Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПеревірте, чи не доводиться дитині повертатися до монітора, він має знаходитись не ближче 50 см від очей дитини. Комп'ютерне місце має бути добре освітленим

Скачати 33.59 Kb.

Перевірте, чи не доводиться дитині повертатися до монітора, він має знаходитись не ближче 50 см від очей дитини. Комп'ютерне місце має бути добре освітленим
Скачати 33.59 Kb.
Дата конвертації 13.04.2017
Розмір 33.59 Kb.

Шановні батьки!

Щоб робота дитини за комп'ютером не завдавала шкоди її здоров'ю,

дотримуйтеся таких рекомендацій.

Робоче місце дитини

Комп'ютерний стіл та стілець за розміром мають відповідати зросту дитини. Перевірте, чи не доводиться дитині повертатися до монітора, він має знаходитись не ближче 50 см від очей дитини.

Комп'ютерне місце має бути добре освітленим, але так, щоб на монітор не потрапляли відблиски від ламп та денне світло. Якщо є відблиски, змініть кут нахилу екрана, завісьте вікна, спробуйте опустити освітлювальні прилади нижче та поверніть екран монітору перпендикулярно до них.

Монітор потрібно розташувати так, щоб погляд падав трохи зверху вниз, під кутом 10-20°.

Як правильно сидіти при роботі за комп'ютером

Стежте за тим, щоб дитина, сидячи за комп'ютером, рівно тримала спину, не клала ногу на ногу, не задирала голови, не перегинала зап'ясток. Під ноги можна зробити підставку. Сидіти потрібно прямо або злегка нахилившись уперед із невеликим нахилом голови.

Між корпусом тіла і краєм столу має бути вільний простір не менше як 5 см. Руки вільно лежать на столі. Ноги зігнуті в тазостегновому і колінному суглобах під прямим кутом і розташовані під столом на підставці.

Прямий кут Прямий кут - кут величиною 90° (π/2) (що відповідає чверті повного оберту). Його можна визначити як кут, добуток якого на два дорівнює половині повного оберту, тобто 180°. Синус прямого кута дорівнює 1, косинус - 0.

Вимоги до комп'ютера (монітора)

Монітор повинен відповідати міжнародним стандартам безпеки та мати маркування LR (LowRadiation). Сучасні монітори на рідких кристалах системи ЬСО є кращими та безпечними. Відрегулюйте яскравість та контрастність освітлення монітору так, щоб дитині було якнайкомфортніше. Не допускається тимчасова нестабільність зображення на моніторі.

У приміщенні, де працює комп'ютер, підвищується температура повітря, знижується відносна вологість, збільшується вміст двоокису вуглецю, повітря іонізується, а це несприятливо впливає на самопочуття.

Рідки́й криста́л - специфічна термодинамічна фаза деяких речовин[Джерело?], якій властиві риси як рідини (текучість), так і кристалу (анізотропія властивостей).

Відно́сна воло́гість (рос. влажность относительная; англ. relative humidity; нім. relative Feuchtigkeit f) - відношення кількості води, що знаходиться в речовині за даних умов, до максимально можливої кількості води за тих же умов.

Температура Температу́ра (від лат. temperatura - належне змішування, нормальний стан) - фізична величина, яка описує стан термодинамічної системи.

Діокси́д вуглецю́, оксид карбону (IV), вуглекислий газ, CO2 - тривка хімічна сполука, поширена в природних газах, що містять його в кількості від декількох відсотків до практично чистого вуглекислого газу.

Деякі діти погано реагують на такі зміни. У них може з'явитися сухість у горлі, покашлювання.

Важливо пам'ятати, що системний блок комп'ютера має властивість натягувати на себе багато пилу, тому обов'язковими мають бути вологе прибирання та провітрювання в кімнаті, де він стоїть.

Системний блок (англ. computer case) - корпус комп'ютера, функціональний елемент, який захищає внутрішні компоненти комп'ютера від зовнішнього впливу та механічних пошкоджень, підтримує необхідний температурний режим в середині системного блоку, екранує створені внутрішніми компонентами електромагнітні випромінення та є основою для подальшого розширення системи.

Підлогу в кімнаті краще не накривати килимом.


Час, який дитина проводить за комп'ютером

Дитині, яка ще не ходить до школи, достатньо буде проводити за комп'ютером не більше 10-15 хвилин на день. Дітям, що мають погіршений зір, перебування за комп'ютером потрібно дозувати індивідуально. Заняття можуть бути не більше трьох разів на тиждень.


Гімнастика для очей при роботі за комп'ютером

Під час роботи на комп'ютері, а також після її закінчення, потрібно виконувати спеціальну гімнастику для очей: після 5 хв. роботи для 5-річних і 7-8 хв. — для 6-річних дітей. Тривалість гімнастики - 1-1,5 хв.

Вправа 1. На рахунок 1-4 заплющити очі, сильно напружуючи очні м'язи. Потім на рахунок 1-6 розплющити очі, розслабивши м'язи, подивитися вдалину через вікно. Повторити 4-5 разів.

Вправа 2. На рахунок 1-4, не повертаючи голови, подивитися праворуч і зафіксувати погляд, потім на рахунок 1-6 подивитися вдалину прямо перед собою. Повторити вправу, але з фіксацією погляду ліворуч, вгору й додолу. Повторити двічі.

Вправа 3. Голову тримати прямо. На рахунок 10-15 поморгати, не напружуючи очні м'язи.

Вправа 4. На рахунок 1-6 швидко перевести погляд по діагоналі: праворуч угору - ліворуч униз, потім прямо вдалину; потім на рахунок 1-6 подивитися ліворуч вгору - праворуч униз, подивитися вдалину.

Вправа 5. На рахунок 1-4 заплющити очі, не напружуючи очні м'язи; на рахунок 1-6 широко розплющити очі й подивитися вдалину. Повторити 2-3 рази.

Вправа 6. Не повертаючи голови (голова прямо), повільно робити кругові рухи очима вгору - праворуч, вниз - ліворуч. Потім у зворотний бік: угору - ліворуч, вниз - праворуч. На рахунок 1-6 подивитися вдалину.

Вправа 7. Не рухаючи головою, на рахунок 1-4 перевести погляд вгору й зафіксувати його, на рахунок 1-6 - подивитися прямо перед собою; після чого аналогічно переводити погляд униз - прямо, праворуч - прямо, ліворуч - прямо.

Вправа 8. На шибці вікна ігрової кімнати на рівні очей дитини кріплять червоні круглі мітки діаметром 3-5 мм. За вікном намічають який-небудь віддалений предмет для фіксації погляду вдалині. Дитину ставлять на відстані 30-35 см від вікна і пропонують їй подивитися протягом 10 с. на червону мітку, потім перевести погляд на віддалений предмет за вікном і зафіксувати погляд на ньому протягом 10 с. Після цього по черзі переводити погляд то на мітку, то на обраний предмет.


Вплив на психіку

Психологи відзначають, що робота на комп'ютері розвиває увагу. Утім слід пам'ятати, що помірне перебування за комп'ютером поліпшує концентрацію Матеріали використані зі спеціалізованого журналу «Медична сестра дошкільного закладу» № 1 за 2013 рік.


Скачати 33.59 Kb.

2021