Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПацієнт доставлений бригадою швидкої медичної допомоги з місця події до лікарні в шоковому стані. Свідомість затьмарена, блідість, роздуті шийні вени, дихання прослуховується з обох боків, чсс 120 уд в хв

Скачати 265.21 Kb.

Пацієнт доставлений бригадою швидкої медичної допомоги з місця події до лікарні в шоковому стані. Свідомість затьмарена, блідість, роздуті шийні вени, дихання прослуховується з обох боків, чсс 120 уд в хв
Скачати 265.21 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації13.04.2017
Розмір265.21 Kb.
  1   2   3

Травма грудної клітки

1.Пацієнт доставлений бригадою швидкої медичної допомоги з місця події до лікарні в шоковому стані.
Швидка медична допомога Швидка́ меди́чна допомо́га - спеціалізована медично-санітарна служба, завданням якої є надання першої медичної допомоги при станах, загрозливих для життя, потерпілим від нещасних випадків (поранення, переломи, опіки, отруєння, ураження електричним струмом тощо) або при раптових захворюваннях, а також транспортування потерпілих до лікарень.
Свідомість затьмарена, блідість, роздуті шийні вени, дихання прослуховується з обох боків, ЧСС - 120 уд. в 1 хв., АТ = 60/40 мм рт. ст., АТ підтримується інфузією адреноміметичних засобів. При огляді - колота рана по лівому краю грудини без ознак зовнішньої кровотечі.
Кровотеча (лат. haemorrhagia) - це витікання крові із кровоносних судин при порушенні їхньої цілісності.
Колота рана - рана, яка характеризуються невеликою зоною ушкодження тканин, зазвичай має рівні краї. Колоті проникаючі рани при невеликій зоні пошкодження шкіри чи слизової можуть бути значної глибини і становлять велику небезпеку в зв'язку з можливістю ушкодження внутрішніх органів і занесення в них інфекції, наслідком чого може з'явитися перитоніт і сепсис.
У хворого найбільш імовірно має місце?
A. Больовий шок після ножового поранення
B. Внутрішньоплевральна кровотеча
C. Тампонада серця внаслідок проникаючого поранення серця
D. Крупновогнищевий забій міокарда
E. Напружений пневмоторакс із зміщенням середостіння


2.Хворий Н., 32 років доставлений в приймальний покій після отримання травми грудної клітки із скаргами на неможливість вдиху та видиху.
Ра́на (лат. vulnus, eris n., τραυμα) - це наслідок травми з порушенням цілісності покривів з або без пошкодження прилягаючих тканин.
Грудна клітка Грудна клітка, груди (лат. Thorax) - утворюється грудиною, ребрами, грудним відділом хребта. Грудна клітка має форму конусу, широка частина якого знаходиться знизу, а вужча зверху.
Хворий блідий. АТ 80/50 мм. рт. ст. Аускультативно - справа дихання не вислуховується. Рентгенологічно: органи середостіння зміщені вліво, ателектаз правої легені. Яким буде ваш діагноз?
Аускульта́ція (лат. ausculto - вислухую) - метод дослідження, що полягає у вислухуванні звукових явищ, які виникають в організмі людини і тварин.
Середостіння (лат. mediastinum) - простір між лівим і правим плевральними мішками. Спереду воно обмежене грудиною (sternum), ззаду грудним відділом хребта (лат. pars thoracica columnae vertebralis ), знизу - діафрагмою (лат. diaphragma)
Діа́гноз (грец. διάγνωσις - розпізнавання) - результат постановки діагнозу, який містить оцінку стану об'єкта на момент діагностування

A. Забій серця
B. Забій грудної клітки
C. Напружений лівобічний пневмоторакс
D. Напружений правобічний пневмоторакс
E. Гемоторакс


3.В приймальне відділення поступив хворий з підозрою на розрив аорти.
Ао́рта (грец. αορτη) - головна артерія кровоносної системи, що виходить з лівого шлуночка серця. Постачає артеріальною (збагаченою киснем) кров'ю всі тканини й органи.
Яким методом можна найточніше підтвердити діагноз?
A. Ультрасонографія
B. Компютерна томографія
C. Магнітно-резонансна томографія
D. Аортографія
E. Рентгенографія


4.Найчастіша причина розвитку спонтанного пневмотораксу – це:
A. бронхіти, бронхіальна астма
B. відрив плевральних листків
C. бульозна емфізема
D. хронічні запальні процеси в легені
E. емфізема легенів


5.При закритій травмі грудей: тяжкий загальний стан, ціаноз, задишка, порушення фонації, підшкірна емфізема на шиї. Діагноз:
A. відрив головного бронха
B. забій серця
C. розчавлення легені
D. масивний розрив легені
E. ушкодження стравоходу


6.Хворий 40 років доставлений у приймальне відділення з різаною раною грудної клітки, відзначається кровотеча з рани.
Емфізема легень (від дав.-гр. ἐμφυσάω - надуваю, роздмухую, розбухаю) - збільшення об'єму альвеол за рахунок руйнування перетинок між ними. Легені збільшуються в об'ємі, не спадаються, стають млявими, дихальні проходи звужуються.
Шкі́ра (грец. derma, лат. cutis) - зовнішній покрив тваринного організму, який захищає тіло від широкого спектру зовнішніх впливів, бере участь в диханні, терморегуляції, обмінних і багатьох інших процесах.
Пневмоторакс - скупчення повітря або газу в плевральній порожнині і підвищення тиску в ній. Повітря може потрапити в порожнину плеври при пораненнях, що проникають у грудну клітку, при розриванні емфізематозних альвеол на поверхні легені, розпаді легеневої тканини (туберкульоз, пухлина, абсцес).
Об’єктивно: хворий у свідомості; АТ=120/80 мм рт. ст., пульс – 100 в/хв. Який з нижче перелічених методів дозволяє з найбільшою точністю визначити характер поранення?
A. Рентгенографія органів грудної клітки
B. УЗД органів грудної клітки
C. Первинна хірургічна обробка та ревізія рани
D. Бронхоскопія
E. Комп’ютерна томографія


7.У хворого з колото-різаною раною правої половини грудної клітки рентгенологічно визначається: підвищення прозорості та відсутність легеневого рисунку в латеральних відділах легеневого поля.
Підвищення (елевація) - кутова висота об'єкта спостереження (земного предмета, літального апарату, небесного світила тощо) над істинним горизонтом. Підвищення спільно з азимутом служить для визначення напрямку на об'єкт.
Театральна лабораторія «ВідСутність» - зразковий художній колектив заснований в 2010 році за ініціативи Юрія Паскара в місті Рівне. Діє на базі Рівненського міського Палацу дітей та молоді.
Серцево-судинна тінь зміщена вліво, лівий купол діафрагми зміщеннй вниз. При вдосі середостіння поштовхоподібно зміщується вліво. Ваш діагноз?
A. Правобічний клапанний пневмоторакс
B. Правобічний закритий пневмоторакс
C. Пневмомедіастинум
D. Бронхогенна киста
E. Правобічний гемоторакс


8.Хворого 25 років госпіталізовано після травми грудної клітки. Після клінічного та рентгеннологічного обстеження встановлено діагноз: «Напружений пневмоторакс зліва». Якою має бути невідкладна допомога:
A.
Пе́рша меди́чна допомо́га - комплекс невідкладних медичних заходів, які проводяться людині, що раптово захворіла або постраждала, на місці пригоди та під час її транспортування до медичного закладу.
застосування аналгетиків
B. дренування плевральної порожнини
C. оксигенотерапія
D. інтубація
E. внутрішньовенні інфузії


9.Вкажіть нехарактерну ознаку напруженого пневмотораксу:
A. сплощення купола діафрагми на боці ураження
B. девіація трахеї в бік пневмотораксу
C. відсутність дихальних рухів на боці ураження
D. розширення шийних вен
E. біль у грудях


10.У хворого з діагнозом тампонада серця, не зважаючи на проведену терапію, стан прогресивно погіршується.
Напрýження (механі́чне напру́ження) - міра інтенсивності внутрішніх сил, розподілених по перетинах, тобто зусилля, що припадають на одиницю площі перетину тіла. В Міжнародній системі одиниць напруження обчислюють у паскалях, Па.
Тампонада серця - патологічний стан, при якому відбувається скупчення рідини між листками перикарда, що призводить до неможливості адекватних серцевих скорочень за рахунок стиснення порожнин серця. Цей стан може виникати як при гострій травмі, наприклад при пораненні серця, так і при хронічних захворюваннях, таких як перикардит.
Свідомість сплутана. АТ 40/0 мм рт.ст., пульс 156 уд. за хв. Що необхідно зробити?
A. Підвищити темп інфузії
B. Невідкладно зробити пункцію перикарду
C. Провести рентгенівське дослідження
D. Викликати кардіохірурга
E. Провести пункцію плевральної порожнини


11.Хворий Е. 28 років доставлений в хірургічне відділення з приводу закритої травми грудної клітини та перелому ребер.
Перело́м - часткове або повне порушення цілісності кістки, викликане впливом на неї механічної сили: насильно або в результаті падіння, удару, а також внаслідок патологічного процесу, пухлини, запалення.
Хірургія Хірургі́я (грец. χειρουργική, від грец. χειρ - рука і грец. ουργική - робити) - галузь медицини, яка вивчає хвороби, що лікуються за допомогою оперативного (хірургічного) методу.
За клініко-рентгенологічними даними виявлено середній гемоторакс, що означає наявність:
  1   2   3


Скачати 265.21 Kb.

  • Аускультативно