Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаНалагоджування параметрів операційної системи

Скачати 93.68 Kb.

Налагоджування параметрів операційної системи
Скачати 93.68 Kb.
Дата конвертації16.03.2017
Розмір93.68 Kb.
ТипЛабораторна робота

Лабораторна робота № 1-2
Тема: Налагоджування параметрів операційної системи

Мета: Ознайомитись із основними параметрами операційної системи та навчитися виконувати налагодження цих параметрів.
Настроювання параметрів операційної системи

Для настроювання параметрів операційної системи ви використовуєте окремі компоненти Панелі управління. Компонент Система, за допомогою якого ви налаштовуєте параметри операційної системи, впливає на робоче середовище операційної системи незалежно від того, який користувач підключений до комп'ютера.Настроювання параметрів швидкодії

Рис. 1. Вкладка Додатково діалогового вікна Властивості системиДля настроювання параметрів швидкодії відкрийте Панель управління і натисніть Продуктивність і обслуговування. Для перегляду встановлених параметрів швидкодії у вікні Продуктивність і обслуговування натисніть значок Система і перейдіть на вкладку Додатково. Параметри на вкладці Додатково діалогового вікна властивостей системи дозволяють вам настроїти параметри швидкодії, профілі користувачів, параметри завантаження і оновлення, змінні середовища і параметри звіту про помилки (рис. 1)

На вкладці Додатково, у полі Швидкодія, натисніть кнопку Параметри, щоб відкрити діалогове вікно Параметри швидкодії. У цьому вікні є дві вкладки: Візуальні ефекти і Додатково.


Візуальні ефекти

Рис. 2. Вкладка Візуальні ефекти діалогового вікна Параметри швидкодіїВкладка Візуальні ефекти діалогового вікна Параметри швидкодії показана на рис. 2.

На ній можна вибрати один з параметрів для управління візуальними ефектами на вашому комп'ютері. У Windows XP Professional таких параметрів чотири: Відновити значення за замовчуванням, Забезпечити найкращий вид, Забезпечити найкращу швидкодію і Особливі ефекти. Якщо ви хочете вручну указати візуальні ефекти, варто вибрати Особливі ефекти.
Примітка. Інший метод доступу до діалогового вікна Параметри швидкодії — вибір пункту Настроювання візуальних ефектів у вікні Продуктивність і обслуговування).

Додаткові параметри швидкодії

Рис. 3. Вкладка Додатково діалогового вікна Параметри швидкодіїВкладка Додатково діалогового вікна Параметри швидкодії показана на рис. 3. Це діалогове вікно дозволить вам настроїти параметри часу відгуку для активних і фонових додатків, а також параметри віртуальної пам'яті.

Розподіл часу процесора

У Windows XP Professional параметр Розподіл часу процесора (Распределение времени процессора або Processor Scheduling) використовується для розподілу ресурсів мікропроцесора між запущеними програмами. При виборі перемикача Програм (Программ або Programs) більша частина ресурсів виділяється поточній активній програмі (програмі, що реагує на введення інформації користувачем). У Windows XP Professional більша частина ресурсів призначається активним програмам за допомогою виділення запущеним програмам коротких періодів часу чи квантів змінної тривалості. Періодом або квантом часу називається короткий період часу, протягом якого окрема задача використовує мікропроцесор. При виборі перемикача Служб, що працюють у фоновому режимі (Служб, работающих в фоновом режиме або Background Services) у Windows призначається однакова кількість ресурсів усім програмам, за допомогою виділення їм довгих квантів часу фіксованої тривалості.Використання пам'яті

У Windows XP Professional параметр Використання пам'яті (Использование памяти або Memory Usage) застосовується для розподілу пам'яті між запущеними програмами. Виберіть перемикач Програм (Programs), якщо ваш комп'ютер в основному використовується як робоча станція. При виборі перемикача Програм (Программ або Programs) програми будуть працювати швидше, і розмір кеша встановлюється відповідно до розміру за замовчуванням у Windows XP Professional. Виберіть перемикач Системного кеша (Системный кэш або System Cache), якщо ви використовуєте комп'ютер як сервер чи якщо запущені програми вимагають великого кеша.Віртуальна пам'ять

Для віртуальної пам'яті в Windows XP Professional використовується процес, що носить назву підкачування сторінок за вимогою для обміну даними між оперативною пам'яттю і файлами підкачування. При інсталяції Windows XP Professional програма встановлення створює файл підкачування віртуальної пам'яті з ім'ям PAGEFILE.SYS на розділі диска, де інсталюється Windows XP Professional. Рекомендується встановити розмір файлу підкачування в 1,5 рази більший, ніж обсяг оперативної пам'яті комп'ютера. Саме такий обсяг задається за замовчуванням. Щоб домогтися кращих результатів, ніколи не встановлюйте обсяг файлу підкачування менше ніж рекомендовано. Як правило, можна не змінювати розмір, установлений за замовчуванням. При деяких обставинах, наприклад, якщо ви запустили велику кількість прикладних програм одночасно, можливо, краще збільшити розмір файлу підкачування чи використовувати кілька файлів підкачування.c:\users\смешарик\appdata\locallow\temp\microsoft\opc\ddt.mh_tvssk_4dcxn319fz5ai2eh.tmp

Рис. 4. Діалогове вікно Віртуальна пам'ятьДля настроювання файлу підкачування в діалоговому вікні Параметри швидкодії (Параметры быстродействия або Performance Options) натисніть кнопку Змінити (Изменить або Change). У діалоговому вікні Віртуальна пам'ять (Виртуальная память або Virtual Memory) (рис. 4) відобразяться ті диски, де зберігаються файли підкачування. У цьому вікні можна змінити розмір файлу підкачування для визначеного диска.

Увага! Тільки користувачі з правами адміністратора одержують доступ до діалогового вікна Параметри швидкодії для збільшення розміру файлу підкачуванняРозмір файлів підкачування ніколи не буде менше значення, зазначеного в текстовому полі Вихідний розмір, що було визначено в процесі інсталяції. Невикористовуваний простір файлу підкачування залишається доступним для Диспетчера віртуальної пам'яті, вбудованого в Windows XP Professional. При необхідності розмір файлу підкачування збільшується до максимально можливого розміру, що зазначений у текстовому полі Максимальний розмір. Коли розмір файлу підкачування досягає максимальної величини, швидкодія системи може знизитись, якщо ви запустите ще кілька прикладних програм і тим самим створите додаткове навантаження на систему.

При перезавантаженні комп'ютера, що працює під управлінням Windows XP Professional, система відновлює первісні розміри усіх файлів підкачування.

Оптимізація швидкодії

Ви можете оптимізувати швидкодію системи декількома способами.По-перше, якщо на вашому комп'ютері кілька жорстких дисків, створіть для кожного диска окремий файл підкачування. Розподіл інформації з декількох файлів підкачування підвищить швидкодію системи тому, що контролер жорсткого диска може зчитувати і записувати на кілька жорстких дисків одночасно. При спробі записати у файл підкачування VMM спробує записати сторінкові дані у файл підкачування, що знаходиться на найменш зайнятому диску.
Порада. При виборі дисків для розміщення файлів підкачування:

  • не використовуйте диски, до яких часто звертаються;

  • не розміщуйте кілька файлів підкачування в різних розділах того ж самого диска.
По-друге, ви можете оптимізувати швидкодію, перемістивши файл підкачування з диска, де знаходиться системний каталог %systemroot% Windows XP Professional (за замовчуванням папка Windows). Таким чином, ви уникнете конфліктів між різними запитами на читання і на запис. Навіть якщо ви розмістите файл підкачування на розділі диска, де встановлена Windows XP Professional, ви всеж зможете поліпшити швидкодію системи, створивши кілька файлів підкачування. Оскільки VMM розподіляє операції запису між файлами підкачування, звертань до файлу підкачування на завантажувальному розділі диска виявиться набагато менше.

По-третє, ви можете підвищити швидкодію системи, установивши вихідний розмір файлу підкачування рівним значенню, що вказаний в полі Максимальний розмір (Максимальный размер або Maximum Size) діалогового вікна Віртуальна пам'ять (Виртуальная пам'ять або Virtual Memory). Це дозволить вам уникнути втрати часу, необхідного на збільшення розміру файлу від вихідного до максимального.
Примітка. При зміні параметрів, переконайтеся, що ви натиснули кнопку Задати, перш ніж натиснути ОК.
Настроювання профілів користувачів

Рис. 5. Діалогове вікно Профілі користувачівДля перегляду, створення, видалення і зміни профілів користувачів відкрийте Панель управління, виберіть категорію Продуктивність і обслуговування, натисніть значок Система, потім перейдіть на вкладку Додатково (рис. 1). У полі Профілі користувачів натисніть кнопку Параметри, щоб відкрити діалогове вікно Профілі користувачів (рис. 5).

У діалоговому вікні Профілі користувачів перераховані профілі, що зберігаються на вашому комп'ютері:

- Змінити тип - дозволяє змінити тип профілю.

Передбачено два типи профілів:Локальний профіль. У Windows XP Professional створюється профіль користувача при першому вході користувача в систему. Після першого сеансу роботи в Windows XP Professional локальний профіль зберігається на комп'ютері;

Переміщуваний профіль. Переміщуваний профіль особливо корисний при роботі з доменами, тому що він «слідкує» за користувачем, установлюючи ту ж саму конфігурацію робочого столу для нього незалежно від комп'ютера, за допомогою якого користувач підключається до домену;о
Примітка Доступний тільки для читання переміщуваний профіль користувача називається обов'язковим. При завершенні сеансу користувача в ньому не зберігаються зміни на робочому столі, зроблені протягом сесії, і, отже, при наступному підключенні користувача, профіль залишається без змін, таким же, як при попередньому підключенні.
- Видалити - дозволяє видаляти профілі користувачів

- Копіювати - дозволяє створювати профілі користувачів, копіюючи існуючий профіль і призначаючи його іншому користувачу.

Текстове поле Копіювати профіль дозволяє показати шлях до папки для копіювання профілю. Для вибору відповідного шляху вам необхідно натиснути кнопку Огляд. Поле Дозволити використання дозволяє задати користувача чи користувачів, яким дозволено застосовувати даний профіль.

Настроювання параметрів завантаження і відновлення системи

Засобами діалогового вікна Властивості системи ви можете управляти параметрами завантаження і відновлення комп'ютера. Натисніть кнопку Параметри, щоб відкрити діалогове вікно Завантаження і відновлення (рис. 6.)

c:\users\смешарик\appdata\locallow\temp\microsoft\opc\ddt.4yrpmwyu077p55ha0cv6v1chf.tmp

Рис. 6. Діалогове вікно Завантаження і відновленняГрупа параметрів Завантаження операційної системи дозволяє управляти меню Будь ласка, виберіть операційну систему для завантаження. Група параметрів Відновлення управляє діями Windows XP Professional при серйозній помилці типу відмовлення системи, коли в Windows XP Professional припиняються всі процеси. Помилки такого роду називаються непереборними системними помилками чи помилками «синього екрана».

Настроювання віддаленого доступу до вашого комп'ютера

Якщо в роботі комп'ютера виникла проблема, засіб Віддалений помічник дозволить вам запросити фахівця, так званого віддаленого помічника, через Інтернет. Прийнявши ваше запрошення, він обговорить з вами проблему і перегляне ваш робочий стіл. Потім він може передати будь-які файли, необхідні для вирішення проблеми. Для настроювання параметрів Віддаленого помічника перейдіть на вкладку Віддалене використання діалогового вікна Властивості системи (рис. 7).Рис. 7. Вкладка Віддалене використання діалогового вікна Властивості системиВикористовуючи Віддаленого помічника, ви можете настроїти ваш комп'ютер таким чином, щоб дозволити або заборонити відправлення запрошень з вашого комп'ютера віддаленому помічнику. Натисніть кнопку Докладніше, щоб відкрити діалогове вікно Параметри віддаленого помічника. Якщо ви хочете надати віддаленому помічнику повний контроль над вашим комп'ютером, то переконайтеся, що встановлено прапорець Дозволити віддалене управління цим комп'ютером (звичайно встановлюється за замовчуванням). Для того, щоб дозволити віддаленому помічнику тільки переглядати робочий стіл, але не керувати вашим комп'ютером, зніміть цей прапорець. Ви також можете встановити термін дії запрошення в днях, годинах або хвилинах.

Рис. 2.8. Діалогове вікно Користувачі віддаленого робочого столуНа вкладці Віддалене використання діалогового вікна Властивості системи, у полі Дистанційне управління робочим столом, ви можете настроїти ваш комп'ютер таким чином, щоб віддалені комп'ютери отримали можливість з'єднуватися з ним. Це дозволить вам не закривати прикладну програму, запущену, наприклад, на вашому комп'ютері в офісі і з'єднатися з офісним комп'ютером з будинку. Дистанційне управління робочим столом робить можливими активні сесії декількох користувачів на одному комп'ютері.

Вам надане право визначати, які користувачі отримують віддалений доступ до вашого комп'ютера. Натисніть кнопку Вибрати віддалених користувачів для доступу до діалогового вікна Користувачі віддаленого робочого столу (рис. 2.8), щоб указати, хто отримає віддалений доступ до вашого комп'ютера.


Скачати 93.68 Kb.