного пристрою, але, як правило, містять деякі вкладки.

Діало́гове вікно́ - особливий тип вікна, яке задає запитання і дозволяє вибрати варіанти виконання дії, або ж інформує користувача. Діалогові вікна зазвичай відображаються тоді, коли програмі або операційній системі для подальшої роботи потрібна відповідь. 1. Для настроювання пристрою перейдіть на відповідну вкладку. Для усунення неполадок натисніть кнопку Діагностика на вкладці Загальні.Встановлення та видалення програм

Будь-які програми перед використанням мають бути встановлені (інстальовані) на комп'ютері. Першою встановлюється операційна система, а всі інші програми інсталюються вже в середовищі ОС. Установлення найпростіших програм може полягати в копіюванні їхніх файлів на жорсткий диск комп'ютера, але переважна більшість програм установлюються з використанням допоміжної програми-інсталятора, яка реєструє програму в середовищі ОС (записує дані про неї у спеціальний системний реєстр), запитує в користувача, які модулі програми встановлювати, створює ярлики виконуваного файлу програми в головному меню чи на робочому столі.

Виконуваний файл - це файл який містить зрозумілі комп'ютеру спеціальні інструкції і може бути виконаний (безпосередньо або через командний інтерпретатор операційної системи) як комп'ютерна програма.

Тверди́й диск або Тверди́й магні́тний диск, або Накопичувач на магнітних дисках (англ. Hard (magnetic) disk drive, англ. HDD), у комп'ютерному сленгу - «вінчестер» (від англ. winchester), - магнітний диск, основа якого виконана з твердого матеріалу.


Інсталяція — це процес установлення програмного забезпечення на комп'ютер користувача за допомогою спеціальної програми-інсталятора.

в) Закріплення знань з вступного інструктажу
Закріплення нового матеріалу проводиться за допомогою опитування учнів за наступними питаннями (5 хв.):

(учні відповідають та демонструють свої дії на комп’ютері,  зображення екрану комп’ютера проектується на дошку, всі учні дивляться, якщо є зауваження, учні виправляють відповідь того, хто відповідає, відбувається обговорення помилок, якщо вони є, демонстрація правильної відповіді) 1. Як створити обліковий запис?

 2. Як змінити фоновий малюнок?

 3. Як додати українську мову в розкладку клавіатури?

 4. Як збільшити «файл подкачки»?

 5. Як додати ярлик «Мой комп’ютер» на робочий стіл, якщо його там немає?

 6. Як видалити файл, не поміщуючи його в корзину.

Виставлення попередніх оцінок за вступний інструктаж в карту контролю (2 хв.).

Пояснення завдання на практичне відпрацювання теми (3 хв.) На  дошці за допомогою проектора демонстрація електронного варіанту створених практичних завдань, які мають виконати учні під час відпрацювання навчально-тренувальних вправ. Разом з учнями відбувається розбір елементів, з яких складається завдання, з’ясовується, які інструменти при цьому використовуються.Критерії оцінювання робіт:


 1. Наявність правильно виконаних завдань – (3 завдання - 3 бали)

 2. Наявність правильно виконаного завдання підвищеної складності (3 бали).

Видача завдань (див. Додаток 3) та розподіл учнів по робочих місцях, закріплення за ними комп’ютера, реєстрація учнів у зошитах-паспортах до кожного робочого місця.

Робо́че мі́сце - елементарна одиниця виробничої структури, що містить частину простору виробничого підрозділу, яка потрібна для здійснення трудової операції та оснащена матеріально-технічними засобами, що використовуються у процесі праці.


ІІІ. Самостійна робота учнів та поточний інструктаж

Учні виконують практичні завдання.Обхід робочих місць майстром виробничого навчання з метою:

 1. Дотриманняучнями правил охорони праці та техніки безпеки. Звернення уваги на необхідності наявності білого халату у учнів та його вигляд.

 2. Правильності відпрацювання вправ. Чергова демонстрація положення Оператора комп’ютерного набору за комп’ютером, його постави та положення рук при користуванні клавіатурою.

 3. Використання сліпого десяти пальцевого методу набору інформації.

 4. Визначення та розгляд типових помилок з метою звернення на них уваги. Робота учнів призупиняється та за допомогою дошки, проектора та безпровідної миші проводиться показ правильного використання інструментів та пояснення, в чому полягає помилка.

 5. Дотримання правил промислової санітарії.

 6. Організації робочихмісць.Звернення уваги на порядок на робочих столах, на наявність зайвих речей.

 7. Поточного інструктажу з учнями. Якщо у учня виникає ускладнення при виконанні дії, ставиться питання, що наштовхує на розв’язок завдання, звертається увага на інструкційну карту, а якщо учень не виконує дію, ще раз відбувається повторення та демонстрація правильності виконання дії.


ІV. Заключний інструктаж (10 хв.):

Перевірка виконання вправ учнями та проведення аналізу навчально-виховної  роботи, проведеної за день. Відзначення учнів, які найкраще справилися з завданнями, не мали зауважень щодо організації робочих місць, дотримання вимог охорони праці та правильності виконання вправ, працювали творчо. Проведення оцінювання виконаних робіт, заповнення Карти контролю, виведення результуючої оцінки за урок за допомогою Карти контролю, коментування оцінок, які отримали учні за заняття виробничого навчання.V. Прибирання робочих місць: вологе  прибирання лабораторії.

VІ. Завдання додому.

Теоретично опрацювати пройдений матеріал, повторити теоретичний матеріал.Творче завдання: Налаштувати обліковий запис по власному бажанні, змінити фон, додати ярлик «Мои документы» на «Рабочий стол».
Додаток 1

Презентація для пояснення нового матеріалу

Додаток 2
Додаток 3

Практичні завдання

Завдання 1

 • За вказівкою вчителя виконайте інсталяцію програми на диск C:/soft/назва програми

 • Зайдіть в програму, зробіть повне сканування дисків(Scan All) на присутність файлів, які можна видалити. Натисніть “Fix it”

 • Натисність вкладку “All tools” та виберіть “Startup Manager”, заберіть галочки на програмах, які є не обов’язкові для автозапуску.

 • Зайдіть у вкладку “Disk Management”, виберіть «Duplicate File Finder», зробіть пошук на диску D,E та видаліть файли, які дублюються.

 • В тій же вкладці виберіть «Uninstall Manager», видаліть WinRar програму, якщо вона встановлена. Встановіть нову версію цієї програми.

Завдання 2

 • Запустіть програму Auslogics Boostspeed

 • Зайдіть у вкладку “Speed Improvement”, виберіть «Disk Defrag», зробіть де фрагментацію та оптимізацію диска С.

 • Вийдіть з програми.

Завдання 3

 • Створіть папку на диску С, назвіть її своїм іменем.

 • Завантажте в папку з своїм іменем файл, який займає більше 5Мб.

 • Приховайте папку.

 • У вкладці «Свойства папки» зробіть команду, щоб було видно файли та папки, які приховані.

 • Також зніміть галочку, щоб бачити розширення файлів

 • Змініть розширення файлу, того що ви скачала на .

  Розширення назви файлу (англ. filename extension; також розширення імені файлу або просто розширення файлу) - послідовність символів, що додаються до назви файлу і призначені для ідентифікації типу (формату) файлу.

  cmd

Завдання підвищеної складності

 • Створіть обліковий запис

 • Назвіть його своїм іменем

 • Додайте до нього пароль з 5-10 символів(Велика буква, маленька буква, цифра)

 • Зайдіть під вашим новим обліковим записом

 • Змініть фон робочого столу

 • Додайте ярлики «Мой комп’ютер, Мои документы, Сетевое окружение»

 • Змініть заставку робочого столу, поставте час включення 10 хвилин

 • Змініть тему Операційної системи.

 • Додайте українську та німецьку мову в розкладку клавіатури

 • Змініть переключення між мовами з Shift Alt на Ctrl Shift

 • Змініть часовий пояс на Київ.

  Часови́й по́яс - частина поверхні земної кулі, на якій прийнятий один стандартний час, який ще часто називають місцевим часом. Для зручності відліку поточного часу вся територія земної кулі поділена на 24 часові пояси шириною в середньому 15°. • Створіть 3 текстових файли, заповніть кожний інформацією з 3-4 слів, збережіть файли.

 • Змініть розширення 3-х файлів: txt на exe,com.pdf

 • Зробіть знімок екрану, за допомогою програми Paint збережіть ваше отримане зображення у форматі jpg.

 • Запустіть «диспетчер задач», зніміть задачу explorer.exe та запустіть її знову.

Додаток 4

Інструкційна картаз\п

Операція

Порядок виконання операції

Ілюстрація

1

Зміна фонового малюнку робочого столу

Команда «Панель управления» => «Персонализация» => «Фон рабочего стола» та обрати малюнок який нас цікавить.2

Зміна теми оформлення для ОС

Команда «Персонализация» => «Темы по умолчанию» або «Цвет».3

Показ розширення файлів

Команда «Панель управления» => «Параметры папок» => «Вид» та зняти галочку «Скрывать расширение для зарегестрированных типов файлов»4

Зміна положення панелі задач

Права кнопка миші на панелі задач та зняти галочку «Закрепить панель задач», перемістити в місце, яке нам потрібне та закріпити панель задач.5

Створення нового облікового запису

Команда «Панель управления» => «Учетные записи» = > «Добавить нового»6

Видалення чи заміна програми

«Мой компьютер» => “Удалить или изменить программу”
Скачати 166.53 Kb.

 • Мета
 • Вид уроку
 • СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ: І. Організаційний момент.
 • Налагоджування параметрів операційної системи
 • Налагоджування апаратних пристроїв
 • Встановлення та видалення програм
 • Критерії оцінювання робіт
 • Додаток 3
 • ІІІ. Самостійна робота учнів та поточний інструктаж
 • ІV. Заключний інструктаж (10 хв.)
 • V. Прибирання робочих місць
 • Додаток 2 Додаток 3
 • Завдання підвищеної складності