Поради батькам щодо безпеки дитини
|
Поради батькам щодо безпеки дитини
|
Дата конвертації | 18.05.2017 | Розмір | 59.71 Kb. |
ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО БЕЗПЕКИ ДИТИНИ
У ВСЕСВІТНІЙ МЕРЕЖІ
Як захистити дитину від он-лайн-хижаків і мінімізувати ризик від їх впливу:
-
поговоріть зі своїми дітьми про он-лайн-хижаків і потенційну небезпеку від них;
| Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій. |
-
малі діти не повинні використовувати чат-кімнати – небезпека там є надто великою. У міру того, як діти дорослішають, направляйте їх на добре контрольовані дитячі чат-кімнати. Заохочуйте навіть підлітків до використання контрольованих чат-кімнат;
-
якщо ваша дитина використовує чат-кімнати, переконайтеся, що ви знаєте, які з них вона відвідує і з ким вона розмовляє. Слідкуйте й самі за зонами розмов, щоб зрозуміти, на які теми там спілкуються;
-
порадьте своїм дітям ніколи не залишати публічної зони чат-кімнати. Багато чат-кімнат пропонують приватні зони, де користувачі можуть спілкуватися з іншими віч-на-віч, і монітори чату не можуть читати ці повідомлення. Ці зони ще часто називають «зонами шепоту»;
-
тримайте комп'ютер, підключений до Інтернету, у загальній зоні своєї оселі, і ніколи – у кімнаті дитини. Он-лайн-хижакам набагато важче встановити зв'язок із дитиною, якщо екран комп'ютера встановлений у загальній зоні вашої оселі, знаходьтеся поряд із вашою дитиною, коли вона виходить в он-лайн;
-
якщо ваші діти ще малі, вони повинні користуватися сімейною адресою електронної адреси і не мати власних облікових записів. Коли вони підростуть, ви можете попросити провайдера послуг Інтернету встановити для них окрему адресу електронної пошти, але пошта ваших дітей повинна залишатися у вашій скриньці;Обліковий запис (сленг. акаунт, обліковка або обліківка) у комп'ютерній системі - сукупність наданої інформації про користувача, засобів та прав користувача відносно багатокористувацької системи.
| Електро́нна по́шта або е-пошта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми використовуючи цифрові пристрої, такі як комп'ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми). |
-
накажіть вашим дітям ніколи не відповідати на миттєві повідомлення або електронну пошту, що надійшла від незнайомців.
| Миттє́ві повідо́млення або повніше систе́ма о́бміну миттє́вими повідо́мленнями (англ. Instant messaging, скорочено IM) - телекомунікаційна служба для обміну текстовими повідомленнями між комп'ютерами або іншими пристроями користувачів через комп'ютерні мережі (як правило через інтернет). |
Якщо ваші діти використовують комп'ютери в місцях, які знаходяться за межами вашого контролю: у публічній бібліотеці, у школі, у будинку друзів, - з'ясуйте, які там встановлені засоби комп'ютерного захисту;
-
якщо всі запобіжні заходи виявилися марними і ваші діти зустрілися з он-лайн-хижаком, не звинувачуйте їх.Запобіжні заходи - це заходи забезпечення кримінального провадження, що полягають в тимчасовому обмеженні прав людини згідно кримінального процесуального законодавства, що мають на меті припинити та запобігти новим кримінальним правопорушенням, забезпечити виконання покладених на особу обов'язків та її належну поведінку. Вдайтеся до рішучих дій, щоб зашкодити подальшим зустрічам вашої дитини з цією особою.
Як визначити, що на дитину «полюють»?
Можливо, дитина стала мішенню он-лайн-хижака, якщо в її поведінці спостерігається таке:
ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ, ЯКЩО ВОНА СТАЛА ЖЕРТВОЮ?
-
Якщо дитина отримує відверто сексуальні фотографії від он-лайн-співрозмовника або сексуальні пропозиції через електронну пошту, миттєві повідомлення або в інший спосіб, зверніться до міліції. Збережіть будь-які документальні свідчення, включаючи адреси електронної пошти, адреси сайтів та імена в чаті, щоб передати їх правоохоронцям.
-
Перевірте, чи немає на вашому комп'ютері порнографічних файлів або сексуального спілкування будь-якого типу. Це може бути попереджувальною ознакою того, що на дитину «полюють» он-лайн-хижаки.
-
Слідкуйте за доступом вашої дитини до всіх видів живого он-лайн-спілкування таких, як чат-кімнати, обмін миттєвими повідомленнями або електронна пошта. Он-лайн-хижаки зазвичай знайомляться з потенційними жертвами спочатку в чат-кімнатах, а потім продовжують спілкуватися з ними через електронну пошту або за допомогою миттєвих повідомлень.
ЯК УБЕЗПЕЧИТИ ДИТИНУ ВІД ІНТЕРНЕТ- ЗАЛЕЖНОСТІ?
-
Придивіться, чи є у вашої дитини симптоми Інтернет-залежності. Запитайте себе, чи позначається використання Інтернету вашою дитиною на шкільній успішності, здоров'ї, стосунках із членами родини та друзями. Визначте, скільки часу ваші діти проводять в он-лайні.
-
Зверніться за професійною допомогою та отримайте консультацію спеціаліста. Маніакальне використання Інтернету може бути симптомом інших проблем вашої дитини, зокрема депресії, агресивності або низької самооцінки.
-
Перевірте власні он-лайн звички. Чи є у вас проблеми з контролем за власним використанням Інтернету? Пам'ятайте, що для вашої дитини ви є головним прикладом для наслідування.
-
Не забороняйте Інтернет. Він є важливою частиною соціального життя більшості дітей. Натомість встановіть сімейні правила використання Інтернету та визначте, які сайти може та які не може відвідувати ваша дитина. Слідкуйте, щоб вона дотримувалася цих правил. Вони можуть обмежувати час, протягом якого дитина перебуває он-лайні кожного дня, забороняти використання Інтернету або обмін миттєвими повідомленнями, доки вона не зробила домашні завдання, не дозволяти спілкуватися в чат-кімнатах або заходити на сайти, призначені для дорослих.
-
Тримайте комп'ютер у відкритій зоні помешкання, а не в дитячій кімнаті.
-
Заохочуйте та підтримуйте участь вашої дитини в інших видах діяльності, особливо фізичних заняттях та іграх з іншими дітьми.
-
Допомагайте вашим дітям налагодити спілкування з іншими людьми в реальному житті. Якщо ваша дитина сором'язлива або ніяковіє, спілкуючись із ровесниками, віддайте її на заняття, які допоможуть набути навичок спілкування. Заохочуйте ті види діяльності, які можуть сприяти спілкуванню вашої дитини з іншими дітьми, що мають схожі інтереси та хобі.
-
Контролюйте своїх дітей. Вивчіть програми, які проводять моніторинг та обмежують використання Інтернету, такі, як батьківські контролі.
-
пропонуйте альтернативи. Якщо вам здається, що вашу дитину цікавлять лише он-лайн-відеоігри, спробуйте призвичаїти її до оф-лайнових «замінників» улюблених ігор. Наприклад, якщо вашій дитині подобаються рольові ігри у стилі фентезі, заохочуйте її читати книжки цього жанру.
ЯК НАВЧИТИ ДІТЕЙ
УНИКАТИ В ОН-ЛАЙНІ НЕПРАВДИВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
-
Починайте їх навчати цього ще в ранньому віці. Навіть дошкільнята зараз використовують Інтернет для того, щоб шукати інформацію, тому важливо якомога раніше навчити їх відрізняти факти від чиїхось припущень чи пропаганди, розпізнавати упередженість або стереотипи.
-
Навчіть ваших дітей аналізувати інформацію, яку вони знаходять в он-лайні. Наприклад, яке призначення цього сайту, чи містить сайт контактну інформацію та відомості про автора, чи спонсорується сайт якоюсь компанією або людиною, чи це публічне спілкування, чи є Інтернет найкращим місцем для пошуку тієї інформації, яка тобі потрібна?
-
Переконайтеся, що ваші діти звіряють інформацію, які вони знайшли в он-лайні, з іншими джерелами з метою перевірки її достовірності. Пошліться на інші сайти або засоби масової інформації, газети, журнали, книги з метою перевірки інформації. Перевіряйте її разом із дітьми.
-
Заохочуйте дітей використовувати різноманітні інформаційні джерела, а не тільки Інтернет. Відведіть їх до бібліотеки.
-
Навчіть своїх дітей технікам ефективного пошуку інформації в он-лайні.Інформаці́йний по́шук (ІП) (англ. Information retrieval) - наука про пошук неструктурованої документальної інформації. Особливо це відноситься до пошуку інформації в документах, пошук самих документів, добуття метаданих з документів, пошуку тексту, зображень, відео та звуку у локальних реляційних базах даних, у гіпертекстових базах даних таких, як Інтернет та локальні інтранет. Це значно розширить їхні можливості в отриманні якісної інформації. Запропонуйте дітям використовувати різноманітні пошукові сервери, замість того, щоб користуватися одним-єдиним сайтом.
-
Виховуйте в дітей негативне ставлення до матеріалів, що містять елементи жорстокості чи насилля. Програмні фільтри можуть допомогти заблокувати деякі з них. Однак ваші діти мають знати про події, що відбуваються у світі, щоб відрізняти шкідливу та неправдиву інформацію від позитивної та корисної.
|
| |