Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаНебезпечний інтернет

Скачати 33.99 Kb.

Небезпечний інтернет
Скачати 33.99 Kb.
Дата конвертації25.03.2017
Розмір33.99 Kb.

НЕБЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ

З кожним роком кількість користувачів світової мережі неухильно зростає.

Інтернет Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
Більш того, разом із дорослими, доступ до комп'ютера отримують також і діти, а тому не секрет, що серед відвідувачів Інтернету зростає частка юної аудиторії. І хоча на екрані комп'ютера Інтернет представляється дитині абсолютно віртуальним світом, тим не менше в ньому існують загрози, здатні заподіяти реальну шкоду.

На відміну від дорослих Інтернет-користувачів, діти можуть не усвідомлювати небезпек, які підстерігають їх у Мережі. Сьогодні справи йдуть таким чином, що будь-яка дитина, що виходить в Інтернет, може переглядати будь-які матеріали, а це насильство, наркотики, порнографія, сторінки підштовхує молодь до самогубства, вбивствами і багато-багато чого іншого. Все це доступно в Інтернет без обмежень.

Батькам учнів радимо більше уваги приділяти дитячій безпеці в інтернеті.По-перше, існує загроза потрапляння в сферу торгівлі людьми.
Торгі́вля людьми́ - протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці: це сучасна форма рабства. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі і пов'язана з незаконною торгівлею зброєю, як другою за величиною після торгівлі наркотиками.


По-друге, інтернет приховує за собою інші неформальні групи. Освоюючи інтернет, дитина може наражатися на небезпеку. Крім того, відкривши в мережі особисту інформацію, вона створює загрозу для всієї родини. Найчастіше батьки навіть і не підозрюють, чим займаються їхні діти і які сайти вони відвідують, що тягне за собою небажану загрозу.

Обов’язок батьків — зробити інтернет максимально безпечним для дітей.

Фахівці рекомендують встановлювати батьківський контроль, щоб бути в курсі всіх відвіданих дитиною інтерактивних сторінок, а для деяких навіть блокувати доступ. У майбутньому це допоможе уникнути ряду негативних наслідків.ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ У МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:

- розміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;

- поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;

- цікавтесь, які веб сайти вони відвідують та з ким розмовляють;

- вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль в Windows;

- наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома;

- навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;

Отримання да́них (англ. Data Mining) - виявлення прихованих закономірностей або взаємозв'язків між змінними у великих масивах необроблених даних. Зазвичай поділяють на задачі класифікації, моделювання та прогнозування.
Електронна пошта Електро́нна по́шта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - популярний сервіс в інтернеті, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).

- контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);

- цікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;

- навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні.

- переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу;

- інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;

- розмовляйте зі своєю дитиною як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.Найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.

КОРИСНІ ВЕБ-РЕСУРСИ

ON-ляндія. Безпечна Веб-країна http://www.onlandia.org.ua

Портал для дітей, батьків, учителів. On-ляндія - це інтерактивний курс з інтернет-безпеки - спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадського-соціальних діячів.

Неурядо́ва організа́ція (НУО) - формальні громадські об'єднання, інші групи за певними інтересами, які беруть участь у громадській діяльності.
Сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті.Допомога дітям: безпека мережі Інтернет для дітей та підлітків http://planetofsupport.
Безпе́ка мере́жі (Network security) - заходи, які захищають інформаційну мережу від несанкціонованого доступу, випадкового або навмисного втручання в роботу мережі або спроб руйнування її компонентів.
org

Рекомендації експертів батькам, в яких є діти молодшого і середнього шкільного віку і доступ до Інтернету. Практична інформація допоможе попередити загрози і зробити роботу дітей в Інтернеті корисною та безпечною.Конфіденційність і безпека в Інтернеті: запитання й вiдповiдi 

http://windows.microsoft.com

Навчання дітей безпеці в Інтернеті. Європейський контекст

http://osvita.mediasapiens.kiev.ua

Правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики для дітей і підлітків

http://www.chl.kiev.ua

Веб-спілкування, нетикет

http://netiquette4uth.blogspot.com
Блог Державної бібліотеки України для юнацтва, м. Київприсвячений етикету, безпечній роботі та спілкуванню в Інтернеті. Словник Інтернет-термінів, інформаційні матеріали, культура віртуального спілкування, корисні посилання.


Скачати 33.99 Kb.

  • ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ У МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ
  • Найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти. КОРИСНІ ВЕБ-РЕСУРСИ
  • ON-ляндія. Безпечна Веб-країна
  • Допомога дітям: безпека мережі
  • Конфіденційність і безпека в Інтернеті: запитання й вiдповiдi http://windows.microsoft.com Навчання дітей безпеці в Інтернеті. Європейський контекст
  • Правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики для дітей і підлітків http://www.chl.kiev.ua Веб-спілкування, нетикет