Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаОленокосогорівський нвк І – ІІІ ступенів Тренінг для учнів 6 класу

Скачати 116.08 Kb.

Оленокосогорівський нвк І – ІІІ ступенів Тренінг для учнів 6 класу
Скачати 116.08 Kb.
Дата конвертації31.03.2017
Розмір116.08 Kb.

Оленокосогорівський НВК І – ІІІ ступенів

Тренінг

для учнів 6 класу

c:\users\первый\desktop\фото телефони\20160218_115120.jpg

Класний керівний: Грабенко Н.М.Фотозвіт (додаток 4)

c:\users\первый\desktop\фото телефони\20160218_114927.jpg

c:\users\первый\desktop\фото телефони\20160218_115036.jpg

c:\users\первый\desktop\фото телефони\20160218_114853.jpgc:\users\первый\desktop\фото телефони\20160218_114954.jpg

c:\users\первый\desktop\фото телефони\20160218_114025.jpg

c:\users\первый\desktop\фото телефони\20160218_115120.jpg

c:\users\первый\desktop\фото телефони\20160218_114010.jpg

Тема. Чим шкідливий мобільний зв'язок для здоров’я?

Мета.Прищеплення користувачам навичок етичної і безпечної поведінки при користуванні мобільними телефонами, інформування їх про небезпеку для здоров`я і психіки.
Кори́стува́ч - той, хто користується чим-небудь - майном, землею, комп'ютером тощо.
Небезпе́ка - можливість виникнення обставин, за яких матерія, поле, інформація або їхнє поєднання можуть таким чином вплинути на складну систему, що призведе до погіршення або неможливості її функціонування і розвитку.
Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.
Виховання культури мобільного спілкування.
Комуніка́ція (від лат. communicatio - єдність, передача, з'єднання, повідомлення, пов'язаного з дієсловом лат. communico - роблю спільним, повідомляю, з'єдную, похідним від лат. communis - спільний) - це процес обміну інформацією (фактами, ідеями, поглядами, емоціями тощо) між двома або більше особами, спілкування за допомогою вербальних і невербальних засобів із метою передавання та одержання інформації.
Вихова́ння - процес та практика засвоєння дитиною загальноприйнятих у суспільстві норм поведінки.


Обладнання. Комп’ютерний клас. Презентації «Телефонний етикет» та «Заповіді мобілемана», відеоролик «Правда про мобільний телефон»
Епіграфи: Зробимо крок до цивілізованого спілкування.
Ніщо не обходиться нам так дешево і не ціниться

так дорого як ввічливість.

Мігель Сервантес

Хід заняття

І. Вступна частина.

Відеоролик «Телефон».

Вступне слово вчителя.

Історія цього винаходу почалася нещодавно. Сорок років тому виникла перша назва «уокі-токі» – «ходжу та розмовляю».

Ввічливість (також чемність, ґречність) - дотримування правил етикету, демонстрування уважності та люб'язності до оточуючих людей. Під ввічливістю зазвичай розуміють вміння шанобливо і тактовно спілкуватися з людьми, готовність знайти компроміс і вислухати протилежні точки зору.
Років тому - шкала часу, що широко використовується в археології, геології та інших науках для датування подій в минулому. Оскільки час відрахунку змінюється, стандартна практика пропонує використання 1950 року як еталонної точки «сучасності».
Це був важкий ранець, який носили за спиною. Перші апарати були настільки громіздкі, що ставилися лише в автомобілях.
Автомобі́ль, авто́ (від грец. αὐτός - сам і лат. mobilis - той, що рухається) - самохідна колісна машина, яка приводиться в рух встановленим на ній двигуном і призначена для перевезення людей, вантажу, буксирування транспортних засобів, виконання спеціальних робіт та перевезення спеціального устаткування безрейковими дорогами.
Згодом з'явилися апарати з ручкою для носіння, але теж важкі та незручні.

Зараз цей предмет неважко загубити й у кишені. З його

допомогою можна слухати музику, користуватися мережею Інтернет, робити фотографії, відеозйомки, а найголовніше – спілкуватися з друзями, батьками та близькими людьми.

Це, звичайно, мобільний телефон. Колискою мобільного зв'язку є Скандинавія. Звідти почали своє розповсюдження Nokia, Ericsson. Та за ними крок у мобільному світі зробили США – з’явилася Motorola.

Люди навчилися спілкуватися на відстані.

Спілкування на відстані (або дистанційне спілкування) має свої етикетні правила, їх слід додержуватися, бо від цього залежать наші взаємини з іншими людьми.

З основними правилами телефонного спілкування ми ознайомимося на сьогоднішньому занятті, темою якого є «Коли мобілка приросла до рук».Жартівливий вірш

Ото світ, ото прогрес,

Вже дістала АТС,

Нема ладу там у них,

Роблять курям все на сміх.

Час мобільний нам купити,

А втім, сьогодні виділяються мільйони доларів на подальші дослідження, оскільки багато хто все ще сумнівається в безпеці мобільного зв’язку. Доти, доки не буде дано остаточної відповіді, Незалежна експертна група радить:

Попри дискусії стосовно мобільного телефону, він відіграє значну роль в економічній і соціальній сферах. Подібно до своїх електронних родичів — телевізора і комп’ютера, мобільний телефон може стати вірним слугою або вимогливим господарем.

Експе́рт (від лат. expertus - досвідчений) (рос. эксперт, англ. expert, нім. Experte m, Sachverständiger m, Gutacher m) - фахівець, який здійснює експертизу.
. Телеві́зор (ТВ) - пристрій, який призначено для демонстрації нерухомих і рухомих зображень із звуковим супроводом. Слово походить від грецького τῆλε (TELE, 'далеко') і латинське (videre VIEWER, 'бачити').
Еконо́міка або економічні науки (від дав.-гр. οἶκος, oíkos - «дім» та дав.-гр. νόμος - «закон») - комплекс суспільних наукових дисциплін про господарство, а саме - про організацію та управління матеріальним виробництвом, ефективне використання ресурсів, розподіл, обмін, збут і споживання товарів та послуг.
Мобільна телефонія (англ. mobile telephony) - Впровадження переносних телефонних пристроїв у сучасний побут. Дослідження вказують, що мобільна телефонія суттєво впливає на зміни у способі життя і мисленні сучасних людей.
І лише від вас залежить, буде він другом чи ворогом.
Проти́вник (супроти́вник, во́рог, неприя́тель) - у військовій справі - військовослужбовець, особовий склад, військове формування (військові формування), Збройні сили або інша держава, які ведуть бойові дії супротив протилежної держави, її військовослужбовців, особового складу, військових формувань, Збройних сил тощо.ІІІ. Підсумок заняття.

Учитель. Підсумовуючи сьогодні наше заняття, я, надіюсь, ви зрозуміли що мобільний телефон – це не розкіш, а засіб зв’язку, який потрібно розумно використовувати.

Фотозвіт (Додаток 4) • Ще досі точаться суперечки навколо питання, чи радіовипромінювання мобільних телефонів і станцій зв’язку призводить до раку. Якщо так, то користування цими пристроями може стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям у деяких людей. Тому науковці проводять десятки ґрунтовних вивчень впливу радіовипромінювання на організм людини.
  Радіохви́лі - діапазон електромагнітних хвиль з довжиною хвилі від 10−5 до 1010 метра.
  При́стрій (англ. device, appliance, нім. Vorrichtung f, Einrichtung f) - обладнання, конструктивно завершена технічна система, що має певне функціональне призначення і за допомогою якої виконується яка-небудь робота або спрощується, полегшується певний процес.
  Спір - словесне змагання; обговорення чого-небудь двома або кількома особами, в якому кожна з сторін обстоює свою думку, свою правоту
  Людське тіло - фізична структура людини, людський організм. Тіло людини утворено клітинами різних типів, характерним чином організується в тканини, які формують органи, заповнюють простір між ними або покривають зовні.
  Що ж говорять фахівці?

 • Дослідно – інформаційний проект на тему «Чим шкідливий мобільний зв'язок для здоров’я?» (Додаток 3)

 • Незалежна експертна група з питань мобільного зв’язку опублікувала звіт, у якому сказано: «Опираючись на відомі нині факти, Незалежна експертна група дійшла висновку, що в цілому немає причин для занепокоєння з приводу використання мобільних телефонів». А в журналі «Нью саєнтист» повідомлялося: «Хоча люди настрахані різними розповідями, але наразі більшість даних свідчить про те, що частота радіовипромінювання мобільних телефонів не впливає на здоров’я людей.
  Триво́га - негативно забарвлена емоція, що виражає відчуття невизначеності, очікування негативних подій, важковизначені передчуття. На відміну від причин страху, причини тривоги зазвичай не усвідомлюються, але вона поперджує участь людини в потенціально шкідливій поведінці, чи стимулює його до дій з підвищення ймовірності благополучного закінчення подій.
  Більшість - велика частина чого-небудь, або кількісне переважання прихильників якоїсь ідеї чи рішення над їхніми противниками. Вважається найпершою засадою демократичного способу прийняття спільних рішень, головною й необхідною умовою обрання кандидата на виборну посаду.
  Оповіда́ння - невеликий за обсягом прозовий твір, у якому зображується подія з життя одного сформованого персонажа.
  А висновки про негативний вплив важко довести на практиці».

Досить світом вже коптити,

Сказав дід, поставив крапку,

На чолі почухав складку.

Завтра в місто вирушаю,

Та мобільний там придбаю,

Баба бачить дід кипить,

Охолоне, як поспить.

Та на ранок швидко встав,
Геть їй слова не сказав,

Рушив в місто, хай іде,

Чи до діла доведе.

Вже скипів в печі обід,

Ось і суне з міста дід,

Капелюх на голові,

Кури з ляку втекли всі.

А мобільний у кишені,

Ще й гарантія у жмені,

Час вже порати скотину,

В діда згорбило геть спину.

Щось ті кнопки натискає,

А що тисне сам не знає,

Пішла баба в хлів сама,

Діда мучить сатана.

Що натиснув сам не знає,

Хтось до нього промовляє,
Знову дід не спить щоночі.

Як засне, то щось бурмоче.

Тут мобільний як заграє –

Знов до діда промовляє.

Слухає ту мову дід.

Та… Якось замовк в обід.

Дід на кнопки натискає,

Звідти голосу немає.


Отакий прогрес у діда –

Є мобільний, нема діла.


ІІ. Основна частина.

Учитель.Сьогодні в Україні налічується вже більш ніж 51 млн. абонентів різних мобільних операторів. Найбільш популярні оператори мобільного зв’язку – „Київстар”, MTC (UMC), Jeans, :)life, Beeline та інші. Мобільні телефони стали основнимзасобомкомунікації і невід’ємноюскладовоюнашогожиття. Як же прийшов до нас мобільний телефон?

В будь- якому підручнику з фізики можна прочитати, що телефон винайшов американський ученийАлександер Белл ще в позаминулому столітті.

Наву́шники - пристрій для персонального прослуховування музики або інших звукових записів, в комплекті з мікрофоном можуть використовуватись як засіб для ведення переговорів по телефону або іншому засобу голосового зв'язку.
Популярність (від лат. populares, від populus - народ) - висока ступінь популярності чогось або когось у певній галузі. На виникнення популярності в деяких випадках впливає мода, і навпаки. Так само, як і мода, популярність прив'язана до певного і, як правило, невеликого відрізку часу.
Підру́чник (калька з пол. podręcznik) - книжка, у якій системно викладено інформацію з певної галузі знань і яку використовують в системі освіти на різних рівнях, а також для самостійного навчання. Різновид навчального видання.

розмови по мобільному телефону за кермом такі ж небезпечні, як і водіння машини в нетверезому стані.

В 1895 році відбулися автомобільні перегони за маршрутом Париж-Бордо-Париж на відстань 1150 кілометрів. З-поміж учасників першим прибув на фініш через 48 годин і 47 хвилин двомісний «Папар-Лавассор» (3,5 к.с.). За кермом сидів його конструктор Еміль Лавассор. Коли він виліз із машини, то вигукнув: «Яке то було божевілля! Я летів із швидкістю 30 кілометрів за годину!».
Професор Марк Стівенсон з Дослідницького центру травматології при Західно-австралійському університеті пояснює, що говорити по телефону під час їзди набагато складніше, ніж просто балакати з кимсь в автомобілі.
Травматологія (від грец. τραῦμα - рана, та від лат. logos - наука) - галузь медицини та підрозділ хірургії що вивчає травматичні пошкодження, хвороби, пов'язані з ними, а також розробляє засоби лікування й профілактики травм.

Увімкнені мобільні телефони в літаку можуть загрожувати безпеці польоту.

Деякі навушники можна використовувати як мікрофон, для цього достатньо вийняти навушники із TRS гнізда призначеного для них і увімкнути в таке ж, призначене для мікрофону. Якість звуку та гучність при цьому набагато гірші ніж при використанні мікрофону.
У нових моделях літаків сигнали мобільних телефонів аж ніяк не впливають на роботу електроніки, але в деяких старих моделях це може негативно позначитися на польоті. Представник Міністерства, пояснюючи причини виникнення небезпеки під час користування мобільним телефоном, сказав: «Чим більша відстань між мобільним телефоном і станцією зв’язку, тим інтенсивніше випромінювання. Тому коли літак піднімається в повітря, сигнал мобільного телефону посилюється, створюючи чимраз більшу загрозу для безпечного польоту». А одне вивчення, проведене в Австралії, показало, що використання персональних електронних приладів, у тому числі мобільних телефонів, уже призвело до проблем під час польоту літаків приватних авіакомпаній.
Представни́цтво 1 - правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана, або має право, вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Не є представником особа, яка хоч і діє в чужих інтересах, але від власного імені, а також особа, уповноважена на ведення переговорів щодо можливих у майбутньому правочинів.
Авіалі́нії - підприємства, що пропонують послуги пов'язані з перевезеннями пасажирів або вантажів. Найперша авіалінія у світі називалася KLM.
Тури́зм - тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без здійснення оплачуваної діяльності в місці перебування.
Електро́нний при́лад (ЕП) - прилад для перетворення електромагнітної енергії з одного виду в інший, в процесі взаємодії створених в ньомо електронних потоків з електромагнітними полями, в середовищі, яке заповнює його внутрішній простір (вакуум, газ, напівпровідниковий матеріал, тощо).
У цих випадках пасажири ігнорували прохання виключити такі пристрої.До теми нашої класної години вам було попереднє завдання дослідити вплив мобільного телефону на організм людини.

Виступ учнів.

(Виступи учнів)

Майже у всіх учнів нашої школи є мобільні телефони. Це дуже зручний вид зв’язку. Але ми чули від вчителів, читали в книжках, Інтернеті про те, що стільниковий телефон завдає здоров’ю непоправної шкоди, «стільниковий зв’язок — дітям не іграшка!

Особистість - відображення соціальної природи людини, розгляду її як індивідуальності та суб'єкта соціокультурного життя, що розкривається в контекстах соціальних відносин, спілкування і предметної діяльності, соціально зумовлена система психічних якостей індивіда, що визначається залученістю людини до конкретних суспільних, культурних, історичних відносин Під «особистістю» розуміють стійку систему соціально значущих рис, що характеризують особу як члена того чи іншого суспільства або спільноти. Поняття «особистість» характеризує суспільну сутність людини, пов'язану із засвоєнням різноманітного виробничого і духовного досвіду суспільства. Деякі теорії особистості не включають в неї біологічні характеристики людини, інші, приміром, фрейдизм, надають біологічним чинникам визначального значення. Більш виваженим є трактування особистості як динамічної єдності біологічного та соціального.
Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
»… ну і таке інше.

Ми обрали цю тему тому, що ніхто достеменно не знає, як впливає мобільний зв’язок на організм людини. Тривають суперечки між прихильниками та противниками мобільного зв’язку. Кому вірити? Чи існують переконливі докази безпечного користування мобільними телефонами?Тому, як наслідок, виникають питання: «Мобільний телефон — друг чи ворог?»; як він впливає на людський, а особливо дитячий організм. Наскільки безпечним є користування ним?

На додаток до вищесказаного цей всюдисущий пристрій може стати причиною справжнього лиха. Згідно з результатами одного вивчення, проведеного в Канаді,


За статистикою, кожен другий українець має мобільний телефон, а багато хто – і не один. Фахівці

говорять, що так само, як з початком автомобільної ери виникла необхідність врегулювати дорожній рух, те саменеобхідно зробити з етикою спілкування по мобільному телефону.

Більшість автомобілів ділиться на праворульні і ліворульні.

Тому в українському суспільстві з’явилось такепоняття як «мобільна культура».

Результат, пі́дсумок, (заст. ску́ток, вислід) - кінцевий наслідок послідовності дій. Можливі результати містять перевагу, незручність, вигоду, збитки, цінність і перемогу. Результат є етапом діяльності, коли визначено наявність переходу якості в кількість і кількості в якість.
Необхідність - система зв'язків і відносин, що зумовлює зміну, поступальний рух, розвиток у жорстко визначеному напрямку з жорстко визначеними результатами. Іншими словами, необхідність - це такий зв'язок, що обов'язково призводить до певної події.
Українське суспільство - це таке суспільство, яке самовизначається як кровно-духовна спільнота українського походження і будує своє життя за українським стилем.

Тобто, щоб уникнути непорозумінь у спілкуванні, слід керуватися правилами телефонного етикету.

Презентація «Телефонний етикет» (Додаток 1)

Вправа «Продовжи речення».

Я буду зачитувати речення, а ви маєте його продовжити, піднявши відповідну картку серед тих, що лежать на парті. • Коли телефонуєте Ви……..( треба спочатку привітатися або вибачитися).

 • Якщо телефонуєте незнайомій людині…… (потрібно обов'язково представитися, запитати ім'я і по-батькові того, з ким розмовляєте).

 • Говорити слід без поспіху, розбірливо, але ……(стисло й чітко).

 • Розмовляючи по телефону, уникайте паралельних розмов з людьми……(які перебувають біля вас).

 • Уважно слухайте співрозмовника….(не перебивайте його).

 • Зазвичай закінчує розмову той……(хто телефонує) .

 • Не можна телефонувати рано вранці або….(пізно увечері).

 • В театрі, лікарні, в гостях телефон слід……(вимкнути або перевести в беззвучний режим)

 • Некультурно хизуватися мобільним телефоном як……..(показником моди та достатку його власника).

 1. Охарактеризуйте поведінку хлопця:

Подзвонив по телефону

Якось другові Антону

Пізно ввечері Тиміш.

Поведі́нка - родовий термін, який охоплює різні реакції живого організму чи групи організмів.


 • Ти, – питає, ще не спиш?

навушниками, слід встановлювати мінімальну гучність, аби чути зовнішні звуки. Особливо це актуально, коли ви переходите проїжджу частину. Цінуйте власне життя, воно у вас єдине! Отже, маючи мобільний телефон, розумно використовуйте його функції.

Тестові завдання (Додаток 2)
Кожна вірна відповідь на питання оцінюється в 1 бал.

Якщо учень набрав від 10 до 7 балів.

Вітаємо, ви є вихованою людиною і справжнім фахівцем з мобільного етикету! Не приховуйте ваші знання, вони можуть стати в нагоді іншим.

Якщо учень набрав від 6 до 3 балів.

Ви розумієте поняття «мобільна культура», знаєте правила мобільного етикету, але не завжди дотримуєтеся їх. Будь-ласка, ще раз ознайомтеся з правилами та уважніше ставтеся до інтересів оточуючих.

Якщо учень набрав 2 бали і менше.

У вас низький рівень мобільної культури. Будь-ласка, вивчіть правила мобільного етикету, які розробив національний мобільний оператор, і дотримуйтеся їх, оскільки культурна поведінка – 50% успіху людини у житті.
Мобільний телефон — це корисний засіб і для дружнього спілкування, і для ділових розмов. Проте на сьогоднішній день постає актуальним питання: «Як впливає мобільний телефон на організм людини?»

про можливість зйомки у оточуючих, про кого ви хотіли б згадати пізніше.

Можливість - це дія, що може відбутися або ні (можливо, приїду, а, можливо, і ні). Можливість можна забезпечити чи покладатись на «авось» та якось буде. Альтернатива дає шанс, але не гарантує без відповідних дій забезпечення результату і адекватності та конструктиву діяльності.


Щойно ми мали розмову про етикет користування головною функцією мобільного телефону – безпосереднім зв’язком між людьми, переваги якого тісно пов’язані з особистісним спілкуванням. Хоча функції сучасних мобільних телефонів не обмежуються лише простою можливістю зробити або прийняти дзвінок – вони набагато ширші. Іншим важливим елементом мобільної культури слід вважати користування найбільш розповсюдженими, після особистісного спілкування, функціями мобільних телефонів, такими як SMS, MMS, фотокамерою, музичним програвачем (mp3-плейєром).
Елеме́нт (лат. elementum - стихія, первинна речовина) - нерозкладний (у даній системі) компонент складних тіл, матеріальних систем, теоретичних побудов; будь-який об'єкт, пов'язаний певними відношеннями з іншими об'єктами в єдиний комплекс.


Учень.Напишу смс – це технічний прогрес

Надає мені шанс на майбутнє.

Зведений в культ, цей малесенький пульт

З'єднує з тим, хто відсутній.

Текстові повідомлення намагайтеся писати правильно, використовуючи правила орфографії та пунктуації. Тестування вашого телефону на рівень гучності рінгтонів краще проводити вдома, а не в громадських місцях – ви можете просто налякати людей несподіваними гучними звуками.

Рингтон (англ. ring - дзвінок, tone - мелодія, мотив) або сигнал дзвінка - музичний мотив, мелодія що відтворюється на стільниковому телефоні під час отримання вхідного виклику. Різні моделі телефонів можуть відтворювати в ролі рингтона звуки або мелодії - від простих одноголосий до поліфонічних мелодій або будь звукового запису у вигляді файлу.
Фотокамера - прилад для фіксації зображень матеріальних об'єктів за допомогою світла на спеціальному носії (зазвичай фотоплівці або у формі комп'ютерного файлу на електронній карті пам'яті).
Те́хніка (від грец. techne - мистецтво, майстерність) - сукупність засобів, створених людством для обслуговування своїх потреб виробничого і невиробничого характеру. У техніці матеріалізовані знання і виробничий досвід, накопичені людством у процесі розвитку суспільного виробництва.
Громада (лат. politia політія - община) - форма соціальної (колективної) організації людей, місцева спільнота, місцева організація та частина суспільства; характерна майже для всіх народів. Іноді - натовп дружніх людей.
Пунктуація (лат. punctuatio: від punctum - «крапка») - система правил уживання на письмі розділових знаків і розділ мовознавчої науки про використання розділових знаків.
Орфогра́фія (грец. ὀρθογραφία, від ὀρθός - правильний і γράφω - писати) - історично сформована й загальноприйнята система правил національної мови щодо способів передачі мовлення на письмі, яка поряд із пунктуацією становить правопис певної мови.
Грома́дське мі́сце - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Слухати музику зі свого телефону краще теж вдома або зі згоди всіх присутніх людей (наприклад, в гостях у кімнаті, де зібралися друзі), тому що музичні смаки у більшості відрізняються. І навіть користуючись • Ще не сплю, та вже лягаю, –

Друг Антон відповідає.

За годину спав Антон.

Знов задзенькав телефон.

Довелося сина звати.

Знов на проводі Тиміш:


 • Ти, – питає, ще не спиш?

 • Сплю! Чому ти дзвониш вдруге?

Запитав Антон у друга.

 • Ти пробач, – сказав Тиміш

Я ж не знав, що ти вже спиш.

 • А ти що хотів сказати?

 • На добраніч побажати!

А тепер скажіть мені,

Чемний був Тиміш чи ні?

Щоб бути чемними при розмові по телефону, запам’ятайте таких десять заповідей.

«Заповіді мобілемана»


 1. Намагайтеся вимикати мобільний телефон там, де є застереження «Будь ласка, вимкніть Ваш мобільний телефон» - наприклад, у літаках чи у медичних закладах.

 2. Пам’ятайте, що треба переводити свій мобільний телефон в режим «без звуку» або користуватися послугою «Голосова пошта» у театрах, музеях, кінотеатрах, на виставках.
  За́повідь - релігійно-моральний припис. Заповіді, дані Богом, складають основу монотеїстичних релігій. Зазвичай це коротке повчання у вигляді викладу основних тез, але в юдаїзмі, наприклад, зведення обов'язкових правил настільки розрослося, що слово «талмуд» навіть стало прозивним, позначаючи звід різнобічних вказівок, яким проблематично слідувати.
  Виставка - публічна демонстрація досягнень у галузі економіки, науки, техніки, культури, мистецтва та інших галузях суспільного життя. Поняття може позначати як сам захід, так і місце проведення цього заходу.
  Кінотеа́тр - приміщення для публічного показу і перегляду кінофільмів.
  Мобільні оператори подбали про такі ситуації, налагодивши послугу «Голосова пошта».

3. Оберіть такі рінгтони, які приємні вам і водночас не будуть турбувати оточуючих.

4. Установіть мінімальну гучність сигналу мобільного телефону, коли ви відпочиваєте разом з іншими людьми.

5. Більшість сучасних телефонів фіксує номер, з якого зроблено виклик, і повідомляє про пропущені дзвінки. Якщо вам не відповіли відразу, не варто повторювати виклик – наберіться терпіння і зачекайте, доки абонент зможе передзвонити вам.

6. Якщо під час вистави або в бібліотеці вам потрібно терміново відправити SMS або інше повідомлення, вимкніть сигнал клавіатури – він може заважати оточуючим, відволікати їх від вистави чи від читання книжок або навіть дратувати.

7. У громадських місцях: бібліотеці, магазинах, транспорті намагайтеся розмовляти по мобільному телефону максимально тихо та коротко.

Клавіату́ра (англ. keyboard) - сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних, а також керування виконанням окремих операцій.
Тра́нспорт (від лат. trans - portare) - сукупність засобів, призначених для переміщення людей, вантажів, сигналів та інформації з одного місця в інше.

8. Уникайте всановлення таких рінгтонів на свій мобільний телефон, які можуть образити чи збентежити оточуючих (нецензурні вислови, грубі вирази та неприємні звуки).9. Недопустимим є використання чужих мобільних телефонів та повідомлення номерів третім особам без згоди їхніх власників.

10. Фотографуючи або знімаючи відео на свій мобільний телефон, поважайте приватне життя інших людей.
Світло́пис або Фотогра́фія (від грецького φώς (φωτός) - світло та γράφω - пишу) - сукупність різноманітних науково-технічних засобів і технологій, які мають на меті реєстрацію одиничних довготривалих зображень об'єктів за допомогою світла.
Надзвичайно важливим аспектом безпеки дитини є використання такої функції мобільного телефону, як відеокамери, в корисному руслі. Обов’язково запитуйте


Скачати 116.08 Kb.

 • Тема.
 • Виховання
 • Обладнання.
 • Хід заняття І. Вступна частина. Відеоролик «Телефон». Вступне слово вчителя.
 • ІІІ. Підсумок заняття. Учитель.
 • Дослідно – інформаційний проект на тему «Чим шкідливий мобільний звязок для здоров’я» (Додаток 3)
 • ІІ. Основна частина. Учитель.
 • Представник
 • До теми нашої класної години вам було попереднє завдання дослідити вплив мобільного телефону на організм людини . Виступ учнів.
 • Презентація «Телефонний етикет» (Додаток 1) Вправа «Продовжи речення».
 • Учень.