Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаПоняття локальної мережі. Встановлення доступу до диску, папки. Типи доступу. Використання спільних ресурсів

Скачати 26.24 Kb.

Поняття локальної мережі. Встановлення доступу до диску, папки. Типи доступу. Використання спільних ресурсів
Скачати 26.24 Kb.
Дата конвертації24.05.2017
Розмір26.24 Kb.

Поняття локальної мережі. Встановлення доступу до диску, папки. Типи доступу. Використання спільних ресурсів.http://www.webopedia.com/fig/topology.gifhttp://works.doklad.ru/images/tuj45niuy38/1505172c.png

Локальні мережі – об'єднання комп'ютерів, що розміщені на невеликих відстанях один від одного (LAN).


Локальні мережі за способом взаємодії поділяються на:

  • Однорангові * Мережі з виділеним сервером

Мережа з виділеним сервером

Сервер (server – обслуговуючий пристрій) – комп'ютер, що надає свої ресурси іншим абонентам мережі, але не використовує їхні ресурси.
Виділений сервер (англ. dedicated server) - вид хостингу, при якому клієнту цілком надається окрема фізична машина (на противагу віртуальному хостингу). Він гнучкіший, ніж віртуальний хостинг, організації мають повний контроль над сервером(ами), у тому числі вибір операційної системи, обладнання і т.д.

В сервері встановлюється потужний процесор, велика оперативна та дискова пам’ять, зберігається основна частина програмного забезпечення та даних мережі, якими можуть скористатися клієнти мережіКлієнт – абонент мережі, який лише використовує мережні ресурси, але свої ресурси в мережу не віддає. Його ще називають

Топологія мережі – спосіб з'єднання комп'ютерів у мережу, а правила обміну даними між ними називають протоколами

робочою станцією.Однорангова локальна мережа

Всі комп'ютери рівноправні. Загальні пристрої можуть бути підключеними до будь-якого комп'ютера в мережі


Компоненти локальних мереж

В кожний ПК необхідно встановити мережну плату і з'єднати всі комп'ютери за допомогою спеціального кабелю


Якщо компонент встановлений на системній платі, то окрема мережна карта не потрібна.
Мережева плата, також відома як мережева карта, мережевий адаптер, Ethernet-адаптер, NIC (англ. network interface card) - периферійний пристрій, що дозволяє комп'ютеру взаємодіяти з іншими пристроями мережі.
Матери́нська пла́та, систе́мна пла́та, ба́зова пла́та (англ. motherboard), відома також як головна плата (mainboard) - плата, на якій містяться основні компоненти комп'ютера, що забезпечують логіку. Плата є основою не лише персонального комп'ютера, а також смартфонів, гральних консолей.
В цьому випадку гніздо для мережного кабелю знаходиться на задній стінці системного блокуДля організації локальної мережі необхідно:

Встановлення доступу

Це вікно використовується для встановлення рівня доступу до локальних ресурсів ПК.

Системний блок (англ. computer case) - корпус комп'ютера, функціональний елемент, який захищає внутрішні компоненти комп'ютера від зовнішнього впливу та механічних пошкоджень, підтримує необхідний температурний режим в середині системного блоку, екранує створені внутрішніми компонентами електромагнітні випромінення та є основою для подальшого розширення системи.
(КМ диска або папки - Властивості)Типи топологій

Шина (bus) — всі комп'ютери паралельно підключаються до однієї лінії зв'язку. Інформація від кожного комп'ютера одночасно передається всім іншим комп'ютерам. 

 Зірка (star) — до одного центрального комп'ютера приєднуються інші периферійні комп'ютери, причому кожний з них використає окрему лінію зв'язку. Інформація від периферійного комп'ютера передається тільки центральному комп'ютеру, від центрального - одному або декільком периферійним. 

 Кільце (ring) — комп'ютери послідовно об'єднані в кільце. Передача інформації в кільці завжди виробляється тільки в одному напрямку.

Комуніка́ція (від лат. communicatio - єдність, передача, з'єднання, повідомлення, пов'язаного з дієсловом лат. communico - роблю спільним, повідомляю, з'єдную, похідним від лат. communis - спільний) - це процес обміну інформацією (фактами, ідеями, поглядами, емоціями тощо) між двома або більше особами, спілкування за допомогою вербальних і невербальних засобів із метою передавання та одержання інформації.
Кожний з комп'ютерів передає інформацію тільки одному комп'ютеру, що йде в ланцюжку за ним, а одержує інформацію тільки від попереднього в ланцюжку комп'ютера.

Скачати 26.24 Kb.

  • Локальні мережі за способом взаємодії поділяються на
  • Мережа з виділеним сервером Сервер
  • Клієнт
  • Однорангова локальна мережа
  • Компоненти локальних мереж
  • Робочої групи Надати кожному компютеру в локальній мережі унікальне імя
  • Типи топологій
  • Кільце