Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПлан-конспект заняття в гуртку Керівник гуртка: "Талановиті пальчики" Тема заняття: Використання сухоцвітів в композиціях. Виготовлення панно з насіння. Закони рівноваги. Мета заняття

Скачати 19.61 Kb.

План-конспект заняття в гуртку Керівник гуртка: "Талановиті пальчики" Тема заняття: Використання сухоцвітів в композиціях. Виготовлення панно з насіння. Закони рівноваги. Мета заняття
Скачати 19.61 Kb.
Дата конвертації02.05.2017
Розмір19.61 Kb.
ТипПлан-конспект

План-конспект заняття в гуртку

Керівник гуртка: "Талановиті пальчики"

Тема заняття: Використання сухоцвітів в композиціях. Виготовлення панно з насіння. Закони рівноваги.

Мета заняття:

1) Познайомити учнів з поняттям композиція;

2) Вчити учнів використовувати сухоцвіти в композиціях;

3) Розвивати відчуття гармонії, просторової рівноваги елементів зображення, творчу уяву, охайність;
Користува́ння - добування з речей їхніх корисних властивостей (наприклад, збирати врожай, вживати продукти харчування, носити одяг і взуття). Одна з трьох класичних правомочностей власника (нарівні з володінням і розпорядженням).
Про́стір (латинське: spatium) - протяжність, вмістилище, в якому розташовані предмети і відбуваються події. У філософії тривають дискусії щодо того, чи є простір окремою сутністю чи лише формою існування матерії.


4) Вдосконалювати уміння працювати в групі, висловлювати свою думку і слухати думку інших.
Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.


Хід заняття

I. Організація групи

II. Актуалізація опорних знань.

  • Що таке сухоцвіти?

  • Яким чином засушуються рослини?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Останнім часом підвищилась зацікавленість до дизайну помешкань. І, як наслідок, до флористики та мистецтва декору. Сучасна флористика містить в собі і аранжування живими та штучними квітами та сухими рослинами, та складання пласких композицій (панно, колажі) з використанням природньго матеріалу.
Мотива́ція (з лат. movere) - спонукання до дії; динамічний процес фізіологічного та психологічного плану, керуючий поведінкою людини, який визначає її організованість, активність і стійкість; здатність людини діяльно задовольняти свої потреби.
Деко́р - сукупність елементів, що становлять зовнішнє оформлення архітектурної споруди або його інтер'єрів; може бути живописним, скульптурним, архітектурним.
Зеле́ні росли́ни - царство живих організмів. Назва була запропонована у 1981 році, щоб відрізнити представників царства від попереднього визначення рослин, які до того не створювали монофілетичну групу.

І V. Оголошення теми уроку

Тож на сьогоднішньому уроці ми продовжимо знайомитись з поняттям композиції та використанні сухоцвітів в композиціях, ознайомимось з законами рівноваги.

V. Вивчення нового матеріалу.

Композиція (лат. compositio — складання, поєднання, створення, побудова) — це план твору, співвідношення його частин, взаємозв'язок образів, картин, епізодів. Це найважливіший організуючий елемент художньої форми, що забезпечує цілісність та єдність художнього твору.
Оголошення Оголошення - це короткі текстові повідомлення, котрі містять різну за призначенням інформацію. Переважно оголошення містять інформацію приватного рекламного характеру. Це пропозиція певних товарів чи послуг приватними особами, або малими приватними підприємствами.
Художник Худо́жник - творчий працівник у галузі образотворчого мистецтва; живописець, графік, скульптор, майстер, коміксіст.


Вісь композиції - уявна допоміжна лінія - повинна проходити через її геометричну середину.
Геоме́трія (від дав.-гр. γη - Земля і μετρέω - вимірюю; землеміряння) - розділ математики, наука про просторові форми, відносини і їхні узагальнення.
Вона ж є одночасно і віссю симетрії. Основний мотив композиції має обов'язково знаходитися на цій допоміжної лінії.


Основи флористики - Принцип утворення симетричної композиції.

Він буде візуально розділяти саму композицію на дві половини. Все, що знаходиться на одній стороні, має дзеркально повторюватися на іншій стороні. Симетрична композиція легко розуміється, впливає ясно і строго, уособлює щось зрозуміле, статично спокійне.

Синонімами для неї є: замкнутість, спокій, гідність, строгість, торжество. Тому симетрична композиція ідеально підходить для оформлення урочистого або офіційного заходу, прикраси церковного свята.
Дзе́ркало, діал. лю́стро (пол. lustro < італ. lustro), заст. і поет. свіча́до (від пол. zwierciadło, контамінація з «світити») - гладка поверхня, яка відбиває світло і дозволяє отримати зображення предмета.
Церква Церква - культова споруда у православних, католицьких та окремих протестантських християн, у якій відбуваються релігійні богослужіння.
Церко́вні свята́ - дні, визначені церквою для богослужбового шанування події з життя Христа, Богородиці й святих.


Сухоцвіти не імітують живі квіти. З сухих рослин народжуються цікаві образи, характерні саме для цього виду матеріалу; складання композицій із сухоцвітів являє собою окремий напрямок, в якому, як і в аранжуванні живих квітів, існує висока мода.
Висо́ка мо́да, або от-кутю́р (фр. haute couture - «високе пошиття»; МФА: [ot kutyʁ]), - швацьке мистецтво високої якості. Сюди належить творчість провідних салонів мод, які задають тон міжнародній моді; унікальні моделі, що виробляються у знаменитих салонах мод на замовлення клієнта.


На відміну від живих квітів, композиції із сухоцвітів - це відносно довговічний атрибут інтер'єру. Уміло підібрані композиції із сухоцвітів прикрашають фойє готелів, ресторани, офіси та квартири.

Композиції із сухоцвітів бувають самих різних кольорів. Багато хто з них по яскравості кольорів не поступаються живим квітам і зовсім не вимагають догляду. Урочисто-елегантні, розкішно-декоративні або традиційно-сільські, композиції із сухоцвітів підкреслять стильність вашої обстановки.

Сучасні інтер'єри часто оформлені з акцентом на колірний контраст і контраст "походження" (злиття екзотичних і місцевих рослин в одній композиції).
Рестора́н (фр. Restaurant) - торговельний заклад (іноді з музикою, танцями), де подаються страви та напої. Один з видів закладів громадського харчування, від інших відрізняється вищою якістю послуг, широким меню, окрім харчування як правило ресторани також надають послуги з розваг та відпочинку.
Екзотика - ювелірні вироби, побутові речі, військова зброя, знаряддя для полювання, явища суспільного життя, живі організми - типові, характерні для віддаленого географічного району і віддалених країн чи віддаленої історичної доби і незвичні, нетипові для інших географічних районів чи культурних осередків.
Це поєднання можливо і в сухих аранжуваннях. Нові матеріали дозволяють флористам не тільки отримати потрібну стилізацію, а й привнести в неї риси, характерні для володаря композиції.
Матеріа́л - речовина, або суміш речовин, первинний предмет праці, який використовують для виготовлення виробу (основний матеріал), або які сприяють якимось діям. У останньому випадку уточнюють, що це допоміжний, чи витратний матеріал.


Рівновага залежить від розташування основних мас композиції, від організації композиційного центру, від пластичної і ритмічної побудови композиції, від її пропорції, від колірних, тональних і фактурних відносин окремих частин між собою і цілим і т.ін. Рівновага проявляється по-різному в симетричних і асиметричних композиціях. Людина завжди тяжіє до рівноваги форм, що створює повніший психологічний комфорт, гармонію проживання в предметно-просторовому середовищі.
Стиліза́ція - у мистецтві й літературі свідоме наслідування формальних прикмет якогось стилю. У мистецтві можна стилізувати під будь-який стиль (єгипетський, візант., бароковий, бідермаєр, народне мистецтво тощо); часом це наслідування виростає у власні стилі (неокласицизм, неовізантизм, неореалізм тощо).
Психоло́гія (від грецького ψυχή (psyché) - душа, дух; λόγος (logos) - вчення, наука) - наука, що вивчає психічні явища (мислення, почуття, волю) та поведінку людини, пояснення яких знаходимо в цих явищах.
Урівноважити симетричну композицію набагато легше, ніж асиметричну, і досягається це простішими засобами, оскільки симетрія вже створює передумови для композиційної рівноваги.


Вдало знайдена симетрична композиція сприймається легко, незважаючи на складність її побудови. Асиметрична ж часом потребує тривалішого осмислення і розкривається поступового. Проте, твердження, що симетрична композиція є виразнішою — неправомірне. Історія мистецтв доводить, що асиметрично побудовані за законами гармонії композиції ніяк не поступаються виразністю, з погляду художньої цінності, симетричним.
Історія мистецтв - розділ мистецтвознавства, який вивчає процес розвитку мистецтв з часів їх появи до наших днів.


Фізкультхвилинка.

Буратіно потягнувся,

раз нагнувся, два нагнувся,

Руки в сторони розвів,

Мабуть ключик загубив,

А щоб ключик відшукати,

Треба нам навшпиньки стати,

Ключик пошукати, пострибати,

І за парти посідати.

VI. Практична робота

Виготовлення декоративного панно з насіння.

Повторення правил техніки безпеки під час роботи.
Правила техніки безпеки (англ. safety rules, preventive regulations, safety regulations, нім. Sicherheitsregeln f pl, Sicherheitsvorschriften f pl) - правові норми, що передбачають заходи із забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці.


Правила користування ножицями

1) Ножиці – це небезпечний інструмент. Поводитись з ним треба обережно.

2) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.
Робо́че мі́сце - елементарна одиниця виробничої структури, що містить частину простору виробничого підрозділу, яка потрібна для здійснення трудової операції та оснащена матеріально-технічними засобами, що використовуються у процесі праці.


3) Не тримай ножиці вістрями догори.

4) Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця.

5) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.

6)Під час роботі з ножицями притримуй матеріал лівою рукою так, щоб він не потрапляв на лінію різання.

Правила користування клеєм

1) Клей треба наносити пензликом від середини до країв.

2) При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою.

3) Для притискання елементів аплікації і витирання рук треба користуватися матер’яною серветкою.
Апліка́ція (від латини - applicatio) накладання, пристосовування, приєднання до якоїсь поверхні.


4) Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.

Закінчення виготовлення панно.

VII. Підбиття підсумків заняття.

Визначення кращих робіт.
Каталог: download -> version
version -> Розподілена система керування електроживленням
version -> Методичні рекомендації щодо викладання інформатики в 2 класі за новою програмою надруковані в додатку до листа мон від 30. 05. 2013 №1/9-383 «Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у 2-х класах загальноосвітніх навчальних
version -> Методичні вказівки до виконання самостійних робіт з дисципліни: «комп’ютерна техніка та програмування»
version -> Системне програмне забезпечення. Поняття файлу, каталогу. Індефікатор файлу. Шлях до файла. Інтерфейс ос
version -> Опрацювання мультимедійних даних
version -> Комп’ютерна графіка. Формати зберігання графічних зображень. Графічні редактори
version -> Повідомлення Вих. №03-05/2014 від 26. 05. 2014 р про відступлення права вимоги грошового боргу згідно договору цісії №01-05/2014 від 26. 05. 2014 р на користь нового кредитора пат «Страхова компанія Зеніт»
version -> Блез Паскаль


Скачати 19.61 Kb.

  • Хід заняття I. Організація групи II. Актуалізація опорних знань.
  • ІІІ. Мотивація
  • І V. Оголошення
  • V. Вивчення нового матеріалу.
  • VI. Практична робота Виготовлення декоративного панно з насіння. Повторення правил техніки безпеки
  • VII. Підбиття підсумків заняття.