Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаО. Галай положення про особистий чемпіонат Закарпаття з розв’язування шахових композицій

Скачати 28.64 Kb.

О. Галай положення про особистий чемпіонат Закарпаття з розв’язування шахових композицій
Скачати 28.64 Kb.
Дата конвертації02.05.2017
Розмір28.64 Kb.
ТипПрограма

ЗАТВЕРДЖУЮ


Президент Федерації

шахів Закарпаття


О. Галай


ПОЛОЖЕННЯ


про особистий чемпіонат Закарпаття

з розвязування шахових композицій

 1. Мета змагань

Змагання проводяться з метою:

  • виявлення найсильніших спортсменів Закарпаття з розв’язання шахових композицій;

   Спорт (англ. sport, походить від давньофранцузьського фр. disport - «дозвілля», «розвага») - організована за певними правилами діяльність людей, що полягає в зіставленні їх фізичних та інтелектуальних здібностей, а також підготовка до цієї діяльності та міжособові стосунки, що виникають в процесі гри.  • підвищення спортивної кваліфікації спортсменів Закарпаття з розв’язання шахових композицій;

  • формування збірної команди Закарпаття для участі в 26-му чемпіонаті України з розв’язання.
 1. Термін і місце проведення змагання

Проводиться 1 травня 2011 року в м. Мукачево в приміщенні міського шахового клубу за адресою : пл.

Примі́щення - частина внутрішнього об'єму будівлі, обмежена будівельними елементами, з можливістю входу і виходу.

Миру, 29/1»А».

З організаційних питань звертатися до Федіва Олександра Євгеновича, тел.: ( 38) 095 578 71 78.
 1. Керівництво проведенням змагань

Загальне керівництво проведенням змагань здійснює обласне управління у справах сім’ї, молоді та спорту Закарпатської обл. та Федерація шахів Закарпаття.


 1. Учасники змагань та умови проведення змагання

До участі в особистому чемпіонаті допускаються спортсмени – розв’язувачі Закарпаття (громадяни України).

Змагання проводиться згідно з діючими в Україні правилами змагань з шахів (шахова композиція) і регламентом чемпіонатів світу з розв’язання.

Чемпіонат - термін, який використовують у спорті, для позначення різних форм конкуренції, в якому метою є визначити, які особи або команда є найсильнішими в цей час в певному виді спорту. Синоніми: змагання; міряння сил; турнір; першість; конкурс.

Керівн́ицтво - (адміністрування, розпорядництво) є однією з функцій управління, а в умовах командно-адміністративної системи саме тією функцією, що разом з контролем включила в себе всі інші функції.

Регламент (англ. regulations, schedule, нім. Reglement n, Dienstvorschrift f, Dienstordnung f) - сукупність (система) правил, що регулюють, обмежують режим праці, технології виконання проектування, ремонтних робіт тощо, наприклад, на шахтах, у кар'єрах, у свердловинах, на заводах.

У кожному з шести турів (двоходівки, триходівки, етюди, багатоходівки, кооперативні мати, зворотні мати) для розв’язку пропонуються по три композиції.

Коопера́ція (лат. cooperatio) - це форма організації економічної діяльності людей і організацій для спільного досягнення загальних цілей або задоволення потреб. Використовується також для позначення характеру економічних та політичних взаємин.
 1. Програма чемпіонату Закарпаття з розв’язання шахових композицій

1 травня – 8.45-9.00 – реєстрація учасників, відкриття чемпіонату

9.00 - 9.20 – 1 тур

9.35 - 10.35 – 2 тур

10.50 - 12.30 – 3 тур

13.30 - 14.20 – 4 тур

14.35 - 15.50 – 5 тур

16.05 - 16.55 – 6 тур

16.55 - 17.30 – підведення підсумків

17.30 – нагородження переможців


 1. Визначення переможців

Визначення переможців проводиться відповідно до діючих в Україні правил змагань з шахів (шахова композиція). За кожну правильно розв’язану композицію нараховується п’ять балів.

Місця визначаються за сумою балів, набраних кожним учасником. У випадку рівності балів у двох чи більше учасників місця визначаються за меншим часом, витраченим на розв’язання композицій.
 1. Нагородження переможців

Учасники, що посіли 1–3 місця в чемпіонаті, нагороджуються медалями та дипломами обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Закарпатської обл.

Нагоро́да - щось, що видається як заохочення за заслуги, відзнаки, в знак подяки за що-небудь. Одним з призначень нагороди є надання особливого соціального статусу особі що отримує нагороду.

Диплом Дипло́м (грец. δίπλωµα (diploma) - «складений листок») - офіційний документ про закінчення середнього спеціального або вищого навчального закладу та присвоєння відповідної кваліфікації; також офіційний документ про присвоєння наукового ступеня або звання.

О́бласть - місцевість, земля, край; частина якоїсь території (країни, держави, материка, суші тощо), виділена для районування за певною особливою ознакою (природними умовами, історичними традиціями, етнічними або економічними особливостями, адміністративно-політичним значенням та ін.)

Чотири найсильніші спортсмени – розв’язувачі, визначені за результатами цього чемпіонату, допускаються в складі команди Закарпатської обл. до участі у 26 чемпіонаті України.
 1. Умови прийому

Витрати на відрядження учасників змагань (проїзд до місця проведення змагань та у зворотному напрямку, розміщення, харчування, добові в дорозі, збереження заробітної плати за основним місцем роботи) несуть організації, які відряджають на змагання.

Результат, пі́дсумок, (заст. ску́ток, вислід) - кінцевий наслідок послідовності дій. Можливі результати містять перевагу, незручність, вигоду, збитки, цінність і перемогу. Результат є етапом діяльності, коли визначено наявність переходу якості в кількість і кількості в якість.

Заробітна плата Заробі́тна пла́та, скорочено зарплата (також заробітна платня, зарплатня) - винагорода, обчислена, зазвичай, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.28 березня 2011 р.


Скачати 28.64 Kb.