Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаОсновні поняття видавничих систем

Скачати 22.01 Kb.

Основні поняття видавничих систем
Скачати 22.01 Kb.
Дата конвертації16.06.2017
Розмір22.01 Kb.
ТипПлан-конспект

ПЛАН-КОНСПЕКТ

Тема: Основні поняття видавничих систем.

Тема уроку: Види та характеристики шрифтів. Типографські одиниці вимірювання.
Шрифт (нім. Schrift, від schreiben - писати; суто український термін - черенки) - графічний малюнок накреслень літер і знаків, які складають єдину стилістичну та композиційну систему, набір символів визначеного розміру і малюнка.
Одини́ця вимі́рювання (англ. measuring unit, unit of measure) - певний умовний розмір фізичної величини, прийнятий для кількісного відображення однорідних з нею величин.

Шрифт—типографський спосіб кодування текстової інформації.

Код (франц. code, від лат. codex) (англ. code, нім. Schlüssel m, Kennzahl f, Kode m) - зведення законів, система умовних знаків (символів, позначень) для передачі, обробки та зберігання (запам'ятовування) різноманітної інформації.
Текст Текст (від лат. textus - тканина, з'єднання) - загалом зв'язана і повністю послідовна сукупність знаків. Наука, що вивчає тексти називається герменевтикою.
Основні характеристики – гарнітура (малюнок), розмір, зображення.


Гарнитура—художнє оформлення, яке відрізняє шрифт один від одного.

У поняття малюнка входять дві ознаки: 1) наявність або відсутність зарубок на кінцях штрихів; за наявності зарубок розглядається їх форма; 2) контраст, під яким розуміють співвідношення товщини основних і сполучних штрихів.


Зображенняодин з варіантів гарнітури, складається з 3 компонентів – насиченість, нахил, особливості.
ВідСутність Театральна лабораторія «ВідСутність» - зразковий художній колектив заснований в 2010 році за ініціативи Юрія Паскара в місті Рівне. Діє на базі Рівненського міського Палацу дітей та молоді.
Гарнітура (англ. Typeface, від нім. Garnitur – комплект) - сімейство накреслень шрифтів, що мають загальні стильові особливості та різні деталі рисунку знаків (в деяких випадках гарнітура складається з одного накреслення).
Компонент (англ. component, нім. Komponente f) - різновид, складова частина чогось.


Насиченість – Ж К Ч, світла, дуже світла – розуміють відношення товщини штриха до внутрібуквенного просвіта.

Нахил – прямі, нахилені, курсив.

Особливості – контурні, відтінені.
Розмір – кількісна характеристика шрифту.

Для кількісної оцінки літери існує три системи вимірювання:1.типометрическая (типографская или Дидо). В основе величина франц. дюйма=27,1мм. Сущест-т дополнит. единица измерения—квалрат=48п.=18мм.

2.англо-америк-я. В основе англ.дюйм=25,4мм. Единицей измерения—пункт. Допол. единица 1пайка=12п. В Word все в англо-америк.

За розміром шрифти можна розділити на три великі групи: текстові, титульні (заголовні) і афішні.


До текстових шрифтів відносяться шрифти, що мають кегль від 3 до 12п. У докомпьютерную епоху всі вони мали назви: діамант - шрифт, кегль якого рівний 3 п., діамант 4, перл 5, незрівнянний 6, миньон 7, петит 8, боргес 9, корпус 10, цицеро 12.
Незрівнянний (англ. Matchless) - італійський фантастичний фільм 1967 року.

До заголовних відносяться шрифти від 14 до 48-96 п
Формати шрифтів. Adobe Type 1 (1985), Adobe Type 3 (80-і рр.), TrueType (1991).

Adobe Type 1:

не пропорційні при масштабуванні і не дозволяють друкувати тексти з низькою роздільною здатністю (-). ( ) принтери отримують більше спеціальної інформації, що підвищує чіткість і якість друку, завантажуються безпосередньо в оперативну пам'ять принтера, сумісні з програмою АТМ, вимагають менше оперативної пам'яті принтера і завантажуються швидшим.TrueType

Шрифтовою формат TrueType був розроблений в середині 80-х компанією Apple, для операційної системи комп'ютерів Макінтош.

Програма (фр. programme письмове оголошення, порядок денний, від грец. prógramma вказівка) - заздалегідь затверджена (визначена) дія.
Друка́рство - принцип одержання відбитків письмових знаків за допомогою тиснення. Отримані таким чином роботи можна використовувати у великих кількостях - що і стало суттю друкарства. До цього винаходу, на створення та відтворенням рукописних документів і книг мали монополію лише невелика кількість фахівців (особливо освічені ченці монастирях).
Операційна система Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
TrueType-шрифты створені на мові опису сторінок TrueImage, для побудови шрифтових знаків в TrueType застосовуються квадратичні сплайни. Вони малюються на екрані швидше, ніж криві Безье, вживані для побудови знаків в PostScript-шрифтах, проте при друці дають менш точні криві, чим криві Безье.


Шрифти TrueType складаються з одного файлу, використовуваного і для виводу на екран і для друку. Вони спроектовані так, щоб однаково чітко виводитися на екран і друк при будь-якому кеглі. При друці шрифтів TrueType на принтері QuickDraw (струменевий принтер), лазерних PCL-принтерах або TrueImage-совместимых інформація, використовувана комп'ютером передається безпосередньо на принтер.


Скачати 22.01 Kb.

  • Формати шрифтів.