Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаОсновні досягнення Уряду за 8 місяців роботи

Скачати 97.94 Kb.

Основні досягнення Уряду за 8 місяців роботи
Скачати 97.94 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації19.04.2017
Розмір97.94 Kb.
  1   2


 Основні досягнення Уряду за 8 місяців роботи

 

Шановний Олексію Михайловичу, Минуло більш ніж півроку роботи нового Уряду, і VoxUkaine.org хотіли б підбити перші проміжні підсумки роботи Міністерств України.

Успіх реформ залежить від професійності та ефективності Уряду. Новий Кабінет Міністрів безпрецедентно професійний — і перші місяці роботи вже дали свої результати. Ми, команда VoxUkraine.org, хочемо показати, що в нових лідерів є бачення, стратегія змін, і вже зроблено перші тактичні кроки. З іншого боку,потрібно висвітлити й виклики, що стоять перед новими міністрами — адже крім виконання надзвичайно складних професійних задач, їм доводиться реформувати бюрократичний апарат міністерств, який працює вже десятки років і неохоче зустрічає зміни.

Бюрокрáтія (від фр. bureau - бюро, канцелярія та грец. κράτος - влада, панування) - спосіб побудови організації, що складається з ряду офіційних осіб, посади і пости яких утворюють ієрархію і які розрізняються формальними правами і обов'язками, що визначають їх дії і відповідальність.Отже, ми пропонуємо кожному з міністерств відповісти на такі питання:

 1. Які найбільші досягнення Міністерства за період із 2 грудня 2014 року по 31 липня 2015 року?
 • Розроблено та презентовано Єдину комплексну стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україна на 2015-2020 рр. Проведено роботу у рамках 8 груп та 24 підгруп за ключовими напрямками. До розробки було залучено близько 170 міжнародних експертів та представників громадянського суспільства України.

  Громадя́нське суспі́льство - це сукупність недержавних організацій, які представляють волю та інтереси громадян. Воно включає в себе сім’ю і приватну сферу, тобто "третій сектор" суспільства паралельно з державою та бізнесом. • Проведено дерегуляцію аграрної галузі. Скасовано 14 дозвільних документів, 6 ліцензій, запроваджено 50 інших змін. Економічний ефект для бізнесу оцінюється у близько 5 млрд гривень заощаджень.

 • Мінагрополітики запроваджено новий фінансовий інструмент - аграрні розписки.

  Фінансові інструменти - це засоби, що застосовуються для виконання завдань, передбачених фінансовою політикою. Основними фінансовими інструментами є: податки та збори, види цін, грошовий капітал, фінансові ресурси, стимули, санкції, цінні папери, валюта, грошові зобов'язання, страхові поліси, кредитні договори та інші види ринкового фінансового продукту.

  До його використання залучаються малі та середні товаровиробники. Із Полтавщини розпочали пілотний проект, поширили - на Вінниччину, Черкащину, Харківщину. За цим механізмом вже залучено 20 млн гривень.

 • Мінагрополітики спільно з нацкофінпослуг, страховими компаніями та аграріями написали новий законопроект по аграрному страхуванню, що зробить процес страхування та відшкодування збитків прозорим;

 • У рамках антикорупційних заходів, Мінагрополітики проводить конкурсний відбір кандидатів на посади директорів державних підприємств у аграрній галузі.

  Страховики́ (страхівники, страхові компанії) - юридичні особи, створені у формі акціонерних, повних, командитних товариств або товариств з додатковою відповідальністю згідно з Законом України "Про господарські товариства" з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом, а також ті, що одержали у встановленому порядку ліцензію на здійснення страхової діяльності. *

  Державне підприємство (ДП) - підприємство, засноване на державній власності, в тому числі казенне підприємство.

  До складу конкурсних комісій увійшли аудиторська компанія зі світовим ім’ям «Deloitte», провідні рекрутингові та консалтингові компанії «Talent Advisors», «Pedersen & Partners», HRM та «Jansen Capital Management». Співбесіди з кандидатами транслюються в режимі он-лайн (посилання). Лише результати конкурсного відбору є єдиною можливою підставою для подальшого укладання контракту з переможцем.

 • Мінагрополітики було забезпечено проведення інвентаризації та фінансової діагностики державних підприємств, що відносяться до сфери управління Мінагрополітики. У результаті таких заходів вперше за усю історію незалежності Україна було проведено ревізію ДП, їх фінансового стану та результатів фінансово-економічної діяльності. До поглибленої фінансової діагностики 30-ти ключових підприємств було залучено провідні міжнародні консалтингові та аудиторські компанії, BDO, Deloitte, KPMG, EY (Ernst & Young), PWC, Baker Tilly та Avellum.

 • Нам вдалося, у надзвичайно складних умовах (низькі світові ціни, зростання витрат на матеріально-технічні ресурси та фінансова мобілізація в умовах оборонного бюджету держави, тимчасова втрата територій) успішно провести посівну та зібрати рекордний урожай ранніх зернових культур.

  Матеріа́льно-техні́чні ресу́рси - збірний термін, яким позначаються предмети праці, використовувані в основному і допоміжному виробництві.

  Зернові́ культу́ри (також, хлібні рослини) - найважливіша група вирощуваних однорічних трав'янистих рослин, оброблюваних для отримання зерна - основного продукту харчування людини, сировини для багатьох галузей промисловості, та використовується для виробництва корму для тварин.

  Зібрано 36,7 млн тонн ранніх зернових, що на 1,7 млн тонн більше минулорічного показника.

 • У 2014/2015 маркетинговому році досягли рекордного експорту зернових за роки незалежності – 34.8 млн тонн. Така позитивна динаміка забезпечила лідируючи позиції України (трете місце) у світовому рейтингу експортерів зерна. Попереду лише США – 72.3 та ЄС – 38.5 млн тонн. У 2015/2016 маркетинговому році валовий збір зернових очікується на рівні 60 млн тонн. Це цілком достатньо для забезпечення як продовольчої безпеки країни, так і формування рекордного експортного потенціалу (понад 36 млн тонн).

 • За ініціативи Мінагрополітики уряди Канади та Ізраїлю розробили проект підтримки фермерських господарств південних регіонів України на загальну суму - 19 млн канадських доларів – це дозволить залучити передові світові практики та технології до розвитку плодоовочівництва в Україні.

  Україна - унітарна держава, регіонами якої є 24 області, 1 автономна республіка (АР Крим) і 2 міста зі спеціальним статусом: Київ і Севастополь.

  Продово́льча безпе́ка - захищеність життєвих інтересів людини, яка виражається у гарантуванні державою безперешкодного економічного доступу людини до продуктів харчування з метою підтримання її звичайної життєвої діяльності.

  Канадський долар (англ. Canadian dollar, фр. Dollar canadien; код: CAD) - офіційна валюта Канади. Як і всі долари своїм символом має $, але за потреби вирізнити від інших доларових валют використовується символ C$.

  Фе́рмери - категорія підприємців у сільському господарстві. • За підтримки Мінагрополітики МБФ „Добробут громад” (Хайфер Україна), компанія Данон Україна та ДОГО „Сільськогосподарська консультаційна служба” у 8 областях розпочали конкурсний відбір кандидатів на створення сімейних молочних ферм від 10 голів корів.

 • У Львівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Херсонській областях реалізується проект за підтримки уряду Канади, спрямований на розвиток малих та середніх виробників молока.

  Херсонська область Херсо́нська о́бласть - область у південній частині України, у межах Причорноморської низовини. На північному заході межує з Миколаївською, на півночі - з Дніпропетровською, на сході - із Запорізькою областями України, на півдні з Автономною Республікою Крим.

  Канада Кана́да (англ. Canada, МФА: [ˈkænədə], фр. Canada, МФА: [kanaˈda]) - країна, що займає північну частину Північної Америки та майже половину площі континенту, простягаючись від Атлантичного океану на сході до Тихого океану на заході.

  На його фінансування передбачено близько 20 млн канадських доларів.

 • За сприяння Мінагрополітики був підписаний Меморандум між Харківським Тракторним Заводом і фінською компанією «Sampo Rosenlew LTd», результат якого – спільне виробництво зернозбиральних комбайнів 5 класу «ХТЗ 3085» (Sampo 3085 Superior).

  Зернозбиральний комбайн - складна зернозбиральна машина, що виконує послідовно безперервним потоком і водночас: зрізання хліба, подання його до молотильного апарату, обмолот зерна з колосся, відділення його від купи й інших домішок, транспортування чистого зерна в бункер і механічне вивантаження з нього.

  Це дозволить вирішити проблему із нестачею сільгосптехніки, оновленням парку. На сьогодні біля 10-ї частини врожаю зернових втрачається.

 • За ініціативи Мінагрополітики Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) виділила понад $800 тис. малим фермерським господарствам Донецької та Луганської областей для проведення посівної, зокрема посадки картоплі. Це дозволить сприяти відновленню ведення сг діяльності на постраждалих від конфлікту районів східних областей України та забезпечити продовольчу безпеку цих областей.

  Область - назва однієї з 24 адміністративних одиниць України. Області поділяються на райони (від 11 до 27 районів в області)/ • Активна міжнародна діяльність, спрямована на презентацію агросектору України на міжнародному рівні. Значне просування у напряму Європейської інтеграції, супроводження відповідних законопроектів та гармонізація законодавства.

  Європейська інтеграція - це процес політичної, юридичної, економічної (а в деяких випадках - соціальної та культурної) інтеграції європейських держав, у тому числі й частково розташованих в Європі. На даний момент європейська інтеграція досягається в основному за рахунок розширення Європейського Союзу та Ради Європи. • Відкрили нові зовнішні ринки для експорту аграрної продукції. Зокрема ринок Канади, Ізраїлю, Казахстану. Також нові можливості для виробників в рамках зон вільної торгівлі та для нових експортних позицій.

  Сільськогоспо́дарська проду́кція - товари, які підпадають під визначення 1-14 груп УКТ ЗЕД (2371-14).

  Ві́льна торгі́вля (фритредерство)- зовнішньоекономічна політика, за якої держава не втручається у торговельні відносини з іншими країнами; відсутність штучних (створених урядом) бар'єрів на шляху торгівлі між окремими фірмами різних країн. • Державна підтримка сільськогосподарських виробників: на здешевлення кредитів – 300 млн грн, що дозволяє залучити кредитні ресурси обсягом близько 3,2 млрд грн; на підтримку галузі тваринництва – 250 млн грн, надання кредитів фермерським господарствам – 25,6 млн гривень, непряма підтримка за рахунок спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість (близько 20 млрд грн на рік).

  Додана вартість (Value Added) - різниця між вартістю продукції, що випускає підприємство, та вартістю засобів виробництва.


  1   2


Скачати 97.94 Kb.

 • Отже, ми пропонуємо кожному з міністерств відповісти на такі питання: Які найбільші досягнення Міністерства за період із 2 грудня 2014 року по 31 липня 2015 року
 • Херсонській областях