Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаОхорона та відтворення рослинного І тваринного світу

Скачати 28.62 Kb.

Охорона та відтворення рослинного І тваринного світу
Скачати 28.62 Kb.
Дата конвертації13.06.2017
Розмір28.62 Kb.

Охорона та відтворення рослинного і тваринного світу
Станом на 01 січня 2014 року на території області охороняється 18 видів рослин, включених до списку Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), 34 види рослин, що включені до Європейського Червоного списку, 12 видів рослин, включених до переліку CITES, 9 видів рослин охороняються Бернською конвенцією, 121 вид включено до Червоної книги України, 232 – до Червоного списку Херсонської області (в тому числі 17 видів грибів, в т.ч.
Херсо́нська о́бласть - область у південній частині України, у межах Причорноморської низовини. На північному заході межує з Миколаївською, на півночі - з Дніпропетровською, на сході - із Запорізькою областями України, на півдні з Автономною Республікою Крим.
Фа́уна (новолат. fauna, від лат. Fauna - богиня лісів і полів, заступниця стад тварин) - історично сформована сукупність видів тварин, що живуть у певній області та входять до всіх її біогеоценозів.
Міжнародний союз охорони природи (МСОП; англ. International Union for Conservation of Nature, IUCN) - міжнародна організація, метою якої є збереження природних ресурсів.
Украї́на (МФА: [ukrɑˈjinɑ]опис файлу) - держава у Східній Європі та частково в Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Площа становить 603 628 км². Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію.
12 видів лишайників; 7 видів водоростей – 3 види зелених і по 2 види червоних і бурих, 10 видів мохоподібних, 1 вид плауноподібних та 110 вищих судинних рослин).
Суди́нні росли́ни - таксон невизначеного рангу між відділом та класом відділу Вищі рослини (Streptophyta) царства Зелені рослини (Viridiplantae). Судинні рослини мають спеціалізовані тканини для проведення води.

Червона книга України
брандушка різнокольорова рябчик малий

Брандушка різнокольорова Рябчик малий
Червоний список Херсонської області
меч-трава морська шаффран кримський

Меч-трава морська Шафран кримський
Кількість видів рослин, що охороняються в області

Усього видів:

Червоний список Херсонської області

Червона книга України

Бернська конвенція

CITES

Європейський червоний список

МСОП

232

121

9

12

34

18

Тваринний світ Херсонщини багатий і різноманітний, адже тут є всі фізико-географічні умови для нормального існування тварин: сприятливий клімат, різноманітні природні умови, фітоценози різних типів, багато прісних та солоноводних водойм з великою площею акваторій та різними глибинами, наявність відслонень різних гірських порід та інших біотопів.

Гірські́ поро́ди (англ. rocks, нім. Gesteine) - природні агрегати однорідних або різних мінералів, що виникли за певних геологічних умов у земній корі або на її поверхні, більш чи менш стійкі за складом, які утворюють самостійні геологічні тіла.


Світовий Червоний список

балабан pelecanus crispus-20030720.jpg and9gctd22oihmgqiyudvznxfc6bzf3jdwpp4ymmbghslcwsixuor_b4pxixna

Сокіл-балобан Пелікан кучерявий Орлан-білохвост
Європейський Червоний список

greaternoctule.jpg and9gcspg2phcguetk_5jgao7kltpjjono25dm8uzsqvuyhuzsy-lvzg7k2oha and9gcsd31lnvycz9gcip1jg5gpgppxf4y9yimdy-9mli2r8mgsbjir3ziqs8xi

Вечірниця велетенська Дибка степова Палемон
Червона книга України

minoga03 and9gcreaipdqkm_lbroe2i5gsb8u0q2xxrysxfpuemjxt0uqlfyqxf_kxt3gw and9gcsepvnyf4nrygr6y1nupz5_hfw5xxvfm3lbwnsh2slihtcm52gut12hfa
Мінога українська Норка європейська Подалірій
Основними природними та антропогенними комплексами Херсонської області є степові нерозорані ділянки, береги Дніпра та прибережні яри і балки, плавні, Нижньодніпровські піски, сільськогосподарські угіддя, лісосмуги, рисові чеки та узбережжя зрошувальних і скидних каналів, приморські узбережні ділянки.
Норка, норка європейська (Mustela lutreola) - дрібний хижий ссавець роду мустела (Mustela) родини «куницеві» (Mustelidae).
Сільськогоспо́дарські угі́ддя - це земельні угіддя, які систематично використовуються для одержання сільськогосподарської продукції. Ці угіддя є головним засобом в сільськогосподарському виробництві.
Для кожного комплексу характерний свій фауністичний комплекс, в який входять як широко поширені види, так і види вузькоареальні, стенобіонтні.
Фауністичний комплекс - це тваринний світ пов'язаний із певними рослинними угрупованнями. Існують такі фауністичні комплекси як: лісові, степові, лучні, болотні, прісних водойм тощо.
Мінливість мікрорельєфу, грунтів, рослинності зумовлює своєрідність фауністичного комплексу.
Червоний список Херсонської області

and9gcry-3z6lajlj9lh7wghhtni4ccxojbwgxtzpvsxdsbt0ixmv2q1glphsoe and9gcrwyin7bkwxizksurhq_18lqzxi2ze0r5gvlfhqtq_bfjk9m5nm8yo2wpi and9gct8q6il6ycl2gsa9g1wlabmphrqt-pydk6gtjagjpi32lflrju2jwvitq

Жаба гостроморда Канюк звичайний Білозубка мала
Види тварин, що охороняються в Херсонській області

Назва виду (українська і латинська)

Червоний список Херсонської області

Червона книга України

CITES

Європей-

ський червоний список

МСОП

Усього (269):

53

195

11

31

4


Скачати 28.62 Kb.

  • Міжнародного союзу охорони природи
  • Червоної книги України
  • Рябчик малий Червоний список Херсонської області
  • Кількість видів рослин, що охороняються в області
  • Світовий Червоний список
  • Пелікан кучерявий
  • Червоний список Херсонської області
  • Канюк звичайний Білозубка мала Види тварин, що охороняються в Херсонській області
  • Усього (269): 53 195 11 31