Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПокоління еом

Скачати 45.4 Kb.

Покоління еом
Скачати 45.4 Kb.
Дата конвертації 09.04.2017
Розмір 45.4 Kb.

03.10.2016

1.Покоління ЕОМ

Історія розвитку ЕОМ 5 поколінь цікава і захоплююча. Люди завжди прагнули до


вдосконалення процедур, пов'язаних з підрахунками, обчисленнями. Істориками встановлено, що інструменти для роботи з цифрами, які мають механічну природу, були винайдені ще в Давньому Єгипті та інших державах античності.

Єгипет Єги́пет (араб. مصر‎, Miṣr), Ара́бська Респу́бліка Єги́пет (араб. جمهورية مصر العربية‎, Джумхуріят Маср аль-Арабійя) - держава на північному сході Африки та Синайському півострові в Азії. На півночі омивається Середземним морем, на сході - Червоним морем.


Прообразом сучасних ЕОМ деякі експерти вважають винайдену на початку 19 століття машину Беббіджа, що володіла функціями програмування обчислень. В кінці 19-початку 20 століття з'явилися пристрої, в яких стала використовуватися електроніка.
Ознаки ЕОМ

Ключовим принциповим критерієм віднесення обчислювального пристрою до категорії ЕОМ, або комп'ютера, експерти називають програмованість. Цим відповідного типу машини, зокрема, відрізняються від калькуляторів, якими б потужними останні ні були. Навіть якщо мова йде про програмування на дуже низькому рівні, коли використовуються "нулі і одиниці" - критерій в силі.

Мова програмування Мо́ва програмува́ння (англ. Programming language) - це штучна мова, створена для передачі команд машинам, зокрема комп'ютерам. Мови програмування використовуються для створення програм, котрі контролюють поведінку машин, та запису алгоритмів.


Відповідно, як тільки були винайдені машини, можливо, за зовнішніми ознаками сильно схожі з калькуляторами, але які можна було програмувати - їх стали іменувати комп'ютерами.

Перше покоління ЕОМ (1930-1950)

У 1938 році німецький інженер Конрад Цузе конструює пристрій, названий Z1, а в 42-му випускає його вдосконалену версію - Z2.

Конрад Цузе Конрад Цузе (нім. Konrad Zuse; 22 червня 1910(19100622), Берлін - 18 грудня 1995, Хюнфельд, біля Фульди) - німецький інженер, піонер комп'ютеробудування. Найбільш відомий як розробник першого дійсно працюючого програмованого комп'ютера (1941) і першої мови програмування високого рівня (1945).

У 1943 році свою обчислювальну машину винаходять англійці і називають її "Колос". Деякі експерти схильні вважати англійську та німецькі машини першими ЕОМ. У 1944-му на базі розвідданих з Німеччини обчислювальну машину створюють також і американці. Розроблена в США ЕОМ отримала назву "Марк I".


У 1946 році американські інженери роблять невелику революцію в області конструювання обчислювальної техніки, створивши ламповий комп'ютер ЕНІАК, в 1000 разів більш продуктивний, ніж "Марк I".

Комп'ютер (від англ. computer; лат. computator - обчислювач, лат. computatrum - рахувати, МФА: [kəmpjuː.Tə(ɹ)]) - програмно-керований пристрій для обробки інформації. Конструктивно це може бути механічний або немеханічний (електронний) пристрій, призначений для проведення обчислень, які можуть відбуватися дискретно або безперервно у часі.

Електро́нна обчи́слювальна маши́на (скорочено ЕОМ) - загальна назва для обчислювальних машин, що є електронними (починаючи з перших лампових машин, включаючи напівпровідникові тощо) на відміну від електромеханічних (на електричних реле тощо) та механічних обчислювальних машин.

Наступною відомою американською розробкою стала створена в 1951 році ЕОМ, названа УНІАК. Її основна особливість в тому, що вона першою з ЕОМ стала використовуватися як комерційний продукт.

До того моменту, до слова, свій комп'ютер вже встигли винайти радянські інженери, що працюють в Академії наук України. Наша розробка отримала назву МЕСМ. Її продуктивність, за оцінкою експертів, була найвищою серед ЕОМ, зібраних в Європі.

Технологічні особливості першого покоління ЕОМ

Елементна база - вакуумні лампи.

Електрова́куумна ла́мпа або електро́нна ла́мпа (ЕЛ) - електровакуумний прилад, що призначений для різноманітних перетворень електричних величин шляхом утворення потоку електронів та його керуванням.

Машини першого покоління до того ж мали поруч характерних зовнішніх ознак - величезний розмір, дуже велике енергоспоживання.

Обчислювальна їх потужність (тактова частота) також була відносно скромна, вона становила 3-5 тисяч герц. Разом з тим ЕОМ першого покоління містили багато чого, що є в сучасних комп'ютерах. Зокрема, це машинний код, що дозволяє програмувати команди, а також запис даних в пам'ять (за допомогою перфокарт і електростатичних трубок).
Друге покоління ЕОМ (1960-1970)

У 60-х роках набувають поширення комп'ютери, що використовують вже не тільки вакуумні лампи, але також і напівпровідники. Значно підвищилася тактова частота мікросхем - звичайною справою вважався показник в 100 тис.

Та́ктова частота́ - основна одиниця виміру частоти тактів у синхронних колах, що визначає кількість елементарних операцій (тактів), що виконуються системою за 1 секунду.(За підручником І.Л. Володіна, В.В. Володін 9 клас)

  Герц і вище. З'явилися перші магнітні диски як альтернатива перфокарт. У 1964 році компанія IBM випустила унікальний продукт - окремий комп'ютерний монітор з досить пристойними характеристиками - 12-дюймовою діагоналлю, роздільною здатністю 1024 на 1024 пікселів, а також частотою розгортки в 40 Гц.


Третє покоління ЕОМ (1970-1980)

Елементна база - напівпровідники на інтегральних схемах.

Мікросхе́ма, інтегральна мікросхема (англ. integrated circuit) - електронна схема, що реалізована у вигляді напівпровідникового кристалу (чипу) та виконує певну функцію. Винайдена у 1958 році американськими винахідниками Джеком Кілбі та Робертом Нойсом.

Апаратні компоненти комп’ютерів третього покоління дозволили, перш за все, значно зменшити габарити ЕОМ. У результаті відбулося істотне підвищення продуктивності комп'ютерів. Третє покоління ЕОМ характеризувалося випуском ЕОМ з тактовою частотою, виражається вже в мегагерцах (10-15 МГц) . Зменшилася також і енергоспоживання комп'ютерів.
Четверте покоління ЕОМ (1980-1990)

Четверте покоління ЕОМ характеризується появою надвеликих інтегральних мікросхем. В архітектурі ПК з'явилася ведуча мікросхема - процесор. Користування ними стало можливим при мінімальній кваліфікаційній підготовці, в той час як робота з ЕОМ попередніх поколінь вимагала професійних навичок. Тактова частота вимірюється 30-50 МГЦ. До четвертого покоління ЕОМ прийнято відносити і перший комп'ютер Apple, зібраний в 1976 році Стівом Джобсом і Стефаном Возняком.

Стівен Пол Джобс (англ. Steven Paul Jobs, Steve Jobs; нар. 24 лютого 1955 - пом. 5 жовтня 2011), відомий як Стів Джобс - американський підприємець і винахідник.

Багато IT-експерти вважають, що Apple - перший у світі персональний комп'ютер.


П'яте покоління (1990-наш час)

На початку 90-х на ринку IT-технологій почали відбуватися процеси, що дозволили почати відлік

новому поколінню ЕОМ. Мова йде про значні кроки вперед, перш за все, в інженерно-технічних

напрацюваннях, пов'язаних з процесорами. З'явилися мікросхеми з архітектурою, відносять до типу

паралельно-векторної.

П'яте покоління ЕОМ - це неймовірні темпи зростання продуктивності машин з року в рік. Якщо на початку 90-х тактова частота мікропроцесорів в кілька десятків мегагерц вважалася хорошим показником, то до початку 2000-х ніхто не дивувався гігагерц. Комп'ютери, якими ми користуємося зараз, як вважають IT-експерти, - це також п'яте покоління ЕОМ.

ПК, що відносяться до п'ятого покоління, стали не просто обчислювальними машинами, а повноцінними мультимедійними інструментами. На них стало можливо монтувати фільми, працювати з зображеннями, записувати і обробляти звук, створювати інженерні проекти, запускати реалістичні 3D-ігри.

Шосте покоління ЕОМ

В осяжному майбутньому, вважають аналітики, ми вправі очікувати, що з'явиться 6 покоління ЕОМ.

Воно буде характеризуватися використанням нейронних елементів в архітектурі мікросхем,

використанням процесорів в рамках розподіленої мережі.

Продуктивність комп'ютерів в наступному поколінні буде вимірюватися, ймовірно, вже не в

гігагерцах, а в принципово іншого типу одиницях обчислення.

2.Класифікація ЕОМ

Електро́нна обчи́слювальна маши́на (скорочено «ЕОМ «) — загальна назва для
електронних  обчислювальних машин. Їх особливість полягає у тому, що вони працюють за програмою. ЕОМ останнім часом найчастіше називають комп'ютер ( computer ), що в перекладі означає обчислювач.

Існує досить багато систем класифікації комп'ютерів. Розглянемо класифікацією за розмірами і потужністю.


Рис.1.1. Класифікація ПК

Супер ЕОМ – це багатопроцесорні ЕОМ з швидкодією сотні млн, млрд. операцій за секунду. Оперативна пам’ять становить десятки Гбайт, зовнішня пам’ять – десятки Тб,
розрядність супер ЕОМ –  128 біт. Лідером в цій групі машин є машини фірми GRAY.

Міні ЕОМ – широко використовуються для керування технологічними процесами, для роботи в системах автоматизованого проектування, в системах моделювання нескладних явищ.

Технологі́чний проце́с - це впорядкована послідовність взаємопов'язаних дій та операцій, що виконуються над початковими даними до отримання необхідного результату.

Систе́ма автоматизо́ваного проектува́ння (САП або САПР) або автоматизо́вана систе́ма проектува́ння (АСП) - автоматизована система, призначена для автоматизації технологічного процесу проектування виробу, результатом якого є комплект проектно-конструкторської документації, достатньої для виготовлення та подальшої експлуатації об'єкта проектування.

Міні ЕОМ мають наступні характеристики: продуктивність – до 100 MIPS, ємність ОП – 4 – 512 Мб, обсяг дискової пам’яті – до 100 Гб.

Персональний комп’ютер (ПК) – це комп’ютер особистого використання.


Скачати 45.4 Kb.

2021