Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПам’ятник загиблим воїнам с. Лозуватка 8квартал

Скачати 52.55 Kb.

Пам’ятник загиблим воїнам с. Лозуватка 8квартал
Скачати 52.55 Kb.
Дата конвертації11.05.2017
Розмір52.55 Kb.
img_1367

1943 рік. Після Курської битви почалося масове вигнання окупантів з України.
Би́тва на Ку́рській дузі́ або Ку́рська би́тва, що тривала з 5 липня по 23 серпня 1943 року, є однією з ключових битв Другої світової війни. У радянській історіографії прийнято розділяти битву на три частини: Курську оборонну операцію (5-23 липня); Орловську (12 липня - 18 серпня) і Бєлгородсько‑Харківську (3-23 серпня) наступальні операції.
Радянські війська провели 27 успішних визвольних операцій, із них найбільш значущі - битва за Дніпро, Нікопольсько-Криворізька операція, які сприяли визволенню від ворога територій Криворізького району і села Лозуватки.


Йшли жорстокі бої в Кривому Розі і на підступах до міста, а в тилу 37-ої дивізії та 5-ої гвардійської танкової армії нависла грізна небезпека. З боку Кіровограду на допомогу своєму угрупуванню «Південь» гітлерівське командування кинуло підкріплення – близько 300 танків з піхотою. Вони спрямували свої сили в район населених пунктів Петрове, Недайвода, Лозуватка.
Та́нкова а́рмія (ТА) - оперативне об'єднання сухопутних військ, що існувала у роки Другої світової війни та післявоєнний час, для вирішення оперативних завдань самостійно та у взаємодії з іншими об'єднаннями і з'єднаннями фронту (групи армій).
Нікопольсько-Криворізька операція (30 січня - 29 лютого 1944) - наступальна операція військ 3-го (командувач - генерал армії Р. Я. Малиновський) і 4-го (командувач - генерал армії Ф. І. Толбухін) Українських фронтів у районі Нікополя і Апостолового із розгрому 6-ї німецької армії і ліквідації німецького плацдарму на лівому березі Дніпра.
Криворі́зький райо́н - адмніністративно-територіальна одиниця, розташована на північному заході Дніпропетровської області.
Населений пункт - населене місце (оселище, селище, поселення), первинна одиниця розселення людей у межах однієї забудованої земельної межі (городище (град), місто, містечко, селище міського типу, село, хутір, станиця та ін.).


5 днів і ночей точилась гостра боротьба на березі Інгульця. Горіли «фердинанди», «тигри» і «пантери». Гинули й наші екіпажі та піхотинці, закінчувалися боєприпаси. Настав критичний момент, коли одна наша самохідка вела вогонь по 26 ворожих машинах….

Яскравою подією було звільнення Кривого Рогу від ворога 22 лютого 1944 року військами 3-го Українського фронту під командуванням генерала Малиновського.Памятник загиблим воїнам с.Лозуватка 8квартал

98

Памятник Захиснику

Вітчизни встановлений на честь 30-річчя з Дня Перемоги в 2-му кварталі с.Лозуватка

img_4404


Обеліск Базарову І.Ф. встановлений на місці загибелі льотчика-

винищувача в с.Базарово

pc033241
Гармата- памятник визволителям Криворіжжя на честь бійців 324-го 6496

Криворізького ордена Богдана Хмельницького ІІ ступеня протитанкового артилерійського полку сформованого у червні 1943 рокуp5210003

img_4404


Меморіальний комплекс Слави відкритий

4 жовтня

1977 року .
Артиле́рія (фр. artillerie - від старофр. artiller - «готувати», «споряджати»): Рід сухопутних військ, організаційно зведений в підрозділи, частини і з'єднання, озброєні артилерійськими гарматами, реактивними, ракетними і самохідними протитанковими установками, різними засобами розвідки й зв'язку, а також приладами спостереження і керування вогнем.


До комплексу перенесені тіла 432 солдатів з братських могил усіх кварталів с.
Бра́тська моги́ла - місце поховання двох або більше людей, групове поховання загиблих під час бойових дій, масових репресій або померлих в один час від епідемій, голоду, хвороб, природних, соціальних, техногенних катастроф в загальну могилу із загальним надгробком.
Лозуватка за ним доглядають учні школи.


Криворізька районна державна адміністрація,

Криворізька районна рада
Естафета пам’яті присвячується 70-річчю

звільнення населених пунктів в Криворізькому районі

«Слава визволителям Криворізького району»
hero-star22_06_2012_07_00_23_2273528
Вдаль время уносит сраженья,

События, факты и даты,

Но нет, не достойны забвенья

Войны отгремевшей солдаты.
Райо́нна ра́да - орган місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст певного району у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами (частина 2 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).1943 – 1944рр

У ЛОЗОВАТКИ

Память отправляется в дорогу

В прошлое, о чём нам помнить надо...

Было это у Кривого Рога,

Там гремела пушек канонада.

Там ребята наших батарей

Танкам вражьим путь перехватили,

Что стремились проскочить скорей...

Мы ни с места, мы не отходили.

Мы стояли, грудью заслоня

Землю, отвоёванную нами,

И трещала вражины броня,

И земля ходила ходунами.

Всё горело: танки и стога,

И машины, под соломой хаты.

Тактика фашистская строга,

Только не для нашего солдата.

Нас бомбили, танками давили,

Рыкая, неслась хмельной пехота.

Все атаки мы тогда отбили,

Наступать отбили им охоту.

Полегли друзья и побратимы

За поля, леса, сады и хатки,

Так что и сегодня вместе с ними

Я во сне дерусь у Лозоватки.

Г.І. Тарасенко гвардій підполковник у відставці.
Деревянко Алексей Акимович

Базаров Іван Федорович
(31.12.1916 – 22.11.1943 )
31713

Герой Радянського Союзу, народився у Волгоградській області.
Волгогра́дська область (рос. Волгогра́дская о́бласть) - область в Росії, на південно-сході Східно-Європейської рівнини, суб'єкт Російської Федерації.
Закінчив Сталінград-ське авіаучилище в 1940 р. Працював на заводі. Учасник Великої Вітчизняної війни з 1941р.
Вітчизняна війна - патріотичний термін для позначення оборонної війни.
Капітан, відзначився у повітряному бою на Криворіжжі. Літав над Веселим Кутом, Недайводою, Лозуваткою. Здійснив більше 350 бойових вильотів, збив 12 літаків. Загинув у повітряному бою, похований у с. Лозуватка. Нагороджений орденом Леніна,Червоного Прапора.


Остапенкоuntitled


Уменьем с врагами сражаться

Бессмертье и славу стяжали,

И им на могилу ложаться

Багровые розы печали.
Степан Кузьмович
(28.03.1909 – 30.10.1943 р.)

Герой Радянського Союзу. Народився в Саратовській області.
Сара́товська о́бласть (Сара́тівська, рос. Сара́товская о́бласть) - суб'єкт Російської Федерації, входить до складу Приволзького федерального округу.
Закінчив Вищу с/г школу, працював зоотехніком, редагував районні газети. Учасник Великої Вітчизняної війни з липня 1942 р. Начальник розвідки 131 гвард Артполку 62 гв. СД. Першим форсував Дніпро, уміло організовував розвідку на підступах до Кривого Рогу. Загинув у наступі на с. Лозуватка, там і похований. Нагороджений орденом Леніна
.

Дерев'янко

Олексій Якимович
(13.07.1922- 10.07.1943 р.)


Герой Радянського Союзу, закінчив Лозуватську СШ, Київське артилерійське училище. В армії з 1942 р. Відзначився в Сталінградській битві.
Форсува́ння Дніпра́ - частина битви за Дніпро під час Німецько-радянської війни. Здійснювалося у 20-ті числа вересня 1943 року.
Сталінградська битва (17 липня 1942 - 2 лютого 1943) - битва радянських військ проти німецьких, італійських, румунських і угорських військ у ході Німецько-радянської війни. Битва була однією з найважливіших подій Другої світової війни й поряд з битвою на Курській дузі була переломним моментом у ході воєнних дій, після яких німецькі війська втратили стратегічну ініціативу.
Командир взводу гармат.
10.07.1943 р. під час Курської битви відбив атаку 15 танків, особисто знищив 4. Загинув у бою. Похований у с. Нікольське Бєлгородської області. Його ім'ям названа вулиця в м. Харків. Нагороджений орденом Леніна, Червоної Зірки
.

1306861085_63774275_nezhigayivlukich


Нежигай

Іван Лукич
(8.09.1918 – квітень 1988)


Народився в с. Лозуватка. В армії з 1940 р. Учасник Великої Вітчизняної війни з 1941р. Обороняв Кавказ, Сталінград, визволяв Крим. Прорвав оборону ворога біля м. Секерка (Польща). В армії до 1960р., полковник, Герой Радянського Союзу.
Бє́лгородська о́бласть (також Білгородська область; рос. Белгородская область) - регіон Російської Федерації, що розташована в Центральній Росії на 500–700 км на південь від Москви, на межі з Україною.
Геро́й Радя́нського Сою́зу - державна нагорода часів Радянського союзу (1934-1991). Встановлена постановою Центрального Виконавчого Комітету СРСР від 16 квітня 1934 року як відзнака за особисті або колективні заслуги перед радянською державою, пов'язані зі здійсненням «героїчного подвигу».
Нагороджений орденом Леніна, Червоного Прапора, Червоної Зірки.
О́рден - нагорода. Слово походить від назви середньовічної спільноти - ордену. Як правило член ордену носив на шиї ознаку своєї належності до ордену - орден. Зовнішній вигляд цієї відзнаки чітко визначався - яке зображення, які кольори стрічок і т. д.


Скачати 52.55 Kb.