Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПлан-конспект № Тема уроку: Конфігурування операційної системи Windows xp professional. План

Скачати 95.65 Kb.

План-конспект № Тема уроку: Конфігурування операційної системи Windows xp professional. План
Скачати 95.65 Kb.
Дата конвертації 16.03.2017
Розмір 95.65 Kb.
Тип План-конспект

ПЛАН-КОНСПЕКТ № ___
Тема уроку: Конфігурування операційної системи Windows XP Professional.
План:


 1. Апаратні вимоги до встановлення ОС Windows XP Professional.

 2. Дискові розділи

 3. Файлові системи.

 4. Входження в домен.

 5. Контрольна таблиця.


Конфігурація операційної системи - настройка ресурсів, пов’язана з конкретним пристроєм.. З кожним пристроєм в комп’ютері пов’язана конфігурація, яка може включати значення для лінії запитів на переривання (IRQ), каналу прямого доступу до пам’яті (DMA), порта вводу-виведення і адрес пам’яті.

Підготовка до встановлення операційної системи Windows XP Professional

У процесі встановлення Windows XP Professional програма встановлення Windows XP Professional попросить визначити, як установити і настроїти (ОС). Це дозволить уникнути проблем, як під час, так і після встановлення.

Перед початком встановлення необхідно виконати наступні операції:


 1. переконатися, що апаратні засоби задовольняють мінімальним вимогам для встановлення Windows XP Professional;

 2. перевірити, чи перераховані апаратні засоби в списку сумісного обладнання;

 3. вирішити, на які розділи ви розіб'єте жорсткий диск, де буде встановлено ОС Windows XP.

 4. вибрати файлову систему для розділу, куди буде встановлюватися програмне забезпечення.

 5. визначити, входить ваш комп'ютер у домен чи в робочу групу;

 6. вивчити контрольну таблицю та переконатися, що є вся необхідна інформація для встановлення

 1. Апаратні вимоги

Необхідно визначити, чи задовольняють ваші апаратні засоби мінімальним вимогам для встановлення і роботи з Windows XP Professional.
Вимоги до апаратних засобів для розміщення ОС Windows XP Professional в

Обладнання

Вимоги

Центральний процесор

Pentium 233 МГц чи аналогічний

Оперативна пам'ять

64 Мбайт мінімум; рекомендується 128 Мбайт; максимально можливий обсяг — 4 Гбайт

Дисковий простір

Не менше 1,5 Гбайт вільного простору на диску з загальним обсягом не менш 2 Гбайт

Зазначений обсяг надає можливість автоматичного оновлення через Інтернет, встановлення додаткових компонентів Windows, додатків і розміщення особистих даних користувачівМережне обладнання

Мережна карта і відповідний кабель

Дисплей

Відеоадаптер і монітор для роботи в режимі VGA і при великих роздільних здатностях

Дисководи

Привід CD-ROM; рекомендується 12-швидкісний або вище (не потрібно для встановлення Windows XP Professional через мережу) чи привод DVD;

3,5-дюймовий дисковод, підключений як диск А, якщо комп'ютер не підтримує запуск програми встановлення із приводу CD-ROM чи DVDІнше обладнання

Клавіатура і миша чи інший вказівний пристрій

f

Список сумісного обладнання

Хоча майстер встановлення Windows XP Professional автоматично перевіряє ваші апаратні засоби і програмне забезпечення на предмет потенційних конфліктів, перед встановленням Windows XP Professional варто переконатися, що ваші апаратні засоби зазначені в списку сумісного обладнання для Windows XP Professional. Microsoft надає сертифіковані драйвери тільки для перерахованих у списку пристроїв. Використання апаратних засобів, не перерахованих у списку сумісного обладнання, може викликати проблеми під час і після встановлення.2.Дискові розділи

Програма встановлення Windows XP Professional сканує жорсткий диск, щоб визначити його поточну конфігурацію. Програма встановлення дозволяє встановити Windows XP Professional на існуючому розділі або створити новий розділ.Новий розділ чи існуючий розділ

У залежності від конфігурації жорсткого диска, під час встановлення виконати одну з перерахованих далі дій: • Якщо жорсткий диск не розбитий на розділи, створити новий розділ необхідного розміру для Windows XP.

 • Якщо жорсткий диск розбитий на розділи, один із яких достатнього обсягу, використовуйте цей розділ для встановлення Windows XP. При цьому всі дані такого розділу можуть бути втрачені.

 • Якщо ні один з існуючих розділів не підходить для встановлення Windows XP, потрібно видалити деякі розділи і використати простір, що вивільнився, для створення розділу на якому буде встановлено Windows XP Professional

Хоча є можливість використовувати програму встановлення для створення інших розділів, необхідно створити і задати розмір лише того розділу, де буде знаходитися Windows XP Professional. Після встановлення Windows XP Professional, використовуйте службовий компонент Керування дисками, щоб розбити вільний простір на розділи чи логічні диски.

3. Файлові системи

Після того, як створено розділ для встановлення системи, програма встановлення просить вибрати файлову систему для наступного форматування. Windows XP Professional підтримує файлові системи сімейств NT (NTFS), FAT, FAT32.Файлова система FAT – використовується в MS DOS і операційних системах сімейства Windows для впорядкування файлів і керування ними. FAT (file allocation table – таблиця впорядкування файлів) являє собою структуру даних, яку створює Windows при форматування тому. Windows зберігає в таблиці відомості про кожний файл, щоб при необхідності його можна було відкрити.

Файлова система FAT32 - файлова система, подібна до FAT . Підтримує менші розміри кластерів, що дозволяє більш эффективно використовувати дисковий простір.

FAT і FAT32 забезпечують сумісність з іншими операційними системами. Вам належить відформатувати системний розділ у FAT чи FAT32 при мультизавантажувальної конфігурації з використанням Windows XP Professional та іншої операційної системи, що вимагає FAT чи FAT32


Файлова система NTFS. Покращена файлова система, яка забезпечує рівень швидкодії та безпеки, а також додаткові можливості, недоступні ні в одній версії файлової системи FAT. Наприклад, для забезпечення цілісності даних тому в файловій системі NTFS використовуються стандартні технології запису і встановлення транзакцій. У випадку збою ПК цілісність файлової системи поновлюється за допомогою файла журналу NTFS даних про контрольні крапки.


Файлова система NTFS має ще такі властивості:

 • Безпека на рівні файлів і папок. Файлова система NTFS дозволяє керувати доступом до файлів і папок.

 • Стиснення диску. Файлова система NTFS стискає файли, що дозволяє розміщувати більший обсяг даних у розділі.

 • Дискові квоти. Файлова система NTFS дозволяє обмежувати використання дискового простору для конкретного користувача.

 • Шифрування. Файлова система NTFS дозволяє шифрувати дані на фізичному диску, використовуючи систему шифрування Microsoft

Версія файлової системи NTFS у Windows XP Professional підтримує віддалене збереження даних, динамічні томи і дозволяє підключати томи як папки.

Windows XP, Windows 2000 і Windows NT — операційні системи, що можуть звертатися до даних на локальних жорстких дисках, відформатованих у NTFS.


На відміну від NTFS, FAT і FAT32 не мають багатьох можливостей (наприклад, захисту на рівні файлів). Тому в більшості випадків потрібно використовувати файлову систему NTFS. Єдина причина, через яку варто використовувати FAT чи FAT32, — мультизавантажувальна конфігурація з іншою операційною системою, що не підтримує NTFS. У цьому випадку необхідно відформатувати у FAT чи FAT32 тільки системний розділ.

Наприклад,

якщо системний розділ знаходиться на диску С, тоді можна відформатувати диск С в FAT чи FAT32, а диск D — у NTFS.

Windows XP Professional дозволяє перетворювати розділ у файлову систему NTFS за допомогою команди Convert без переформатування .Ключі для команди Convertк

Ключ

Застосування

Обов'язковий

том

Визначає ім'я логічного диска (із двокрапкою), точку підключення диску або ім'я розділу для перетворення

так

/FS:NTFS

Вказує, що необхідно перетворення розділу в NTFS

так

/V

Виконує команду Convert у докладному режимі

ні

/СуtАгеа:имя_файла

Визначає безперервний файл у кореневому каталозі як місце збереження системних файлів файлової системи NTFS

ні

/NoSecurity

Змінює параметри захисту перетворених файлів і каталогів, дозволяючи доступ до них усім користувачам

ні

/X

При необхідності виконує відключення розділу, усі відкриті дескриптори розділу в цьому випадку стають недійсними.

ні

4. Входження в домен

Група ПК, які утворюють частину мережі і використовують спільну базу даних каталога. Домен адмініструється як єдиний об”єкт з визначеними правилами і процедурами. Кожний домен має унікальне ім’я.

Під час встановлення необхідно вибрати мережну групу, до якої буде приєднаний комп'ютер: домен чи робочу групу.


Для входження в домен необхідно:

Для входження в робочу групу необхідно:

 • ім'я домену

 • обліковий запис комп'ютера

 • доступний контролер домену та DNS-сервер

Під час встановлення Windows XP Professional на який-небудь комп'ютер ви можете приєднати цей комп'ютер до існуючого домену. Приєднання комп'ютера до домену називають входженням у домен.

Для входження в домен під час встановлення необхідно зібрати зазначені далі відомості: • Ім'я домену. (Для входження в домен спитайте ім'я домену у адміністратора домену).

 • Обліковий запис комп'ютера. Перш ніж комп'ютер ввійде в домен, вам належить створити обліковий запис комп'ютера в домені протягом встановлення ОС. Програма встановлення запросить ім'я і пароль облікового запису користувача з правами на додавання облікових записів комп'ютера для домену.

 • Доступний контролер домену і сервер із запущеною службою DNS. Щонайменше, один контролер домену в домені, у який ви хочете ввійти, і один DNS-сервер повинні бути в робочому стані при додаванні комп'ютера в домен.

Входження в робочу групу

Під час встановлення Windows XP Professional на комп'ютер ви можете додати цей комп'ютер в існуючу робочу групу. Цей процес називають входженням в робочу групу. Якщо ви приєднуєтеся до робочої групи під час встановлення, то необхідно вказати комп'ютеру ім'я робочої групи. Це може бути ім'я існуючої робочої групи або ім'я нової робочої групи, що ви створюєте протягом встановлення.5. Контрольна таблиця

Уважно вивчіть контрольну таблицю та переконайтеся, що у вас є вся необхідна інформація для встановлення Windows XP Professional.
№ п/п

Дії

1

Переконайтеся, що ваші компоненти відповідають мінімальним системним вимогам

2

Переконайтеся, що усі ваші апаратні засоби перераховані в списку сумісного обладнання.

3

Переконайтеся, що жорсткий диск, на який ви встановлюєте Windows XP Professional, має як мінімум 1,5 Гбайт вільного простору

4

Виберіть файлову систему для розділу з Windows XP Professional. Відформатуйте розділ у NTFS у тому випадку, якщо вам не потрібна мультизавантажувальна конфігурація з операційною системою, який потрібний розділ FAT

5

Визначте ім'я домену чи робочої групи, у які буде входити комп'ютер. Якщо комп'ютер буде входити в домен, введіть ім'я домену у форматі DNS: server.subdomain.domain. Якщо комп'ютер буде входити в робочу групу, використовуйте 15-символьну назву відповідно до угоди NetBIOS.

6

Перед встановленням визначите ім'я комп'ютера

7

Якщо комп'ютер буде входити в домен, створіть обліковий запис комп'ютера в цьому домені. Ви можете створити обліковий запис комп'ютера протягом встановлення, якщо у вас є адміністративні права в цьому домені

8

Призначте пароль для облікового запису адміністратора


Скачати 95.65 Kb.

2021