Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаНавчальний рік 10 клас ( 48 балів) Завдання І. Тестові завдання

Скачати 35.18 Kb.

Навчальний рік 10 клас ( 48 балів) Завдання І. Тестові завдання
Скачати 35.18 Kb.
Дата конвертації 18.05.2017
Розмір 35.18 Kb.

Департамент освіти і науки, молоді та спорту

Виконавчого органу Київської міської ради

Київський університет імені Бориса Грінченка

Інститут післядипломної педагогічної освіти
Завдання

IIІ (міського) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства

2015-2016 навчальний рік
10 клас

( 48 балів)
Завдання І. Тестові завдання (питання з декількома варіантами відповіді)

(5 балів)

  1. Що не складає зміст принципу верховенства закону:

А. всі посадові особи держави зобов’язані дотримуватись закону;

Б. забезпечення відповідності системи підзаконних та індивідуальних актів закону;

В. встановлення можливості скасування нормативного документа у випадку його невідповідності закону;

Г. єдине застосування законів;

Д. неможливість застосування до правопорушника інших, ніж передбачені законом, засобів впливу.


  1. Які конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені в умовах воєнного або надзвичайного стану:

А. право на повагу до гідності;

Б. право на свободу та особисту недоторканність;

В. право на свободу світогляду і віросповідання;

Г. право на житло;

Д. право на освіту.


  1. Що з перерахованого згідно Конституції України належить до основних засад судочинства:

А. верховенство права;

Б. законність;

В. підтримання державного обвинувачення в суді прокурором;

Г. обов’язковість рішень суду;

Д. диспозитивність у з’ясуванні всіх обставин у справі.


  1. Які військовозобов’язані особи не підлягають призову на військову службу під час мобілізації:

А. той, хто має вагітну дружину;

Б. на утриманні якого перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

В. той, хто зайнятий постійним доглядом за особами, що його потребують, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

Г. на утриманні якого перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом ІІI групи, до досягнення нею 23 років.  1. Особливостями правозастосовчого акту є:

А. приймається компетентним органом держави;

Б. має нормативний персоніфікований характер;

В. дія вичерпується одноразовою реалізацією;

Г. поширюється на ті відносини, які виникають після його прийняття.
Завдання ІІ. Визначте помилки та/або недоречності, допущені в тексті (10 балів).
1. Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішим завданням держави, справою всього Українського суспільства. Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Національну гвардію України.

2. Верховна Рада України за пропозицією її Голови або не менш як 226 народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України може розглянути питання про відповідальність Кабінету Міністрів України та прийняти рішення недовіри Кабінету Міністрів України однією третиною від конституційного складу Верховної Ради України.

Національна гвардія України Націона́льна гва́рдія Украї́ни - військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України (МВС) і призначено для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян України, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами - із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій. Як самостійна силова структура існувала з 1991 по 2000, як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та залученням нових військових кадрів на добровольчій основі з 13 березня 2014 року. Загальна чисельність - до 60 тисяч військовослужбовців.
Верховна Рада України Верхо́вна Ра́да Украї́ни (ВРУ) - єдиний законодавчий орган державної влади України, який має колегіальну будову і складається з чотирьохсот п'ятдесяти народних депутатів України, обраних строком на п'ять років на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Кабінет Міністрів України Кабіне́т Міні́стрів Украї́ни - вищий орган у системі органів виконавчої влади України. Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України та Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених Конституцією України.

3. Вибори міського (міст, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 120 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному багатомандатному виборчому окрузі.
Завдання ІІІ. Визначте елементи правової норми у наведених правових нормах (10 балів).
1. Повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла 16 років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю.

2. Якщо дарувальникові відомо про недоліки речі, що є дарунком, або її особливі властивості, які можуть бути небезпечними для життя, здоров’я, майна обдарованого або інших осіб, він зобов’язаний повідомити про них обдарованого.

Дарувальник, якому було відомо про недоліки або особливі властивості подарованої речі і який не повідомив про них обдарованого, зобов’язаний відшкодувати шкоду завдану майну, та шкоду, завдану каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю в результаті володіння чи користування дарунком.

3. Особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, повинні повідомити одна одну про стан здоров’я.

Приховання тяжкої хвороби, а також хвороби, небезпечної для другого з подружжя, їхніх нащадків, може бути підставою для визнання шлюбу недійсним.
Завдання IV. Дайте класифікацію правових відносин за всіма відомими вам підставами (10 балів).

1. Василина придбала в магазині мобільний телефон.2. Вироком суду на Макара було накладено штраф.

Завдання V. Проаналізуйте наведену ситуацію. Визначте вид правопорушення та його склад (13 балів)
25 річний безробітний Роман у розмовах із сусідом Миколою дізнався, що той збирає гроші на автомобіль. Роман ніяк не міг влаштуватися на роботу, а йому терміново були потрібні гроші на лікування племінника. Роман звернувся за допомогою до Миколи, утім, той відмовив йому. Не довго думаючи, Роман вирішив «позичити» гроші у Миколи, коли останній перебуватиме у відрядженні. Підготувавши дублікат ключів, Роман у неділю 08 січня ввечері відкрив квартиру Романа і взяв 2 тис. гривень з надією, що він зможе своєчасно покласти їх на місце до повернення Миколи з відрядження.Скачати 35.18 Kb.

2021