Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаОсновні правила безпеки при роботі на комп’ютері

Скачати 19.21 Kb.

Основні правила безпеки при роботі на комп’ютері
Скачати 19.21 Kb.
Дата конвертації09.04.2017
Розмір19.21 Kb.

Основні правила безпеки при роботі на комп’ютері

Під час роботи за комп’ютером слід дотримуватися певних правил, щоб не нашкодити своєму здоров’ю: не зіпсувати очі, не скривити хребет і т.д. Тому, купуючи комп’ютер – дійсно чудову і необхідну дитині річ, - потрібно розуміти, що на плечі дорослих лягає відповідальність за правильну взаємодію дитини й машини. Отже, декілька корисних рекомендацій.

 

1. Скільки часу можна дозволяти дитині сидіти за комп’ютером:

Дитина до 6 років повинна проводити за комп’ютером не більше 10-15хв. і то не щодня. Для дітей 7-8 років обмеження становить 30-40 хв. на день. У 9-11 років можна сидіти за комп’ютером не більше години-півтори в день.

 

2. Як правильно влаштувати комп’ютерне місце.

Важливо щоб на монітор не потрапляло світло і не падали відблиски від лампи.

Відблиск - елемент світлотіні, світлова пляма на яскраво освітленій опуклій або плоскій глянсовій поверхні. Виникає внаслідок дзеркального або дзеркально-дифузного відбиття яскравого джерела світла, найчастіше сонця, на предметі.
Краще розташувати його в кутку, але так, щоб задня поверхня не впиралася в стіну. Але при цьому комп’ютерне місце повинно бути добре освітлене. І частіше провітрюйте кімнату маленького комп’ютерщика.

 

3. Як правильно сидіти за комп’ютером.

Розміри комп’ютерного столу й стільця повинні відповідати зросту дитини. Прослідкуйте, щоб вона рівно тримала спину, не клала ногу на ногу, не занадто перегинала зап’ясток, не задирала голови. Для зручності можна покласти під ноги підставку. Екран потрібно розташувати так, щоб по відношенню до центру дисплея погляд падав трохи зверху вниз, під кутом 10-20°. Перевірте, чи рівно стоїть монітор, чи не доводиться дитині повертатися до нього. Найкраще розташувати монітор на такій відстані, щоб дитина могла торкнутися до нього кінчиками пальців витягнутої руки.

 

4. Як вберегти очі дитині.

Крім виконання спеціальної гімнастики, потурбуйтеся про те, щоб дивлячись в монітор, дитячі очі не страждали від занадто яскравих кольорів екранної картинки.

Гімнастика Гімна́стика - фізичні вправи, які спочатку виконувалися для зміцнення здоров'я і тренування (назва походить від вигляду, в якому тренувалися чоловіки древньої Греції: gymnos означає оголений).
Не полінуйтеся „пограти” з настроювачами монітора, відрегулюйте яскравість і контрастність так, щоб вам було якнайкомфортніше. Якщо у вас не рідкокристалічний монітор, то обов’язково прослідкуйте за тим, щоб частота оновлення екрана була максимальною (не менше 85, а в ідеалі – 100 і більше герц). 

5. Дитині якого віку варто купувати персональний комп’ютер.

Малюку, який ще не пішов до школи, буде досить нечастого спілкування з батьковим комп’ютером. А от 7-8 річний школяр уже може прийти до вас із прямою вимогою: ”Хочу!”. Цього не варто лякатися: якщо у вас є така можливість, і ви відчуєте, що дитина вже достатньо доросла, купуйте.
Можливість Можливість - це дія, що може відбутися або ні (можливо, приїду, а, можливо, і ні). Можливість можна забезпечити чи покладатись на «авось» та якось буде. Альтернатива дає шанс, але не гарантує без відповідних дій забезпечення результату і адекватності та конструктиву діяльності.
У цьому віці діти активно пізнають світ. Психологи відзначають, що робота на комп’ютері розвиває увагу.
Психолог (др.-греч. ψυχή - душа; λόγος - знання) - це фахівець, який оцінює, діагностує і вивчає поведінку і розумові процеси (див. психологія). Деякі психологи, такі як клінічні та психологи-консультанти, піклуються про психічне здоров'я, соціальні або організаційні психологи проводять дослідження та надають психологічну допомогу.
Але від користі до шкоди – один крок: помірне перебування за комп’ютером поліпшує концентрацію уваги, занадто довге – погіршує.
Каталог: ld
ld -> Програма 5 вересня 2014 року, П’ятниця 09: 00-09: 50
ld -> Методичні рекомендації щодо вивчення інформатики в 9 класах надруковано у Інформаційному збірнику мон, №№19-21, 2009 р
ld -> Перелік дисциплін, з яких проводяться вступні випробування для вступу на навчання за опп підготовки спеціалістів, магістрів
ld -> Брейн ринг
ld -> Основи інформатики І обчислювальної техніки 10-11 класи
ld -> Зміст Основні поняття курсу інформатики та комп’ютерної техніки


Скачати 19.21 Kb.

  • 1. Скільки часу можна дозволяти дитині сидіти за комп’ютером
  • 2. Як правильно влаштувати комп’ютерне місце.
  • 3. Як правильно сидіти за комп’ютером.
  • 4. Як вберегти очі дитині.
  • 5. Дитині якого віку варто купувати персональний комп’ютер.