Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаОписовий звітпро стан та перспективи розвитку фізичної культури та спорту в м

Описовий звітпро стан та перспективи розвитку фізичної культури та спорту в м
Дата конвертації27.05.2017
Розмір45.5 Kb.

ОПИСОВИЙ ЗВІТ

про стан та перспективи розвитку фізичної культури та спорту

в м. Черкаси за 2015 рік
У місті функціонує 8 комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл Черкаської міської ради (далі – КДЮСШ), в яких культивується 28 видів спорту та займаються спортом 3168 вихованців, а також 2 комунальних підприємства «Центральний стадіон» і «Спортивний комплекс «Будівельник».

Фізи́чна культу́ра, фізкультура - складова частина культури, пов'язана з системою фізичного виховання, організації спорту, спеціальних наукових дослідів, технічних засобів, потрібних для фізичного виховання і спорту, суспільної та особистої гігієни, раціональної організації активного відпочинку тощо.

Спорт Спорт (англ. sport, походить від давньофранцузьського фр. disport - «дозвілля», «розвага») - організована за певними правилами діяльність людей, що полягає в зіставленні їх фізичних та інтелектуальних здібностей, а також підготовка до цієї діяльності та міжособові стосунки, що виникають в процесі гри.

Дитячо-юнацька спортивна школа (ДЮСШ) - позашкільний навчальний заклад спортивного профілю.

У м. Черкаси діє «Програма розвитку фізичної культури та спорту на 2012-2016 роки» та «Програма сприяння проведенню змагань національного та міжнародного рівня у м. Черкаси на 2010-2014 роки» (пролонгована на 2015 – 2020 роки).

Навчально-тренувальний процес зі спортсменами здійснюють 137 тренерів-викладачів, із них штатних – 91. Загалом до регулярних занять фізичної культурою і спортом в спортивних клубах, ДЮСШ Черкаської міської ради та обласних спортивних школах, ДЮСШ фізкультурно-спортивних товариств, що впроваджують діяльність на території міста, залучено понад 5000 дітей.

Спортивне товариство - організація фізкультурно-спортивної спрямованості, завданням якої є сприяння розвитку фізичної культури та спорту.

У 2015 році забезпечено проведення 96 міських змагань, де брали участь близько 12 000 учасників. Одними з найбільш масових заходів є Спартакіада школярів з 9 видів спорту, до яких залучено 34 навчальні заклади;

Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.

Вид спорту - сукупність видів спортивних змагань, об'єднаних за ознаками схожості правил, однієї спортивної федерації тощо.

з футболу «Шкіряний м’яч» серед хлопців у 4 вікових групах; міський спортивно-масовий захід «Ярмарок спорту». 378 кращих спортсменів міста взяли участь в обласних змаганнях з 14 видів спорту, 259 – стали переможцями та призерами.

На виконання міської Програми сприяння проведенню змагань національного та міжнародного рівня у м. Черкаси у 2015 році проведено 26 змагань, у яких взяло участь близько 2 000 спортсменів з різних регіонів країни.

Успішно виступали спортсмени міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл на міжнародних та Всеукраїнських змаганнях з фехтування, стрільби кульової, боксу, кікбоксингу та інших. Вихованець КДЮСШ № 2 Черкаської міської ради Сергій Куліш за результатами виступів у змаганнях зі стрільби кульової у 2014 році виборов олімпійську ліцензію.

Сергі́й Володи́мирович Кулі́ш (нар. 17 квітня 1993) - український стрілець, срібний призер Олімпійських ігор 2016 у стрільбі з пневматичної гвинтівки з 10 метрів.

Вихованець КДЮСШ «Вікторія» Майдаков Юрій став чемпіоном Європи з боксу серед школярів. Вихованці КДЮСШ «Вулкан»: Корнусь Сергій став чемпіоном світу з військово-спортивних багатоборств (розділ бойове двоборство) та Ткаченко Іван – срібний призер чемпіонату світу та володарем Кубку світу з кікбоксингу WAKO. Переможцями чемпіонатів України у 2015 році визнані: Новаковський В’ячеслав, Гнідашев Ярослав – велоспорт; Куліш Сергій – кульова стрільба; Шарова Валерія, Кобилінська Марія – веслування; Майдаков Дмитро, Кофан Максим – бокс; Ткаченко Іван, Саліу Марк, Щербатюк Роман – кікбоксинг; Бітюкова Марія, Снесар Денис, Тараненко Іван – морське багатоборство; Ткаченко Анжела, Миронюк Аліна – спортивне орієнтування.

Вперше звання «Майстер спорту України» виконали:

- Снесар Денис Віталійович, Тараненко Іван Станіславович – морське багатоборство (КДЮСШ), тренер Снесар Лариса В’ячеславівна;

- Ганноцька Анна Ігорівна, Кравець Єлизавета Аркадіївна – гімнастика спортивна (КДЮСШ «Спартак»), тренери Бордовська Тетяна Володимирівна, Літовкін Олександр Віталійович.

Спортивна гімнастика - олімпійський вид спорту, який включає в себе вправи на спритність, різновид гімнастики.

Зважаючи на ситуацію, що склалася у спортивних школах фізкультурно-спортивних товариств, у 2015 році відкрито відділення плавання у комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі № 2. В даний час працює 3 тренери-викладачі та залучено до регулярних занять плаванням понад 120 дітей.

У 2015 році в м. Черкаси проведено відповідну роботу з покращення матеріально-технічної бази спортивних об’єктів міста та придбано спортивного інвентарю та обладнання на загальну суму 383 500 грн., а саме:

- ринг боксерський професійний (КДЮСШ «Вулкан»);

- 4 шведські стінки (КДЮСШ № 1);

- пневматичний пістолет ІЖ-46, 4 палатки, стіл для тенісу настільного, 2 комплекти стійок для бадмінтону (КДЮСШ);

- велосипед шосейний, костюм стрілецький професійний, 4 щити для стрільби з луку, 2 маски фехтувальні (КДЮСШ № 2);

- батут, жердини для брусів різновисоких (КДЮСШ «Спартак»).

У 2015 році завершено будівництво споруди для стрільби з луку на спортивному комплексі ДЮСШ «Дніпро-80» по вул. Ярославська, 5.

У місті функціонує база олімпійської підготовки, комунальне підприємство «Спортивний комплекс «Будівельник» м. Черкаси, (пр. Хіміків, 50/1), статус бази олімпійської підготовки надано в 2006 році, де у 2015 році проведено 18 всеукраїнських змагань та 2 міжнародних заходи.

На футбольній арені КП «Центральний стадіон» продовжується проведення офіційних міжнародних футбольних матчів молодіжної збірної України та домашні матчі футбольного клубу «Черкаський Дніпро».

Комуна́льне підприє́мство - юридична особа, заснована на власності відповідної громади.

Футбольний клуб - спортивний клуб, який бере участь у футбольних змаганнях.

Футбо́л асоціації, скорочено просто футбол (від англ. football, association football), інші назви: ко́паний м'яч або ко́панка, сокер (англ. soccer) - один з різновидів футболу, олімпійський вид спорту, командна спортивна гра, у якій беруть участь дві команди по одинадцять гравців у кожній.

За останні роки, завдяки створенню професіонального футбольного клубу «Черкаський Дніпро», у місті зросла популярність футболу серед громади міста. На даний час футбольний клуб успішно виступає у І лізі серед професіональних футбольних команд та бореться за вихід до Прем’єр-Ліги.

На галузь фізичної культури та спорту у цьому році було виділено та використано кошти у сумі 15 396,0 тис. грн.; із них на проведення спортивно-масових заходів у м. Черкаси – 109,799 тис. грн.

На базі НВК «Загальноосвітня школа І-Ш ступенів – ліцей спортивного профілю № 34» проведено спортивно-оздоровчий табір «Старт». Цього року кількість оздоровлених спортсменів зросла до 200 осіб. Це вихованці – КДЮСШ, КДЮСШ № 1, ДЮСШ «Дніпро-80». У профільному наметовому таборі «Юний моряк» (водна база комунального навчального закладу м. Черкаси «Клуб моряків з флотилією») оздоровлено 197 дитини.

Особливу увагу варто звернути на співпрацю Черкаської міської ради з народними депутатами України у галузі фізичної культури та спорту. На сьогодні потребує оновлення запасне футбольне поле КП «Центральний стадіон» та майданчик зі штучним покриттям за адресою вул. Ярославська, 5. Сесією Черкаської міської ради затверджено рішення про виділення коштів для коригування ПКД по оновленню даних об’єктів. Завдяки зусиллям народних депутатів, сподіваємось будуть залучені кошти державного бюджету та оновлено згадані об’єкти у 2016 році.

Пріоритетні завдання галузі:

- розвиток фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, популяризація здорового способу життя серед населення;

Залучені кошти - кошти, прямо або опосередковано отримані на зворотній основі від фізичних осіб та/або юридичних осіб, отримані залишки фінансових активів, які виникли в результаті здійснення звичайної господарської діяльності в інтересах цих осіб.

Депута́т (від лат. deputatus - посланий, спрямований) - особа, обрана виборцями відповідного виборчого округу до представницького органу державної влади або до органу місцевого самоврядування.

Державний бюджет - це система грошових відносин, яка виникає між державою, з одного боку, і підприємствами, фірмами, організаціями та населенням, з іншого, з метою формування та використання централізованого фонду грошових ресурсів для задоволення суспільних потреб.

Здоровий спосіб життя означає дотримання науково обґрунтованих рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та інших медичних організацій. Його необхідність виходить із того, що багато причин пошкодження стану здоров'я можна уникнути.

- забезпечення розвитку та вдосконалення спорту вищих досягнень, підготовка та участь провідних спортсменів міста у Всеукраїнських змаганнях, чемпіонатах України, Європи та світу;

- забезпечення удосконалення роботи дитячо-юнацьких шкіл міста;

- залучення широких верств населення міста, особливо молоді, до регулярних занять фізичною культурою та масовими видами спорту;

- збільшення кількості учнів спортивних шкіл;

- забезпечення зміцнення матеріально-технічної бази закладів галузі.

Проблемні питання:


  • покращення матеріально-технічної бази дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шляхом реконструкції спортивних майданчиків та придбання сучасного інвентарю та обладнання (реконструкція приміщення за адресою вул. В. Чорновола, 54 та переобладнання його у спортивний комплекс);

  • збільшення кількості власних приміщень спортивних шкіл шляхом будівництва нових, реконструкції наявних та пристосування приміщень комунальної власності міста для занять фізичною культурою та спортом;

  • забезпечення фінансування участі провідних спортсменів та команд міста у всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

Заступник начальника управління –начальник відділу фізичної культури та спорту О.Ю. Гаврилов  • Сергій Куліш