Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПаралельна обробка реляційних баз даних на графічних процесорах (gpu)

Скачати 21.87 Kb.

Паралельна обробка реляційних баз даних на графічних процесорах (gpu)
Скачати 21.87 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації21.05.2017
Розмір21.87 Kb.
  1   2

УДК 681.3:004.272

ПАРАЛЕЛЬНА ОБРОБКА РЕЛЯЦІЙНИХ БАЗ ДАНИХ НА ГРАФІЧНИХ ПРОЦЕСОРАХ (GPU)

Мазурова О. М.

Науковий керівник – доц., к.т.н. Яровий А.А.
Пошук інформації в базах даних є однією з найважливіших задач в інформаційних технологіях.

Графічний процесор (англ. Graphics Proccesing Unit, GPU) - окремий пристрій персонального комп'ютера або ігрової приставки, виконує графічний рендеринг. Сучасні графічні процесори дуже ефективно обробляють і зображують комп'ютерну графіку, завдяки спеціалізованій конвеєрній архітектурі вони набагато ефективніші в обробці графічної інформації, ніж типовий центральний процесор.
Інформаці́йний по́шук (ІП) (англ. Information retrieval) - наука про пошук неструктурованої документальної інформації. Особливо це відноситься до пошуку інформації в документах, пошук самих документів, добуття метаданих з документів, пошуку тексту, зображень, відео та звуку у локальних реляційних базах даних, у гіпертекстових базах даних таких, як Інтернет та локальні інтранет.
Інформаційні технології Інформаці́йні техноло́гії, ІТ (використовується також загальніший / вищий за ієрархією термін інформаційно-комунікаційні технології (Information and Communication Technologies, ICT) - сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.
Академічні центри таких компаній як Oracle, Microsoft, IBM, SAP зацікавлені пошуком масштабних рішень на базі графічних процесорів (GPU). Обчислення на графічних процесорах отримали серйозний поштовх у розвитку нещодавно і за можливостями, які надають поточні API для GPU (OpenCL/CUDA), наближаються до центральних процесорів, що сприяло появі напрямку GPGPU (Generic Programming on GPU). Ця область відносно молода, проте ряд досліджень свідчить, що за допомогою GPU можливо ефективно вирішувати завдання загального призначення, зокрема такі як: data mining і обробка запитів до великих обсягів даних.
Центральний процесор Центральний процесор, ЦП (англ. Central processing unit, CPU) - функціональна частина комп'ютера, що призначена для інтерпретації команд.
Отримання да́них (англ. Data Mining) - виявлення прихованих закономірностей або взаємозв'язків між змінними у великих масивах необроблених даних. Зазвичай поділяють на задачі класифікації, моделювання та прогнозування.

Об’єктом дослідження є процеси

  1   2


Скачати 21.87 Kb.