Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПитання: 12 Виконайте завдання 12

Скачати 97.16 Kb.

Питання: 12 Виконайте завдання 12
Скачати 97.16 Kb.
Дата конвертації13.03.2017
Розмір97.16 Kb.
ТипПовідомлення

Поняття про служби миттєвого обміну повідомленнями 1

Завантаження, встановлення програми Skype 2

Реєстрація в службі миттєвого обміну повідомленнями 4

Вікно програми Skype 9Питання: 12

Виконайте завдання 12

Поняття про служби миттєвого обміну повідомленнями


Служби миттєвого обміну повідомленнями або IM-служби ( англ..

Миттє́ві повідо́млення або повніше систе́ма о́бміну миттє́вими повідо́мленнями (англ. Instant messaging, скорочено IM) - телекомунікаційна служба для обміну текстовими повідомленнями між комп'ютерами або іншими пристроями користувачів через комп'ютерні мережі (як правило через інтернет).

Instant Messaging Service) є наймолодшими серед комунікаційних служб Інтернету.
Призначені для передавання повідомлень мережею в режимі реального часу.

Повідомлення може бути текстовим, голосовим, відео, завдяки чому IM-служби можуть використовуватися для проведення теле- та відео конференцій. Крім того, користувачі можуть передавати файли та виконувати спільні дії (спільно створювати текстовий документ, графічне зображення, грати в комп’ютерну гру та ін..


Служби миттєвого обміну повідомленнями мають такі складові:

 • система ідентифікації користувачів призначена для здійснення реєстрації користувачів служби;

 • система обліку стану клієнтів призначена для фіксування та повідомлення стану клієнтських програм зареєстрованих користувачів: підключений до мережі, не підключений до мережі, відійшов тощо;

 • система доставки повідомлень призначена для надсилання повідомлень від користувача одному чи кільком адресатам.

Більшість служб миттєвого обміну повідомленнями побудовано за клієнт-серверною технологією. Взаємопов'язані сервери служби та підключені до них клієнти утворюють ІМ-мережі. Найбільш популярними мережами обміну повідомленнями є ICQ, MSN, Yahoo!, Skype та ін. Для кожної з цих мереж розроблені власні протоколи, за якими здійснюється обмін повідомленнями. Для забезпечення сумісності між різними мережами був розроблений протокол ХМРР (англ. Extensible Messaging and Presence Protocol - розширюваний протокол обміну повідомленнями та даними про присутність).


Клієнтські програми служб миттєвого обміну повідомленнями називають ІМ-месенджерами (англ. messenger - кур'єр, посланець) або Інтернет-пейджерами. Для кожної мережі створено свою клієнтську програму: ICQ, Windows Live Messenger, Yahoo!

Обмін повідомленнями - в програмуванні, є способом координації в конкурентних, паралельних, та об'єктно-орієнтованих системах, та організації взаємодії між процесами. Координація робиться шляхом відсилання повідомлень отримувачу.

Windows Live Messenger - це клієнтська програма обміну миттєвими повідомленнями для Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, і Windows Mobile. Вперше випущена 13 грудня 2005 р. корпорацією Microsoft.

Messenger, Skype та ін.

ІМ-месенджери призначені для виконання таких функцій у ході обміну даними із серверами служб: • установлення зв'язку із сервером служби;

 • реєстрація користувача;

 • визначення та відображення стану зареєстрованих користувачів у мереж!;

 • введення, передавання та отримання повідомлень різних видів;

 • оповіщення про отримання нових повідомлень;

 • формування та впорядкування списку контактів;

 • нагадування про дні народження контактів;

 • зберігання історії спілкування з кожним співрозмовником;

 • пошук нових контактів у мережі;

 • організація конференцій;

 • пересилання файлів;

 • здійснення дзвінків на стаціонарні та мобільні телефони;

  Мобільна телефонія (англ. mobile telephony) - Впровадження переносних телефонних пристроїв у сучасний побут. Дослідження вказують, що мобільна телефонія суттєво впливає на зміни у способі життя і мисленні сучасних людей. • відправлення SMS (англ. Short Message Service - служба коротких повідомлень);

 • перевірка наявності електронних листів у зареєстрованих поштових скриньках та ін.

В начало

Завантаження, встановлення програми Skype


Одна з популярних служб миттєвого обміну повідомленнями - служба Skype. У месенджері Skype реалізовані всі основні функції, що характерні для ІМ-месенджерів. Крім того, з її використанням можлива організація голосових конференцій, переадресація дзвінків на стаціонарні та мобільні телефони, встановлення автовідповідача та ін.

Програма вільно розповсюджується, хоча окремі послуги служби є платними. Може працювати в операційних системах Windows, Linux.

Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.

Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

Mac OS, Pocket PC. Інтерфейс користувача може надаватися більше ніж 25 мовами.

Інтерфе́йс користувача́ (англ. user interface, UI, дружній інтерфейс) - засіб зручної взаємодії користувача з інформаційною системою. Сукупність засобів для обробки та відображення інформації, максимально пристосованих для зручності користувача; у графічних системах інтерфейс користувача реалізовується багатовіконним режимом, змінами кольору, розміру, видимості (прозорість, напівпрозорість, невидимість) вікон, їхнім розташуванням, сортуванням елементів вікон, гнучкими налаштовуваннями як самих вікон, так і окремих їхніх елементів (файли, папки, ярлики, шрифти тощо), доступністю багатокористувацьких налаштувань.

На жаль, українська мова не передбачена в стандартному наборі мов програми Skype.Для завантаження файлів інсталяції програми та українізатора потрібно:

 1. Установите з'єднання з Інтернетом.

 2. Відкрити веб-сторінку сайта Бібліотека безкоштовних програм (http://biblprog.org.ua/ua/skype).

 3. Вибрати гіперпосилання Skype в рядку Завантажити на сторінці з описом програми (див. рис) 1. Зберегти архів SkypeSetup.exe інсталяційного пакета програми (на D:\Практика\Скайп)

 2. Закрити вікно браузера, не розриваючи з'єднання з Інтернетом.

Отримати архів інсталяційного пакета програми Skype можна також з офіційного сайта http://www.skype.com.

Після завершення завантаження програму потрібно інсталювати, запустивши на виконання файл SkypeSetup.exe та виконуючи вказівки програми-помічника установки Skype Setup Wizard. Під час інсталяції з Інтернету будуть копіюватися додаткові модулі, потрібні для встановлення програми Skype, і тому необхідно, щоб комп'ютер був підключений до Інтернету.

У результаті інсталяції в меню Пуск операційної системи в розділі Усі програми буде створена група Skype з ярликом програми. За замовчуванням ярлики також будуть розміщені на Робочому столі та на Панелі швидкого запуску. Використовуючи ці ярлики, можна запустити програму на виконання.

В начало

Реєстрація в службі миттєвого обміну повідомленнями


Користування послугами будь-якої служби миттєвого обміну повідомленнями починається з реєстрації користувача на сервері служби. Під час реєстрації користувач отримує власний код і пароль.

Для початку реєстрації в службі Skype потрібно у вікні привітання Skype вибрати гіперпосилання У тебя нет логина?
Вікно Skype™ - Зарегистрировать нового пользователя, що відкриється, містить поля, які потрібно заповнити реєстраційними даними користувача:


Після заповнення всіх полів стає доступною кнопка Я согласен(-на) создать учетную запись. Вибір цієї кнопки приводить до відкриття наступного вікна реєстрації.


Після вибору кнопки OK відкривається Приветственное окно:


3 вікна Приветственное окно можна перейти до ознайомлення з можливостями програми Skype, перевірки налаштування звукових пристроїв, пошуку друзів у мережі Skype, вибравши відповідне гіперпосилання. Під час першого запуску програми ці кроки можна пропустити, оскільки вітальне вікно можна відкрити в будь-який момент, виконавши Помощь => Приветственное окно або встановити позначку прапорця Показывать это окно каждый раз при запуске Skype. Щоб продовжити роботу з месенджером, потрібно вибрати кнопку або гіперпосилання Закрыть это окно и начать использовать Skype

В начало

Вікно програми SkypeКнопка Изменить сетевой статус призначена для вибору статусу користувача в мережі Skype. При цьому у вікні програми та в Області сповіщень значок програми змінюється відповідно до встановленого значення статусу.

Значок

Значення

статусу

ПоясненняВ сети

Користувач у мережі може приймати повідомлення від абонентів Skype і відповідати на них. Встановлюється автоматично під час входу в мережу Skype.Нет на месте

Комп'ютер підключений до мережі, програма Skype запущена, але користувач не використовує комп'ютер у даний час.Не беспокоить

Користувач зайнятий i не хоче, щоб до нього зверталися в даний момент. За такого значення статусу користувачу не надходять сповіщення про нові повідомлення.Невидимый

Не в сетиКористувач не хоче, щоб було відомо про його присутність у мережі Skype. При цьому користувач може надсилати та отримувати повідомлення.
Користувач не в мережі Skype, не може надсилати й отримувати повідомлення.Переадресация звонков

Користувач не в мережі Skype, усі вхідні дзвінки будуть переадресовані на телефон.

На кнопці Показать/Скрыть досье виводиться ім'я користувача, яке введено при реєстрації. Вибір цієї кнопки відображає або приховує Область личных данных пользователя. В ній виводиться аватар - зображення, яке користувач використовує як власний значок, та міститься кнопка Личные настройки для зміни особистих даних користувача. За відповідних налаштувань у цій області відтворюються аудіовізуальні дані та текстове повідомлення.

Використовуючи кнопку Добавить, можна додати дані нового контакту або створити групу контактів.

При введенні імені у поле Поиск, буде здійснюватися пошук користувача з таким іменем у списку контактів або при натисненні кнопки (яка з’явиться після введення імені) - в базі даних мережі Skype.

Вкладка Контакты містить список контактів користувача, а вкладка Разговоры - історію обміну повідомленнями.

Якщо на вкладці Контакти вибрати ім'я контакту, то в Області повідомлень відобразяться дані про цього користувача та історія обміну повідомленнями з ним.

За вибору вкладки Разговоры в лівій частині вікна відобразиться хронологія всіх сеансів обміну повідомленнями, здійснених користувачем, а в Області повідомлень - історія вибраного сеансу обміну повідомленнями.

Кнопка використовується для переходу в режим здійснення платних телефонних дзвінків на мобільні та стаціонарні телефони та надсилання SMS.

Вибравши кнопку , можна знайти дані про окремих осіб, підприємства, організації тощо, які зареєстровані в базі даних мережі Skype.

Для завершення сеансу зв'язку користувачу потрібно виконати Skype => Выход. При цьому сама програма не буде закрита, а відкриється вікно привітання Skype. Далі можна розпочати новий сеанс роботи в Skype або вийти з програми, вибравши команду .В начало

Питання:


Повідомлення яких видів можуть передаватися 1М-службами?

Опишіть складові служб миттєвого обміну повідомленнями та їхнє призначення.

Опишіть основні функції програм обміну миттєвими повідомленнями. 4

Як зареєструвати нового користувача в службі Skype?

Яким може бути значення статусу користувача в мережі? У чому особливість кожного значення статусу?

Як додати новий запис до списку контактів?

Які дії можна виконувати над записами в списку контактів?

Опишіть послідовність дій для надсилання текстового повідомлення; голосового повідомлення; відеоповідомлення.

Як відредагувати надіслане вами текстове повідомлення? Як видалити повідомлення?

Як переслати файл іншому користувачу, застосовуючи програму Skype?

Як можна переслати співрозмовнику графічне зображення вашого екрана?

Які особисті дані та яким способом можна змінювати?В начало

Виконайте завдання


 1. Створіть папку Скайп на диску D:\Практика вашого комп’ютера.

 2. Завантажте інсталяційний файл програми Skype (D:\Практика\Скайп).

 3. Установіть месенджер Skype на компьютер.

 4. Запустіть на виконання програму Skype. Зареєструйтесь у службі Skype. Ознайомтеся з інтерфейсом програми. Завершіть роботу програми.

 5. Запустіть на виконання програму Skype та:

 • Уведіть ваші дані для початку роботи з програмою.

 • Надішліть запрошення двом однокласникам приєднатися до вашого списку контактів, виконавши пошук одного за його іменем, другого - за логіном.

 • Додайте до вашого списку контактів у програмі Skype обліковий запис учителя інформатики, виконавши пошук запису по імені.

  Обліковий запис (сленг. акаунт, обліковка або обліківка) у комп'ютерній системі - сукупність наданої інформації про користувача, засобів та прав користувача відносно багатокористувацької системи. • Ознайомтеся з особистими даними однокласників та учителя, вибравши їхні імена в списку контактів і переглянувши дані в Області даних контакту; зверніть увагу на відображення їхнього статусу в мережі.

 • Перейменуйте в списку контактів імена облікових записів однокласників та учителя, уведіть нові імена Однокласник_1 та Однокласник_2 та Мій учитель.

 • Додайте до облікових записів однокласників дані про номери їхніх телефонів, обравши домашній або мобільний телефон.

 • Видаліть зі списку контактів обліковий запис із іменем Однокласника.

 1. Виберіть у списку контактів програми Skype обліковий запис вашого однокласника та:

 • Надішліть йому текстове повідомлення, в якому вкажіть назву вашого улюбленого шкільного предмета; зверніть увагу на воображення індикаторів під час обміну повідомленнями.

 • При отриманні повідомлення від однокласника надішліть відповідь.

 • Відредагуйте ваше повідомлення, додавши назву ще одного предмета; зверніть увагу на відображення індикатора редагування повідомлення.

 • Надішліть текстове повідомлення з розповіддю про те, як ви провели вихідні, додайте до повідомлення відповідний смайлик.

 • Відправте вашому однокласнику один із файлів із вашого комп'ютера, наприклад з папки Мої рисунки; зверніть увагу на відображення процесу надсилання файлу.

 • При отриманні файлу від однокласника збережіть файл у папці Скайп, перегляньте його вміст, надішліть повідомлення про отримання файлу.

 1. Змініть налаштування вашого облікового запису в програмі Skype:

 • Змініть ваш аватар, вибравши одне із зображень бібліотеки аватарів Skype.

 • Відредагуйте особисті дані, вказавши ваше хобі

 • Додайте відеофрагмент з наведеної колекції відео як аудіовізуальний супровід облікового запису.

 • Уведіть текстовий опис відеофрагмента в області особистих даних.

 • Змініть звукові сигнали для супроводу подій, що відбуваються під час роботи програми Skype.

 • Відредагуйте особисті дані: вкажіть вашу дату народження, область, місто та мову.

 • Змініть свій мережний статус на Не беспокоить.

 1. Створіть текстовий файл, уведіть ваше прізвище, Skype ім'я та поточну дату.

  Те́кстовий файл - форма подання послідовності символів у комп'ютері, де кожен символ із задіяного набору символів кодується одним байтом чи послідовністю двох, трьох і т. д. байтів. На відміну від терміна «текстовий формат», що характеризує вміст даних, термін «текстовий файл» стосується файлу та характеризує його як контейнер, який зберігає такі дані.

  Надішліть файл вашому вчителю інформатики, використовуючи програму Skype

 2. Завершіть роботу програми Skype.

 3. Деінсталюйте программу Skype.

 4. Видаліть папку Скайп.

В начало


Скачати 97.16 Kb.

 • Поняття про служби миттєвого обміну повідомленнями
 • Завантаження, встановлення програми Skype
 • Реєстрація в службі миттєвого обміну повідомленнями
 • Вікно програми Skype
 • Питання
 • Виконайте завдання