Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаОсвітленість робочих поверхонь столів має бути не нижче 400 лк

Скачати 28.31 Kb.

Освітленість робочих поверхонь столів має бути не нижче 400 лк
Скачати 28.31 Kb.
Дата конвертації13.04.2017
Розмір28.31 Kb.

Робоче місце користувачів комп’ютерів складається зі стола, крісла, підніжки, які дають змогу зберігати раціональну робочу позу протягом усього робочого дня.
Комп’ютерний стіл має бути таким, щоб можна було раціонально розмістити монітор, процесор, клавіатуру, мишу, тримач документів, місце для ручних записів.
При виборі крісла перевагу слід віддавати таким, які обертаються і в них можна змінювати висоту.
Монітор повинен бути таких розмірів, аби шрифт та інші предмети, що розглядаються, було добре видно. Він не повинен мигтіти і засліплювати своїм і відбитим світлом. Відстань від екрана до обличчя і рук працюючого повинна бути не меншою ніж 40 см.
Оптимальна висота монітору стосовно очей залежить від характеру праці. Якщо при роботі необхідно часто відвертатися від екрана (дивитися на документи і клавіатуру), то монітор встановлюється під кутом 35°, якщо ж при роботі працівник майже не відвертається від екрана, монітор розташовують так, щоб верхня стрічка тексту містилася на рівні очей, при цьому голова має бути не нахилена, м’язи шиї не напружені.
Освітлення приміщення повинно бути природним та штучним. Розташовувати світильники необхідно під стелею так, щоб світло розсіювалося рівномірно. Також доцільно використовувати лампи денного (білого) світла, в комбінації з лампами теплого білого світла (жовтого, рожевого). У разі потреби на робочому столі встановлюють настільну лампу. Вікна необхідно обладнувати регульованими пристроями: жалюзі, занавіски тощо.
Освітленість робочих поверхонь столів має бути не нижче 400 лк.
Площа на одне робоче місце має становити не менше ніж 6 м2, а об'єм – не менше ніж 20,0 м3.
Допустимими параметрами мікроклімату у приміщенні є: температура – 19,5±0,5°С, відносна вологість повітря – 60±5%, швидкість руху повітря – не більше 0,1 м/с.
Робо́че мі́сце - елементарна одиниця виробничої структури, що містить частину простору виробничого підрозділу, яка потрібна для здійснення трудової операції та оснащена матеріально-технічними засобами, що використовуються у процесі праці.
Вологість повітря - вміст водяної пари в повітрі, характеризується пружністю водяної пари, відносною вологістю, дефіцитом вологи, точкою роси, - є одним з найважливіших параметрів атмосфери, що визначає погоду, а також те, наскільки комфортно почуває себе людина в цей момент часу.

Приміщення, де встановлені комп’ютери, повинні бути обладнані вентиляцією або кондиціонером для організованого повітрообміну.
Правильне використання комп’ютера потребує особливої уваги щодо обладнання робочого місця, а виконання всіх відповідних правил гігієни значно зменшить кількість порушень функціонального стану організму і збільшить працездатність.
Робота за комп’ютером характеризується тривалою, багатогодинною (до 8-9 годин і більше) працею у положенні сидячи. Робоча поза в положенні сидячи забезпечується статичною роботою м’язів, яка дуже втомлює. Крім того, при неправильній робочій позі погіршується кровопостачання органів, у тому числі і головного мозку.
Користувачі персональних комп’ютерів підлягають обов’язковим медичним оглядам: попереднім – при влаштуванні на роботу і періодичним – протягом трудової діяльності відповідно до наказу Міністерства здоров’я України від 21.05.2007 № 246.
Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.

Попри широкомасштабну комп’ютеризацію, ще й досі є випадки ігнорування профілактичними заходами в цій сфері. Внаслідок незнання працівниками шкідливого комп’ютерного впливу, дія якого поступова й прихована, і часто виявляється через багато місяців або років праці, боротися із захворюваннями, спричиненими нею, дуже складно.
Для зменшення шкідливого впливу дії комп’ютера на організм при безперервній роботі необхідно дотримуватись таких рекомендацій:

голову слід тримати прямо і нахиленою трохи донизу; верхня лінія екрана повинна бути трохи нижчою від рівня очей; екран не повинен блищати; ліктьовий суглоб має міститися на тій самій висоті, що й клавіатура; лікті мають щільно прилягати до тулуба або їх підтримують підлокітники крісла, при цьому зап’ясток випрямлений;

якщо є відчуття м’язового напруження, в процесі роботи необхідно коригувати позу;

після кожних 50 хвилин робити доцільно влаштовувати 10-хвилинну перерву, під час якої за допомогою відповідних вправ знімають хоча б частину м’язової втоми тіла і очей, поліпшуючи самопочуття за допомогою спеціального самомасажу та фізичних вправ;

Ліктьовий суглоб Ліктьовий суглоб (лат. articulatio cubiti) - блокоподібний суглоб у верхній кінцівці чотириногих, який з'єднує передпліччя з плечем. У людини утворений суглобною поверхнею нижнього епіфіза плечової кістки - її блоком і голівкою, суглобними поверхнями на ліктьовій кістці - блокоподібною і променевою вирізками ліктьової кістки, а також голівкою й суглобовим обводом променевої кістки.
Фізичні вправи Фізи́чні впра́ви - елементарні рухи, складені з них рухові дії та їх комплекси, систематизовані у цілях фізичного розвитку.через дві години напруженої безперервної роботи відпочинок слід продовжити до 15 хвилин; після 4-годинної роботи – до 1 години. Роботу на комп’ютері бажано чергувати з іншими видами діяльності;

після роботи слід, крім загальних фізичних вправ, виконувати спеціальні вправи для очей.


Скачати 28.31 Kb.