Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПіратство програмного забезпечення в Україні та світі

Скачати 350.38 Kb.

Піратство програмного забезпечення в Україні та світі
Скачати 350.38 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації19.03.2017
Розмір350.38 Kb.
  1   2   3   4

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПРАВА

Кафедра гуманітарних дисциплін

ЗАЛІКОВА РОБОТА
Дисципліна: ІНФОРМАТИКА
Тема: Піратство програмного забезпечення в Україні та світі


Виконали: студенти II курсу

група МП-21

Жилєнкова І.

Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.

Національна академія наук України Націона́льна акаде́мія нау́к Украї́ни (НАН України) - вища наукова самоврядна організація України, що є найбільшим центром наукових досліджень в Україні. У складі НАН України станом на початок 2016 року діють 168 наукових установ та 46 організацій дослідно-виробничої бази, в яких працюють 37447 співробітників, в тому числі 18346 наукових працівників, серед яких 2530 докторів наук та 7603 кандидатів наук. На 23.02.2016 до складу НАН України входять 197 дійсних членів (академіків), 379 членів-кореспондентів та 104 іноземні члени. Керівні органи НАН України перебувають у Києві.

А

Ігнатенко Л. ОПеревірив:

Київ-2011

ЗМІСТ


Вступ…………………………………………………………………………….3

Поняття………………………………………………………………………….5

Історія піратства в Україні та зарубіжних країн…………………………….11

2.1 Кіноіндустрія………………………………………………………………11

2.2 Звукозапис………………………………………………………………….11

2.3 Радіо…………………………………………………………………………12

2.4 Кабельне телебачення……………………………………………………..12

2.5 Форми піратства……………………………………………………………13

Види піратства………………………………………………………………….19

3.1 Аудіопіратство………………………………………………………………19

3.2 Відеопіратство……………………………………………………………….20

3.3 Піратство програмного забезпечення………………………………………20

3.4 Піратство комп'ютерних ігор……………………………………………….21

3.5 Піратство літературних творів……………………………………………..21

Співвідношення піратства та плагіату………………………………………..23

Визначення у законодавстві України …………………………………………23

Злочин………………………………………………………………………….

Зако́нода́вство Украї́ни - сукупність чинних в Україні нормативно-правових актів.

24

Причини піратства……………………………………………………………..27

Висновки…………………………………………………………………… ….29

Список використаних джерел………………………………………………..31Вступ

Рівень комп’ютерного піратства у країні скорочується вкрай повільно. У 2009– 2011 роках — лише на один процентний пункт за рік. «За останніми даними дослідницької компанії IDC, рівень використання неліцензійного програмного забезпечення в Україні сягає 83%. Для порівняння, у країнах Центральної та Східної Європи цей показник у середньому становить 68%», — повідомляє керівник департаменту із захисту прав інтелектуальної власності компанії «Майкрософт Україна» Нікола Мирчич.

Вітчизняне законодавство, справді, не таке жорстке, щоб за рентабельності, яка перевищує 100%, змусити нелегалів згортати свою діяльність. Приміром, для порушення кримінальної справи співробітникам МВС необхідно довести заподіяння збитків у розмірі 6050 грн. Адміністративні штрафи за порушення авторських прав не перевищують 3,4 тис.

Східна Європа Східна Європа - політичний та історико-географічний регіон Європи.

Порушення авторського права Порушення авторського права (контрафакція; піратство, якщо мова йде про порушення майнових авторських прав) - дії, спрямовані на протиправне використання об'єктів права інтелектуальної власності, що належать іншим особам, умисно вчинені особою, яка розуміє протизаконний характер цих дій, з метою отримання матеріальної вигоди.

грн, — щоб компенсувати втрату такої суми, досить продати близько сотні контрафактних дисків.

«Переслідування порушників авторських прав в Україні не відпрацьоване, — стверджує юридичний представник BSA в Україні Владислав Шаповал. — Законодавча база у сфері інтелектуальної власності далеко не ідеальна, особливо в частині процесуальних норм. Багато сучасних форм піратства — зокрема в електронних мережах — взагалі неможливо переслідувати через те, що застарілі нормативні акти просто не передбачають такого виду порушень».

Нормативна документація - документи, які встановлюють правила, загальні принципи чи характеристики різних видів діяльності або їхніх результатів.

За словами представника BSA, складно притягти до відповідальності навіть роздрібну мережу, що продає ПК з установленим нелегальним ПЗ. Зазвичай всю провину бере на себе працівник магазину, стверджуючи, що встановлення нелегальних програм — винятково його ініціатива. «Довести, що нелегальне встановлення відбувається з відома керівництва, — дуже складно», — констатує Владислав Шаповал

З 2001 року Україна фігурувала у Списку 301 як країна з найнесприятливішою ситуацією на ринку інтелектуальної власності (Priority foreign country за термінологією розділу 182 Торговельного акту від 1974 року), як результат — обмеження українського імпорту до Північної Америки.

Півні́чна Аме́рика - материк (континент) у Західній півкулі, північна частина частини світу Америки. Повністю розташований у північній півкулі та майже повністю - у західній.

Збитки, завдані вітчизняним імпортерам (здебільшого — металургам), лише за один рік дії санкцій оцінюються у $75 млн. Лише 2006-го, коли в результаті низки законодавчих змін наша країна перекочувала до категорії пріоритетного спостереження (Priority watch list), санкції зняли. А 2008-го Україну перевели до Watch list — список раніше неблагополучних країн, що показали серйозний прогрес у боротьбі з піратством. Продавці ліцензійних продуктів нагнітають ситуацію, прогнозуючи у випадку процвітання піратства повернення України до Списку 301 (стаття Торговельного акту США з переліком країн, де, на думку американців, недостатньо захищають права на інтелектуальну власність).

Наразі такі побоювання звучать як елемент антикризового лобізму та боротьби за ринок з боку продавців легального ПЗ. По-перше, у Списку 301 досить держав з рівнем піратства вищим, ніж в Україні. Але ані до Пакистану (рівень піратства — 84%), ані до Венесуели (87%), ані до Індонезії з В’єтнамом (84 і 85% відповідно) Торговельна палата США санкцій не застосовує. Ну а по-друге, американцям зараз не до українських піратів — найбільше грошей виробники ПЗ втрачають у Китаї, Росії та на власному ринку (див. «Факти»).

Поняття піратства

Піратство — дії, спрямовані на протиправне використання об'єктів права інтелектуальної власності, що належать іншим особам, умисно вчинені особою, яка розуміє протизаконний характер цих дій, з метою отримання матеріальної вигоди.

Інтелектуальна власність, скорочено «ІВ» (англ. intellectual property) - результат інтелектуальної, творчої діяльності однієї людини (автора, виконавця, винахідника та інш.) або кількох осіб.

Термін «комп'ютерне піратство» означає порушення авторських прав на програмне забезпечення (ПЗ). У буквальному значенні поняття «авторське право», чи copyright, означає «право створення копій». Авторське право являє собою одну з форм захисту інтелектуальної власності.

Під інтелектуальною власністю розуміється виключне право фізичної чи юридичної особи на результати інтелектуальної діяльності.

Ви́ключне пра́во (на твір) - право, коли жодна особа, крім тієї, якій належить авторське право або суміжні права, не може використовувати твір, не маючи на те відповідного дозволу (ліцензії).

Авторське право поширюється на такі результати інтелектуальної діяльності, як здобутки науки, твори літератури, мистецтва, у тому числі і на комп'ютерні програми.

При покупці ліцензійної копії програмного продукту споживач отримує в дійсності лише право (дозвіл) на його використання.

Програ́мний проду́кт (англ. programming product) - це: програмний засіб, програмне забезпечення, які призначені для постачання користувачеві (покупцеві, замовникові). програма, яку може запускати, тестувати, виправляти та змінювати будь-яка людина.

Авторські права на саму програму зберігаються за автором (правовласником), у власність покупця переходять тільки матеріальні носії, на яких вона поширюється (наприклад, диски та документація).

Під комп'ютерним піратством зазвичай мається на увазі несанкціоноване правовласником копіювання, використання і поширення програмного забезпечення. Комп'ютерне піратство може набирати різних форм, однак можна виділити п'ять найбільш розповсюджених його різновидів:

  1   2   3   4


Скачати 350.38 Kb.

  • Перевірив: Київ-2011
  • Поняття піратства Піратство